آموزش کراتینه کردن مو

کراتینه کردن مو امروزه یکی از روشهای رایج برای صاف نمودن و در عین حال احیاء موهای آسیب دیده است. در این مقاله به آموزش کراتینه مو خواهیم پرداخت. قبل از خرید ماسک مو و یا هر گونه محصول مراقبت موی دیگر پیشنهاد می کنیم. این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. زیرا بسیاری از آرایشگران و مشتریان سایت رخ نگار در مورد آن از ما سوال داشتند. روش كراتينه كردن مو در خانه نیز در این مقاله آموزش داده می شود.

نکته اموزش کراتینه کردن مو

کراتین یکی از پروتئین های طبیعی است. این آمینو اسید طبیعی در بدن جانداران و نیز طبیعت یافت می شود. سپس با نفوذ در ساقه مو سبب احیا و رفع خشکی موها می گردد. درضمن سبب ترمیم ساختار کوتیکول مو می شود.

آموزش کراتینه مو

اگر با مقالات رخ نگار در زمینه مراقبت مو همراه بوده اید. حتما متوجه شده اید. در واقع یکی از علل پاک شدن سریع رنگ موهایتان به آسیب ساقه موها برمی گردد. پس, خرید ماسک موی خوب میتواند تاحدی مشکلات موهایتان را حل نماید. ولی اگر به دنبال راه اساسی تر برای رفع  مشکل موی خود هستید. پیشنهاد میکنیم, آموزش کراتینه مو در منزل و یا آرایشگاه را که در ادامه مطرح میشود امتحان کنید.

در این مقاله به شما روش کراتینه مو را به صورت گام به گام  آموزش میدهیم. شما هم می توانید با رعایت و دقت به این موارد نتیجه عالی و فوق العاده بگیرید.

 

فواید کراتینه کردن مو:

نحوه کراتینه مو بسیار با دقت و با حوصله باید انجام گیرد. در نتیجه فواید این ماده حیاتی و شفا بخش به خوبی بر روی موهایتان ظاهر می شود. از فواید کراتینه کردن مو میتوان به موارد پایین اشاره نمود.

 

 • ۱. رفع آسیب و خشکی موها
 • ۲. ضد وزی موها
 • ۳. احیا و ترمیم کوتیکول موها
 • ۴. صافی موهای مجعد
 • ۵. صاف و لخت کننده موها و به خصوص موهای موج دار و مجعد

۶. رفع آسیب های جدی و ساختاری موها

 

بهترین مارک کراتینه مو:

 

 

اینکه بهترین مارک کراتینه مو چیست. به تعدادی عامل بستگی دارد. کراتینه های موجود در بازار از برندهای گوناگون موجود است. ولی بهترین مارک موجود در بازار را با کمی تحقیق می توانید پیدا کنید. در خرید کراتین باید به دو نکته توجه کنید.

نکته اول:

مورد اول میزان فرمالدوئید در آنها است. فرمالین گاز محلول در آب است. به سرعت در هوا پخش می شود. بسیار فرار است. پس سریعا جذب سیستم تنفسی و خون می گردد. فرمالین به شدت مو را صاف می کند. این ماده در نسل اول کراتین ها که وارد کشور شدند به صورت غیر استاندارد و زیاد وجود داشت.

اگر مقدار فرمالین در کراتین نسیتا زیاد باشد آسیب های جدی به دستگاه تنفسی افراد وارد میکند. متاسفانه سبب بیماری های غیر قابل درمان خونی می شود. طرز تشخیص درصد فرمالین چندین گونه است. اولا در روی بطری کراتین درصد فرمالین را می نویسند. ثانیا حتی اگر با دستکش با ماده دارای فرمالین کار کنید. پوست انگشت دستتان به حالت پیری موقت می گراید البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی این مشکل به حداقل رسیده است.

 

 

نکته دوم کراتینه کردن مو :

 

 

مورد دوم شناخت و خرید کراتین اصلی و معتبر است. اگر در این مورد مطمئن نیستید. می توانید در صورت نیاز از وب سایت رخ نگار خرید مواد کراتین خود را با اطمینان انجام دهید. علاوه بر این برخی کراتین ها فقط مخصوص احیا هستند. برخی هم فقط مخصوص صافی مو هستند. منتها اکثر کراتین مو موجود در بازار هم صافی مو و هم بازسازی مو را انجام می دهد. البته درصد صافی و احیا در مارک های مختلف متفاوت است. البته معمولا اطلاعات جزئی مدل کراتین معمولا در بروشور آن نوشته شده و در توضیحات محصول نیز آمده است.

 

 

نکات قبل از كراتينه كردن مو :

کراتینه کردن مو عملی تخصصی است. پیشنهاد میکنیم برای نتیجه بهتر حتما از یک دوست و یا دستیار در کنارتان کمک گیرید. تا  کراتینه مو در منزل را درست انجام دهید. ولی قبل از آن به این نکات توجه کنید.

زمان رنگ و مش قبل از کراتین مو

۱. هرگونه خرید پودر دکلره و یا خرید رنگ مو را که در نظر دارید ابتدا و در کمال آرامش انجام دهید و عملیات رنگ و دکلره را قبل از کراتینه انجام دهید. اگر هم که صرفا عمل کراتینه را تمایل دارید انجام دهید از این مرحله بگذرید.

ولی این را در نظر داشته باشید که پس از رنگ کردن و یا دکلره کردن موها باید 10 روز به موها زمان مکث داده و سپس آنها را کراتینه کنید.

 

 

 

انتخاب رنگ مو مناسب  عمل کراتینه کردن مو

۲. پس از عمل کراتین رنگ موهایتان دو درجه روشن تر می شود. پس اگر دوست دارید رنگ جذابی داشته باشید. پیشنهاد می کنیم در نظر بگیرید پس از دو درجه روشنایی چه رنگی روی مویتان در می آید. مثلا اگر موهایتان را قهوه ای تیره نمایید. با دو درجه روشنایی قهو ای متوسط می گردد. رنگ قرمز تیره, مسی قرمز می گردد. پس سعی کنید یا رنگهای بلوند روشن را انتخاب کنید. می توانید از رنگهای دودی – دودی قهوه ای و شرابی خیلی تیره هم استفاده نمایید. سعی کنید رنگ انتخابی از خانواده قرمز- مسی نباشد. در ضمن رنگ مشکی هم بهترین انتخاب است. چون بعد از کراتین خیلی زیبا می شود.

 

ادامه مطلب
رنگساژ و معرفی انواع روش رنگساژ

زمان رنگ و مش پس از کراتینه کردن مو

۳. تا 15 روز بعد از کراتین, موها نباید رنگ یا دکلره شوند. در ضمن معمولا بهترین راه این است که موهایتان را قبل از کراتین یا خیلی تیره و یا خیلی خیلی روشن نمایید. مهم ترین نکته در مورد کراتین تراپی این است کسانی که اهل رنگ و مش مداوم است. نباید بعد از کراتین سریع به سراغ رنگ و مش بروند. چون رنگ و اکسیدان دارای مواد قلیایی است. پس فلس های مو باز می شود. در نتیجه کراتین از مو خارج می شود. در ضمن توصیه اکید می کنیم از محصولات رنگ و اکسیدان مرغوب استفاده نمایید. در ضمن از قطره آنتی دمیج و روغن آرگان داخل مواد رنگ و دکلره بهره ببرید. و اگر میخواهید از هر حیث موها دچار آسیب نشوند از اولاپلکس در ترکیبات رنگ و مش خود استفاده کنید .

 

 

 

 

 

عملیات احیا و مراقبت مو پس از کراتینه کردن مو

۴. برای دوام بیشتر مواد بهتر است. بعد از کراتین نمودن موها در روزهای بعد از عملیات کراتینه از شامپوی مخصوص موهای کراتین شده استفاده نمایید. در داخل حمام از ماسک های کراتینه استفاده نمایید. مراقبت های بعد از کراتین بسیار ضروری است. ماسک موی بعد از حمام دارای کراتین- سرم دوفاز مخصوص کراتینه و روغن آرگان همگی جزو مراقبت های بعد از حمام است. 

 

 

مراقبت های بهداشتی کراتینه کردن مو

۵. حتما مطمئن باشید که به مواد شیمیایی آلرژی نداشته باشید. چون در حین کار خیلی بد و خطرناک است  که دچار مشکل تنفسی شوید. در ضمن موهایتان را تا چندین روز بعد از عمل کراتین مو اصلا نبندید. سعی کنید بیشتر در هوای آزاد باشید. تا بوی کراتین در محیط بسته پخش نشود.

 

اموزش كراتين كردن مو جهت موهایی جذاب

 

۶. از ماسکهای فیلتردار برای خود و اطرافیان در زمان کراتینه کردن موها استفاده نمایید. این کار برای سلامتی خودتان و اطرافیانتان مفید است.

 

 

۷. حتما در محیط باز و محیطی که گردش هوا به خوبی انجام می شود. عمل کراتینه کردن مو را انجام دهید.

 

 

۸. اگر مو و یا پوست سرتان دچار آسیب جدی است. قبل از هر کاری با دکتر و یا یک آرایشگر ماهر مشورت نمایید.

۹. مراحلی زیر را به دقت اجرا نمایید. زمان های قرنطینه را به دقت اجرا نمایید. نکته ای که باید توجه کنید. این است که در برخی مدلهای کراتین مدت زمان قرنطینه حذف می شود. این مدلها به کراتینه بدون قرنطینه معروف هستند.

 

با ادامه آموزش کراتین مو همراه ما باشید.

اموزش کراتینه مو :

 

قبل از ادامه آموزش تصویری کراتینه مو در خانه بهتر است بدانید. معمولا کراتینه کردن موها با سه ماده انجام می گیرد. هنگام خرید, فروشنده باید هر سه ماده را تحویل شما دهد. البته در برخی از انواع کراتین شامپوی قبل و بعد وجود ندارد. پس تنها ماده کراتین به شما تحویل داده می شود. در توضیحات محصول این موضوع قید می شود. طریقه کراتینه کردن مو یک امر بسیار مهم برای شما است.

 

به طور کلی این سه ماده شامل:

– شامپوی قبل از کراتین که ماده ای قلیایی است. پس فولیکول های مو را باز می کند. در ضمن بطری شماره ۱ است.

– مواد اصلی کراتین- بطری دوم است.

– شامپوی بعد از کراتین ماده ای اسیدی است. پس به بسته شدن کوتیکول های موهایتان کمک می کند. این شامپو را باید ۳ تا ۵ روز پس از عمل کراتینه مو در حمام به موهایتان بزنید.

آموزش تصویری کراتینه مو در خانه

مرحله اول آموزش کراتینه مو:

موهایتان را ابتدا با شامپوی قبل از کراتین به خوبی بشویید. سپس آبکشی نمایید.

آموزش تصویری کراتینه مو در خانه

مرحله دوم آموزش کراتینه مو در منزل:

موها را کاملا خشک نکنید. سعی کنید تا 20 درصد رطوبت در موها باقی بماند.

مرحله سوم:

موها را کاملا تقسیم بندی کنید.برای تقسیم بندی موها از مقاله آموزش رنگ کردن موها در منزل کمک بگیرید.

طرز كراتينه كردن مو

مرحله چهارم

کراتین را داخل کاسه رنگ بریزید. از یک فرچه نرم و نازک و با کیفیت برای افزودن کراتین به مو بهره ببرید. سپس موها را لایه به لایه به مواد کراتین آغشته کنید. باید مواد تقریبا از یک بند انگشت مانده به ریشه با موها آغشته شود. لایه های انتخابی مو باید بسیار نازک باشند. اصلا مواد کراتین را به ریشه و پوست سر نزنید.

 

ادامه مطلب
آموزش رنگ مو مردانه بدون دکلره با فرمول ترکیب رنگ جذاب

اموزش كراتينه كردن مو در منزل

مرحله پنجم:

در این مرحله باید 20 دقیقه صبر کنید. تا مواد کراتین فرایند خود را بر روی ساقه موهایتان انجام دهد.

مرحله پنجم:

این مرحله بسیار مهم است. رابطه مستقیم با نتیجه عمل کراتینه شما خواهد داشت. در آموزش گام به گام کراتینه مو , اتوکشی اصولی موها بسیار حائز اهمیت است. در نحوه کراتینه کردن, موها را همانطور لایه به لایه در دست بگیرید. سپس کاملا با یک اتوی سرامیکی خوب و با حرارت 200 الی 210 درجه موها را به دقت و با حوصله اتوکشی نمایید. هربار که اتوکشی را انجام میدهید. بخاری از موها بلند می شود. این اتفاق طبیعی است. 

مرحله ششم- آموزش کراتین مو:

بنا به تجربه بسیاری از آرایشگران, اتوکشی هر لایه از موها را تا جایی ادامه دهید. که دیگر بخاری از موها بلند نشود. 

نحوه کراتینه کردن مو

آموزش کراتینه مو آموزش کراتینه مو آموزش کراتینه مو روش کراتینه کردن مو

مرحله هفتم:

سه روز قرنطینه

در كراتينه كردن مو به مرحله ای مهم می رسیم. شاید برای بسیاری از خانم ها این مرحله خوشایند نباشد. در این مرحله نباید به مدت سه روز حمام بروند. این سه روز به سه روز قرنطینه معروف است. در ضمن موها را نبندید. اگر می توانید خارج از منزل نروید تا مجبور نشوید روسری روی موهایتان بگذارید اجازه دهید موها کاملا آزاد باشند. این مرحله روش كراتينه كردن مو در خانه  نیز بسیار مهم است.

این مرحله در برخی از مواد کراتین جدید حذف شده است.

 

مرحله هشتم:
در این سه روز موها را گاهی با حرارت ملایم اتوکشی نمایید. در ضمن هیچ ماده اضافی همچون سرم – تافت و .. به موها نزنید.

مرحله نهم روش كراتينه كردن مو در خانه :
بعد از 3 روز موهایتان را با شامپوی بعد از کراتین بشویید. در این روش کراتینه مو در خانه  در نظر داشته باشید. در روزهای آینده اگر از شامپوی بعد از کراتین هنوز هم باقی بود. میتوانید هر بار در حمام استفاده نمایید.

روش كراتينه كردن موي سر

آموزش گام به گام کراتینه مو

مرحله دهم روش كراتينه كردن مو در خانه :
حداقل تا 15 روز نباید برای خرید رنگ مو به فروشگاهی بروید. چون هر لحظه با دیدن رنگ موی خریداری شده می خواهید که موهایتان را رنگ کنید. باید حداقل تا 15 روز موها را رنگ یا دکلره ننمایید. حتما از ماسکهای کراتینه داخل حمام و شامپو مخصوص موهای کراتین شده استفاده کنید. این کار به ثبات بالای کراتین بر روی موهایتان کمک خواهد نمود.

آموزش گام به گام کراتینه مو جهت زیبایی موهای شما

اموزش كراتين كردن مو

 

 

طريقه كراتينه كردن موي سر – جهت براقیت رنگ موی شما

 

 

نکته پایانی آموزش کراتینه مو:

در اموزش كراتينه كردن مو در منزل توجه کنید. که داشتن یک دوست یا همکار در کنار خودتان به کیفیت کراتینه کردن موها کمک بسیاری خواهد نمود. اصلا این کار را تنهایی انجام ندهید. زیرا کراتینه کردن موها همچون رنگ کردن موها نیست. در ضمن نیاز به تفکیک کردن دسته های مو و اتوکشی دارد. در قسمت های پشت سر نیز كراتينه كردن مو بسیار سخت تر است. پس باید توسط فرد دیگری به دقت و با ظرافت انجام شود. البته روش کراتینه کردن مو با توجه به هر مارکی متفاوت است. شما بایستی در بروشور کراتین, مراحل کراتینه کردن مو مخصوص را مطالعه بفرمایید.

اموزش كراتين كردن مو

 

تبریک, شما کراتینه مو در خانه را انجام دادید. اگر آرایشگر هستید آموزش گام به گام کراتینه مو یکی از مهمترین آموزشها برای شما به شمار میرود. از این پس برای مشتریان خود این کار را انجام خواهید داد.

اجرای صحیح عمل کراتینه و مراقبت با شامپو و ماسک مخصوص کراتینه بسیار مهم است. این موارد باید رعایت شوند. تا همواره موهایی شاداب و با طراوت داشته باشید.

امیدواریم روش كراتينه كردن مو در خانه برای شما راهگشا باشد. لطفا با نظرات خود در پایین این صفحه و امتیاز دهی به آن, ما را یاری کنید.

مراقب خودتون باشید. منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید

چه امتیازی به این مطلب میدهید؟
 • امتیازها به این مطلب

خلاصه

کراتینه کردن مو –  در این مقاله قصد داریم به شما جهت کراتینه مو در منزل راهنمایی کنیم و شما هم میتوانید با رعایت و دقت به این موارد نتیجه ای عالی بگیرید.

به طور کلی
4.9
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.12 (115 رای)
 1. سلام خسته نباشید من کراتین موی ریچ گرفتم،برای موهای مجعد،وپیش ارایشکرزدمش،ولی بعدازشستشو2باره مثل قبل شد،شامپو بعدوقبل هم زدم 3قرنطینه داشت اتوکشی هم عالی بود،به نظرتان مشکل کجا بوده ؟؟؟

  1. با سلام
   از نانو بوتاکس برند ریچی در سایت رخ نگار موجود هست و استقبال خوبی از آن شده ولی فعلا کراتین این برند رو امتحان نکردیم ولی این مورد خیلی عجیبه و حتما به طریقه مصرف و جنس موها توجه داشته باشید . قطعا جایی از کار را اشتباه پیش رفتید. از فرووشنده در مورد تاریخ انقضای محصول نیز سوال کنید.

 2. سلام خسته نباشی سوال من اینه بعد از کراتینه کردن باید همیشه موها را اتو کنیم یا نه

  1. با سلام
   دفعات اول اتو کردن موها بسیار مهم بوده ولی این امر بعدها و گهگاهی با حرارت ملایم باعث تجدید صافی و لختی موها خواهد شد. مهمترین عامل بعد از عملیات صافی و احیا استفاده مداوم از شامپو و ماسکهای بدون سولفات است.

 3. با سلام ببخشید مواد کراتین مثل مواد گلت یا صافی مو نیست که احتمال سوختن موها باشه و اینکه برا موهای که چندین مرحله دکلره شده و دمج شده خوبه

  1. سلام
   هرماده صافی و احیایی که میخواهید استفاده کنید بهتره زیر نظر آرایشگر باشه و قبلش موها بررسی بشه . تمام مواد تا حدی عوارض خودشون رو دارند و باید توسط فرد ماهر استفاده بشن.

 4. سلام خانم خسته نباشید.من موهای فردرشت دارم وزمینه اصلی موی من خرمایی هستش ورنگ بعدی زیتونی بوده ولی حالا قهوه ایی شده وحالا دوست دارم رنگ زیتون روشن بزنم چکار باید بکنم ممنونم ازراهنماییتون

  1. سلام
   لطفا سوالتون رو در مقالات مربوط به رنگ مو مطرح کنید اینجا مبحث کراتین هست.
   ممنون

 5. من موهامو ۴ روز پیش کراتین کردم و امروز شستم موهامو با شامپو کراتینه ولی الان ک خشک شده صافیه قبل شستنو نداره موج داره علتش چیه

   1. سلام خسته نباشید من بعد از ۴ روز کراتینه موهامو شستم شامپو نزدم و
    لی بعد از حمام ماسک زدم باید اتو هم بکشم

 6. سلام شتمپوی بعد از دکلره حتما باید مارک کاتین نوع خودش باشه

  1. با سلام
   تمام کراتین های موجود در سایت جزء کراتین های با سابقه خوب هستن که میتونید با توجه به بودجه خودتون از اینجا انتخاب کنید.

 7. سلام .ممنون از توضیحات خوبتون .فقط میخواستم بدونم برای کراتینه کردن ریش بلند هم از همین روش میشود استفاده کرد ؟ باتشکر
  عباس از بندر عباس

  1. سلام
   ممنون از شما
   به طور کلی برای موی طبیعی این روش موثر هستش حالا میتونه موی ریش باشه و هیچ فرقی نمیکنه.

 8. سلام .امروزه مواد کراتین به صورت میلی توی فروشگاهای ارایشی بهداشتی موجوده که میشه خرید کرد ولی شامپوی قبل و بعد موجود نیست.میشه محصولی رو معرفی کنید که بشه بجای این شامپو ها استفاده کرد؟

 9. سلام ببخشید قیمت این کراتین مو چنده میشه بگید و از کجا باید بخرم و بعد کراتینه کردن مو بعد چند ماه ایا از بین میره این کراتینه مو

  1. سلام
   ازخرید کراتین مو میتونید وارد بخش محصولات کراتین – بوتاکس و اولاپلکس بشید توضیحات هر کدوم رو مطالعه کنید و در صورت نیاز, از همونجا اینترنتی خرید کنید.
   دوام کراتین مو بسنگی به نحوه مراقبت شما در شستشو داره به همین خاطر بهتره از شامپوهای بدون سولفات برای شستشوی موها استفاده کنید که اون هم در همین سایت موجوده و میتونید تهیه کنید.

 10. من این مرحله اتوکشی رو خیلی با وسواس انجام دادم. نتیجه عالی بود. بابت توضیحات انتخاب رنگ هم خیلی ممنون

  1. با سلام
   مرسی از دیدگاه مثبت شما
   خوشحالیم که راضی هستید
   اتوکشی خوب مهمترین کار در عملیات کراتین هستش.

 11. سلام
  بعد از شستشو با شامپوی مخصوص وکراتینه کردن و سشوار و اتو
  موها رو رد اخر بشوریم ؟؟

  1. سلام
   اگر مدل مواد کراتینه شما با قرنطینه است باید سه روز موها رو نشورید ولی اگر از مواد کراتینه نسل جدید و بدون قرنطینه است میتوانید موها را با شامپو بعد کراتین و یا شامپو بدون سولفات بشورید.

 12. سلام با هر اتو مویی میشه این کار رو انجام داد همراه با نکات

 13. سلام پس اول شامپو بعد مواد کراتینه واتو کشی بع هم باید بشوریم بعد از اتو واتو تمام شود چه کار کنیم

  1. ببینید بستگی به نوع کراتین داره
   اگر شاپوی قبل و بعد داره و در توضیحات محصول گفتن نیاز به آبکشی بله لازمه
   ولی اگر شامپو نداشتید صرفا با نم دار کردن موها میتونید کراتین رو شروع کنید و بعدش هم نیازی به شستن نداره. فقط اینکه موهارو نبندید

 14. سلام خسته نباشید
  یه سوال
  مو ها رو که مواد کراتین بهش زدیم بیست دقیقه گذاشتیم روی مو موند باید مو رو اب بکشیم بعد اتو بکشیم یا با همون مواد کراتینه روش اتوکشی کنیم؟

  1. سلام
   اگر بخواهید به صورت استاندارد عمل کنید باید بعد اینکه موها را آغشته به مواد کراتین نمودید بدون هیچگونه آبکشی, اتوکشی را آغاز کنید و دسته های باریک از مو را برای اتوکشی انتخاب کنید و اینکه به دقت و با حوصله موها را یا اتوی سرامیکی مخصوص کراتین اتوکشی نمایید.

 15. ببخشید من امروز کراتینه انجام دادم الان یه خورده بارون به جلوی موهام خورد سریع با سشوار خشک کردم بعد با اتو درجه ۳۰۰ جلوی موهامو اتو زدم میخواستم بدونم اتفاقی واسم موهام نمیفته؟؟؟

 16. بسیار سپاس از این مقاله کامل و کاربردی
  یه سوال…موها همون‌طور که رطوبت مواد را دارد باید اتو بشه؟ماشکال ندارن موی خیس اتو بشه

  1. سلام
   ممنون از شما
   پس از شامپوی اول و شستشوی موها, خیسی موها را با حوله بگیرید
   میتوانید روی مویی که کمی نم دار است کراتین را بزنید و اتوکشی را آغاز کنید

 17. ببخشید مرحله سشوار کشی قبل از اتو رو چیزی دربارش نگفتید؟لازم نیست سشوار کشی مگه؟

  1. سلام
   آبگیری موها توسط حوله و یا سشوار مشکلی نداشته ولی چیزی که باید توجه بشه وجود 10 الی 20 درصد رطوبت روی موها قبل از مرحله اتو کشی هست.

   1. سلام ببخشید اگر مواد بدون قرنطینه باشه بدون ابکشی موهارو اتو می‌کنیم بعد چن ساعت بد میشوریم و اینکه شامپوی بعد کراتین رو حتما باید استفاده کنیم

 18. کراتینه هزینه های زیادی داره ولی واقعا موهای آدم رو از اینرو به اونرو میکنه

 19. ببخشید میتونیم کراتین رو از شما خریداری کنیم ؟ ارسالش به چه صورت هست؟

  1. بله میتونید از فروشگاه رخ نگار به صورت اینترنتی و یا حضوری کراتین رو خریداری کنید
   و ارسال برای تهران به صورت پیک و یا پستی و برای شهرستان به صورت پستی و پیشتاز هستش
   میتونید از قسمت پایین همین صفحه وارد قسمت حمل و نقل بشید و نحوه ارسال رو مطالعه کنید.

 20. وقتتون بخیر
  مرسی از رخ نگار به خاطر این مقاله کاربردی و عالی

پیام خود را بگذارید

پس از تایید مدیر, پیام شما منتشر خواهد شد.

همفکری با ما
با تشکر از شما مخاطب عزیز خواهشمندیم در جهت رشد وبسایت رخ نگار اگر نظر , انتقاد و یا پیشنهادی دارید در کادر سمت چپ مطرح نموده و دکمه آبی رنگ را بزنید. باشد که رخ نگار در سال جدید, خدمت رسان شایسته تری نسبت به سالهای پیش برای شما عزیزان باشد. قدردان شما هستیم