مو فر و راهکارهای حفظ یا خلاص شدن از فری موها

curly-hair

مو فر جزو یکی از بی نظیرترین، زیباترین و دوست داشتنی ترین مدلهای جذاب است. به طوری که خیلی از افراد با موی صاف ابریشمی تمایل زیادی به فرکردن موی خود دارند و طیف دیگر افرادی هتنند که میخواهند از این نوع موها خلاص شوند. که در این مقاله هر دو را درمیابیم و راهکارهایی را مطرح میکنیم پس در ادامه این مقاله با ما باشید:

موی فر اصولا فرقش با موی صاف نحوه اتصال سولفور – سولفور است.

سولفورها در موی صاف به صورت مستقیم به هم وصل می شود. این در حال است که در موی فر اتصال سولفور – سولفور به صورت مورب است. اگر به دنبال روش های مختلف حفظ سلامت و جذابیت مو هستید, حتما مقاله زیر را ببینید.

مو فرفری ویژگی های مختلفی دارد. مثلا وز شدن, خشکی مو, کدر شدن رنگ و ایجاد گره در مو از این خصوصیات هستند. ما در این مقاله به روش های حفظ سلامتی و جذابیت موی فر می پردازیم.

 

مو فر

موی فر می تواند جذاب و زیبا باشد. منتها اگر حواستان به سلامت و زیبایی مو باشد, موی فر می تواند رنگ خود را با جذابیت نشان دهد. پس لزومی به صاف کردن موی فر وجود ندارد ولی با استفاده از اولاپلکس, سرم های مو و ماسک موها سلامت موی فر را تضمین نمود.

به طور کلی، می‌توان موی فر را بر اساس شیوه‌ی تهیه آن به چند دسته‌ی اصلی تقسیم کرد. در ادامه به برخی از انواع موی فر معروف اشاره می‌شود:

۱. موی فر معمولی: در این نوع فر، تمامی موها به صورت یکنواخت و مشابه به هم قرار می‌گیرند.

۲. موی فر تند: در این نوع فر، موها به صورت تند و پرتلاطم قرار می‌گیرند و این باعث می‌شود که موها با حجم بیشتری نشان داده شوند.

۳. موی فر باریک: در این نوع فر، موها به صورت باریک و برشیده قرار می‌گیرند و به همین دلیل، فر به نظر باریک‌تر و نازک‌تر می‌آید.

۴. موی فر موجی: در این نوع فر، موها به صورت موجی و خمیده قرار می‌گیرند و این باعث می‌شود که فر به نظر نرم و طبیعی‌تر بیاید.

۵. موی فر لایه‌ای: در این نوع فر، موها به صورت لایه‌ای و با فواصل متفاوت قرار می‌گیرند و این باعث می‌شود که فر به نظر پرحجم و پرطراوت تر بیاید.

همچنین، مو فرفری می‌تواند با توجه به طول موها و شیوه‌ی برش دادن آن‌ها نیز متفاوت باشد. به عنوان مثال، موی فر بلند، موی فر کوتاه، موی فر لایه‌ای بلند و موی فر موجی کوتاه وجود دارد.

 

اولاپلکس چیست؟

یکی از محصولات بی نظیر و  استثنایی برای حفظ جذابیت مو و حفظ پیوندهای سولفیدی – سولفیدی اولاپلکس است. اولاپلکس دارای چندین شماره است. منتها به طور معمول شماره ۱ و ۲ پر مصرف ترین و پرکاربردترین شماره های اولاپلکس می باشد. این محصول برای افرادی که موهای مجعد و فر دارند بسیار مناسب استت چرا که نیاز به اتو کشی نداشته و با احیا مناسب موها را نرم و خوش حالت میکند و در عین حال موج موهایتان را نیز حفظ میکند.

آموزش اولاپلکس تراپی در منزل برای موی فر

۱. حداقل ۱۵ میل از ماده ی شماره ۱ را داخل ظرف اسپری بریزید. 

۲. به اندازه ۸۵ میل آب مقطر (یا آب جوشیده شده) را به ماده ۱ اضافه کنید. تا حجم نهایی ۱۰۰ میل شود.

۳. ظزف اسپری را به خوبی تکان دهید.

۴. موهایتان را فقط با آب آبکشی نمایید. سپس موها را سشوار نمایید. به نحوی که فقط ۱۵ تا ۲۰ درصد رطوبت نسبی داشته باشد.

۵. از این ماده به موهایتان اسپری کنید.

۶. موهایتان را ماساژ دهید. سپس بیست دقیقه داخل کلاه رنگ بگذارید.

۷. موهایتان را با آب بشویید.

۸. از ماده شماره ۲ یا همان ماسک به اندازه دو برابر ماده یک یعنی ۳۰ میل به موهایتان بزنید.

۹. موهایتان را با آب بشویید.

۱۰. در نهایت با حوله موهایتان را خشک مایید. با زدن سرم دو فاز و آرگان موهایتان را استایل دهید.

ادامه مطلب
رنگ مو استیل - معرفی ویژگی ها و مشاهده تنوع این رنگ مو

با این کار هم فر موهایتان حفظ می شود. هم موهایتان با طراوت و جذاب می ماند. در ضمن یادتان باشد اگر پس از شسستشو موی فر آن را شانه نکرده و یا براشینگ نکنید. فرهای ریز مو بسیار جذاب شده و مو نیز بدون وزی می شود.

 

ضمن ادامه‌ی توضیحاتی که قبلا داده شد، برخی از انواع دیگر موی فر به شرح زیر هستند که در ادامه آن به روش فر کردن کلاسیک مو خواهیم پرداخت که روش متعارفی بوده و هست:

۶. موی فر خمیده: در این نوع فر، موها به صورت خمیده و بی‌نظم قرار می‌گیرند و این باعث می‌شود که فر به نظر بیشتر حجم دار و دوام دار باشد.

۷. موی فر شیب دار: در این نوع فر، موها به صورت شیب دار و با زاویه‌ی خاصی قرار می‌گیرند که باعث می‌شود که فر به نظر شیک‌تر و مدرن‌تر بیاید.

۸. موی فر دوخته: در این نوع فر، موها به صورت دوخته و به صورت پرچم قرار می‌گیرند که باعث می‌شود که فر به نظر بافت‌دار و چشم‌نواز باشد.

۹. موی فر تراشیده: در این نوع فر، موها به صورت تراشیده و با لبه‌های تیز و خراشیده قرار می‌گیرند که باعث می‌شود که فر به نظر دقیق و مرتب باشد.

۱۰. موی فر دایره‌ای: در این نوع فر، موها به صورت دایره‌ای و با قطرهای مختلف قرار می‌گیرند که باعث می‌شود که فر به نظر فانتزی و خلاق باشد.

همچنین، در هریک از این انواع موی فر می‌توان از انواع مختلفی از ابزارهای آرایشی مانند برس، ابزار سشوار و… استفاده کرد تا حجم و شکل دلخواه به موها داده شود.

روش فر کردن مو

روش اول – استفاده از انواع بابلیس و فر کننده برقی

انواع فر کننده های برقی با کاربردهای مختلف برای فر مو وجود دارد. مثلا فر کننده درشت – فر ریز . شما می توانید بر حسب نیاز دستگاه فر را انتخاب نمایید.

موفرفری

 

روش دوم – فر کردن با مواد مخصوص فری مو

فر کردن مو با مواد مخصوص فر مو هم استفاده می شود. منتها معمولا خیلی اوقات آرایشگران توصیه می کنند که مو حداقل ۶ ماه نباید رنگ شده باشد. در غیر این صورت اگر مقاومت مو هم پایین باشد ممکن است دچار سوختگی شود. این روش دوام حدودا 6 ماهه دارد و به فر مو ۶ ماهه معروف است.

 

مو فر

 

۱) شانه کردن مو

در مرحله اول موها را کاملا شانه نمایید. موها اصلا نباید هیچ گره خوردگی داشته باشند. حتی ترجیحا بهتر است یک براشینگ مختصر داشته باشید.

۲) شامپو کردن مو

بهتر است از شامپو معمولی استفاده نمایید. موها را با آب آبکشی نمایید. اصلا بعد از شامپو ماسک مو یا نرم کننده نزنید.

 

۳) افزودن پروتئینه مو

در این مرحله باید از پروتئینه موجود در پکبج فر مو برای موها استفاده نمود. روی موهای خیس این ماده را بزنید. پروتئین را به کف سر اصلا نزنید. سپس موها را با آب بشویید و با حوله موها را خشک نمایید. 

 

۴) تقسیم بندی موها

موها را با گیره تقسیم مو  تقسیم نمایید. ترجیحا ۸ قسمت و بیشتر موها را جدا نمایید.

مو فرفری

۵) قرار دادن بیگودی روی مو

بیگودی ها بر حسب سلیقه خودتان از نظر درشت یا ریز بودن فر انتخاب نمایید. سپس موها را دور بیگودی بپیچید. سپس سوزن یا نگهدارنده بیگودی مو را روی آن قرار دهید. 

 

 

۶) افزودن محلول اصلی فر کننده مو

حتما دستکش دست کنید. یک لباس ارزان یا روپوش مخصوص رنگ را بپوشید. به پشت گردن – گوش ها و صورت حتما وازلین یا گردن با چربی بالا بزنید. سپس با استفاده از اسفنج مخصوص از محلول فر کننده به ارامی و با دقت روی مو بمالید. مدت زمان و شرایط دمایی بر حسب مارک فر کننده روی بروشور فر کننده ذکر شده است. پس با توجه به مدت زمان لازم مکث نمایید. پس از گذشت مدت زمان لازم به طور کامل موها را با آب گرم بشویید. 

ادامه مطلب
انواع لایت مو حرفه ای با فوت و فن های جذاب رنگ و مش

۷) افزودن محلول خنثی کننده به مو

محلول خنثی کننده را به مو بزنید. این محلول حاوی مواد مغذی و در عین حال خنثی کننده است. پس از گذشت زمان لازم مو را با آب بشویید. سپس مو را با حوله و سشوار خشک نمایید. منتها توجه نمایید که خشک شدن کامل مو اصولا ۲۴ ساعت طول می کشد.

۸) مراقبت های بعد از فر کردن مو

موها را حداقل تا ۲ ماه بعد رنگ نکنید.

حتما از ماسک مو پروتئینه داخل حمام و سرم دو فاز یا سرم کراتینه استفاده نمایید.

از شستشوی زیاد مو پرهیز نمایید.

از بابلیس کردن مو خودداری نمایید.

موها را در معرض حرارت شدید قرار ندهید.

در ضمن دوباره توصیه می شود که اصولا بهتر است موهای رنگ شده فر نشود. مگر اینکه حداقل ۶ ماه از رنگ مو گذشته باشد. 

روش سوم) بیگودی کردن مو

یکی از قدیمی ترین روش ها برای فر کردن مو استفاده از بیگودی است. 

 

بیگودی حرارتی

 

هر مدل بیگودی روش خاص استفاده خود را دارد. منتها یکی از متدوال ترین روش ها برای استفاده از بیگودی – ییگودی حرارتی است.

– شستشو و خشک کردن مو

ابندا موها را با شامپو بشویید. سپس موها را باسشوار صاف و خشک نمایید.

-تقسیم بندی موها

بهتر است موها را برای نتیجه بهتر با گیره مو تقسیم بندی نمایید. هر چه نقسیم بندی مو بیشتر باشد نتیجه کار قشنگتر خواهد بود. 

 

 

مو فر

 

گرم کردن بیگودی ها

بهتر است بیگودی های حرارتی را قبل از استفاده در آب گرم قرار دهید. برای فرهای ریز از بیگودی های ریز و حرارت بالاتر استفاده نمایید. برای فرهای درشت و بازتر از بیگودی های درشت تر و حرارت پاییت تر استفاده نمایید. 

 

پیچیدن موها دور بیگودی

در اول کار باید از قسمت جلوی سر شروع نمایید. قسمت مویی از جلوی سرتان جدا کنید به طوری که ضخامت آن حداکثر ۵ سانتی متر باشد. آن قسمت را با شانه دم باریک شانه کنید. سپس به سمت بالا و دور از سرتان نگه دارید. بعد از آن بیگودی را در انتهای موهای خود قرار داده به سمت پوست سر بچرخانید. در عین حال آن را از صورت خود دور نمایید. در نهایت بیگودی را با گیره محکم کنید. در قسمت پشت سر نیز همین روند را تکرار نمایید. چندین بیگودی را دور موها بپیچید. در نهایت همه موها باید کاملا دور بیگودی پیچیده شوند.

 

 

 

مو فرفری

نکته پیچیدن موها

اصولا باید موهای دو طرف سر را به طور منظم و الگوی ثابت دور بیگودی بپیچید.

– هر قسمت را شانه کنید.

– سپس به سمت بالا بکشید. از سر خود دور کنید و بیگودی را به صورت مورب در انتهای دسته مو قرار دهید.

– سپس بیگودی را محکم به طرف پوست سر بغلتانید و با گیره محکم کنید.

برای اینکه فرها مدت زمان بیشتری دوام داشته باشند، موها را با زاویه 90 درجه از هر بخش به طرف بالا دور بیگودی بچرخانید. و 20 الی 40 دقیقه مکث نمایید.

شستشو:

پس از اتمام زمان نگهداری، موها با آب گرم شسته می‌شوند تا محلول بیگودی از موها کاملاً حذف شود. پس از شستشو، از نرم کننده و حالت دهنده استفاده می‌شود تا موها نرم و قابل مدل شدن باشند.

 

حالت دهی:

در این مرحله، موها با استفاده از محصولات حالت دهنده  مدل می‌شوند. در این مرحله می‌توانید از ابزارهای مختلفی مانند مو فر کن, برس، فر، هیتر و… استفاده کنید.

استفاده از محصولات حفاظتی:

برای حفظ حالت دادن به موها و جلوگیری از آسیب دیدگی و شکنندگی مو، از محصولات حفاظتی مانند روغن مو، اسپری حالت دهنده و ماسک مو استفاده می‌شود.
لازم به ذکر است که بیگودی کردن موها یک فرآیند شیمیایی است که ممکن است باعث آسیب دیدگی و ضعیف شدن موها شود، بنابراین باید با دقت انجام شود و به مواد مورد استفاده توجه کافی شود.

همچنین این فرآیند برای موهایی که قبلاً رنگ شده‌اند یا آسیب دیده‌اند، مناسب نیست.

ادامه مطلب
درصد اکسیدان رنگ مو با تفاوت درصد و شماره اکسیدانها

امیدواریم این مقاله برای شما که طرفدار موهای فر هستید مفید بوده باشد. 

 

مشکلات موی فر:

موهای سالم و زیبا همیشه جزئی از ظاهر جذاب هر فرد بوده است. اما برخی مشکلات مو مانند مو فرفری و مو فر، می تواند ظاهر آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. در ادامه این مقاله به بررسی مو فرفری و مو فر و راهکارهایی برای مدیریت و درمان آن ها خواهیم پرداخت و برای شما خواهیم گفت که چگونه مو فر را صاف کنیم و تبدیل مو فر به صاف را توضیح میدهیم.

اولین مشکلی که می تواند موها را تحت تاثیر قرار دهد، مو فرفری است. مو فرفری مردانه یا زنانه به عنوان یک شرایط شایع موها با طول کوتاه و ایستاده به نظر می رسند و به نظر می رسد که به شکلی فرفری برش داده شده اند. علل این شرایط شامل اثرات جانبی داروها، کمبود مواد مغذی، عوامل ژنتیکی و تنش است. برخی از راه حل های موجود برای درمان مو فرفری، شامل استفاده از شامپو های شفاف کننده، ماساژ موها، استفاده از محصولات مراقبت از موها و اصلاح رژیم غذایی هستند. در برخی موارد، ممکن است لازم باشد به دنبال مشاوره پزشکی بگردید تا مشکل موهای شما تشخیص داده شود و درمان صحیحی را تجویز کند.

مو فر به عنوان یک شرایط مربوط به رشد مو در کناره های سر بیشتر در زنان به وجود می آید. این موضوع معمولاً به دلیل تغییرات هورمونی در دوران بلوغ و بارداری رخ می دهد. راه حل های درمان مو فر شامل استفاده از محصولات موقت، لیزر درمانی، و یا حتی جراحی اصلاح شکل موها می باشد.

علی‌رغم اینکه مو فرفری و مو فر کوتاه, مو فر پسرانه , … مشکلاتی برای بسیاری از افراد به شمار می‌روند، اما درمان و مدیریت آن‌ها بسیار قابل انجام است. در اینجا به بررسی بیشتر علل و درمان این مشکلات می‌پردازیم.

مو فرفری یکی از شایع‌ترین مشکلات مویی است که معمولاً به صورت ژنتیکی انتقال می‌یابد و در بعضی موارد به علت نوعی از تنش روحی نیز رخ می‌دهد. این شرایط در هر دو جنس ممکن است رخ دهد، اما برخی عوامل همچون عوامل ژنتیکی، تغذیه نامناسب، کمبود ویتامین و مواد مغذی و استفاده از مواد شیمیایی و قرار گرفتن در معرض آلودگی نیز به بروز آن‌ها کمک می‌کنند.

درمان مو فرفری شامل استفاده از محصولات مراقبت از مو  و محصولات صافی و احیا مو است که انواع کراتین درمانی – پروتیین درمانی و بوتاکس تراپی را شامل میشود می‌باشد. شامپو های شفاف کننده می‌توانند به رفع این مشکل کمک کنند. ماساژ موی پوست سر نیز می‌تواند به رفع تنش پوست سر و بهبود جریان خون در این منطقه کمک کند. برخی محصولات مراقبت از مو مانند روغن‌ مو، محلول‌های تقویت کننده مو و محصولات حاوی مواد غذایی می‌توانند به افزایش نرمی و درخشندگی مو کمک کنند.

اگر راهکار سریع و موقت این مشکل را میخواهید بهتر از همان روشهای تراپی کمک بگیرید و در کنار تغذیه سالم حاوی میوه و سبزیجات به لطافت ببیشتر موهای خود کمک کنید الیته راهکار تراپی مو با مواد صافی و احیا ممکن استت نهایتا بسته به نوع مواد تا 8 الی 9 ماه دوام داشته باشد و مجددا نیاز به تراپی مجدد موهایتان توسط آرایشگر دارد. شما میتوانید بهترین محصولات صافی و احیا مو به همراه روش مصرف را از فروشگاه رخ نگار تهیه کنید و روش مصرف آنرا تحویل بگیرید. همچنین با مطالعه مقاله آموزش کراتینه مو به راحتی تراپی موهایتان را انجام دهید.

 

 

 

امتیاز شما به این مقاله چند است؟
  • امتیازها به این مقاله

خلاصه

اگر  شما دنبال راهی برای خلاص شدن از مو فر و یا حفظ آن هستید این مقاله مخصوص شماست و به هر دو دسته کمک خواهد کرد!!

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
Twitter پین‌ترست واتس‌اپ واتس‌اپ Telegram
فروشگاه
Blog
حساب کاربری من