مقالات

رنگ مو طبیعی

رنگ مو طبیعی , یا سری رنگ های گروه N جزو یکی از پر طرفدارترین رنگها است. تقریبا تمام افراد حتی در رنگهای ترکیبی از این سری رنگها استفاده می کنند. اصطلاح رنگهای طبیعی را نباید با رنگ های گیاهی اشتباه گرفت.

رنگ های طبیعی مشکی

رنگ طبیعی مشکی کلا رنگ پرطرفدار و راحت است. رنگ N1 یا مشکی طبیعی بین ایرانی ها بسیار پر کاربرد است. اصولا این رنگ را باید با اکسیدان ۶ درصد باید به کار ببرید. رنگ مشکی اگر می خواهید توناژ خیلی شدیدی نداشته باشد. رنگ ۳ یا ۴ دودی نیز به ترتیب رنگ مشکی بدون توناژ اضافی و بعدی رنگ قهوه ای دودی خیلی تیره است. 

 

نکته دیگر این که رنگ مو مشکی پر کلاغی اصولا مشکی طبیعی نیست. درست است که رنگ زیبایی است – لیکن اگر دنبال مشکی طبیعی هستید, بهتر است بدانید که مشکی پر کلاغی توناژ سرمه ای دارد. البته دوستداران خود را نیز دارد.

رنگ طبیعی شماره ۳ تا ۵

رنگ  طبیعی N3 رنگ قهوه ای خیلی تیره است. اگر به دنبال رنگ مشکی که خیلی توناژ سیاه رنگ را ندارد و بین قهوه ای و مشکی است. این رنگ مناسب است. رنگ مو طبیعی N4 قهوه ای تیره است که اصطلاحا خرمایی رنگ است. اگر توناژ سیاه یا مشکی را دوست ندارید و رنگ مویی خیلی تیره را می خواهید رنگ موی N4 رنگ مناسبی است.

 

رنگ مو N5 نیز رنگ قهوه ای روشن نیز از رنگ قهوه ای خرمایی روشنتر است. اگر فقط دوست دارید موهای رنگ نشده شما کمی روشن شود. رنگ N5 را با ۵ دودی ترکیب کرده و با اکسیدان نه درصد به مو بزنید.

رنگ مو طبیعی شماره ۶ – رنگ مو طبیعی شماره ۷

رنگ های طبیعی از ترکیب سه رنگ اصلی قرمر – زرد و آبی تشکیل می گردد. بنابراین رنگ کاملی است زیرا از سه رنگ اصلی به اندازه برابر حاصل شده است. رنگهای بلوند از شماره ۶ تا ۱۰ هستند. 

رنگ مو طبیعی قهوه ای

رنگ مو طبیعی قهوه ای

 

رنگ N6 بلوند تیره است. اگر دنبال رنگ تیره ای برای پوشش سفیدی هستید. یا تیره ترین بلوند را می خواهید این رنگ بسیار مناسب است. با شستشو مو در مراحل بعدی نیز روشنتر می شود. بسیاری از اوقات نیز خانمها رنگ N6 و رنگ N9 را ترکیب می کنند. تا هم رنگ سفید را بپوشانند و هم رنگ نهایی خیلی تیره نشود. 

رنگ ترکیبی شماره ۶ و دودی تیره

پایه مو : رنگ نشده 

سه چهارم طبیعی شماره ۶

یک چهارم دودی شماره ۶

اکسیدان نه درصد

رنگ طبیعی شماره ۷ شاید یکی از پر طرفدارترین رنگ های طبیعی باشد. زیرا بلوند متوسط کاملا متدوال است. در عین حال رنگ مویی خیلی روشن یا تیره نیست که نگران تغییرات زیادی در رنگ مو یا چهره باشید.

رنگ مو طبیعی قهوه ای

رنگ مو طبیعی قهوه ای

اگر موی سفید دارید – یا دوست دارید رنگتان کمی تیره تر شود از اکسیدان ۶ درصد در رنگ طبیعی N7 بهره ببرید. اگر هم توناژ اصلی بلوند متوسط را می خواهید استفاده از اکسیدان ۹ درصد بهترین گزینه است. این رنگ مخصوص بسیار از دخترخانمها است که می خواهند تغییری ملایم و جذاب در چهره و موهای خود بدهند. 

رنگ مو بلوند متوسط طبیعی و دودی

این رنگ نیز یکی از بهترین گزینه ها برای اکثر افراد است که خواهان رنگی متوسط و بدون قرمزی هستند.

پایه مو : رنگ نشده

طبیعی پایه ۷ – نصف تیوپ

دودی پایه ۷ – یک چهارم تیوپ

زیتونی پایه ۸ – یک چهارم تیوپ

اکسیدان نه درصد

 

ادامه مطلب
رنگ موی یاسی

بلوند طبیعی پایه ۸

رنگ طبیعی پایه ۸ – بلوند روشن است. اگر خواهان روشن کردن مو تا پایه ۷ و ۸ بدون دکلره است. استفاده از رنگ های پایه ۸ گزینه خوبی است. منتها اگر دقیقا پایه ۸ را می خواهید باید موهایتان را تا پایه نه دکلره کنید تا رنگ ۸ به خوبی روی مو دربیاید. 

 

رنگ بلوند روشن طبیعی شماره ۸ روی موی دکلره

اگر مو پایه ۸ دکلره را با شامپو  ضد زردی به طور مناسبی بشویید تا زردی مو تا حد زیادی گرفته شود. می توانید از رنگ بلوند پایه ۸ روی زمینه ۸ دکلره استفاده کنید. 

رنگ طبیعی شماره ۸ ترکیبی دودی روی زمینه دکلره

پایه دکلره : ۸ – سپس شستشو با شامپو ضد زردی

رنگ طبیعی شماره ۸ – سه چهارم تیوپ

دودی شماره ۸  – یک چهارم تیوپ

واریاسیون بنفش- دو بند انگشت

واریاسیون نقره ای – دو بند انگشت

اکسیدان ۶ درصد – دو برابر میزان رنگ

 

ادامه مطلب
ریمل زدن و نکات حیاتی آن در سلامت چشم

رنگ طبیعی شماره ۹ – بلوند خیلی روشن

رنگ بلوند خیلی روشن شماره ۹ روی پایه ۹ و ۱۰ دکلره باید حاصل شود. اگر به دنیال روشن کردن مو بدون دکلره هستید. در ضمن موهایتان را تا به حال رنگ نکرده اید. ترکیب این رنگ با دودی شماره ۸ و کمی زیتونی پایه ۸ و اکسیدان شماره ۲ جذاب خواهد شد. 

در ضمن رنگ های بلوند شماره نه طبیعی نیز دارای توناز کاملا طبیعی و پایدار هستند. لذا برای مدت طولانی تری به عنوان رنگ مو بلوند روی سر می مانند. در ضمن به منظور دکلره مناسب حتما باید از اولاپلکس و یا خاویار مو را به مواد رنگ و دکلره اضافه نمایید. برای دکلره مناسب حتما مقاله دکلره تا پایه ۱۰ را ببینید. 

 

خرید مجصولات تخصصی مراقبت مو حین رنگ و مش

 

ترکیب رنگ مو طبیعی بدون دکلره شماره ۸

رنگ مو طبیعی شماره نه – نصف تیوپ

رنگ مو ۸ دودی – نصف تیوپ

رنگ ۸ زیتونی – یک چهارم تیوپ

واریاسیون آبی – دو بند انگشت

واریاسیون سبز – دو بند انگشت

اکسیدان نه درصد

رنگ مو طبیعی شماره نه روی موی دکلره شده

دکلره پایه ۹

رنگ مو طبیعی شماره ۹ – سه چهارم تیوپ

دودی شماره ۹ – یک چهارم تیوپ

واریاسیون بنفش – دو بند انگشت

اکسیدان ۶ درصد 

رنگ مو پایه ۱۰ طبیعی

رنگ مو طبیعی پایه ۱۰- بلوند پلاتینه طبیعی می باشد. اصولا به این رنگ بلوند طبیعی خیلی خیلی روشن گفته می شود. اصولا این رنگ را رنگ محبوب مرلین مونرو از مشهورترین بازیگران هالیوود می نامند. 

 

 

رنگ مو شماره ۱۰ طبیعی فاقد هر گونه زردی مو می باشد. به عبارتی دیگر زردی مو در این پایه حداقل مقدار ممکن است. برای به دست آوردن این پایه باید موها تا پایه نه و ده دکلره شده و حتما با شامپو ضد زردی موها را بشویید. یعنی اگر موها به پایه نه هم برسد. شما باز هم به کمک شامپو ضد زردی می توانید زردی اندک موها در پایه نه را بگیرید. به راحتی موها را به پایه ده برسانید.

فرمول رنگ مو طبیعی شماره ۱۰

رنگ مو طبیعی شماره 10 را می توانید با انواع هایلایت ها و کمی توناژ دودی ترکیب نمایید. تا رنگ نهایی توناژ مناسبتری را به خود بگیرد.

ترکیب رنگ مو طبیعی بدون دکلره شماره ۱۰

پایه مو: طبیعی رنگ نشده یا قهوه ای یا زیتونی

رنگ ۱۰ طبیعی – نصف تیوپ

دودی پایه ۸ – یک چهارم تیوپ

زیتونی پایه ۸- یک چهارم تیوپ

واریاسیون نقره ای- بنفش و آبی- دو سانت از هر کدام

اکسیدان ۹ درصد

رنگ مو طبیعی شماره ده روی موی دکلره شده

دکلره پایه ۹

رنگ مو طبیعی شماره ۱۰ – نصف تیوپ

دودی شماره ۱۰ – یک چهارم تیوپ

هایلایت سوپر استخوانی – یک چهارم تیوپ

واریاسیون بنفش – یک بند انگشت

اکسیدان ۶ درصد 

نکته رنگ موهای طبیعی

رنگ موهای طبیعی اصولا از سه رنگ اصلی دایره ترکیب رنگ شامل زرد – آبی و قرمز به اندازه یکسان دارند. لذا دوام بالایی داشته و در ترکیب رنگ حرفه ای معمولا به کار می روند. آرایشگران در ترکیب رنگهایی مانند بلوند – قهوه ای روشن – بژ و غیره از این رنگ استفاده می کنند. 

 

ادامه مطلب
آموزش رنگ موی ترکیبی

خرید رنگ مو سری طبیعی

رنگ مو طبیعی قهوه ای

 

 

اگر رنگ های خیلی تیره پایه ۳ و ۴ مد نظرتان است, بهتر است حتما از همان پایه ها کمی رنگ دودی اضافه کنید. تا تن رنگ پس از دو تا سه هفته تن قرمز پیدا نکند.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیازها به این مطلب
4.5

خلاصه

رنگ مو طبیعی یا سری رنگ های گروه N جز پر طرفدارترین رنگها است. صفر تا ۱۰۰ رنگ موی طبیعی را در این مقاله می توانید بیابید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

2 دیدگاه در “رنگ مو طبیعی

 1. ناشناس گفت:

  سلام رنگ یخی زدم .خیلی سفید شده بی نمک شدم .میخوام ی درجه تیره ترش کنم چ رنگی بزنم .

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   می توانید از رنگساژ رنگ مو طبیعی پایه ۸ + بژ پایه ۹ + دو بند انگشت واریاسیون بنفش + دو برابر اکسیدان ۶ درصد بهره ببرید.
   حتما مقاله آموزش رنگساژ مو را ببینید.

دیدگاه یا سوال خود را مطرح کنید.

پیام شما بعد از تایید مدیر نمایش داده میشود.