قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty 
قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty 

ویتامینه مو جدید با آموزش جذاب از مبتدی تا حرفه ای تخصصی

hair-vitamin

ویتامینه مو یکی از حرفه ای ترین روش های تقویت مو است. تقویت مو توسط ویتامین به دو صورت داخلی و خارجی انجام می گیرد. به این معنی که شما در مرحله اول توسط ویتامین ها به صورت خوراکی از داخل بدنتان موها را تقویت کنید. بهترین , راحتترین و بی دردسرترین راه تقویت مو استفاده از ویتامین های خوراکی است.

ویتامینه قوی مو

ویتامینه مو در منزل

با این کار علاوه بر اینکه بدنتان تقویت می شود,  موهایتان نیز پرپشت تر و زیباتر می گردد. راه دیگر , استفاده خارجی از محلولهای ویتامینه است که به صورت تجاری در بازار ارايه می گردد. اگر با استفاده از این رنگها موهایتان دچار آسیب دیدگی شده است. بهتر است برای تاثیر فوری از روش دوم یعنی ویتامینه کردن مو به صورت خارجی استفاده نمایید.

ویتامینه ی موها از طریق خوراکی

در ابتدا بایستی بدانید که چه ویتامین هایی برای مو لازم و ضروری است. شما می توانید از طریق مواد غذایی که شامل آن ویتامین هستند این ماده مغذی را تامین نمایید. خود ویتامین ها که توسط داروخانه ها به فروش می رسد نیز گزینه مناسبی برای تامین ویتامین است ولی استفاده طولانی مدت از ویتامین های دارویی ممکن است جذب ویتامین از طریق میوه و سبزیجات را برای بدن شما مشکل نماید.

ویتامینه از طزیق A

ویتامینه قوی مو با مواد خوراکی

ویتامینه مو

 

 

ویتامین A نقش مهمی در رشد و تقویت مو دارد. این ماده سبب افزایش براقیت مو می گردد. از طرف دیگر به دلیل آنکه حاوی آنتی اکسیدان است, مو را مرطوب نگه داشته و از خشکی مو جلوگیری می نماید. 

مواد غذایی شامل ویتامین A

زرده تخم مرغ

اسفناج

زرد آلو خشک

ویتامین B7

یکی از بهترین ویتامین ها جهت تقویت مو بیوتین ‌B۷  همانند پروتئین نقش بسیار مهمی در پرپشتی مو و محافظت مو دارد. اگر از کم پشتی مو رنج می برید. حتما این ویتامین را امتحان کنید. جالب است بدانید در ماسک موهای مخصوص پرپشتی مو این ویتامین جزو کلیدی ماسک مو است. از طرف دیگر به دلیل کمک به حفظ آمینو اسیدها در بدن نجات بخش موهای شکننده و آسیب دیده است.

مواد غذایی شامل ویتامین B ۷

-تخم مرغ

-مخمر

-گل کلم

-گردو

-بادام

-موز

 

 

ویتامینه مو خانگی با مواد غذایی

ویتامینه مو

 

ویتامین B12

 ویتامین B12 از خانواده ویتامین های B برای جلوگیری از ریزش مو بسیار ضروری است. جالب است بدانید که ویتامین مذکور در جذب آهن بسیار موثر است. علت اصلی ریزش مو نیز کمبود آهن است. بنابراین با مصرف ویتامین B۱۲ علاوه بر تامین ویتامین بدن  به جذب آهن نیز کمک نمایید.

 

مواد غذایی شامل ویتامین B12

-تخم مرغ

ادامه مطلب
مواد فر مو هالیودی فریبنده با ساده ترین روش ها در منزل

-پنیر پودر آب پنیر

-شیر

-ماست

 

 

ویتامینه مو

 

ویتامینه کردن مو از طریق ویتامین C

ویتامین C ویتامین مورد نیاز جهت ویتامینه کردن مو است. زیرا که این ویتامین جهت رشد مو استفاده می گردد. از طرفی ویتامین ث برای جلوگیری از خشکی و سفیدی زودرس مو نیز ضروری است. بنابراین آسکوربیک اسید یا ویتامین ث علاوه بر جلوگیری از بسیاری از بیماری ها به زیبایی پوست و مویتان کمک می نماید.

مواد غذایی شامل ویتامین ث

– مرکبات

-لیمو

-توت فرنگی

ویتامینه مو خانگی بامواد طبیعیویتامینه مو

 

ویتامین E

اگر از خشکی و زبری مویتان خسته شده اید، کافیست سراغ مهم ترین ماده مخصوص ویتامینه کردن یعنی ویتامین E بروید. ویتامین E پوست سر را مرطوب نگه می دارد. این ویتامین سبب گردش خون و براقیت مو می گردد.

ویتامینه مو خانگی

ویتامینه کردن مو

غذای شامل ویتامین E

-ماهی 

-شیر

-بادام زمینی

-اسفناج پخته شده

-سیب زمینی

فولیک اسید

فولیک اسید نقش مهمی در ضخامت مو دارد. ویتامین B کمپلکس منشا فولیک اسید است. اسید فولیک نقش مهمی در ضخامت مو دارد. از طرف دیگر از سفیدی زود رس مو نیز پیشگیری می نماید. جالب است که بدانید هر منبع شامل ویتامین B دارای اسید فولیک نیز می باشد. همه دانه های گندم, حبوبات و غلات حاوی ویتامین اسید فولیک می باشد. بنابراین حتما کربوهیدرات ها را مصرف نمایید.

 

ویتامینه کردن مو

 

ویتامینه مو خانگی

ویتامینه کردن مو

آهن

شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی از مهمترین علل ریزش مو کمبود آهن است. بنابراین مسلما گوشت قرمز و پروتئین ها نجات بخش موهایتان از ریزش و کم پشتی است. آهن سبب سلامت و تنظیم خون نیز می گردد. 

 

مواد غذایی سرشار از آهن:

گوشت قرمز, سبزیجات و بوقلمون

 

ویتامینه مو

 

ویتامینه به صورت خارجی

محصولات متفاوتی به عنوان ویتامینه تخصصی مو در بازار معرفی می گردند.  محصولات شامل بیوتین و ویتامین E که به صورت ماسک مو یا قرص های خوراکی ارائه می شوند، یکی از راههای موثر ویتامینه مو است. محصول جدید ارایه شده در بازار پروتئین برزیلی شامل انواع ویتامین ها – آمینو اسیدها و پروتئین های ضروری مو است. این محصول در دو مدل A‌ و P وجود دارند.

پروتئین موی برزیلی – بازسازی کننده مو

 

 

خرید پروتئین موی برزیلی P کلاژنه و کراتینه مو

 

 

ویتامینه مو قیمت ؟ بهترین راه کاهش قیمت, استفاده از آن با تکنیک های مربوطه در منزل

ویتامینه مو

 

برای ويتامينه كردن در خانه و یا در آرایشگاه توجه کنید که محصولات ویتامینه به صورت کامل باید مصرف گردد. پروتئین مو شامل انواع مواد مغذی مو, کراتین, کلاژن و ویتامین های مورد نیاز مو است. این محصولات در فروشگاه رخ نگار به فروش می رسد.

خرید پروتئین مغذی مو در فروشگاه رخ نگار

ادامه مطلب
انواع رنگ مو حرفه ای رنگ موی موقت, نیمه موقت و دائمی با جزئیات کامل

ویتامینه قوی مو

مراحل ویتامینه 

۱- شستشو مو با شامپو 

در روش ويتامينه كردن در منزل و یا سالن ابتدا با شامپوی مخصوص قلیایی موهایتان را بشویید. این شامپو ها قلیایی است. مو را کامل با این شامپو بشویید تا از چربی ها پاک شود. به دلیل قلیایی بودن فلس های مو باز می شود. در نتیجه مواد ویتامینه کاملا جذب مو می گردد.

ويتامينه كردن مو در خانه

۲- خشک کردن کامل مو با شسوار

پس از آنکه خشکی نسبی مو با حوله، موها را با سشوار کاملا خشک کنید. یادتان باشد که برای عمل احیای مو, خشک شدن کامل مو ضروری است. زیرا وجود آب و رطوبت سبب تشکیل یک لایه روی فولیکول های مو می گردد. این رطوبت مانند یک پوشش عمل کرده و سبب عدم نفوذ مواد به مو می شود. از طرفی اگر یک براشینگ مختصر البته بدون هیچ ماده دیگری (فقط با سشوار و برس گرد ) انجام دهید، نتیجه بهتری خواهید داشت. زیرا موهایتان صاف و بدون وزی می شود. در نتیجه کنترل مواد  روی مو بهتر می گردد. پس این مرحله را کامل انجام دهید.

ويتامينه كردن مو در خانه

۳- تقسیم بندی مو جهت ویتامینه

موهایتان را می توانید توسط شانه تقسیم مو و گیره مخصوص به چهار قسمت تقسیم نمایید. اگر حجم مویتان زیاد است، می توانید از قسمت بندی های بیشتری استفاده کنید.

ويتامينه كردن مو در خانه

۴- افزودن ماده ویتامینه 

ماده ویتامینه به اندازه ی مورد نیاز داخل ظرف پلاستیکی بریزید. با استفاده از قلم, ماده ویتامینه را از 3 سانتی متری ریشه تا ساقه به مویتان بزنید. سعی کنید تمام قسمت های بیرونی و زیرین مو درگیر مواد شوند. می توانید از فرد دیگری نیز کمک بگیرید تا از دو سمت موهایتان ویتامینه شود. با این کار همه موها سریع و همزمان ویتامینه می گردد. پس از آنکه همه ی موهایتان را به ماده ویتامینه مو آغشته کردید، به مدت یک ساعت موهایتان را به حال خود بگذارید.

ویتامینه مو چیست

ویتامینه کردن مو

ویتامینه مو چیست

ویتامینه کردن مو

ویتامینه مو چیست

ویتامینه کردن مو

۵- شستن مو با آب

مرحله شستشو با آب بسنگی به مارک محصول مورد استفاده شما دارد. ممکن است نیازی به شستشو نباشد. در نتیجه مستقیما باید به مرحله خشک کردن بروید. لیکن اگر طبق بروشور مورد استفاده نیاز به شستشو داشته باشد. موها را با آب بشویید. با یک حوله نم نسبی مو را بگیرید.

۶- خشک کردن مو

موهایتان را توسط باد سرد سشوار کاملا خشک نمایید. پس از خشک کردن مو، موهایتان را با گیره مو تقسیم بندی نمایید. (چهار قسمت یا بیشتر)

ویتامینه قوی مو

ویتامینه قوی مو

۷- اتو مو توسط اتو مو سرامیکی

در نهایت هر قسمت از مو را جدا کنید. با اتو مو سرامیکی با درجه بالا، موهایتان را از بالا به پایین (ریشه تا ساقه) اتو نمایید. سعی کنید از یک شانه ساده آرایشگری نیز همزمان با اتو مو استفاده نمایید. با استفاده از این کار موهایتان از هم جدا شده و بهتر صاف می گردد. در ويتامينه كردن مو در منزل دقت کنید این عمل را با دقت انجام دهید. تا ترجیحا از فرد دیگری برای این مرحله کمک بگیرید تا موها به خوبی اتو شوند. ویتامینه مو هزینه معقولی می تواند داشته باشد. اگر بتوانید با خرید محصولات تخصصی مراقبت مو این کار را در منزل انجام دهید.

ادامه مطلب
رنگ مو شرابی جدید لاکچری از رنگ یاقوتی تا بادمجانی بدون دکلره

ویتامینه مو چیست

ویتامینه مو چیست

روش ويتامينه كردن مو در منزل

۸- مراقبت های بعد از ویتامینه 

سعی کنید تا سه روز بعد از ویتامینه موهایتان را نشویید. در اولین شستشوی بعد از ویتامینه، می توانید از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید. این شامپو pH اسیدی دارد. اسیدی شدن سبب بسته شدن فلس های مو می گردد. در نتیجه سبب تثبیت ماده ویتامینه در فلس های مو می شود. شامپوهای بدون سولفات نیز برای افرادی که مواد مراقبت مو را روی موهایشان به کار برده اند بسیار به کارتان می آید. 

ماسک های مخصوص کراتینه

در ضمن حتما از ماسک های کراتینه جهت ترمیم مو بعد از عمل ویتامینه مو بهره ببرید. انواع این ماسک ها در فروشگاه رخ نگار با کیفیت مناسب به فروش می رسد. 

خرید ماسک موی کالر پلکس بدون سولفات (اولاپلکس شماره 3)

 

 

همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که مراقبت های بعد از ویتامینه بسیار مهم و ضروری است. اگر این مراقبت ها انجام نشود. به دلیل باز شدن فلس های مو در اثر مواد قلیایی تمام مواد ویتامینه از فولیکول مو خارج می گردد. بنابراین برای حفظ هزینه و زحمت احیای مو، حتما به مراقبت های بعد از ویتامینه توجه نمایید. با خرید ماسک موی خوب , ویتامینه موهایتان را برای مدت طولانی تر تثبیت کنید.

 

در انتها می توانید تفاوت مو را قبل از ویتامینه و بعد از آن مشاهده نمایید.

 

ویتامینه کردن مو

وضعیت مو قبل از ویتامینه – ویتامینه مو چیست

ویتامینه کردن مو

 

وضعیت مو بعد از ویتامینه

امیدواریم از مقاله آموزش ويتامينه كردن مو در منزل لذت برده باشید.

امتیاز شما به این مطلب چند است
 • امتیازها به این مطلب

خلاصه

ویتامینه مو به طور حرفه ای با احیای و صافی مو با تکنیک های آرایشگری را در این مقاله می یابید تا در منزل موهایتان را احیا نمایید.

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.82 (38 رای)

21 فکر در مورد “ ویتامینه مو جدید با آموزش جذاب از مبتدی تا حرفه ای تخصصی

 1. موسی اردونی گفت:

  بعد از زدن ویتامیه موی سر رو با شامپو بشوریم یا اب خالی ممنون میشم چه نوع شامپویی بزنم ممنون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ببینید مرحله شستشو با آب بستگی به مارک محصول مورد استفاده شما دارد. اگر طبق بروشور نیاز به شستشو داشت. کافی است مواد مربوطه را از مو با آب بشویید. سپس با سشوار خشک کرده و در نهایت اتوکشی کنید.
   محصولات پروتئینه و ویتامینه قوی مو را در صفحه صافی و احیا مو با قیمت مناسب و کیفیت عالی می توانید تهبه نمایید.

 2. ناشناس گفت:

  سلام موهای من فر خوشگلی داره، اما به دلیل زیاد استفاده کردن از رنگ کمی وز شده، اگه کراتین یا ویتامینه کنم صاف میشه!!؟؟؟ یا تازه نتنها صاف نمیشه حالت فرش هم از دست میده!!؟؟

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   اصولا اگر به دنبال تقویت مو هستید و دوست ندارید مو صاف شود. بهترین گزینه برای شما اولاپلکس تراپی است. زیرا اصولا بدون اتوکشی و عملیات صاف نمودن مو است.
   تمام جزییات آموزش اولاپلکس تراپی را در مقاله آموزش اولاپلکس تراپی از صفر تا 100 بیابید.

 3. حجت گفت:

  سلام ممنون از توضیحاتتون
  خواستم بدونم بعد از اینکه مواد ویتامینه روی موها قرار دادیم، بعد از گذشت یک ساعت باید موهارو شست و شو کرد بعدش اتو بکشیم یا نه

  1. زهرا دانشفر گفت:

   با سلام
   این مساله بستگی به مارک مورد نظر دارد. هر مارکی طریقه استفاده خود را دارد. برای مثال پروتین مایع فروشگاه رخ نگار که حاوی هر دو ماده ویتامینه و صافی است. بعد از شستشو نیاز به اتوکشی مجدد ندارد.

 4. ندا گفت:

  سلام ممنون از توضیحات کاملتون، میخواستم بدونم برای موی دکلره شده ویتامینه کردن مناسب هست یا روش دیگری رو پیشنهاد میدید؟

  1. Rokhnegar گفت:

   اولاپلکس تراپی بهترین روش برای درمان موی دکلره شده است. در ضمن خاویار جامد نیز به شامپو اضافه کنید. حتما از ماسک مو نیز استفاده کنید.

 5. mahmoud گفت:

  سلام موهای من خیلی لخته و صافه. ایا نیاز به ویتامینه داره؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   تا وقتی شواهدی مبنی بر آسیب مو نمیبینید نیازی به این کار نیست.

 6. ناشناس گفت:

  ای کاش میگفتید مواد ویتامینه از کجا تهیه کنیم و چه مارکی خوبه

  1. Rokhnegar گفت:

   از داخل همین سایت و بخش خرید کراتین بوتاکس و اولاپلکس میتونید به موارد خوبی دست پیدا کنید.

 7. ناشناس گفت:

  سلام خیلی خوب بود، روزتون شاد شاد، ممنون از اموزشهاتون

 8. مریم گفت:

  سلام ببخشید بعداز زدن مواد روی کل موها باکلاه پوشانده بشه؟ واینکه اگه بخاییم فری موهامونو حفظ کنیم لازم ب اتو کشی نیست؟؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   هر محصولی روش اجرای خودشو داره
   مثلا الاپلکس نیاز به اتوکشی نداره ولی کراتین و بوتاکس اتوکشی کامل نیاز داره.

 9. فناییان گفت:

  سلام ممنون از اینکه خیلی خوب توضیح دادین ویتامینه کردن مورو.فقط لطفا یه برند خوب که شاما پکیج 3 تابی ویتامینه هست رو معرفی کنید.

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام و ممنون از شما
   الان یکی از بهترین مواد اولاپلکس هست که میتونید با روش اولاپلکس تراپی موها رو تقویت کنید.
   برای اطلاعات بیشتر و خرید به اینجا مراجعه کنید.

 10. ناشناس گفت:

  ماندگاری ویتامنه چ مدت هست.ممنونم پاسخگو باشید

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بستگی به نگهداری و مراقبت شما از موها داره
   اگر از شامپوهای بدون سولفات همیشه استفاده کنید و ترجیحا ازماسکهای مخصوص کراتین یا بوتاکس استفاده کنید دوام مواد داخل ساقه موهای شما حداقل از 6 تا 9 ماه به راحتی میسر خواهد بود.

 11. لاله گفت:

  سلام ‌ ممنونم بخاطر مطلب
  من متوجه نشدم این سه ظرف کودوم محصولاته ًد

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام و ممنون
   منظورتون از سه ظرف چی هستش؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
توییتر پین‌ترست واتس‌اپ واتس‌اپ تلگرام
فروشگاه
وبلاگ
حساب کاربری من