قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty 
قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty 

لیزر موهای زائد در خانه

laser-main

لیزر موهای زائد و همچنین حذف موهای بدن از این طریق, یکی از مهم ترین دستاوردهای فیزیک و مهندسی پزشکی است. شما با استفاده از این روش می توانید موها را به راحتی از ریشه ضعیف نمایید. شما با تکرار این روش به راحتی از موهای زائد خلاص می شوید. شما با حذف موهای زائد در وقت خود صرفه جویی می نمایید. در ضمن از داشتن پوستی زیبا و شفاف و روشن لذت میبرید. در ضمن دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای حذف موهای زائد ندارید.

حذف موهای بدن

 

مقایسه ژیلت – کرم موبر – اپیلاسیون – اپیلیدی و لیزر برای مدت زمان اثر و عملکرد

لیزر بدن

 

لیزر بدن

 

 

 

 

اگر بخواهیم نگاهی به انواع راههای حذف موهای زائد بیندازیم, شامل روش های زیر است.

 

۱- اپیلاسیون

معمولا برای این کار موم را در دستگاه موم گرم کن به حالت کاملا مایع در می آورند. در عین حال موم نسبتا داغ می شود و با چوب بستنی لایه نازکی از موم گرم بر روی پوست قرار می گیرد. سپس پد اپیلاسیون را روی محل مورد نظر قرار داده و با دست محل آن صاف – ثابت و محکم می شود. سپس با یک حرکت سریع, پد موم را در خلاف جهت رشد موها بکشید. با این کار موهای زائد از ریشه کنده می شوند.

حذف موهای بدنمزایا

رشد دیرتر موها پس از کنده شدن توسط اپیلاسیون

لطافت پوست پس از اپیلاسیون

روشن شدن پوست پس از اپیلاسیون

مقرون به صرفه بودن و ارزان بودن این روش

معایب

زمان بر بودن

این روش نیاز به چندین بار تکرار دارد تا با تکتیک های آن آشنا شوید.

ایجاد زیاله های پد اپیلاسیون

برای این کار موها حداقل باید دو سانت باشند که هم زمانبر و هم آزار دهنده است.

 

۳- اسپری موبر

بایستی به قسمت های مختلف اسپری بزنید. پس از گذشت ۲ تا ۸ دقیقه موها را با آب بشویید. 

حذف موهای بدن

 

 

مزایا

سادگی روش

تمیز بودن روش

سرعت بالا

معایب

نا مناسب برای موهای خیلی ضخیم

ایجاد حساسیت در پوست های حساس

هزینه نسبتا بالا

۴- کرم موبر

کرم های موبر جزو یکی از راههای عمومی و نسبتا قدیمی برای حذف موهای زائد است. برای این کرم, باید ابتدا پوست باید کاملا تمیز و خشک باشد. سپس کرم را بر پوست زده و بگذارید که به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست بماند. سپس پوست خود را با آب بشویید.

حذف موهای بدن

 

مزایا

قیمت نسبتا کم

ایجاد حساسیت در پوست های حساس

تمیز بودن روند کار با کرم موبر

معایب

بوی نامطبوع برخی از کرم ها

زمانبر بودن روش

صد در صد موثر نیست

۵- پودر موبر

پودر های موبر جزو یکی از راههای عمومی و کاملا قدیمی برای حذف موهای زائد است. برای این پودر, باید ابتدا پوست باید کاملا تمیز و خشک باشد. سپس پودر را با اب ترکیب کرده و به صورت خمیری دربیاورید. خمیر را بر روی پوست زده و بگذارید که به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست بماند. سپس پوست خود را با آب بشویید.

مزایا

قیمت پایین

سادگی کار

از بین رفتن برخی از باکتری ها یا میکروب های پوستی با این محصول

تمیز بودن روند کار با پودر موبر

معایب

بوی نامطبوع برخی از پودر ها

زمانبر بودن روش

صد در صد موثر نیست

۶- ژیلت

ژیلت نیز جرو قدیمی ترین و در حقیقت ساده ترین روش حذف موهای زائد است. برای این کار بهتر است پوست را با
آب ترجیحا سرد کاملا خیس نمایید و با ژیلت در جهت عکس رشد موها, موهای زائد را بزنید. بهتر است که از ژیلت های سه لبه به بالا حتما استفاده نمایید. زیرا حذف موها با سرعت و کیفیت بالاتری انجام می شود.

مزایا

مقرون به صرفه

ساده ترین روش حذف موهای زائد

تمیزترین روش حذف موهای زائد

سرعت بسیار بالای روش

معایب

ایجاد جوش و زخم در پوست های حساس

رشد مجدد و سریع مو با ضخامت بالا پس از ژیلت های متعدد

ادامه مطلب
مدل رنگ مو جدید با فرمول های تخصصی جذاب متفاوت ترکیب رنگ

حذف موهای بدن

 

۷- اپیلیدی

اپیلیدی نیز دستگاهی است که موها را از ریشه می کند. برای این کار باید اپیلیدی را در عمیقترین حال خود قرار دهید. سپس ان را در خلاف جهت رشد موها قرار داده و موهای زائد را بزنید.

 

مزایا

مقرون به صرفه (فقط با یکبار خرید اپیلیدی دیگر نیازی به هزینه نیست.)

ساده بودن روش حذف موهای زائد

تمیز بودن روش حذف موهای زائد

سرعت بسیار بالای روش

معایب

ایجاد جوش و زخم در پوست های حساس

دردناک بودن روش در مراحل اول (پس از چندین بار استفاده از اپیلیدی, دیگر پوستتان به این روش عادت می نماید.)

 

۸ – لیزر موهای زائد

لیزر در حقیقت دستگاهی است که از بین بردن مو‌های زائد را با استفاده از قرار گرفتن در معرض پالس لیزر نور انجام می‌دهد؛ لیزر سبب از بین بردن فولیکول مو و عدم رشد مجدد مو می‌شود. این دستگاه‌ها از سال ۱۹۹۰، به صورت تجاری در دسترس عموم قرار گرفته‌اند. برداشتن موهای زائد در کلینیک‌های زیبایی و یا در منزل، با دستگاه لیزر انجام می گردد. 

 

لیزر بدن

لیزر بدن برای زیبایی پوست و بدن شما

در ابتدا از روش درمانی لیزر برای رفع موهای زائد فقط برای افرادی با رنگ پوست روشن استفاده می‌شد. اما با پیشرفت تکنولوژی، امروزه این جراحی برای بیماران با رنگ پوست تیره هم انجام می گردد. شایان ذکر است که برای از بین بردن موهای زائد در بیشتر افراد، باید لیزر  در چندین مرحله انجام شود. در برخی موارد ممکن است که زمان از بین رفتن موهای زائد چندین سال زمان ببرد. همچنین باید به مراقبت‌هایی که پس از انجام لیزر نیاز است توجه داشت. دوره درمان لیزر به دلیل متفاوت بودن افراد و الگوی رشد موها، در هر فرد متفاوت است. اما به‌ طور میانگین برای برطرف شدن موها بین ۳ تا ۷ جلسه نیاز است.

لیزر بدن

نکات تخصصی لیزر موهای زائد

این روش، اصلی ترین روش برای از بین بردن موهای زائد در دنیا است. در حذف موهای زائد با لیزر سه ویژگی از لیزر بسیار اهمیت دارد شامل: طول موج و توان لیزر و قطر لکه لیزر. طول موج این لیزرها در ناحیه قرمز و مادون قرمز نزدیک است و هرچه طول موج لیزر بلندتر شود نفوذ آن در پوست بیشتر می‌شود. نکته دیگر این است که با تیره شدن رنگ پوست، جذب طول موج‌های کوتاهتر در پوست بیشتر می‌شود. به این معنا که لیزر با طول موج کوتاهتر درد بیشتری را نسبت به لیزر با طول موج بلند برای بیمار پوست تیره ایجاد می‌کند. 

مقایسه با سایر روش‌های حذف

در مقایسه با نور شدید پالسی

IPL در حقیقت از لحاظ فنی یک لیزر نیست، اما گاها به اشتباه به عنوان “لیزر مو” استفاده می‌شود. در دستگاه IPL از فلش زنون لامپ که کاملاً طیف نوری است استفاده می‌کنند.

آیا لیزر موی زائد درد دارد؟

شما با استفاده از دستگاه های مجهز به سیستم خنک کننده ، دردی را تجربه نخواهید کرد. اپراتورها معمولاً از کرم‌های بی‌حسی، هم همزمان با دستگاه‌های خارجی خنک کننده استفاده می‌کنند تا درد به حداقل برسد شود.

انواع لیزر برداشتن مو

در دستگاه‌های لیزر، برای حذف مو از نور مرئی تا نزدیک به فروسرخ چندین طول موج انرژی استفاده شده ‌است. طول لیزر مورد استفاده به صورت موج اندازه‌گیری نانومتر (nm) اندازه‌گیری می‌شود. در ضمن در لیزرها مدلهای مختلف از خنک کننده وجود دارند.

لیزر بدن

 

میزان جلسات لیزر موهای زائد

رشد مو در چند مرحله صورت می‌گیرد و یک لیزر می‌تواند رشد فولیکول‌های مو را تحت تأثیر قرار دهد. از این رو نیاز به چندین جلسه برای از بین بردن مو در تمام مراحل رشد وجود دارد.

دوره درمان بسته به نوع مو و رنگ پوست طول می‌کشد، در بسیاری از موارد حداقل به هفت جلسه نیاز است. طول زمان درمان و تعداد جلسات به پارامترهای مختلفی از جمله منطقه از بدن که تحت درمان است یا رنگ پوست، درشتی مو، تیرگی مو، جنس مو و عواملی مانند مواد و کرم‌هایی که بعد از جلسات زده می‌شود و به میزان تحمل افراد و قدرت لیزر برای درمان بستگی دارد.

ادامه مطلب
رنگ مو شرابی جدید لاکچری از رنگ یاقوتی تا بادمجانی بدون دکلره

معمولاً بهترین نتایج برای موهایی سیاه و تیره و رنگ پوست روشن است.

لیزر بدن

 

نکات تخصصی لیزر موهای زائد بدن

لیزرها روی موهای به رنگ قرمز و سفید کار نمی‌کند. برای اشخاصی با پوست تیره‌تر دستگاه‌های کلینیکی مخصوص و زیر نظر پزشک نیاز است. برخی مواقع ممکن است پس از درمان حذف مو توسط لیزر، عوارض جانبی مانند خارش پوست، صورتی و قرمز و تورم شدن اطراف منطقه درمان یا التهاب فولیکول به وجود بیاید. این عوارض جانبی به ندرت بیش از دو یا سه روز طول می‌کشد. 

کرم‌های بی‌حسی ، میزان درد را طی زمان درمان با لیزر کاهش می‌دهند. ولی استفاده زیاد از برخی کرم‌های بیحس‌کننده صدمات زیادی به پوست می‌زند و اگر دستگاه تنظیم نباشد به پوست آسیب می‌رسد. به‌طور معمول باید حدود ۳۰ دقیقه قبل از عمل از کرم استفاده شود. همچنین استفاده از شکر و تخم مرغ در این منطقه پس از درمان برای از بین بردن عوارض جانبی سریعتر کمک می‌کند.

جلوگیری از عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر, شامل صورتی یا قرمز شدن پوست، تورم در محل و اطراف محل لیزر است. البته لازم به ذکر است که این عوارض بیش از دو تا سه روز ادامه پیدا نمی‌کند. شما با استفاده از ژل یا پایین آوردن توان لیزر می توانید از عوارض لیزر اجتناب نمایید. در صورت استفاده نکردن از عینک محافظ برخورد لیزر به چشم، این طول موج توسط چشم جذب شده و باعث سوزش چشم و ضعف در بینایی به مدت چند روز می‌شود. اگر موارد امنیتی هنگام استفاده از این دستگاه را رعایت نمایید, هیچ گونه خطری مورد توجه بدن شما نخواهد بود. پس حتما عینک محافظ چشم را به چشمانتان بزنید.

لیزر بدن

 

 مزایای لیزر موهای زائد

صرفه جویی در زمان

صرفه جویی در هزینه

مناسب در ایام کرونا و قرنطینه

کاملا بهداشتی بودن به دلیل استفاده شخصی

در ادامه با معرفی انواع لیزرهای خانگی با ما همراه باشید.

 

لیزر موهای زائد رمینگتون مدل IPL6750

لیزر «رمینگتون» دارای سری های مخصوص بدن، صورت و نقاط خاص است. این لیزر با تابش پالس‌های شدید نور روی پوست ریشه‌ی موها را هدف گرفته و با غیرفعال کردن فولیکول مو مانع رشد مجدد موها می‌شود. سری مخصوص اصلاح بدن با مساحت 3 سانتی‌متر، در هر فلش سطح بیشتری از پوست را تحت پوشش قرار می‌دهد و به این ترتیب زمان کمتری برای از بین بردن موهای زائد نواحی گسترده‌ی بدن نیاز است. 

 

 

 

لیزر موهای زائد رمینگتون مدل 3500au HPL

این دستگاه لیزر خانگی از شرکت رمینگتون (Remington) و مدل 3500HPL می باشد. دارای یک سری بوده که در سر آن، یک سنسور تشخیص ریشه ی مو قرار دارد و بعد از قرار گرفتن روی پوست ریشه مو را تشخیص داده و بصورت اتوماتیک لیزر را انجام می دهد. این مدل برای کل بدن، صورت و نقاط حساس به کار می رود که رنگ نور ساطع شده از دستگاه در قسمت های مختلف با توجه به میزان ضخمات ریشه مو متفاوت می باشد.
این دستگاه با تاباندن پالس‌های شدید نور روی پوست ریشه‌ی موها را هدف گرفته و با غیرفعال کردن فولیکول مو مانع رشد مجدد موها می‌شود. جهت لیزر کردن نیاز به فشردن هیچ دکمه ای نمی باشد. فقط با حرکت دستگاه روی پوست در صورت احساس کردن ریشه مو عمل لیزر صورت می گردد. به همین دلیل در فاصله زمانی 20 دقیقه کل بدن لیزر می شود. این امر در صرفه جویی زمان بسیار حایز اهمیت می باشد.

 

لیزر بدن

 

لیزر بدن برای از بین بردن موهای زائد

دستگاه لیزر موهای زائد مدل MC-77000 یک محصول با کیفیت از شرکت مک استایلر است که می تواند موهای زائد بدن شما را  کاملا از بین ببرد. با کمک دستگاه لیزر خانگی شما از رفتن به کلینک‌ها و آرایشگاه ها بی نیاز می شوید. این دستگاه با دارا بودن ۵۰۰ هزار پالس، یکی از بهترین دستگاه‌های موجود در بازار است. طراحی هوشمندانه این دستگاه باعث استفاده آسان تر از آن می‌ گردد. این دستگاه قابلیت تنظیم و استفاده در ۵ حالت قدرت را دارد. بنابراین می‌توانید بسته به نیاز سطح قدرت لیزر این دستگاه را تنظیم کرد. این مدل به دو سری مجزا که قابلیت پوشش ۴ سانتی‌متر مربع روی پوست بدن و ۲ سانتی‌متر مربع برای صورت را دارد، مجهز شده است. دستگاه لیزر موهای زائد مدل MC-77000، با یک آداپتور با ولتاژ ۱۲ ولت و شدت جریان ۴ آمپر کار می کند. لازم به ذکر است که روی بدنه این محصول یک نمایشگر LED جهت نمایش حالت‌ها و نحوه عملکرد در هنگام استفاده وجود دارد.

ادامه مطلب
اموزش میکاپ حرفه ای سریع و حرفه ای گام به گام تصویری

لیزر موهای زائد مک استایلر مدل MC-77000

دستگاه لیزر موهای زائد مدل MC-77000 یک محصول با کیفیت از شرکت مک استایلر است که می تواند مو های زائد بدن شما را به طور کامل از بین ببرد. این دستگاه خانگی نیاز شما به رفتن به کلینک‌ها و مراکز آرایشی را از بین می‌برد. این دستگاه با دارا بودن ۵۰۰،۰۰۰ پالس، یکی از بهترین دستگاه‌های موجود در بازار است. طراحی هوشمندانه این دستگاه باعث استفاده راحت و آسان تر از آن می گردد. این دستگاه قابلیت تنظیم و استفاده در ۵ حالت قدرت را دارد. بنابراین می‌توانید بسته به نیاز سطح قدرت لیزر این دستگاه را تنظیم کرد. این مدل به دو سری مجزا که قابلیت پوشش ۴ سانتی‌متر مربع روی پوست بدن و ۲ سانتی‌متر مربع برای صورت را دارد، مجهز شده است.

لیزر بدن

دستگاه لیزر موهای زائد مدل MC-77000، با یک آداپتور با ولتاژ ۱۲ ولت و شدت جریان ۴ آمپر کار می کند. گفتنی است روی بدنه این محصول یک نمایشگر LED جهت نمایش حالت‌ها و نحوه عملکرد در هنگام استفاده وجود دارد.

لیزر موهای زائد لسکلتون مدل T015C

جدیدترین و به روز ترین دستگاه برند لسکلتون است. این دستگاه قابل استفاده برای تمام بدن و هر رنگ پوست و همچنین توسط پوست های حساس (بدون سوختگی/قرمزی و التهاب) می باشد. این روش به طور کامل بدون درد (با سرد کننده) است. دارای ۴۰۰ هزار شات و ۵ درجه برای هر رنگ پوست است. همچنین دارای یک سری چندکاره (جوانسازی همزمان با لیزر مو) می باشد. عینک محافظ و پایه نگهدارنده همراه با دستگاه در بسته بندی محصول عرضه می شود. این دستگاه برای استفاده نیازی به تجویز پزشک یا داشتن تخصص ندارد. پس افراد معمولی به سادگی می توانند از آن در خانه استفاده کنند.

لیزر بدن در منزل

لیزر موهای زائد بدن برند لسکلتون مدل T015C، با تعداد ۴۰۰ هزار شات جدیدترین و به روز ترین دستگاه لیزر خانگی لسکلتون است که دارای یک سَری با قابلیت چند کاره می باشد. به این صورت که تنها یک سَری، همزمان با لیزر موهای بدن، عمل خنک کنندگی را به طور قوی و جوانسازی را انجام می دهد. مدل T015C، قابل استفاده برای تمامی بانوان و آقایان، در تمامی نقاط بدن است. اگر دارای پوستی حساس هستید. به سادگی می توانید که از این دستگاه استفاده نمایید. در ضمن نگران سوختگی یا قرمزی و التهاب پوست خود بعد از لیزر نباشید.

 

لیزر بدن

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

لیزر موهای زائد و همچنین حذف موهای بدن از این طریق, یکی از مهم ترین دستاوردهای فیزیک و مهندسی پزشکی است. شما با استفاده از این روش می توانید موها را به راحتی از ریشه ضعیف نمایید. شما با تکرار این روش به راحتی از موهای زائد خلاص می شوید.

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
توییتر پین‌ترست واتس‌اپ واتس‌اپ تلگرام
فروشگاه
وبلاگ
حساب کاربری من