آموزش کراتینه کردن مو

کراتینه کردن مو امروزه یکی از روشهای رایج برای صاف نمودن و در عین حال احیاء موهای آسیب دیده است. در این مقاله به آموزش کراتینه مو خواهیم پرداخت. قبل از خرید ماسک مو و یا هر گونه محصول مراقبت موی دیگر پیشنهاد می کنیم. این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. زیرا بسیاری از آرایشگران و مشتریان سایت رخ نگار در مورد آن از ما سوال داشتند. روش كراتينه كردن مو در خانه نیز در این مقاله آموزش داده می شود.

نکته اموزش کراتینه کردن مو

کراتین یکی از پروتئین های طبیعی است. این آمینو اسید طبیعی در بدن جانداران و نیز طبیعت یافت می شود. سپس با نفوذ در ساقه مو سبب احیا و رفع خشکی موها می گردد. درضمن سبب ترمیم ساختار کوتیکول مو می شود.

آموزش کراتینه مو

اگر با مقالات رخ نگار در زمینه مراقبت مو همراه بوده اید. حتما متوجه شده اید. در واقع یکی از علل پاک شدن سریع رنگ موهایتان به آسیب ساقه موها برمی گردد. پس, خرید ماسک موی خوب میتواند تاحدی مشکلات موهایتان را حل نماید. ولی اگر به دنبال راه اساسی تر برای رفع  مشکل موی خود هستید. پیشنهاد میکنیم, آموزش کراتینه مو در منزل و یا آرایشگاه را که در ادامه مطرح میشود امتحان کنید.

در این مقاله به شما روش کراتینه مو را به صورت گام به گام  آموزش میدهیم. شما هم می توانید با رعایت و دقت به این موارد نتیجه عالی و فوق العاده بگیرید.

 

فواید کراتینه کردن مو:

نحوه کراتینه مو بسیار با دقت و با حوصله باید انجام گیرد. در نتیجه فواید این ماده حیاتی و شفا بخش به خوبی بر روی موهایتان ظاهر می شود. از فواید کراتینه کردن مو میتوان به موارد پایین اشاره نمود.

 

 • ۱. رفع آسیب و خشکی موها
 • ۲. ضد وزی موها
 • ۳. احیا و ترمیم کوتیکول موها
 • ۴. صافی موهای مجعد
 • ۵. صاف و لخت کننده موها و به خصوص موهای موج دار و مجعد

۶. رفع آسیب های جدی و ساختاری موها

 

بهترین مارک کراتینه مو:

 

 

اینکه بهترین مارک کراتینه مو چیست. به تعدادی عامل بستگی دارد. کراتینه های موجود در بازار از برندهای گوناگون موجود است. ولی بهترین مارک موجود در بازار را با کمی تحقیق می توانید پیدا کنید. در خرید کراتین باید به دو نکته توجه کنید.

نکته اول:

مورد اول میزان فرمالدوئید در آنها است. فرمالین گاز محلول در آب است. به سرعت در هوا پخش می شود. بسیار فرار است. پس سریعا جذب سیستم تنفسی و خون می گردد. فرمالین به شدت مو را صاف می کند. این ماده در نسل اول کراتین ها که وارد کشور شدند به صورت غیر استاندارد و زیاد وجود داشت.

اگر مقدار فرمالین در کراتین نسیتا زیاد باشد آسیب های جدی به دستگاه تنفسی افراد وارد میکند. متاسفانه سبب بیماری های غیر قابل درمان خونی می شود. طرز تشخیص درصد فرمالین چندین گونه است. اولا در روی بطری کراتین درصد فرمالین را می نویسند. ثانیا حتی اگر با دستکش با ماده دارای فرمالین کار کنید. پوست انگشت دستتان به حالت پیری موقت می گراید البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی این مشکل به حداقل رسیده است.

 

 

نکته دوم کراتینه کردن مو :

 

 

مورد دوم شناخت و خرید کراتین اصلی و معتبر است. اگر در این مورد مطمئن نیستید. می توانید در صورت نیاز از وب سایت رخ نگار خرید مواد کراتین خود را با اطمینان انجام دهید. علاوه بر این برخی کراتین ها فقط مخصوص احیا هستند. برخی هم فقط مخصوص صافی مو هستند. منتها اکثر کراتین مو موجود در بازار هم صافی مو و هم بازسازی مو را انجام می دهد. البته درصد صافی و احیا در مارک های مختلف متفاوت است. البته معمولا اطلاعات جزئی مدل کراتین معمولا در بروشور آن نوشته شده و در توضیحات محصول نیز آمده است.

 

خرید کراتین مو

 

 

نکات قبل از كراتينه كردن مو :

کراتینه کردن مو عملی تخصصی است. پیشنهاد میکنیم برای نتیجه بهتر حتما از یک دوست و یا دستیار در کنارتان کمک گیرید. تا  کراتینه مو در منزل را درست انجام دهید. ولی قبل از آن به این نکات توجه کنید.

زمان رنگ و مش قبل از کراتین مو

۱. هرگونه خرید پودر دکلره و یا خرید رنگ مو را که در نظر دارید ابتدا و در کمال آرامش انجام دهید و عملیات رنگ و دکلره را قبل از کراتینه انجام دهید. اگر هم که صرفا عمل کراتینه را تمایل دارید انجام دهید از این مرحله بگذرید.

ولی این را در نظر داشته باشید که پس از رنگ کردن و یا دکلره کردن موها باید ۱۰ روز به موها زمان مکث داده و سپس آنها را کراتینه کنید.

 

 

 

انتخاب رنگ مو مناسب  عمل کراتینه کردن مو

۲. پس از عمل کراتین رنگ موهایتان دو درجه روشن تر می شود. پس اگر دوست دارید رنگ جذابی داشته باشید. پیشنهاد می کنیم در نظر بگیرید پس از دو درجه روشنایی چه رنگی روی مویتان در می آید. مثلا اگر موهایتان را قهوه ای تیره نمایید. با دو درجه روشنایی قهو ای متوسط می گردد. رنگ قرمز تیره, مسی قرمز می گردد. پس سعی کنید یا رنگهای بلوند روشن را انتخاب کنید. می توانید از رنگهای دودی – دودی قهوه ای و شرابی خیلی تیره هم استفاده نمایید. سعی کنید رنگ انتخابی از خانواده قرمز- مسی نباشد. در ضمن رنگ مشکی هم بهترین انتخاب است. چون بعد از کراتین خیلی زیبا می شود.

 

ادامه مطلب
هفت علت رنگ نگرفتن مو با فرمول کلیدی رنگ مو بدون دکلره

زمان رنگ و مش پس از کراتینه کردن مو

۳. تا ۱۵ روز بعد از کراتین, موها نباید رنگ یا دکلره شوند. در ضمن معمولا بهترین راه این است که موهایتان را قبل از کراتین یا خیلی تیره و یا خیلی خیلی روشن نمایید. مهم ترین نکته در مورد کراتین تراپی این است کسانی که اهل رنگ و مش مداوم است. نباید بعد از کراتین سریع به سراغ رنگ و مش بروند. چون رنگ و اکسیدان دارای مواد قلیایی است. پس فلس های مو باز می شود. در نتیجه کراتین از مو خارج می شود. در ضمن توصیه اکید می کنیم از محصولات رنگ و اکسیدان مرغوب استفاده نمایید. در ضمن از قطره آنتی دمیج و روغن آرگان داخل مواد رنگ و دکلره بهره ببرید. و اگر میخواهید از هر حیث موها دچار آسیب نشوند از اولاپلکس در ترکیبات رنگ و مش خود استفاده کنید .

 

 

 

 

 

عملیات احیا و مراقبت مو پس از کراتینه کردن مو

۴. برای دوام بیشتر مواد بهتر است. بعد از کراتین نمودن موها در روزهای بعد از عملیات کراتینه از شامپوی مخصوص موهای کراتین شده استفاده نمایید. در داخل حمام از ماسک های کراتینه استفاده نمایید. مراقبت های بعد از کراتین بسیار ضروری است. ماسک موی بعد از حمام دارای کراتین- سرم دوفاز مخصوص کراتینه و روغن آرگان همگی جزو مراقبت های بعد از حمام است. 

 

 

مراقبت های بهداشتی کراتینه کردن مو

۵. حتما مطمئن باشید که به مواد شیمیایی آلرژی نداشته باشید. چون در حین کار خیلی بد و خطرناک است  که دچار مشکل تنفسی شوید. در ضمن موهایتان را تا چندین روز بعد از عمل کراتین مو اصلا نبندید. سعی کنید بیشتر در هوای آزاد باشید. تا بوی کراتین در محیط بسته پخش نشود.

 

اموزش كراتين كردن مو جهت موهایی جذاب

 

۶. از ماسکهای فیلتردار برای خود و اطرافیان در زمان کراتینه کردن موها استفاده نمایید. این کار برای سلامتی خودتان و اطرافیانتان مفید است.

 

 

۷. حتما در محیط باز و محیطی که گردش هوا به خوبی انجام می شود. عمل کراتینه کردن مو را انجام دهید.

 

 

۸. اگر مو و یا پوست سرتان دچار آسیب جدی است. قبل از هر کاری با دکتر و یا یک آرایشگر ماهر مشورت نمایید.

۹. مراحلی زیر را به دقت اجرا نمایید. زمان های قرنطینه را به دقت اجرا نمایید. نکته ای که باید توجه کنید. این است که در برخی مدلهای کراتین مدت زمان قرنطینه حذف می شود. این مدلها به کراتینه بدون قرنطینه معروف هستند.

 

با ادامه آموزش کراتین مو همراه ما باشید.

اموزش کراتینه مو :

 

قبل از ادامه آموزش تصویری کراتینه مو در خانه بهتر است بدانید. معمولا کراتینه کردن موها با سه ماده انجام می گیرد. هنگام خرید, فروشنده باید هر سه ماده را تحویل شما دهد. البته در برخی از انواع کراتین شامپوی قبل و بعد وجود ندارد. پس تنها ماده کراتین به شما تحویل داده می شود. در توضیحات محصول این موضوع قید می شود. طریقه کراتینه کردن مو یک امر بسیار مهم برای شما است.

 

به طور کلی این سه ماده شامل:

– شامپوی قبل از کراتین که ماده ای قلیایی است. پس فولیکول های مو را باز می کند. در ضمن بطری شماره ۱ است.

– مواد اصلی کراتین- بطری دوم است.

– شامپوی بعد از کراتین ماده ای اسیدی است. پس به بسته شدن کوتیکول های موهایتان کمک می کند. این شامپو را باید ۳ تا ۵ روز پس از عمل کراتینه مو در حمام به موهایتان بزنید.

آموزش تصویری کراتینه مو در خانه

مرحله اول آموزش کراتینه مو:

موهایتان را ابتدا با شامپوی قبل از کراتین به خوبی بشویید. سپس آبکشی نمایید.

آموزش تصویری کراتینه مو در خانه

مرحله دوم آموزش کراتینه مو در منزل:

موها را کاملا خشک نکنید. سعی کنید تا ۲۰ درصد رطوبت در موها باقی بماند.

مرحله سوم:

موها را کاملا تقسیم بندی کنید.برای تقسیم بندی موها از مقاله آموزش رنگ کردن موها در منزل کمک بگیرید.

طرز كراتينه كردن مو

مرحله چهارم

کراتین را داخل کاسه رنگ بریزید. از یک فرچه نرم و نازک و با کیفیت برای افزودن کراتین به مو بهره ببرید. سپس موها را لایه به لایه به مواد کراتین آغشته کنید. باید مواد تقریبا از یک بند انگشت مانده به ریشه با موها آغشته شود. لایه های انتخابی مو باید بسیار نازک باشند. اصلا مواد کراتین را به ریشه و پوست سر نزنید.

 

ادامه مطلب
رنگ مو قرمز و تمام مدلهای جذاب این رنگ به همراه فرمول ترکیب

اموزش كراتينه كردن مو در منزل

مرحله پنجم:

در این مرحله باید ۲۰ دقیقه صبر کنید. تا مواد کراتین فرایند خود را بر روی ساقه موهایتان انجام دهد.

مرحله پنجم:

این مرحله بسیار مهم است. رابطه مستقیم با نتیجه عمل کراتینه شما خواهد داشت. در آموزش گام به گام کراتینه مو , اتوکشی اصولی موها بسیار حائز اهمیت است. در نحوه کراتینه کردن, موها را همانطور لایه به لایه در دست بگیرید. سپس کاملا با یک اتوی سرامیکی خوب و با حرارت ۲۰۰ الی ۲۱۰ درجه موها را به دقت و با حوصله اتوکشی نمایید. هربار که اتوکشی را انجام میدهید. بخاری از موها بلند می شود. این اتفاق طبیعی است. 

مرحله ششم- آموزش کراتین مو:

بنا به تجربه بسیاری از آرایشگران, اتوکشی هر لایه از موها را تا جایی ادامه دهید. که دیگر بخاری از موها بلند نشود. 

نحوه کراتینه کردن مو

آموزش کراتینه مو آموزش کراتینه مو آموزش کراتینه مو روش کراتینه کردن مو

مرحله هفتم:

سه روز قرنطینه

در كراتينه كردن مو به مرحله ای مهم می رسیم. شاید برای بسیاری از خانم ها این مرحله خوشایند نباشد. در این مرحله نباید به مدت سه روز حمام بروند. این سه روز به سه روز قرنطینه معروف است. در ضمن موها را نبندید. اگر می توانید خارج از منزل نروید تا مجبور نشوید روسری روی موهایتان بگذارید اجازه دهید موها کاملا آزاد باشند. این مرحله روش كراتينه كردن مو در خانه  نیز بسیار مهم است.

این مرحله در برخی از مواد کراتین جدید حذف شده است.

 

مرحله هشتم:
در این سه روز موها را گاهی با حرارت ملایم اتوکشی نمایید. در ضمن هیچ ماده اضافی همچون سرم – تافت و .. به موها نزنید.

مرحله نهم روش كراتينه كردن مو در خانه :
بعد از ۳ روز موهایتان را با شامپوی بعد از کراتین بشویید. در این روش کراتینه مو در خانه  در نظر داشته باشید. در روزهای آینده اگر از شامپوی بعد از کراتین هنوز هم باقی بود. میتوانید هر بار در حمام استفاده نمایید.

روش كراتينه كردن موي سر

آموزش گام به گام کراتینه مو

مرحله دهم روش كراتينه كردن مو در خانه :
حداقل تا ۱۵ روز نباید برای خرید رنگ مو به فروشگاهی بروید. چون هر لحظه با دیدن رنگ موی خریداری شده می خواهید که موهایتان را رنگ کنید. باید حداقل تا ۱۵ روز موها را رنگ یا دکلره ننمایید. حتما از ماسکهای کراتینه داخل حمام و شامپو مخصوص موهای کراتین شده استفاده کنید. این کار به ثبات بالای کراتین بر روی موهایتان کمک خواهد نمود.

آموزش گام به گام کراتینه مو جهت زیبایی موهای شما

اموزش كراتين كردن مو

 

 

طريقه كراتينه كردن موي سر – جهت براقیت رنگ موی شما

 

 

نکته پایانی آموزش کراتینه مو:

در اموزش كراتينه كردن مو در منزل توجه کنید. که داشتن یک دوست یا همکار در کنار خودتان به کیفیت کراتینه کردن موها کمک بسیاری خواهد نمود. اصلا این کار را تنهایی انجام ندهید. زیرا کراتینه کردن موها همچون رنگ کردن موها نیست. در ضمن نیاز به تفکیک کردن دسته های مو و اتوکشی دارد. در قسمت های پشت سر نیز كراتينه كردن مو بسیار سخت تر است. پس باید توسط فرد دیگری به دقت و با ظرافت انجام شود. البته روش کراتینه کردن مو با توجه به هر مارکی متفاوت است. شما بایستی در بروشور کراتین, مراحل کراتینه کردن مو مخصوص را مطالعه بفرمایید.

اموزش كراتين كردن مو

 

تبریک, شما کراتینه مو در خانه را انجام دادید. اگر آرایشگر هستید آموزش گام به گام کراتینه مو یکی از مهمترین آموزشها برای شما به شمار میرود. از این پس برای مشتریان خود این کار را انجام خواهید داد.

اجرای صحیح عمل کراتینه و مراقبت با شامپو و ماسک مخصوص کراتینه بسیار مهم است. این موارد باید رعایت شوند. تا همواره موهایی شاداب و با طراوت داشته باشید.

 کانال اینستاگرام ما را با عبارت فروشگاه آرایشی رخ نگار جستجو کنید. در کانال ما عضو شوید. تا در صورت موجود شدن انواع کراتین از آن اطلاع یابید.

امیدواریم روش كراتينه كردن مو در خانه برای شما راهگشا باشد. لطفا با نظرات خود در پایین این صفحه و امتیاز دهی به آن, ما را یاری کنید.

مراقب خودتون باشید. منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید

چه امتیازی به این مطلب میدهید؟
 • امتیازها به این مطلب

خلاصه

کراتینه کردن مو –  در این مقاله قصد داریم به شما جهت کراتینه مو در منزل راهنمایی کنیم و شما هم میتوانید با رعایت و دقت به این موارد نتیجه ای عالی بگیرید.

به طور کلی
4.9
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.08 (64 رای)
 1. سلام با هر اتو مویی میشه این کار رو انجام داد همراه با نکات

 2. سلام پس اول شامپو بعد مواد کراتینه واتو کشی بع هم باید بشوریم بعد از اتو واتو تمام شود چه کار کنیم

  1. ببینید بستگی به نوع کراتین داره
   اگر شاپوی قبل و بعد داره و در توضیحات محصول گفتن نیاز به آبکشی بله لازمه
   ولی اگر شامپو نداشتید صرفا با نم دار کردن موها میتونید کراتین رو شروع کنید و بعدش هم نیازی به شستن نداره. فقط اینکه موهارو نبندید

 3. سلام خسته نباشید
  یه سوال
  مو ها رو که مواد کراتین بهش زدیم بیست دقیقه گذاشتیم روی مو موند باید مو رو اب بکشیم بعد اتو بکشیم یا با همون مواد کراتینه روش اتوکشی کنیم؟

  1. سلام
   اگر بخواهید به صورت استاندارد عمل کنید باید بعد اینکه موها را آغشته به مواد کراتین نمودید بدون هیچگونه آبکشی, اتوکشی را آغاز کنید و دسته های باریک از مو را برای اتوکشی انتخاب کنید و اینکه به دقت و با حوصله موها را یا اتوی سرامیکی مخصوص کراتین اتوکشی نمایید.

 4. ببخشید من امروز کراتینه انجام دادم الان یه خورده بارون به جلوی موهام خورد سریع با سشوار خشک کردم بعد با اتو درجه ۳۰۰ جلوی موهامو اتو زدم میخواستم بدونم اتفاقی واسم موهام نمیفته؟؟؟

 5. بسیار سپاس از این مقاله کامل و کاربردی
  یه سوال…موها همون‌طور که رطوبت مواد را دارد باید اتو بشه؟ماشکال ندارن موی خیس اتو بشه

  1. سلام
   ممنون از شما
   پس از شامپوی اول و شستشوی موها, خیسی موها را با حوله بگیرید
   میتوانید روی مویی که کمی نم دار است کراتین را بزنید و اتوکشی را آغاز کنید

 6. ببخشید مرحله سشوار کشی قبل از اتو رو چیزی دربارش نگفتید؟لازم نیست سشوار کشی مگه؟

  1. سلام
   آبگیری موها توسط حوله و یا سشوار مشکلی نداشته ولی چیزی که باید توجه بشه وجود ۱۰ الی ۲۰ درصد رطوبت روی موها قبل از مرحله اتو کشی هست.

 7. کراتینه هزینه های زیادی داره ولی واقعا موهای آدم رو از اینرو به اونرو میکنه

 8. ببخشید میتونیم کراتین رو از شما خریداری کنیم ؟ ارسالش به چه صورت هست؟

  1. بله میتونید از فروشگاه رخ نگار به صورت اینترنتی و یا حضوری کراتین رو خریداری کنید
   و ارسال برای تهران به صورت پیک و یا پستی و برای شهرستان به صورت پستی و پیشتاز هستش
   میتونید از قسمت پایین همین صفحه وارد قسمت حمل و نقل بشید و نحوه ارسال رو مطالعه کنید.

 9. وقتتون بخیر
  مرسی از رخ نگار به خاطر این مقاله کاربردی و عالی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.