مقالات

آموزش کراتینه کردن مو

کراتینه کردن مو در حال حاضر یکی از روشهای جذاب برای صاف کردن و در عین حال احیاء موهای آسیب دیده است. در این مقاله آموزش کراتینه مو را به طور تخصصی و جدید می توانید بیاموزید. در ضمن قبل از خرید ماسک مو و یا هر گونه محصول مراقبت موی دیگر پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. زیرا بسیاری از آرایشگران و مشتریان سایت رخ نگار در مورد آن از ما سوال داشتند.

روش كراتينه كردن مو در خانه نیز در این مقاله آموزش داده می شود.

کراتینه مو چیست

آموزش کراتینه مو

نکته اموزش کراتینه کردن مو

کراتین یکی از پروتئین های طبیعی است. این آمینو اسید طبیعی در بدن جانداران و نیز طبیعت یافت می شود. سپس با نفوذ در ساقه مو سبب احیا و رفع خشکی موها می گردد. درضمن سبب ترمیم ساختار کوتیکول مو می شود.

کراتینه مو چیست

آموزش کراتینه مو

اگر با مقالات رخ نگار در زمینه مراقبت مو همراه بوده اید. حتما متوجه شده اید. در واقع یکی از علل پاک شدن سریع رنگ موهایتان به آسیب ساقه موها برمی گردد. پس, خرید ماسک موی خوب میتواند تاحدی مشکلات موهایتان را حل نماید. ولی اگر به دنبال راه اساسی تر برای رفع مشکل موی خود هستید. آموزش کراتینه مو در منزل و یا آرایشگاه را که در ادامه مطرح می شود. به طور کامل به جزییات این کار می پردازد. 

کراتینه مو چیست

کراتین مو در حقیقت یک پلی پپتید است. مجموعه ای از آمینو اسیدهای لازم و ضروری را شامل می شود. برای مثال : آلانین, لوسئین, آرژنین و سیستئین. این آمینو اسیدها داخل فیبر مو نیز موجود است. آمینو اسیدها دیمر و سپس پلیمر می شوند. با پیوندهای سولفیدی S-S به یکدیگر متصل می شوند. این زنجیره طبیعی کراتین نام دارد.

کراتینه مو چیست – مجموعه آمینو اسیدها

کراتینه مو چیست – اتصال آمینو اسیدها با پیوند سولفیدی

در این مقاله به شما روش کراتینه مو را به صورت گام به گام  آموزش می دهیم. شما با رعایت و دقت به این موارد نتیجه عالی و فوق العاده می گیرید.

کراتینه مو چیست 

آموزش کراتینه مو

فواید کراتینه کردن مو:

نحوه کراتینه مو بسیار با دقت و با حوصله باید انجام گیرد. در نتیجه فواید این ماده حیاتی به خوبی بر روی موهایتان ظاهر می شود. از فواید کراتینه کردن مو میتوان به موارد پایین اشاره نمود.

کراتینه مو چیست

۱. رفع آسیب و خشکی موها.

۲. ضد وزی موها.

۳. احیا و ترمیم کوتیکول موها.

۴. صافی موهای مجعد.

۵. صاف و لخت کننده موها و به خصوص موهای موج دار و مجعد.

۶. رفع آسیب های جدی و ساختاری موها.

بهترین مارک کراتینه مو :

 

 

اینکه بهترین مارک کراتینه مو چیست. به تعدادی عامل بستگی دارد. کراتینه های موجود در بازار از برندهای گوناگون موجود است. ولی بهترین مارک موجود در بازار را با کمی تحقیق می توانید پیدا کنید. در خرید کراتین باید به موارد زیر توجه کنید.

 

میزان فرمالین :

مورد اول میزان فرمالدوئید در آنها است. فرمالین گاز محلول در آب است. به سرعت در هوا پخش می شود. بسیار فرار است. پس سریعا جذب سیستم تنفسی و خون می گردد. فرمالین به شدت مو را صاف می کند. این ماده در نسل اول کراتین ها که وارد کشور شدند. به صورت غیر استاندارد و زیاد وجود داشت.

اگر مقدار فرمالین در کراتین نسیتا زیاد باشد. به دستگاه تنفسی افراد وارد آسیب می زند. طرز تشخیص درصد فرمالین چندین گونه است.

اول

در روی بطری کراتین درصد فرمالین را می نویسند.

دوم

حتی اگر با دستکش با ماده دارای فرمالین کار کنید. پوست انگشت دستتان به حالت پیری موقت می گراید. البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی این مشکل به حداقل رسیده است.

 کراتینه کردن مو

مورد دوم کراتین مو

شناخت و خرید کراتین اصلی و معتبر مساله مهمی است. اگر در این مورد مطمئن نیستید. می توانید در صورت نیاز از صفحه خرید کراتین مو که شامل انواع مواد صافی و احیا مو است , خرید مواد کراتین خود را با اطمینان انجام دهید. علاوه بر این برخی کراتین ها فقط مخصوص احیا هستند. برخی هم فقط مخصوص صافی مو هستند. منتها اکثر کراتین مو موجود در بازار هم صافی مو و هم بازسازی مو را انجام می دهد. البته درصد صافی و احیا در مارک های مختلف متفاوت است. معمولا اطلاعات جزئی مدل کراتین معمولا در بروشور آن نوشته شده است. در ادامه در توضیحات محصول نیز آمده است.

 

نکات قبل از كراتينه كردن مو :

کراتینه کردن مو عملی تخصصی است. برای نتیجه بهتر حتما از یک دوست و یا دستیار در کنارتان کمک گیرید. با این کار کراتینه مو در منزل را درست انجام دهید. ولی قبل از آن به این نکات توجه کنید.

زمان رنگ و مش قبل از کراتین مو

۱. هرگونه خرید پودر دکلره و یا خرید رنگ مو قیمت مناسب را که در نظر دارید. ابتدا و در کمال آرامش انجام دهید. در ضمن عملیات رنگ و دکلره را قبل از کراتینه انجام دهید. اگر هم که صرفا عمل کراتینه را تمایل دارید, دیگر نیازی به این مرحله نیست.

ولی این را در نظر داشته باشید. پس از رنگ کردن و یا دکلره کردن موها باید 10 روز به موها زمان مکث دهید. سپس آنها را کراتینه کنید.

 

انتخاب رنگ مو مناسب  عمل کراتینه کردن مو

۲. پس از عمل کراتین رنگ موهایتان دو درجه روشن تر می شود. پس اگر دوست دارید رنگ جذابی داشته باشید. پیشنهاد می کنیم در نظر بگیرید. پس از دو درجه روشنایی چه رنگی روی مویتان در می آید. مثلا اگر موهایتان را قهوه ای تیره نمایید. با دو درجه روشنایی قهو ای متوسط می گردد. رنگ قرمز تیره, مسی قرمز می گردد. پس سعی کنید یا رنگهای بلوند روشن را انتخاب کنید. می توانید از رنگهای دودی – دودی قهوه ای و شرابی خیلی تیره هم استفاده نمایید. سعی کنید رنگ انتخابی از خانواده قرمز- مسی نباشد. در ضمن رنگ مشکی هم بهترین انتخاب است. چون بعد از کراتین خیلی زیبا می شود.

 

ادامه مطلب
تمام نکات تخصصی خرید روغن آرگان با آموزش انواع مدلهای تقویت مو

کراتینه مو چیست – ترمیم مشکلات ناشی از خشکی – دکلره و وزی

زمان رنگ و مش پس از کراتینه کردن مو

۳. تا 15 روز بعد از کراتین, موها نباید رنگ یا دکلره شوند. در ضمن معمولا بهترین راه این است که موهایتان را قبل از کراتین یا خیلی تیره و یا خیلی روشن نمایید. مهم ترین نکته در مورد کراتین تراپی این است کسانی که اهل رنگ و مش مداوم است. نباید بعد از کراتین سریع به سراغ رنگ و مش بروند. چون رنگ و اکسیدان دارای مواد قلیایی است. پس فلس های مو باز می شود. در نتیجه کراتین از مو خارج می شود. در ضمن حتما از محصولات رنگ و اکسیدان مرغوب استفاده نمایید. از قطره آنتی دمیج و روغن آرگان داخل مواد رنگ و دکلره به منظور روشن سازی رنگ مو بهره ببرید.  اگر می خواهید از هر حیث موها دچار آسیب نشوند. از اولاپلکس در ترکیبات رنگ و مش خود استفاده کنید .

 

عملیات احیا و مراقبت مو پس از کراتینه کردن مو

۴. برای دوام بیشتر مواد بهتر است. بعد از کراتین نمودن موها در روزهای بعد از عملیات کراتینه از شامپوی مخصوص موهای کراتین شده استفاده نمایید. در داخل حمام از ماسک های کراتینه استفاده نمایید. مراقبت های بعد از کراتین بسیار ضروری است. ماسک موی بعد از حمام دارای کراتین- سرم دوفاز مخصوص کراتینه و روغن آرگان همگی جزو مراقبت های بعد از حمام است. 

 

 

خرید شامپو بدون سولفات

 

مراقبت های بهداشتی کراتینه کردن مو

۵. حتما مطمئن باشید که به مواد شیمیایی آلرژی نداشته باشید. در ضمن موهایتان را تا چندین روز بعد از عمل کراتین مو اصلا نبندید. سعی کنید بیشتر در هوای آزاد باشید. تا بوی کراتین در محیط بسته پخش نشود.

اموزش كراتين كردن مو جهت موهایی جذاب

 

۶. از ماسکهای فیلتردار برای خود و اطرافیان در زمان کراتینه کردن موها استفاده نمایید. این کار برای سلامتی خودتان و اطرافیانتان مفید است.

کراتینه مو و صافی

۷. حتما در محیط باز و محیطی که گردش هوا به خوبی انجام می شود. عمل کراتینه کردن مو را انجام دهید.

خرید کراتینه مو و صافی

۸. اگر مو و یا پوست سرتان دچار آسیب جدی است. قبل از هر کاری با دکتر و یا یک آرایشگر ماهر مشورت نمایید.

۹. مراحلی زیر را به دقت اجرا نمایید. زمان های قرنطینه را به دقت اجرا نمایید. نکته ای که باید توجه کنید. این است که در برخی مدل های کراتین مدت زمان قرنطینه حذف می شود. این مدلها به کراتینه بدون قرنطینه معروف هستند.

کراتینه مو و صافی

با ادامه آموزش کراتین مو همراه ما باشید.

اموزش کراتینه مو :

کراتینه مو و صافی

کراتینه مو به طور تصویری

قبل از ادامه آموزش تصویری کراتینه مو در خانه بهتر است بدانید. معمولا کراتینه کردن موها با سه ماده انجام می گیرد. هنگام خرید, فروشنده معمولا هر سه ماده را تحویل شما می دهد. البته در برخی از انواع کراتین شامپوی قبل و بعد وجود ندارد. پس تنها ماده کراتین به شما تحویل داده می شود. در توضیحات محصول این موضوع قید می شود. طریقه کراتینه کردن مو یک امر بسیار مهم برای شما است.

خرید کراتین ریباکر با کارایی و قیمت مناسب

به طور کلی این سه ماده شامل:

– شامپوی قبل از کراتین که ماده ای قلیایی است. پس فولیکول های مو را باز می کند. در ضمن بطری شماره ۱ است.

– مواد اصلی کراتین- بطری دوم است.

– شامپوی بعد از کراتین ماده ای اسیدی است. پس به بسته شدن کوتیکول های موهایتان کمک می کند. این شامپو را باید ۳ تا ۵ روز پس از عمل کراتینه مو در حمام به موهایتان بزنید.

آموزش تصویری کراتینه مو در خانه

شستشو مو – مرحله اول آموزش کراتینه مو:

موهایتان را ابتدا با شامپوی قبل از کراتین به خوبی بشویید. سپس آبکشی نمایید.

کراتینه مو و صافی

آموزش تصویری کراتینه مو در خانه

 

 

خشک کردن مو – مرحله دوم آموزش کراتینه مو در منزل:

موها را کاملا خشک نکنید. سعی کنید تا 20 درصد رطوبت در موها باقی بماند.

تقسیم بندی مو – مرحله سوم:

موها را کاملا تقسیم بندی کنید. برای تقسیم بندی موها از مقاله آموزش رنگ کردن موها در منزل کمک بگیرید.

طرز كراتينه كردن مو

آغشتن مواد به مو – مرحله چهارم

کراتین را داخل کاسه رنگ بریزید. از یک فرچه نرم و نازک و با کیفیت برای افزودن کراتین به مو بهره ببرید. سپس موها را لایه به لایه به مواد کراتین آغشته کنید. باید مواد تقریبا از یک بند انگشت مانده به ریشه با موها آغشته شود. لایه های انتخابی مو باید بسیار نازک باشند. اصلا مواد کراتین را به ریشه و پوست سر نزنید.

 

ادامه مطلب
روشن کننده 000 چیست؟

کراتینه مو چیست – احیا کننده و صافی همزمان مو

اموزش كراتينه كردن مو در منزل

زمان دادن به کراتین روی مو – مرحله پنجم:

در این مرحله باید 20 دقیقه صبر کنید. تا مواد کراتین فرایند خود را بر روی ساقه موهایتان انجام دهد.

اتوکشی مو – مرحله پنجم:

این مرحله بسیار مهم است. رابطه مستقیم با نتیجه عمل کراتینه شما خواهد داشت. در آموزش گام به گام کراتینه مو , اتوکشی اصولی موها بسیار حائز اهمیت است. در نحوه کراتینه کردن, موها را همانطور لایه به لایه در دست بگیرید. سپس کاملا با یک اتوی سرامیکی خوب و با حرارت 200 الی 210 درجه موها را به دقت و با حوصله اتوکشی نمایید. هربار که اتوکشی را انجام می دهید. بخاری از موها بلند می شود. این اتفاق طبیعی است. 

مرحله ششم- آموزش کراتین مو:

بنا به تجربه بسیاری از آرایشگران, اتوکشی هر لایه از موها را تا جایی ادامه دهید. که دیگر بخاری از موها بلند نشود. 

 

نحوه کراتینه کردن مو

آموزش کراتینه مو

روش كراتينه كردن مو در خانه

آموزش کراتینه مو

کراتینه مو و صافی

آموزش کراتینه مو

روش كراتينه كردن مو در خانه

روش کراتینه کردن مو

 

مرحله هفتم كراتينه كردن مو در منزل:

سه روز قرنطینه (در کراتین های جدید این مرحله حذف شده است)

در كراتينه كردن مو به مرحله ای مهم می رسیم. شاید برای بسیاری از خانم ها این مرحله خوشایند نباشد. در این مرحله نباید به مدت سه روز حمام بروند. این سه روز به سه روز قرنطینه معروف است. در ضمن موها را نبندید. اگر می توانید خارج از منزل نروید تا مجبور نشوید روسری روی موهایتان بگذارید اجازه دهید موها کاملا آزاد باشند. این مرحله روش كراتينه كردن مو در خانه  نیز بسیار مهم است.

مرحله هشتم کراتینه مو و صافی :

در این سه روز موها را گاهی با حرارت ملایم اتوکشی نمایید. در ضمن هیچ ماده اضافی همچون سرم – تافت و غیره به موها نزنید.

مرحله نهم روش كراتينه كردن مو در خانه :

بعد از 3 روز موهایتان را با شامپوی بعد از کراتین بشویید. در این روش کراتینه مو در خانه  در نظر داشته باشید. در روزهای آینده اگر از شامپوی بعد از کراتین هنوز هم باقی بود. می توانید هر بار در حمام استفاده نمایید.

 

 

روش كراتينه كردن موي سر

آموزش گام به گام کراتینه مو

 

مرحله دهم روش كراتينه كردن مو در خانه 

حداقل تا 15 روز نباید برای خرید رنگ مو ارزان قیمت به فروشگاهی بروید. چون هر لحظه با دیدن رنگ مو می خواهید که موهایتان را رنگ کنید. باید حداقل تا 15 روز موها را رنگ یا دکلره ننمایید. حتما از ماسکهای کراتینه داخل حمام و شامپو مخصوص موهای کراتین شده استفاده کنید. این کار به ثبات بالای کراتین بر روی موهایتان کمک خواهد نمود.

آموزش گام به گام کراتینه مو و صافی جهت زیبایی موهای شما

اموزش كراتين كردن مو

 

طريقه كراتينه كردن موي سر – جهت براقیت رنگ موی شما

نکته پایانی آموزش کراتینه مو و صافی :

در اموزش كراتينه كردن مو در منزل توجه کنید. داشتن یک دوست یا همکار در کنار خودتان به کیفیت کراتینه کردن موها کمک بسیاری خواهد نمود. اصلا این کار را تنهایی انجام ندهید. زیرا کراتینه کردن موها همچون رنگ کردن موها نیست. در ضمن نیاز به تفکیک کردن دسته های مو و اتوکشی دارد. در قسمت های پشت سر نیز كراتينه كردن مو بسیار سخت تر است. پس باید توسط فرد دیگری به دقت و با ظرافت انجام شود. البته روش کراتینه کردن مو با توجه به هر مارکی متفاوت است. شما بایستی در بروشور کراتین, مراحل کراتینه کردن مو مخصوص را مطالعه بفرمایید.

خرید کراتین مو 

متاسفانه در حال حاضر بسیاری از مارکهای تقلبی نیز وارد بازار شدند. لذا خرید از مراجع معتبر و مارک های شناخته شده بسیار ضروری است. انواع کراتین در فروشگاه رخ نگار به فروش می رسد. هر کدام کارکرد مختلفی دارند.

کراتین مو کادیو – BRASIL CACAU

اگر موهایی آسیب دیده و در عین حال خشک دارید. در ضمن ظاهری وز و شاخه شاخه دارند. کراتین برزیلی کادیو گزینه خوبی است. این محصول به همراه 30 میل شامپو قبل و 60 میل ماسک مو بعد عرضه می شود.

در خرید حجم های بالای کراتین کادیو, از شامپوی قبل و ماسک موی بعد با حجم های به مراتب بالاتری بهره مند شوید.

کراتین موی کادیو به کراتین برزیلی نیز معروف است. قدرت صاف کنندگی 70 درصد و احیا کنندگی 30 درصد را دارا می باشد. در عین حال که موهایتان حال شلاقی و صاف پیدا می کند. احیا نیز می شود. پس هم ظاهر مویتان جذاب و لاکچری شده است. هم مویتان احیا شده شده است. این کراتین یکی از بهترین کراتین ها هم جهت احیا و هم جهت صافی مو است.

جهت خرید کراتین کاکائو برزیل (کادیو) توجه نمایید. کراتین ها را باید با دقت و با مهارت به کار ببرید. به نحوه صحیح مصرف و مخصوصا اتوکشی در نتیجه کار شما بسیار موثر خواهد بود. داشتن مواد کراتین خوب تنها نیمی از راه است. در عین حال نیاز به اجرای خوب بر روی موهایتان دارد.

کراتین گلد سیلور GOLD (اصل) صافی قوی مو

اگر موهایی خشک, وز و مجعد دارید. در عین حال ظاهری آشفته و فر دارند. اکنون می توانید از کراتین گلد مدل سیلور با کیفیت اصلی و صافی فوق العاده (به اصطلاح موهایی شلاقی)  بهره مند شوید. این محصول شامپوی قبل و بعد ندارد. در این محصول باید زمان قرنطینه (مکث 3 روز) رعایت شود.

خرید کراتین گلد سیلور GOLD (اصل) صافی قوی مو

کراتین گلد سیلور برای افرادی که موهایی سالم دارند. ولی از وزی و مجعد بودن موهایشان رنج می برند. بسیار به کار می آید. هم به صورت میلی و هم به صورت پک کامل به فروش می رسد . در صورتی که موهایتان آسیب دیده است. از این محصول نمی توانید استفاده نمایید. زیرا درصد احیاء این محصول پایین و مقدار صافی آن بالاست. پس فقط برای موهای سالم کاربرد دارد. جهت خرید کراتین سیلور گلد توجه نمایید. کراتین ها باید با دقت به کار برده شوند. نحوه صحیح مصرف و مخصوصا اتوکشی در نتیجه کار شما بسیار موثر خواهد بود. 

کراتین نانو گلد GOLD (اصل) ترمیم کننده قوی مو

افرادی که موهایی آسیب دیده و خشک دارند. بایستی حتما ترمیم مو را در اولویت قرار دهند. محصول کراتین نانو گلد برای بازسازی و احیا موهای آسیب دیده بسیار مناسب است. این محصول شامپو قبل و بعد ندارد. زمان قرنطینه (مکث سه روز) ضروری است. البته لازم به ذکر است شامپو قبل و بعد کراتین در فروشگاه رخ نگار موجود است. شما به راحتی با خرید شامپو  و ماسک به مقدار لازم, این کراتین را تهیه نمایید. پس جای نگرانی برای این موارد وجود ندارد. زیرا در صورت وجود شامپو مخصوص قلیایی (ماده شماره 1) و شامپو بعد کراتین با پی اچ اسیدی و بدون سولفات (ماده شماره 3) از مارک دیگر نیز عمل کراتین به راحتی انجام می شود. 

خرید کراتین نانو گلد GOLD (اصل) ترمیم کننده قوی مو

کراتین نانو گلد برای خانم هایی که دارای موهایی آسیب دیده هستند. در عین حال از وزی و خشک بودن موهایشان رنج می برند کاربرد دارد. به صورت میلی و همچنین پک کامل (ا لیتری) به فروش می رسد. 

کراتین زئون گلد پلاس صافی و احیا مخصوص انواع مو

کراتین زئون گلد پلاس مخصوص انواع مو می باشد. از موهای خشک تا موهایی معمولی قابلیت استفاده دارد. این کراتین شامل روغن ماکادامیا است. در ضمن, قابلیت صافی و احیا آن با هم مساوی است.
این کراتین مناسب افرادی است که نیاز به صافی و احیاء استاندارد و معمولی دارند. کراتین زئون گلد پلاس مناسب انواع مو است. فقط نیازمند یک اتوکشی مناسب و ماهرانه است. تا موهایی نرم و لطیف را به شما هدیه دهد.  این محصول به صورت حجمی به فروش می رسد. زمان قرنطینه (مکث سه روز) ندارد. دارای شامپوی قبل و بعد نیست. منتها انواع شامپو قبل و بعد کراتین از مارکهای دیگر در فروشگاه رخ نگار موجود است.

کراتین Rebocare صافی و احیاء موها

کراتین rebocare ریباکر با قدرت مناسب در صافی مو و احیاء موهای آسیب دیده جزو کراتین های پر طرفدار است.در صورتی که اتوکشی با دقت انجام شود. قدرت احیا و صافی این محصول خود را نشان می دهد. کراتین rebocare تحت لیسانس کشور امریکا است. فرمول پیشرفته این محصول به راحتی نرمی و لطافت موهایتان را باز خواهد گرداند. کراتین ریباکر از نسل جدید کراتین ها است. زمان قرنطینه ندارد. دارای شامپوی قبل و بعد از کراتین نیست.
خرید کراتین ربباکر (به صرفه و با کیفیت)

سوالات شما در زمینه کراتین مو

کراتینه مو مردانه

آقایان نیز موهای خود را می توانند کراتینه نمایند. فقط ترجیحا حرارت اتو کمتر از 200 باشد. زیرا مقاومت موی آقایان کمتر از خانمها است. اما به هر حال کراتینه مو مردانه چهره شما را بسیار تغییر خواهد داد. در ضمن مراقبت های بعد از کراتین را فراموش نکنید.

کراتینه مو به صورت طبیعی چگونه است ؟ 

 ممکن است کراتینه مو با سس مایونز یا کراتینه مو با ژلاتین را شنیده اید. اما این مسایل اصلا پایه علمی ندارد. همانطور که ملاحظه کردید. کراتین یک پلی پپتید شامل انواع آمینو اسید است. منتها این مواد طبیعی شامل روغن و سایر افزودنیهای چرب هستند. این مواد به موهای شما آسیب زیادی خواهد زد. پس حتما این توصیه های غیر علمی را فراموش کنید.

اموزش كراتين كردن مو

 

ادامه مطلب
آموزش رنگ کردن مو در منزل با راهنمای تصویری

تبریک, شما کراتینه مو در خانه را انجام دادید. اگر آرایشگر هستید. آموزش گام به گام کراتینه مو یکی از مهمترین آموزش ها برای شما به شمار می رود. از این پس برای مشتریان خود این کار را انجام خواهید داد.

اجرای صحیح عمل کراتینه و مراقبت با شامپو و ماسک مخصوص کراتینه بسیار مهم است. این موارد باید رعایت شوند. تا همواره موهایی شاداب و با طراوت داشته باشید.

برای تهیه کراتین حتما به فروشگاه های معتبر آرایشی مراجعه فرمایید. تا از اصالت کالا مطمئن باشد. محصولات اورجینال کراتین با قیمت کاملا مناسب در فروشگاه رخ نگار به فروش می رسد.

برای خرید محصولات کراتین تراپی کلیک نمایید. 

یا

با شماره 66899349-021 تماس بگیرید.

و یا 

در تلگرام یا واتس آپ با شماره 09305892692 پیام دهید.

 

 

امیدواریم روش كراتينه كردن مو در خانه برای شما راهگشا باشد. لطفا با نظرات خود در پایین این صفحه و امتیاز دهی, ما را یاری کنید.

مراقب خودتون باشید. منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید.

چه امتیازی به این مطلب میدهید؟
 • امتیازها به این مطلب
4.9

خلاصه

کراتینه کردن مو آسان و جذاب را با آموزش حرفه ای و قدم به قدم و تصویری در این مقاله به طور یکجا بیابید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.01 (234 رای)

209 دیدگاه در “آموزش کراتینه کردن مو

 1. لیلا گفت:

  سلام. اخر کار بعد از اتوکشی ,موها یکبار شسته میشه. بعد تا سه روز شستشو نداره
  اشاره ای به این قسمت نکردید.

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ببینید هر مارک کراتین روش استفاده خود را دارد. در حال حاضر انواع بی شمار از کراتین برزیلی- امریکایی- عربی و غیره در بازار موجود است. هر محصول صافی و احیای مو طبق تولید کارخانه بروشور خود را دارد. بنابراین شما حتما باید به بروشور محصول مد نظر مصرفی خود توجه نمایید. این مورد کاملا در مقاله توضیح داده شده است. برخی کراتین ها نیاز به شستشو دارند. برخی ندارند. (منتها معمولا بعد از اتوکشی مو شسته نمی شود.اگر هم شستشو نیاز باشد – قبل از اتوکشی است نه بعد از آن ) منتهابه هر حال این دستور عمومی است. برای هر محصول مجددا اشاره می کنیم که حتما به برشور آن توجه نمایید.

 2. نسرین گفت:

  سلام رفتم ارایشگاه پایین موهامو رنگ قرمز کنم گفت موهات سوخته اسیب دیده باید اول کراتینه کنی بعد رنگ بزاری به نظرتون اول رنگ کنم بعد کراتین یااول کراتین بعد رنگ موهام هم خشک ووزه واسیب دیده همیشه هم پر کلاغی میزارم به نظرتون چیکار کنم اخه چشن داریم میشه کمکم کنید ممنون میشم

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اگر موهایتان سوخته است. باید ابتدا موها را اولاپلکس تراپی نمایید.
   صفر تا ۱۰۰ اولاپلکس تراپی را در مقاله آموزش اولاپلکس بیایبید.

  2. ناشناس گفت:

   اول رنگ کن بعد کراتین دیگه بعدش تا میتونی رنگ نکن

 3. زهرا گفت:

  سلام
  خسته نباشید ببخشید من تقریبا یک هفته پیش کراتین کردم موهام بهتر شد ولی میخواستم شلاقی بشه نشد میتونم دوباره از کراتین استفاده کنم یا از مارک بهتر

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   برای این کار بایستی دو مورد بررسی شود.
   مورد اول درصد صافی و احیا مارک کراتین
   هر چند به طور دقیق نمی توان درصد صافی و احیا مو را مشخص نمود- منتها اگر بیشتر مد نظرتان صافی یا اصطلاحا شلاقی شدن مو است. از محصولاتی با صافی بالا تر باید بهره ببرید. حتما از صفحه صافی و احیا مو دیدن فرمایید. زیرا با انواع کراتین و مارک های مختلف آشنا می شوید.
   مورد دوم-
   بایستی اتوکشی حرفه ای نمایید- نازک دسته دسته مو را جدا کرده و به آرامی و با دقت با اتومو سرامیکی مو را اتوکشی نمایید. هر گونه بی دقتی یا عجله در این کار از شلاقی شدن مو می کاهد. پس این نکته را حتما در استفاده از هر محصول صافی و احیا مو در نظر بگیرید.

 4. ارزو سلطانی گفت:

  سلام و عرض ادب فوق العاده بود مقالتون اگه امکان داره قیمت ی کراتین 400میلی برا موهای فقط خشک چقدر در میاد

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   خیلی ممنون
   قیمت های انواع کراتین را در صفحه صافی و احیا می توانید مشاهده کنید.
   خط واتساپ جهت تسریع ارتباط
   به شماره زیر پیام دهید.:

   09305892692

   آدرس و راههای ارتباطی:
   تهران – منطقه 10 – خیابان قصرالدشت بین هاشمی و امام خمینی جنب کوچه هیزمی آرانی پلاک 353 فروشگاه رخ نگار
   021-66899349 — 09305892692
   info [at] rokhnegar.com
   جهت خرید حضوری لطفا روزهای کاری از شنبه تا پنجشنبه و از ساعت 10 الی 20:30 به آدرس فروشگاه مراجعه نمایید.

 5. سحر .. گفت:

  سلام وقت بخیر
  من الان نه روزه موهامو کراتین کردم البته ارایشگاه رفتم بعد از سه روز قرنطینه به من گفتن که موهاتو با شامپو مخصوص و ماسک مو شست و شو کن و بعد سشوار بزن همین کارو انجام دادم ولی یه وجب پاین موهام وز شده خیلی ناراحت شدم باید چکار کنم

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   می توانید پس از زدن سرم دوفاز به مو- مو را اتوکشی نمایید. معمولا در هفته اول بعد از اتوکشی هر روز یکبار اتوکشی مختصری روی مو انجام می دهند تا مو وز نشود.

   1. يوسف گفت:

    سلام من موهام رو كراتينه كردم ولي موهام بعد حموم ميام بيرون همش سيخ وايميستن بايد چيكار كنم آرايشگاه هم زدم ولي تو اتو كردن موهام آرايشگر موهام رو همش رو سيخ كرده بود فكر كنم بخاطر همينه

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     بهتر است هنگام اتو مو حتما از سرم دوفاز بدون سولفات به مو بزنید و از محصولات مراقبت مو و آبرسان تخصصی استفاده نمایید.

 6. معصومه گفت:

  ببخشید بعد چند دقیقه باید اتو کشی کنیم

 7. ناشناس گفت:

  ببخشید بعد چند دقیقه باید اتو کشی کنیم

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   معمولا ۲۰ دقیقه زمان می دهند تا مواد به مو نفوذ کند و سپس عملیات اتوکشی را اغاز می کنند.

 8. رویا گفت:

  ممنون بخاطر راهنمایی بی نظیرتون.
  کراتینه بدون قرنطینه…مواد ک روی مو هست باید اول سشوار کشیده و اتوکشی و بعد خنک شدن شستشو داده و ماسک زده و باد سشوار ملایم خشک کنیم درسته

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام و ممنون از شما
   البته بعد از ماسک بدون سولفات که زدید موها رو آبکشی کنید و بعد اتو کشی ملایم یا براشینگ ملایم با سشوار انجام بشه.

   1. ایدا گفت:

    سلام قبل کراتین میخوا مش انجام بدم حتما باید موادم خارجی باشه

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     برای مش صحیح شما حتما باید از اولاپلکس و خاویار مو بهره ببرید تا به ساختار مو هیچ اسیبی نرسد.
     مقاله اولاپلکس تراپی مو
     و
     خاویار مورا حتما ببینید.

 9. نا شناس گفت:

  سلام ممنون بابت پرسش وپاسخ های خوب شما
  یه سوال من کراتین پرایم خریدم وقرنطینته نداره واول با شامپو دو بار موها رو شستم وبعد مواد کراتین رو گذاشتن بعد از مکث سشوار کردم وبعد اتو کشی رو انجام دادم وبعد شامپو ۳ وتثبیت کننده رو زدم وبعد از ۱۵ دقیقه شستم
  بعد از اینکه موها رو خشک کردم مو کمی موج داشت میخواستم ببینم ایا مرحله ای رو اشتباه انجام دادم
  وگفتم تا ۳ روز شستشو انجام نشه بهتره

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   ببینید مرحله اتوکشی باید خیلی دقیق و با وسواس انجام شود. به همین دلیل بهتر است فردی نسبتا ماهر که با اوکشی و کار با اتو و همزمان ترجیحا شانه صاف و کوچک ارایشگری مسلط است این کار را انجام دهد تا مو دچار موج نشود.

   1. R.m گفت:

    اتو رو چه دمایی تنظیم کنیم
    جنس اتو فرقی نمیکنه؟

    1. کارشناس رخ نگار گفت:

     سلام
     با توجه به نوع کراتین ممکن است دما تفاوت داشته باشد- منتها دمای ۲۰۰ تا ۲۱۰ درجه سانتی گراد به طور معمول استفاده می شود- اتو مو باید سرامیکی باشد

     1. mahtayasaman74@gmail.com گفت:

      بعضی پیجا400.4500نوشتن،میشه توضیح بدین

     2. Rokhnegar گفت:

      سلام
      درجه سانتی گراد در اینجا آورده شده است. احتمالا در پیج های مد نظر شما درجه فارنهایت مد نظر است. هر 200 درجه سلسیوس معادل 400 درجه فارنهایت است. بنابراین به نوع درجه بندی اتوی خود توجه کنید.

 10. Jasmine گفت:

  سلام. ممنون بابت مطالب مفیدی که در سایت قرار می دید.
  من روز چهارشنبه بعدازظهر با کراتین مارک یونیکا، موهام رو کراتینه کردم و تا اتو کشی کامل تمام بشه، تا حدود ساعت 9 شب طول کشید. امکانش هست من روز شنبه ساعت 10 و 11 موهام رو شستشو بدم یا ساعت هم باید کاملا رعایت بشه و تا ساعت 9 شب صبر کنم؟ لطفا راهنمایی کنید.
  سپاس.

 11. Jasmine گفت:

  سلام. ممنون بابت مطالب مفیدی که ارائه میدید.
  من دیروز (چهارشنبه) بعد از ظهر با استفاده از ماده ی کراتین یونیکا از بعمل کراتین کردن رو در منزل انجام دادم. حدودا تا زمانی که اتو کشی تمام شد، ساعت 8و نیم 9 شب بود.
  می خوام بدونم تایم 3 روز قرنطینه دقیقا چطور محاسبه میشه؟ اگر من پس فردا (شنبه) حدودا ساعت 11 قبل از ظهر شستشو رو انجام بدم مشکلی پیش میاد ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
  سپاس فراوان

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   بهتر است سه روز کامل باشد. روز چهارم موها را بشویید.
   ممنون از حسن نظر شما

 12. Sara گفت:

  سلام. خسته نباشید، ممنون از مطالب مفیدتون.
  بعد از کراتینه کردن مو و رعایت مدت قرنطینه و بعداز شستن موها با شامپو بدون سولفات، میشه موهارو هر دفعه بعد از حمام چرب کرد اگه آره با چه روغنی که کراتینه موها از بین نره؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بهتر است با روغن آرگان موها را تقویت نمایید. روغن آرگان خصلت چرب کنندگی بالا ندارد و بسیار به سلامت مو کمک می کند.
   حتما مقاله امورش استفاده از روغن آرگان را ببینید.

  2. سمیه رحمت نژاد گفت:

   سلام سوالم اینه که بعد اتوکشی مواد، باید سر رو شست یا اینکه با اون مواد چندروز بمونه

   1. کارشناس رخ نگار گفت:

    سلام
    ببینید این مرحله شستشو بستگی به مارک کراتین دارد برخی کراتین ها نیاز به شستشو دارند و برخی به شستشو نیاز ندارند. حتما دستورالعمل مربوطه به هر برند کراتین را در نظر داشته باشید. منتها اصولا لازم به ذکر است که هیچ گاه بعد از اتوکشی مو را نمی شوند. اگر هم مارکی نیاز به شستشو داشت در مرحله قبل از اتو کشی است.

   2. ج گفت:

    سلام کراتین گذاشتیم ۴۰دقیقه باید شسته بشه بعد اتوکشی بشه

    1. کارشناس رخ نگار گفت:

     سلام
     ممنون از پاسخ شما – البته هر کراتینی ممکن است زمان متفاوتی داشته باشند. به هر حال حتما به جزییات بروشور استفاده از کراتین نیز باید توجه شود.

   3. ناشناس گفت:

    سلام ، درجه حرارت اتو مو باید چند باشه ، و اگر ببیشتر از ۲۱۰ باشه آسیب میرسونه؟

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     ببینید برای اتوکشی و اصولا استفاده از کراتین مخصوص اتوکشی باید سلامت مو قبل زا کراتین بررسی شود. اگر مویتان خیلی خیلی آسیب دیده باشد- چاره راه اولاپلکس تراپی است. در غیر این صورت دمای اتو آسیبی به مو نمی زتدد. منتها بیشتر از دمای ذمر شده در مقاله هم مجاز نیست و بهتر است در همان حول و حوش دمایی استفاده شود

 13. سمیرا گفت:

  سلام‌ خوب هستید؟ بعد از اینکه سه روز گذشت و موهامون رو شستیم، آیا احتمال مجعد دار شدن موها وجود داره؟

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   بهتر است در روزهای بعد هفته ای یکبار با سرم دوفاز حاوی کراتین موها را اسپری کرده و اتوکشی نمایید. منتها اگر اتوکشی در مرحله کراتین به درستی انجام شود – موها بعد از شستشو همچنان صاف خواهد بود.

   1. ستاره گفت:

    سلام مطالبتون عالی بود آیا بعد کراتینه کردن اتو کشی یک روز عقب بیفتد مشکلی ایجاد می شود یعنی همون روز اتو کشی نشود.

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     ممنون از حسن نظر شما. ببینید اتوکشی بستگی به مارک و برند کراتین دارد. هر کراتین نحوه استفاده خود را دارد که در بروشور آن نوشته شده است. منتها در حالت معمول اتوکشی باید دقیقا در همان روز انجام شود زیرا که مهمترین مرحله کراتین اتوکشی حرفه ای است.

    2. بهرامی گفت:

     سلام خواستم بپرسم برای شارژ مجدد کراتین باید قسمتی که رشد کرده مواد بزنیم یا مواد به کل مو بزنیم؟اتوکشی هم کامل باید انجام بشه؟

     1. Rokhnegar گفت:

      سلام
      اگر کراتین مو همچنان وجود ندارد. نیازی به زدن کراتین در آن قسمت های مو نیست – منتها یادتان باشد کراتین از یک بند انگشت به بعد ریشه زده می شود.

 14. ناشناس گفت:

  سلام

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   سوالتان درج نشده است . دوباره پیام خود را لطفا بفرستید.

 15. حسین گفت:

  سلام مت خانومم کراتین کردموهاشودر آرایشگاه وبه من گفت مو بایدباروطبتی که داره اتوکشی کرد من همین کارو برای دوستم انجام دادم ولی خب ساف نشداز یه آرایگر پرسیدم گفت قبل از اتوکشی باید خوشک میکردی

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بهتره موها قبل از کراتین خشک باشند ولی ممکته موهایی که کراتین کردید خیلی خیس بوده.

   1. ستاره گفت:

    سلام مطالبتون عالی بود آیا بعد کراتینه کردن اتو کشی یک روز عقب بیفتد مشکلی ایجاد می شود یعنی همون روز اتو کشی نشود.

 16. متین گفت:

  سلام. ممنون از مطالب مفیدتون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   خیلی ممنون از نظر شما

  2. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   خیلی از لطف شما ممنونیم – موفق باشید.

 17. رضا گفت:

  ببخشید کراتینه برای موهای چرب مشکل ایجاد میکنه؟؟؟یعنی میزان چربی مو رو بیشتر یا کمتر می‌کنه یا اینکه تفاوتی نداره؟؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   تاثیر خاصی در این رابطه مشاهده نشده.
   چربی موها به خاطر ترشح غدد چربی پوست سر هست و به موها ارتباطی نداره.

  2. محبوبه گفت:

   سلام وقت بخیر من کراتینه انجام دادم از استادی ک آموزشم داده بود گفتم اتو موم درحه فارنهایت هست از چه درجه ای استفاده کنم از ۴۵۰تا۷۵۰ گفت آخرش گفتم ۲۲۰ میشه ۴۳۰ گفت ن تا آخر الان انجام دادم استرس دارم ک خوب نشه نظرتون چیه؟

   1. کارشناس رخ نگار گفت:

    سلام
    اصولا اتو موها در نهایت ۲۲۰ درجه هستند. البته منظور از درجه – درجه سانتی گراد است. در دماهای بالاتر از این دما به هیچ عتوان از نظر سلامتی به نفع مو نیست. و اصولا در اتوموهای معمول و عرف بازار بالاتر از ۲۲۰ درجه سانتی گراد وجود ندارد. شما می توانید واحد دمای مربوطه را از استادتان بپرسید.

   2. زهره گفت:

    سلام اتوی منم درجش ب فارنهایت هست تازه گرفتم نمیدونم با چ درجه ای اتو کنم
    شما چیکار کردید با چ درجه ایی میزنید

    1. کارشناس رخ نگار گفت:

     سلام
     اتومو با درجه ۲۰۰ تا ۲۱۰ سانتی گراد را به درجه فارنهایت تبدیل کنید. هر ۲۰۰ درجه سانتی گراد = ۳۹۲ درجه فارنهایت

     1. زینب ربیع پور گفت:

      سلام خسته نباشید
      بعدازچندماه کراتین باید ریشه گیری بشه و اینکه مجدداهمه قسمت‌های مو مواد گذاشته بشه یابخشی که رویش کرده؟

     2. Rokhnegar گفت:

      سلام
      بهتر است یک ماه بعد موها را ریشه گیری مکایید. اگر فقط میخواهید ریشه گیری نمایید- فقط قسمت های تیره مو را رنگ بزنید.
      حتما مقاله رنگ ریشه را ببینید.

 18. حسین گفت:

  سلام بعد از کراتینه کردن آرایشگر موهامو شستشو کرد و یه ماسک زد بعد دوباره شستشو دادموها صاف شده یه ماسک هم داد درحمام بزنم بعد بشورم بعد گفت تا3روز موهامو نشورم شستشودر آرایشگاه درست بود

  1. زهرا دانشفر گفت:

   سلام
   هر کراتینی نحوه ی استفاده از خود را دارد. برخی از کراتین ها نیاز به قرنطینه نداشته و موها بعد از اتوکشی بلافاصله شسته می شوند.

 19. سعیده گفت:

  سلام میخوام کراتینه از فروشگاهتون بخرم از کجا بدونم باید چند میل بخرم موهام تا کمرمه

  1. زهرا دانشفر گفت:

   با سلام
   بهتر است حداقل 250 میل کراتین بخرید – برای اطلاعات بیشتر لطفا در واتس آپ با شماره 09305892692 پیام بگذارید یا با شماره 02166899349 تماس بگیرید.

 20. مونا گفت:

  سلام وقتتون بخیر.مقاله رو خوندم اما یه جایی رومتوجه نشدم این سوال هم یکی از دوستان پرسیدن ارجاع دادید به مقاله. اینکه بعد از زدن مواد کراتین دیگه شستشو داده نمیشه و بعدازبیست دقیقه اتوکشیده میشه؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   مرحله 5 در همین خصوص هستش.

  2. ناشناس گفت:

   نخیرموآبکشی نمیشه.بعداز۳روز اتوکشی میتوانسدباشامپوی بعدکراتینه موهاتونو بشورید

   1. اسماعیلی گفت:

    سلام کراتینه ریو کابلو آمریکایی.روی دستور مصرف نوشته بعد از اتو کشی آبکشی شود دوباره سشوار و اتو شود.بع نظرتون این روش کراتینه درست هست؟؟

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     دستورات مصرفی که روی پک محصولات نوشته شده در اولویت هستند.

  3. مهتاب گفت:

   سلام با اتو موی معمولی ممکن نیست انجام بدم؟

   1. کارشناس رخ نگار گفت:

    سلام
    اتو مو باید سرامیکی با توانایی حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد باشد.

    1. پری رضایی گفت:

     مطالب بسیار واضح و مفید بود..فقط در مورد قیمت های محصولات هم میگفتید عالی بود

     1. کارشناس رخ نگار گفت:

      سلام
      خیلی ممنون از حسن نظر شما
      برای مشاهده قیمت لطفا به صفحه محصولات صافی و احیا مو مراجعه نمایید.

 21. آرزو گفت:

  سلام خسته نباشید برای اتو کشی حتما باید از اتو مخصوص کراتین استفاده کرد؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بله البته

   1. لیلا گفت:

    سلام من مویی کراتینه کردم که دو روز قبل رنگ کرده بو ، بعد از ۳ روز با شامپو کراتینه شستن ولی موها باز مثل اول شد
    امکان داره از چی باشه از رنگ یا موادش ممنون میشم اگه راهنماییم کنی

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     اگر از نحوه اجرا و تاریخ انقضای مواد اطمینان داشتید و با توجه به اینکه مکث سه روزه هم رعایت شده میتوان گفت , آسیب دیدگی بعضی از موها به حدی هست که مواد رو در خود نگه نمیداره و دلیل عمده همین است.

    2. ناشناس گفت:

     موهاتون سوخته توی رنگ و دکلره کردن.مواد و نمیگیره.باید احیا بشه.بوتاکس کنین اوکی میشه

 22. مانی گفت:

  درود بر شما،
  🔴سوال اولم اینکه بعد از اینکه مواد کراتینه روی موهای دسته بندی شده زده شد و به خوبی اتو کشیده شد، اگه مشتری از اینکه مواد شیمیایی روی سرش هست و گفت میخواهم سرم را بشورم باید مانعش شوم؟ مثلا بگه بوی مواد آزارم میده، یا شب هنگام خواب احساس چرب بودن موهایم را دارم و بالش زیر سرم کثیف میشه و…، چون قاعدتا کل کار با شستشوی مو بهم میخوره
  🔴سوال دومم اینکه در اون مدت سه روز قرنطینه خود مشتری هر روز باید موهای خود را دوباره اُتو بزند؟
  🔴سوال سوم بعد از اتمام قرنطینه ی حمام نرفتن، وقتی مشتری رفت حمام و سر خود را با شامپوی تقویتی شست، حالا با موهای کاملا صاف و شلاقی روبرو هست؟ و این صافی مو را نفرمودید تا چند ماه واقعا دوام میاره؟ آیا باید کار خاصی کرد تا عمر کراتینه کردن مو بیشتر دوام بیاره؟
  خواهشی هم داشتم این بود که یک میانگین قیمت خرید یک محصول نسبتاً خوب با بازدهی خوب را بفرمایید چقدر میشه؟
  در آخر بسیار ممنونم بابت اینکه همه چیز را قدم به قدم اینقدر خوب توضیح دادید و خداییش وقت میذارید و پاسخ کامنت ها را میدید، بسیار زیاد سپاسگذاریم

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   در خصوص سوال اول : اگر کراتین بدون قرنطینه بوده , شستشو مشکلی نداره ولی برای کراتین قرنطینه دار مشکل ساز خواهد شد و نتیجه نهایی زیاد جالب نخواهد بود. در مورد سوال دوم هم اگر کراتین از نوع با قرنطینه هست مشکلی در اتو کشی با حرارت ملایم و تا یک زمان کوتاه در این سه روز نخواهد بود. پاسخ سوال سوم هم اینکه باید حتما موها از این به بعد با شامپو و ماسک بدون سولفات شسته شود و نتیجه نهایی کار علاوه بر کیفیت مواد و درصد صافی بالا بستگی به نحوه صحیح اجرای عملیات کراتین توسط آرایشگر خواهد بود. و دوام کراتینها هم اگر نگه داری درست صورت بگیره و در عین حال موها زیر دکلره و رنگ نرود, زیاد خواهد بود. تقریبا 9 ماه تا یکسال و اینکه برای رنگ نمودن موها از این پس باید از رنگ و اکسیدان بدون آمونیاک استفاده بشه. و برای درخواست آخر شما هم اینکه اینجا قیمت دقیقی به شما نمیتوانیم بگوییم چرا که قیمتها چند وقت به چند وقت تغییر خواهند داشت و میتوانید جهت اطلاع از محصولات صافی و احیا و قیمتهای آنها به صفحه صافی و احیا مو در همین سایت مراجعه نمایید. و در آخر مرسی از اینکه رخ نگار را دنبال میکنید. موفق باشید.

 23. تارا گفت:

  سلام ممنون بابت مطلب خوبتون. خیلی عالی بود رخ نگار عزیز. من میخام برای موهام کراتین خوب بخرم. بهم سایت زلفان رو معرفی کردن برای خرید کراتین مرغوب. رفتم اونجا هنوز هیچ محصولی نداشت. نمی دونم کسی اصلا این سایت رو می شناسه. اصلا معتبر هست؟ لطفا راهنماییم کنین

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   مرسی از شما دوست عزیز که رخ نگار رو دنبال میکنید. برای خرید کراتین میتوانید به صفحه صافی و احیا مو در همین سایت مراجعه کنید و محصول مورد نظر خودتون را انتخاب و ثبت سفارش کنید. در مورد سایر سایتها نظری نداریم و خودتون میتونید با تحقیق و بررسی, بهترین رو انتخاب کنید.

 24. ستاره گفت:

  سلام میشه بجای اتوی سرامیکی از برس حرارتی که تادرجه دویست و هشتاد داره استفاده کرد؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   این مورد زیاد پیشنهاد نمیشه.

 25. ستاره گفت:

  سلام.من قبلا موهام را در ارایشگاه کراتین کردم.
  زمان خیلی زیاد و هزینه زیادی داشت.
  الان میخوام خودم تو خونه این کار را انجام بدم.
  دفعه اول که کراتینه کردن برام بعد از پایان تمام مراحل موهام موج موج بود ارایشگر گفتن مواد براس موی شما مناسب نبوده است
  بعداز دوهفته دوباره با مواد نارنجی رنگ برام انجام دادن و عالی بود.
  میخواستم بدونم اسم این مواد کراتینه چیه که خودم بگیرم و تو خونه انجام بدم
  ممنون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   در حال حاضر از مواد گروه صافی و احیا که داریم , محصولی که نارنجی رنگ باشه پروتئین مو A هستش.

 26. پریسا گفت:

  سلام ببخشید یه مارک خوب کراتینه بدون عوارض و درحد عالی رو چی معرفی میکنید که بدون در نظر گرفتن قیمت باشه؟؟
  ممنون از راهنمایتون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام این سوال خیلی از مشتریان حضوری و مجازی رخ نگار هست که جا داره اینجا بیشتر توضیح داده بشه:

   سه تا نکته ای که باید حتما در نظر بگیرید اینه که اول موهاتون رو خوب بررسی کنید که آیا انقدر توان داره که هر دسته از موها با حرارت 220 تا 230 درجه چندین بار اتوکشی سرامیکی بشن؟ و دومین نکته اینکه کیفیت مواد صافی و احیای مو یک طرف قضیه هست و اجرای صحیح و اصولی عملیات صافی و احیا هم طرف دیگه قضیه است که باید حتما درست انجام بشه به طور مثال برخی محصولات جدید زمان قرنطینه ندارند و اگر این زمان قرنطینه 3 روزه به موها داده بشه به احتمال خیلی زیاد , مو آسیب خواهد دید. و نکته آخر اینکه برای دوام بیشتر کراتین یا بوتاکس ویا اولاپلکس و به طور کلی محصولات صافی و احیا باید از این پس از شامپوی بدون سولفات, ماسک بدون سولفات استفاده کنید و موهارو مدام دکلره نکنید و از رنگهای بدون آمونیاک استفاده کنید.
   از صفحه خرید محصولات صافی و احیا مو میتوانید تعدادی از کراتین هایی که تست خوبی داشتند رو مشاهده کنید با توضیحاتشون.

 27. زهرا گفت:

  سلام من موهام مشکی وتا حالا رنگ نشده فقط یکم موج دارن با موخوره و خشک هسن ایا کراتین کنم خوب میشن یا؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   شما میتوانید از کراتین با احیا بالا استفاده کنید و یا اگر موها توان اتوکشی ندارن از اولاپلکس تراپی استفاده کنید.

  2. ناشناس گفت:

   سلام برای رسشه گیری کراتینه ۹ ماه قبل اشکال نداره اگه مواد به پایین مو برخورد کنه ؟؟؟

   1. Rokhnegar گفت:

    سلام
    اگر ۹ ماه از زمان کراتبن گذشته باشد. مشکلی ندارد. در ضمن بهتر است برای حفظ کیفیت مو از اولاپلکس استفاده نمایید.
    مقاله اموزش استفاده از اولاپلکس را حتما ببینید.

 28. داریوش گفت:

  خیلی ممنونم از صبر و شکیبایی شما برای پاسخ به سوالات و سایت خوبتون انشالله همیشه سالم وسرحال و موفق باشید

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام و ممنون از شما دوست عزیز

 29. .... گفت:

  سلام من میخوام کراتینه مو انجام بدم ولی از عوارضش می ترسم
  حالا واقعا کراتینه عوارض زیادی داره؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اگر با محصولات درست عمل کنید مشکلی نخواهد بود تمامی این محصولات از سطح استاندارد خوبی برخوردار هستند.

 30. ناشناس گفت:

  سلام من موهامو دکلره کردم آرایشگر پیشنهاد کراتین داد فقط میترسم میگن عوارض ریزش مو ونازکی مو داره در ضمن دکلره خیلی خوب انجام شده

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   به چه دلیل میخواهید کراتین کنید؟
   آیا میخواهید فقط موها احیا بشه یا صافی خیلی زیاد مد نظرتون هست؟
   اگر احیا بالا و بدون اتو کشی میخواهید بهتره سراغ اولاپلکس برید که براتون مقرون به صرفه تر و انجامش راحتتر هستش و نیاز به دکلره نداره ولی اگر صافی زیاد مد نظرتونه باید سراغ بوتاکس یا کراتین برید.

 31. فرناز گفت:

  سلام، من میخوام کراتین کردن مو رو یاد بگیرم و کار کنم. به نظر شما صفر تا صد کار رو میتونم خودم تو خونه از طریق نت یاد بگیرم یا بهتره برم از کسی که کارش اینه آموزش ببینم؟ استعدادم تو یاد گیری خوبه، ناگفته نماند که هزینه های آموزش بالاس.

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   خودتون ابتدا با دیدن فیلمهای مرتبط و خواندن مقاله های آموزشی استاندارد میتونید اطلاعات تئوری خودتون رو بالا ببرید و بعد برای کسب مهارت عملی با توجه به چیزهایی که یاد گرفتید میتونید بر روی مدل های داوطلب یا سرمانکن تمرین کنید.

 32. لاوین گفت:

  سلام خسته نباشین
  من امروز کراتین خریدم، همراهش شامپو و ماسک داره.
  حالا نمیدونم ماسک رو کی استفاده کنم.آیا بعد از کراتینه کردن مو باید فورا ماسک رو بزنم یا وایسم تا بعد قرنطینه و حمام کردم بعد ماسکو بزنم؟
  ممنونم اگه راهنمایی کنید

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بستگی به نوع کراتین شما داره
   اگر کراتین مو با قرنطینه تهیه کردید باید بعد از سه روز از ماسک استفاده کنید در غیراینصورت میتونید بعد از کراتین و هنگام شستشوی موها از ماسک بعد از کراتین استفاده کنید.
   در هر صورت از شامپوی بدون سولفات استفاده کنید.

 33. mohadesehlotfi گفت:

  سلام آیا اتو کشی باید همون موقع که مواد رو مو هست انجام بشه یا باید کراتین شسته بشه بعد اتو کشی بشه؟؟؟ یا بعد ۲۰ دقیقه مکث روی مواد اتو گذاری بشه؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   روش کار در صفحه محصولات کراتین و همین مقاله توضیح داده شده . لطفا با دقت مطالعه بفرمایید.

 34. سمیرا گفت:

  سلام وقتتون بخیر کراتینه آمازون نیاز به قرنطینه داره؟ اگه داره چند روز

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   نسل قدیم این مارک کراتین نیاز به قرنطینه داشت.

 35. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید، شما چه کراتینی دارید

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   لطفا به صفحه خرید کراتین مراجعه کنید.

 36. صائب گفت:

  سلام وقتتون بخیر، برای انجام کراتینه کاسه و فرچه رنگ مو تو خونه ندارم میشه مواد رو مثه شامپو روی مو ماساژ بدم؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   خیر
   هر مرحله باید جداگانه موادگذاری بشه و اتوکشی بشه.

 37. ناشناس گفت:

  یه سوال
  بعد کراتین همیشه در حمام باید از شامپوهای بعد کراتین استفاده کرد؟یعنی اصلا نباید از شامپوهای معمولی روزانه استفاده شه؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   باید همیشه از شامپوهای بدون سولفات و ماسکهای بدون سولفات استفاده کنید

  2. محمد گفت:

   سلام میتونید از شامپو های معمولی استفاده کنید فقط شامپو ی معمولی به خاطر سولفات و پارابنی که داری از مدت ماندگاری کراتینه کم میکنه

  3. فاطی گفت:

   سلام موهام وز هستن دوست دارم صاف شون پول ندارم زیاد هزینه کنم چطور میتونم موهامو خودم کراتینه کنم

   1. Rokhnegar گفت:

    سلام
    میتوانید مواد کراتین را از همین سایت تهیه کنید و به کمک یکی از آشنایان خود عمل اتوکشی را در منزل انجام دهید ولی نیاز به صبر و دقت زیادی دارد.

 38. ناشناس گفت:

  سلام ببخشید خواستم بدونم اتو کشی بعد از کراتین حتما باید ضربه ای باشه؟یا مثل اتوکشی معمولی هست

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اتوکشی معمولی با حرارت 200 تا 220 درجه سانتیگراد و توسط اتوی سرامیکی مخصوص کراتین

   1. راضیه گفت:

    آیا با اتو کراتین بونیتا هم میشه اصل اصله اتوم برای ارایشگاه

    1. کارشناس رخ نگار گفت:

     در مورد اتو – اگر اتو مو سرامیکی و دارای قابلیت حرارت بالا باشد. کافی است. مارک خاصی مد نظر نیست

 39. مینا کوشنده گفت:

  سلام
  بعد از گذاشتن کراتین روی مو و مکث ۲۰ دقیقه ایی قبل از اتو نباید موها را با باد سرد سشوار خشک کرد بعد اتو کرد؟؟؟؟؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   در جزییات عملیات کراتین , روشها متفاوته ولی بهتره باد سرد در زمانی که گفتید انجام نشه چونکه برای مرحله اتوکشی اصلی ممکنه موها خشک بشن و اتوکشی به ساختار موها آسیب بزنه.

 40. کژال گفت:

  سلام مشتری داشتم خیلی عجلەداشت وموادمن باقرنطینه بودمجبورشدم بعداززدن موادوتایم طی شده وسشواربابادملایم وسپس اتوکشیدن وبعدشستن باشامپووماسک کراتینه مراحل روبه اتمام برسانم امایه کم موج میبینم میتونم به ایشون بگم دوباره برگرده واسه اتوی موی قسمتهای مواج ممنونم اگرراهنمایی بفرمایید

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بهتر بود اگر مواد نیاز به قرنطینه داشت این تایم رو مکث انجام میدادید و یا از مواد بدون قرنطینه استفاده میکردید.
   میتونید اتوکشی مجدد و با دقت رو امتحان کنید.

 41. پری گفت:

  سلام خسته نباشید
  من یه سوالی داشتم
  کراتین مو را می شه با اسپری به موها زد چون من تنها زندگی می کنم و نمی تونم آرایشگاه برم می خواستم بدونم اگه مواد کراتین رو بخرم و با توی شیشه های اسپری بریزم و به موهام بزنم تا جاهایی که راحت دسترسی بهشون ندارم هم کراتین رو بگیره مشکلی پیش نمی یاد

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   کراتین باید به موها با فرچه رنگ مو زده بشه و هر دسته مو توسط اتو به خوبی اتو کشی بشه.

 42. افشین گفت:

  سلام خسته نباشید
  امکانش هست عوارض جانبی بعد کراتینه رو ذکر کنید!؟مثل سوزش چشم و گلو و…

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   این حساسیتهایی که بعضی دچارش میشن خیلی شایع نیست ولی بله آبریزش چشم و بینی و سرفه و عطسه در هنگام کار با این مواد و در موارد نادر مشاهده شده.

 43. آرزو گفت:

  سلام من امروز موهاما كراتين كردم بعد آتوكي نيم ساعت استراحت دادم و بهد با شامپوي بعد كراتين شئتم يادم نبود بايد ٣ روز صبر كنم حالا موهام ديگه خوب نميشه ديگه اتو كشي نكنم

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اگر کراتین شما با قرنطینه بوده میباست سه روز مکث میکردید.
   اول مطمئن شوید که مارک کراتین شما با قرنطینه بوده یا نه

 44. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید من امروز موهامو کراتین کردم،البته ارایشگر کراتین کرد موهاموشست وکاملا خشک کرد و مواد کراتین به موهام زد حتی به ریسه و کف سرم حدودا۴۰ مین این مواد رو سرم بود بعد موهامو سشوار میخواست بکشه موهام به سختی سشوار میشد و اتوام کرد پایین موهام یکم دکلره بود همش سوخت و پودر شد و من دیدم اینجوری داره میشه ارایشگر موهامو شست ،بعد سشوار کشید و الان موهام دوتیکه شده از وسط شکسته و خشک خشک شده موهام و رختم نشده ،و کف سرمم خیلی میسوزه،چیکار باید کنم الان.

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   آسیب دیدگی موهای شما بالاست
   بهتره در این شرایط اولاپلکس رو امتحان کنید . شاید که جواب بده در غیر اینصورت قسمتهای آسیب دیده کوتاه بشن بهتره.

 45. مهدیه گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دو روز کراتینه کردم ولی الان جلو موهام یکم حالت فر گرفته چیکارکنم؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   دلایل مختلفی میتونه داشته باشه
   ولی میتونید همین قسمت رو دوباره شارژ کنید ولی خوب اتوکشی کنید.

 46. مهرسا۹۶ گفت:

  سلام وقت بخیر کراتنه روی ساقه مو اصلی تاثیر بهتری داره یا رنگ شده اخه میخوام قبل کراتینه دکلره کنم

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بهتره قبل از کراتین عملیات رنگ و دکلره انجام بشه و بعد از دو الی سه هفته عملیات کراتین رو انجام بدید.

   1. ناشناس گفت:

    سلام ممنون خیلی عالی وخوب توضیح داده شده

    1. Rokhnegar گفت:

     ممنون از شما دوست عزیز

    2. پروانه گفت:

     سلام توی طرز کار نیست بعد ار اینکه مواد کراتین رو زدیم باید بشوریم بعد اتو کشی انجام بدیم یا نباید شسته بشه وبا مواد اتو کشی بشه

     1. کارشناس رخ نگار گفت:

      با سلام
      اصولا هر کراتینی روش مخصوص به خود را دارد. برخی از کراتینها نیاز به شستشو دارند و برخی نیز بدون شستشو هستند و بایستی بر حسب مارک آن بایستی به نحوه ی استفاده از آن توجه کرد. حتی برخی از کراتین ها قرنطینه داشته و برخی ندارند. اگر کراتین نیاز به شستشو داشته باشد. شما باید مواد را با آب از مو پاک نمایید. سپس عملیات اتوکشی را انجام دهید. اگر بدون آبکشی باشد باید در حین اینکه مواد روی مو است اتوکشی را انجام دهید. به هر حال بر روی هر نوع کراتینی نحوه ی استفاده با جزییات مشخص است.
      موفق باشید.

 47. شقایق گفت:

  سلام شما گفتید یه بند انگشت بالای ریشه مو پس ریشه ی مو چی اونجا رو کلا نزنیم ینی ؟ بعد اینکه اگه بعد از کراتین از ماسک و شامپو مخصوص بدون سولفات استنفاده نکنیم چی میشه؟مثه اولش میشه ینی؟ در اخر ممنونم از متن خوب و کاملتون 🌹

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ممنون از شما
   قاعدتا زمانی موها رو کراتین میکنید که اونها آسیب دیده و خشک باشن و یا توسط مواد شیمیایی مثل رنگ و دکلره به مرور خشک شده باشند. ریشه مویی که تازه دراومده دچار این آسیب دیدگی نیست پس نیازی به کراتین کردن هم نداره. شامپو و ماسک بدون سولفات استفاده میکنیم که ماندگاری کراتین در ساقه موها بیشتر بشه و موها دوباره دچار آسیب دیدگی نشه خب طبیعی هستش که اگه از این محصولات مراقبتی بعد از کراتین استفاده نشه ماندگاری و دوام کراتین ساقه موها کمتر میشه.
   پیشنهاد می شود مقاله آموزش کراتینه کردن مو را مطالعه کنید.

 48. شبنم گفت:

  ممنون از مطالب مفیدتون .خیلی کامل و جامع بود

  1. Rokhnegar گفت:

   ممنون از شما دوست عزیز

 49. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید من کراتین موی ریچ گرفتم،برای موهای مجعد،وپیش ارایشکرزدمش،ولی بعدازشستشو2باره مثل قبل شد،شامپو بعدوقبل هم زدم 3قرنطینه داشت اتوکشی هم عالی بود،به نظرتان مشکل کجا بوده ؟؟؟

  1. Rokhnegar گفت:

   با سلام
   از نانو بوتاکس برند ریچی در سایت رخ نگار موجود هست و استقبال خوبی از آن شده ولی فعلا کراتین این برند رو امتحان نکردیم ولی این مورد خیلی عجیبه و حتما به طریقه مصرف و جنس موها توجه داشته باشید . قطعا جایی از کار را اشتباه پیش رفتید. از فرووشنده در مورد تاریخ انقضای محصول نیز سوال کنید.

   1. کیمیا گفت:

    سلام شما خودتون کراتین میفروشین ؟ برا موهام میخام تا سر شونه

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     بله ما در واقع فروشگاه هستیم که مطالب آموزشی ارایه میکنیم.
     از صفحه خرید کراتین بوتاکس و اولاپلکس واقع در منوی سایت میتوانید محصولات صافی و احیا و توضیحات آنها را ببینید و در صورت نیاز ثبت سفارش کنید. همچنین میتوانید از طریق شماره واتساپ : 09305892692 با ما در ارتباط باشید و محصول مناسب موهایتان را خریداری نمایید.

 50. فرزانه شکوری مقدم گفت:

  سلام خسته نباشی سوال من اینه بعد از کراتینه کردن باید همیشه موها را اتو کنیم یا نه

  1. Rokhnegar گفت:

   با سلام
   دفعات اول اتو کردن موها بسیار مهم بوده ولی این امر بعدها و گهگاهی با حرارت ملایم باعث تجدید صافی و لختی موها خواهد شد. مهمترین عامل بعد از عملیات صافی و احیا استفاده مداوم از شامپو و ماسکهای بدون سولفات است.

 51. مرچان گفت:

  با سلام ببخشید مواد کراتین مثل مواد گلت یا صافی مو نیست که احتمال سوختن موها باشه و اینکه برا موهای که چندین مرحله دکلره شده و دمج شده خوبه

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   هرماده صافی و احیایی که میخواهید استفاده کنید بهتره زیر نظر آرایشگر باشه و قبلش موها بررسی بشه . تمام مواد تا حدی عوارض خودشون رو دارند و باید توسط فرد ماهر استفاده بشن.

 52. خانم طاهری هستم گفت:

  سلام خانم خسته نباشید.من موهای فردرشت دارم وزمینه اصلی موی من خرمایی هستش ورنگ بعدی زیتونی بوده ولی حالا قهوه ایی شده وحالا دوست دارم رنگ زیتون روشن بزنم چکار باید بکنم ممنونم ازراهنماییتون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   لطفا سوالتون رو در مقالات مربوط به رنگ مو مطرح کنید اینجا مبحث کراتین هست.
   ممنون

 53. مهسا گفت:

  من موهامو ۴ روز پیش کراتین کردم و امروز شستم موهامو با شامپو کراتینه ولی الان ک خشک شده صافیه قبل شستنو نداره موج داره علتش چیه

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اگر میزان صافی کراتین بالاست باید اتوکشی را به خوبی انجام دهید

   1. Baran گفت:

    سلام خسته نباشید من بعد از ۴ روز کراتینه موهامو شستم شامپو نزدم و
    لی بعد از حمام ماسک زدم باید اتو هم بکشم

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     یک اتوکشی با حرارت ملایم خالی از لطف نیست.

 54. نرگس گفت:

  اگه ماده بدون قرنطینه زیاد روی مو بمونه چی میشه؟

  1. Rokhnegar گفت:

   بهتره که طبق دستور العمل همان زمان سه روز باقی بمونه.

 55. علی گفت:

  ممنون از راهنمایی بسیار عالیتون سپاس و دورد فراوان ب شما

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام و ممنون از شما

 56. ستاره گفت:

  سلام شتمپوی بعد از دکلره حتما باید مارک کاتین نوع خودش باشه

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اگر منظورتون شامپوی بعد از کراتینه
   نه لزومی نداره از یک برند باشن

 57. زهرا یوسفی گفت:

  خیلی ممنون از توضیحات جامع و بی نقصتون🙏💐

  1. Rokhnegar گفت:

   ممنون از شما دوست عزیز

 58. ماهان گفت:

  با سلام عزیزم کدوم مارک شما توصیه میکنید که خوبه؟

  1. Rokhnegar گفت:

   با سلام
   تمام کراتین های موجود در سایت جزء کراتین های با سابقه خوب هستن که میتونید با توجه به بودجه خودتون از اینجا انتخاب کنید.

 59. عباس از بندر عباس گفت:

  سلام .ممنون از توضیحات خوبتون .فقط میخواستم بدونم برای کراتینه کردن ریش بلند هم از همین روش میشود استفاده کرد ؟ باتشکر
  عباس از بندر عباس

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ممنون از شما
   به طور کلی برای موی طبیعی این روش موثر هستش حالا میتونه موی ریش باشه و هیچ فرقی نمیکنه.

 60. محدثه گفت:

  سلام .امروزه مواد کراتین به صورت میلی توی فروشگاهای ارایشی بهداشتی موجوده که میشه خرید کرد ولی شامپوی قبل و بعد موجود نیست.میشه محصولی رو معرفی کنید که بشه بجای این شامپو ها استفاده کرد؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بله میتونید از منوی خرید کراتین بوتاکس و اولاپلکس تمام اینگونه شامپوها رو مشاهده کنید و اطلاعاتش رو مطالعه و در صورت نیاز از همین سایت خرید کنید.

 61. بانو گفت:

  سلام ببخشید قیمت این کراتین مو چنده میشه بگید و از کجا باید بخرم و بعد کراتینه کردن مو بعد چند ماه ایا از بین میره این کراتینه مو

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ازخرید کراتین مو میتونید وارد بخش محصولات کراتین – بوتاکس و اولاپلکس بشید توضیحات هر کدوم رو مطالعه کنید و در صورت نیاز, از همونجا اینترنتی خرید کنید.
   دوام کراتین مو بسنگی به نحوه مراقبت شما در شستشو داره به همین خاطر بهتره از شامپوهای بدون سولفات برای شستشوی موها استفاده کنید که اون هم در همین سایت موجوده و میتونید تهیه کنید.

 62. لعیا گفت:

  من این مرحله اتوکشی رو خیلی با وسواس انجام دادم. نتیجه عالی بود. بابت توضیحات انتخاب رنگ هم خیلی ممنون

  1. Rokhnegar گفت:

   با سلام
   مرسی از دیدگاه مثبت شما
   خوشحالیم که راضی هستید
   اتوکشی خوب مهمترین کار در عملیات کراتین هستش.

 63. رضا گفت:

  سلام
  بعد از شستشو با شامپوی مخصوص وکراتینه کردن و سشوار و اتو
  موها رو رد اخر بشوریم ؟؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اگر مدل مواد کراتینه شما با قرنطینه است باید سه روز موها رو نشورید ولی اگر از مواد کراتینه نسل جدید و بدون قرنطینه است میتوانید موها را با شامپو بعد کراتین و یا شامپو بدون سولفات بشورید.

 64. ناشناس گفت:

  سلام با هر اتو مویی میشه این کار رو انجام داد همراه با نکات

 65. ناشناس گفت:

  سپاس فراوان بسیار عالی وآموزنده بود مطالبتون

  1. Rokhnegar گفت:

   ممنون از شما دوست عزیز

 66. مریم بانو از کرمان گفت:

  سلام پس اول شامپو بعد مواد کراتینه واتو کشی بع هم باید بشوریم بعد از اتو واتو تمام شود چه کار کنیم

  1. Rokhnegar گفت:

   ببینید بستگی به نوع کراتین داره
   اگر شاپوی قبل و بعد داره و در توضیحات محصول گفتن نیاز به آبکشی بله لازمه
   ولی اگر شامپو نداشتید صرفا با نم دار کردن موها میتونید کراتین رو شروع کنید و بعدش هم نیازی به شستن نداره. فقط اینکه موهارو نبندید

 67. هانیه گفت:

  سلام خسته نباشید
  یه سوال
  مو ها رو که مواد کراتین بهش زدیم بیست دقیقه گذاشتیم روی مو موند باید مو رو اب بکشیم بعد اتو بکشیم یا با همون مواد کراتینه روش اتوکشی کنیم؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اگر بخواهید به صورت استاندارد عمل کنید باید بعد اینکه موها را آغشته به مواد کراتین نمودید بدون هیچگونه آبکشی, اتوکشی را آغاز کنید و دسته های باریک از مو را برای اتوکشی انتخاب کنید و اینکه به دقت و با حوصله موها را یا اتوی سرامیکی مخصوص کراتین اتوکشی نمایید.

 68. S گفت:

  ببخشید من امروز کراتینه انجام دادم الان یه خورده بارون به جلوی موهام خورد سریع با سشوار خشک کردم بعد با اتو درجه ۳۰۰ جلوی موهامو اتو زدم میخواستم بدونم اتفاقی واسم موهام نمیفته؟؟؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   مسئله ای نیست. نباید مشکل خاصی پیش بیاد.

  2. لیلا گفت:

   نه عزیزم اگر اتو کشی کردید هیچ اتفاق نمی افتد

 69. زهرا از عرند گفت:

  بسیار سپاس از این مقاله کامل و کاربردی
  یه سوال…موها همون‌طور که رطوبت مواد را دارد باید اتو بشه؟ماشکال ندارن موی خیس اتو بشه

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ممنون از شما
   پس از شامپوی اول و شستشوی موها, خیسی موها را با حوله بگیرید
   میتوانید روی مویی که کمی نم دار است کراتین را بزنید و اتوکشی را آغاز کنید

   1. الهام گفت:

    سلام سپاسگذارم توضیحات بسیارکامل بود

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     ممنون از نظر مثبت شما دوست عزیز

    2. معصومه معیلاوی گفت:

     سلام به ادمین ،کسی که اینقد با حوصله و کامل به سوالات جواب میده واقعا یه شخصه بی نظیره ماشالله به شما واقعا الگویید خیلی صبورید خوشحالم که با این سایت اشنا شدم دمتون گرم ماشالله👌🏼👌🏼👌🏼👏🏼👏🏼👏🏼🌹

     1. Rokhnegar گفت:

      سلام و ممنون از این کامنت پر انرژی
      ممنون از همه شماهایی که رخ نگار رو دنبال میکنید و بازخوردهای دلگرم کننده به تیم رخ نگار میدید.
      ماشالله به شما دوستان

 70. نسيم گفت:

  سلام ؛بنظر من عالي بود ممنون بخاطر توضيحات دقيقتون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ممنون از شما

 71. ناشناس گفت:

  خیلی عالی بود ممنون

 72. شیدا گفت:

  ببخشید مرحله سشوار کشی قبل از اتو رو چیزی دربارش نگفتید؟لازم نیست سشوار کشی مگه؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   آبگیری موها توسط حوله و یا سشوار مشکلی نداشته ولی چیزی که باید توجه بشه وجود 10 الی 20 درصد رطوبت روی موها قبل از مرحله اتو کشی هست.

   1. ناشناس گفت:

    سلام ببخشید اگر مواد بدون قرنطینه باشه بدون ابکشی موهارو اتو می‌کنیم بعد چن ساعت بد میشوریم و اینکه شامپوی بعد کراتین رو حتما باید استفاده کنیم

   2. نسیم گفت:

    سلام خسته نباشید
    سوالم اینه که برای موادی که گفتین شامپو قبل و بعد نداره نیاز نیست یا اونها رو باید جدا تهیه کنیم؟
    دیگه اینکه برای موهای من که حدود پنج انگشت پایینتر از سرشانه هس چن میل لازمه؟

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     اگر از شامپوهای قبل و بعد استفاده بشه نتیجه نهایی کاملتر و بهتر خواهد بود که در برخی محصولات کراتین موجود نیست و باید جدا تهیه بشه که برای دیدن تمام محصولات صافی و احیا از جمله کراتین ها به صفحه خرید کراتین مراجعه و محصولات رو مشاهده کنید. برای اندازه موهای شما که البته نمیدونیم پر پشت هست یا کم پشت ولی به طور متوسط برای موهای تا میانه کمر تقریبا 400 میلی لیتر کراتین لازم است.

  2. ناشناس گفت:

   ن عزیزم حتما نباید سشوار نکشید

 73. ناشناس گفت:

  خیلی عالی بود
  مرسی

 74. سلماز گفت:

  کراتینه هزینه های زیادی داره ولی واقعا موهای آدم رو از اینرو به اونرو میکنه

 75. ناشناس گفت:

  ببخشید میتونیم کراتین رو از شما خریداری کنیم ؟ ارسالش به چه صورت هست؟

  1. Rokhnegar گفت:

   بله میتونید از فروشگاه رخ نگار به صورت اینترنتی و یا حضوری کراتین رو خریداری کنید
   و ارسال برای تهران به صورت پیک و یا پستی و برای شهرستان به صورت پستی و پیشتاز هستش
   میتونید از قسمت پایین همین صفحه وارد قسمت حمل و نقل بشید و نحوه ارسال رو مطالعه کنید.

 76. ناشناس گفت:

  خیلی ممنون بابت مقاله های خوبتون

 77. شیدا گفت:

  وقتتون بخیر
  مرسی از رخ نگار به خاطر این مقاله کاربردی و عالی

  1. ناشناس گفت:

   سلام گلم خوبید من سه روزیش کراتین کردم موهام کامل فر سم تلفنی بوده الان بعد شستن فقط قسمت جلوی سر م موج نه فر قبل داره پشت موهام صاف ایا بعد یک هفته می تونم دوباره جلو موهام کراتین شارژ کنم وموهام دوباره با اتو کشی نمی سوزه ممنون راهنماییم کنید

   1. Rokhnegar گفت:

    سلام
    شما بهتر است اتوکشی نمایید موها را هر روز منتها فقط همان جلوی مو را – سعی کنید از شامپوها و ماسک موهای مخصوص موهای کراتینه استفاده نمایید.
    در ضمن ترجیحا بعد از گذشت حداقل یکماه مجددا عملیات کراتین را تکرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.