آموزش تخصصی ویتامینه مو در منزل به طور کامل با مواد مخصوص

ویتامینه مو یکی از تخصصی ترین روش های تقویت مو است. تقویت مو توسط ویتامین به دو صورت داخلی و خارجی انجام می گیرد. به این معنی که شما در مرحله اول توسط ویتامین ها به صورت خوراکی از داخل موهایتان را تقویت کنید. بهترین , راحتترین و بی دردسرترین راه تقویت مو استفاده از ویتامین های خوراکی است. با این کار علاوه بر اینکه بدنتان تقویت می شود,  موهایتان نیز پرپشت تر و زیباتر می گردد. راه دیگر استفاده خارجی از محلولهای ویتامینه است که به صورت تجاری در بازار ارايه می گردد. که در ادامه به تفصیل درباره انواع روش های احیا مو, توضیح داده می شود.

ویتامینه مو از طریق خوراکی

در ابتدا بایستی بدانید که چه ویتامین هایی برای مو لازم و ضروری است. شما می توانید از طریق مواد غذایی که شامل آن ویتامین هستند این ماده مغذی را تامین نمایید. خود ویتامین ها که توسط داروخانه ها به فروش می رسد نیز گزینه مناسبی برای تامین ویتامین است.

ویتامین A

 

ویتامینه مو

 

 

ویتامین A نقش مهمی در رشد و تقویت مو دارد. این ماده مو سبب افزایش براقیت مو می گردد. از طرف دیگر به دلیل آنکه حاوی آنتی اکسیدان است, مو را مرطوب نگه داشته و از خشکی مو جلوگیری می نماید. 

مواد غذایی شامل ویتامین A

زرده تخم مرغ

اسفناج

زرد آلو خشک

ویتامین B7

یکی از بهترین ویتامین ها جهت ویتامینه مو بیوتین ‌B۷  همانند پروتئین نقش بسیار مهمی در پرپشتی مو و محافظت مو دارد. اگر از کم پشتی مو رنج میبرید حتما این ویتامین را امتحان کنید. جالب است بدانید در ماسک موهای مخصوص پرپشتی مو این ویتامین جزو کلیدی ماسک مو است. از طرف دیگر به دلیل کمک به حفظ آمینو اسیدها در بدن نجات بخش موهای شکننده و آسیب دیده است.

مواد غذایی شامل ویتامین B ۷

تخم مرغ

مخمر

گل کلم

گردو

بادام

موز

 

ویتامینه مو

 

ویتامین B12

 ویتامین B12 از خانواده ویتامین های B برای جلوگیری از ریزش مو بسیار ضروری است. جالب است بدانید که ویتامین مذکور در جذب آهن بسیار موثر است. علت اصلی ریزش مو نیز کمبود آهن است. بنابراین با مصرف ویتامین B۱۲ علاوه بر تامین ویتامین مو برای ویتامینه مو به جذب آهن نیز کمک نمایید.

 

مواد غذایی شامل ویتامین B12

تخم مرغ

پنیر پودر آب پنیر

شیر

ماست

 

 

ویتامینه مو

 

ویتامین C

ویتامین C ویتامین مورد نیاز جهت ویتامینه مو است. زیرا که این ویتامین جهت رشد مو استفاده می گردد. از طرفی ویتامین ث برای جلوگیری از خشکی و سفیدی زودرس مو نیز ضروری است. بنابراین آسکوربیک اسید یا ویتامین ث علاوه بر جلوگیری از بسیاری از بیماری ها به زیبایی پوست و مویتان کمک می نماید.

مواد غذایی شامل ویتامین ث

مرکبات

لیمو

توت فرنگی

 

ویتامینه مو

 

ویتامین E

اگر از خشکی و زبری مویتان خسته شده اید، کافیست سراغ مهم ترین ماده مخصوص ویتامینه مو یعنی ویتامین E بروید. ویتامین E پوست سر را مرطوب نگه می دارد. این ویتامین سبب گردش خون و براقیت مو می گردد.

ویتامینه مو

 

غذای شامل ویتامین E

ماهی 

شیر

بادام زمینی

اسفناج پخته شده

سیب زمینی

فولیک اسید

فولیک اسید نقش مهمی در ضخامت مو دارد. ویتامین B کمپلکس منشا فولیک اسید است. اسید فولیک نقش مهمی در ضخامت مو دارد. از طرف دیگر از سفیدی زود رس مو نیز پیشگیری می نماید. جالب است که بدانید هر منبع شامل ویتامین B دارای اسید فولیک نیز می باشد. همه دانه های گندم, حبوبات و غلات حاوی ویتامین اسید فولیک می باشد. بنابراین حتما کربوهیدرات ها را مصرف نمایید.

 

ادامه مطلب
رنگ مو کرم و شناخت خانواده این رنگ مو

ویتامینه مو

 

 

ویتامینه مو

 

 

آهن

شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی از مهمترین علل ریزش مو کمبود آهن است. بنابراین مسلما گوشت قرمز و پروتئین ها نجات بخش موهایتان از ریزش و کم پشتی است. آهن سبب سلامت تنظیم خون نیز می گردد. 

مواد غذایی سرشار از آهن:

گوشت قرمز

سبزیجات

بوقلمون

 

 

ویتامینه مو

 

ویتامینه مو به صورت خارجی

محصولات متفاوتی به عنوان ویتامینه تخصصی مو در بازار معرفی می گردند. اما نکته مهم آن است که محصول تخصصی ویتامینه مو به هیچ عنوان شامل کراتین، بوتاکس یا اولاپلکس تراپی نمی گردد. بنابراین بایستی در انتخاب دقیق ماده ویتامینه مو توجه کرد. محصولات شامل بیوتین و ویتامین E که به صورت ماسک مو یا قرص های خوراکی ارائه می شوند، یکی از راههای موثر ویتامینه مو است. 

ویتامینه مو

 

ویتامینه تخصصی مو توسط پکیج دوتایی یا سه تایی ارائه می گردد. در این محصول شامپوی قبل و ماده ویتامینه (شامل بیوتین و ویتامین های مخصوص مو) وجو دارد. نکته دیگر آن است که در پکیج های سه تایی محلول مراقبت از مو که شامل مواد مغذی، آمینو اسیدی و کراتین وجود دارد که pH آن اسیدی است.

مراحل ویتامینه تخصصی مو

۱) شستشو مو با شامپو ( بطری ۱)

ابتدا با شامپوی مخصوص قبل از ویتامینه موهایتان را بشوریید. این شامپو ها قلیایی بوده و مو را کامل شسته و از چربی ها پاک می نماید. به دلیل قلیایی بودن فلس های مو باز شده و محلول ویتامینه کاملا جذب مو می گردد.

ویتامینه مو

۲) خشک کردن کامل مو با شسوار

پس از آنکه خشکی نسبی مو با حوله، موها را با سشوار کاملا خشک کنید. یادتان باشد برای هر عمل تغذیه و احیای مو خشک شدن کامل مو ضروری است. زیرا وجود آب و رطوبت سبب تشکیل یک لایه روی فولیکول های مو می گردد. این رطوبت مانند یک پوشش عمل کرده و سبب عدم نفوذ مواد به مو می شود. از طرفی اگر یک براشینگ مختصر البته بدون هیچ ماده دیگری (فقط با سشوار و برس گرد ) انجام دهید، نتیجه بهتری خواهید داشت. زیرا موهایتان صاف و بدون وزی گشته و کنترل مواد  روی مو بهتر می گردد. پس این مرحله را کامل انجام دهید.

ویتامینه مو

 

۳) تقسیم بندی مو

موهایتان را می توانید توسط شانه تقسیم مو و گیره مخصوص به چهار قسمت تقسیم نمایید. اگر حجم مویتان زیاد است، می توانید از قسمت بندی های بیشتری استفاده کنید.

 

ویتامینه مو

 

 

۴) افزودن ماده ویتامینه مو روی مو

از ظرف شماره ۲ (ویتامینه مو) به اندازه ی مورد نیاز داخل ظرف پلاستیکی بریزید. با استفاده از قلم رنگ ماده ویتامینه مو را از ریشه تا ساقه به مویتان بزنید. سعی کنید تمام قسمت های بیرونی و زیرین مو درگیر مواد شوند. می توانید از فرد دیگری نیز کمک بگیرید تا از دو سمت موهایتان ویتامینه شود. با این کار همه موها سریع و همزمان ویتامینه می گردد. پس از آنکه همه ی موهایتان را به ماده ویتامینه مو آغشته کردید، به مدت یک ساعت موهایتان را به حال خود بگذارید.

ویتامینه مو

 

ادامه مطلب
معرفی برخی از رایج ترین هایلایت ها

 

ویتامینه مو

 

ویتامینه مو

 

 

 

۵) شستشوی مو

پس از مدت زمان لازم، موهایتان را با آب ولرم بشویید. آب اضافی مو را با حوله بگیرید.

ویتامینه مو

 

۶) خشک کردن مجدد مو

موهایتان را توسط سشوار کاملا خشک نمایید. پس از خشک کردن مو، موهایتان را با گیره مو تقسیم بندی نمایید. (چهار قسمت یا بیشتر)

 

ویتامینه مو

 

 

ویتامینه مو

 

۷) اتو مو توسط اتو مو سرامیکی

در نهایت هر قسمت از مو را جدا کنید. با اتو مو سرامیکی با درجه بالا، موهایتان را از بالا به پایین (ریشه تا ساقه) اتو نمایید. سعی کنید از یک شانه ساده آرایشگری نیز همزماان با اتو مو استفاده نمایید. با استفاده از این کار موهایتان از هم جدا شده و بهتر صاف می گردد.

 

 

ویتامینه مو

 

ویتامینه مو

 

ویتامینه مو

 

۸) مراقبت های بعد از ویتامینه مو

سعی کنید تا چهار روز بعد از ویتامینه مو موهایتان را نشورید. در اولین شستشوی بعد از ویتامینه مو، می توانید یا از ظرف ۳ پکیج ویتامینه استفاده کنید. این شامپو معمولا pH اسیدی دارد. اسیدی شدن سبب بسته شدن فلس های مو میگردد که سبب تثبیت ماده ویتامینه مو در فلس های مو می شود. شامپو های قرمز رنگ تثبیت مواد گلیس نیز برای افرادی که مواد مراقبت مو را روی موهایشان به کار برده اند بسیار به کارتان می آید. از طرف دیگر حتما ماسک موهای کراتین دار یا تثبیت مواد مانند ماسک موی آیس کریم یا کراتینه انرژی استفاده نمایید.

ویتامینه مو

 

 

همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که مراقبت های بعد از ویتامینه مو بسیار مهم و ضروری است. اگر این مراقبت ها انجام نشود به دلیل باز شدن فلس های مودر اثر مواد قلیایی تمام مواد ویتامینه مو از فولیکول مو خارج می گردد. بنابراین برای حفظ هزینه و زحمت احیای مو، حتما به مراقبت های بعد از ویتامینه مو توجه نمایید.

 

 

 

ویتامینه مو

 

 

ویتامینه مو

 

در انتها می توانید تفاوت مو را قبل از ویتامینه مو و بعد از آن مشاهده نمایید.

 

ویتامینه مووضعیت مو قبل از ویتامینه

 

ویتامینه مو

وضعیت مو بعد از ویتامینه

 

 

امیدواریم از مقاله آموزش ویتامینه مو لذت برده باشید.

 

 

 

 

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

ویتامینه مو یکی از تخصصی ترین روش های تقویت مو است. آموزش تخصصی ویتامینه مو به صورت خوراکی یا با مواد مخصوص را در این مقاله می توانید بیابید.

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.89 (9 رای)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.