قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty 
قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty 

اموزش میکاپ حرفه ای سریع و حرفه ای گام به گام تصویری

face-makeup2

اموزش میکاپ همواره جزو تخصصی ترین و هیجان انگیز ترین مهارت های آرایشگری است. جالب اینجاست که در هر دهه آموزش میکاپ حرفه ای کاملا متفاوت است. از دهه 50 و 60 تا دهه 80 و 90. در حال حاضر اکثر خانمها, میکاپ اروپایی را ترجیح می دهند. میکاپ آرتیست های حرفه ای مدل میکاپ را مطابق با چهره مشتری انتخاب می کنند. 

 

در این مقاله اموزش میکاپ به صورت تصویری و گام به گام توضیح داده شده است. البته این نکته را نباید فراموش کرد که آرایشگری یک تکنیک است. بنابراین الگوی ثابتی ندارد. هر میکاپ آرتیست می تواند مراحل را با توجه به نظر خود تغییر دهد. اما مراحلی مانند کانتورینگ صورت – طراحی ابرو – ترکیب مناسب سایه چشم و مژه مصنوعی با مدل مناسب یکسان است.

 

پس با ما همراه باشید.

۱- پوست خود را با پرایمر آماده کنید.

ابتدا پوست خود را با آب و صابون بشویید. بایستی صورتتان از هر گونه مواد آرایشی پاک شود. سپس به صورتتان پرایمر بزنید. با این کار پوست مواد آرایشی را به راحتی به خود جذب می کند. بنابراین میکاپتان طبیعی تر می شود. 

۲- به پوستتان کرم پودر با درجه متوسط یا نسبتا تیره بزنید. مرحله زیر سازی پوست

در این مرحله با توجه به رنگ پوستتان کرم پودر اصلی و دلخواهتان را باید انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که بهتر است رنگ کرم پودر به رنگ پوست یا کمی تیره تر باشد. رنگ خیلی روشن یا خیلی تیره چهره شما را غیر طبیعی نشان می دهد. زیر ساری پوست شما در این مرحله انجام می گیرد. مواد کرم پودر را با اسفنج تخم مرغی و به حالت ضربه ای به پوست خود بزنید. با این کار مواد آرایشی زیر سازی خیلی طبیعی تر روی پوستتان می نشیند.

آموزش میکاپ صورت

 

۳- از کانسیلر استفاده نمایید. (کانتیورینگ صورت)

شما با استفاده از کانسیلر در حقیقت می توانید قسمت های زیر چشم – پیشانی و اطراف لب را روشن تر نمایید. بنابراین هم چروک ها و خطوط صورت محو می شود. هم فرم صورت از نظر کانتورینگ بهتر و جذابتر به نظر می رسد.

آموزش میکاپ حرفه ای

آموزش میکاپ حرفه ای

۴- ابروهایتان را با ماژیک ابرو طراحی کنید و به زیر پلک پنکک خیلی روشن بزنید.

ابروان خود را با استفاده از ماژیک ابرو طراحی کنید. در مرحله ی اول با ژل ابرو ابروهایتان را به سمت بالا حرکت دهید. سپس با ماژیک ابرو همرنگ ابرو یا یک درجه تیره تر آنها را فرم دهید. یادتان باشد که هیچ وقت تاج ابرو را پر نکنید. چون هم ظاهرتان مصنوعی می شود. هم  زیبایی چشم را کمتر نشان می دهد. با استفاده از پنکک خیلی روشن مثلا 101 تمام قسمت های پلک و زیر ابرو را روشن نمایید. برای این کار از یک برس آرایشی متوسط با فرچه نرم استفاده نمایید. در ضمن با استفاده از رنگ ابرو بهتر است حتما ابروان تیره خود را قبل از میکاپ چند درجه روشنتر کنید. با این کار میکاپ چشم زیباتر و جذاب تر می شود.

ادامه مطلب
انواع رنگ مو جدید ترکیبی بدون دکلره آسان در منزل

اموزش میکاپ دخترانه

 

۵- به تمام پشت پلک دو چشم سایه قهوه ای روشن بزنید. 

با استفاده از سایه قهوه ای متوسط تمام پشت پلک را به این رنگ در آورید. از فرچه ظریف و کوچک به این منظور استفاده نمایید. 

اموزش میکاپ دخترانه

آموزش میکاپ حرفه ای

آموزش میکاپ صورت

آموزش میکاپ حرفه ای

۶- به قسمت خارجی پلک از سایه قهوه ای متوسط بزنید.

به تمام یک سوم خارجی چشم از سایه قهوه ای متوسط بزنید. برای این کار نیز از فرچه کوچک و ظریف بهره ببرید.

اموزش میکاپ دخترانه

آموزش میکاپ حرفه ای

آموزش میکاپ حرفه ای

آموزش میکاپ حرفه ای

 

۷- به قسمت خارجی پلک از سایه قهوه ای تیره بزنید.

به کل یک سوم خارجی چشم مجددا سایه بزنید. این سایه در این مرحله باید به رنگ قهوه ای تیره باشد. برای این منظور مجددا از همان فرچه کوچک و ظریف استفاده نمایید.

آموزش میکاپ صورت

آموزش میکاپ حرفه ای

 

۸ – به قسمت بالا و خارجی پلک از سایه مشکی بزنید.

برای این کار استخوان بالای پلک را مطابق شکل مشخص نمایید. سپس از سایه قهوه ای خیلی خیلی تیره یا سایه مشکی (بسته به سلیقه خودتان) به آن قسمت بزنید. یادتان باشد فقط قسمت بالای پلک و در حقیقت روی استخوان پلک باید به این رنگ در بیاید. برای این کار نیز از فرچه ای ظریف و کوچک بهره ببرید.

آموزش میکاپ صورت

ادامه مطلب
تقویت موی سر با تفاوت سرم دوفاز و ماسک مو حرفه ای

 

۹ – به قسمت میانی و ابتدای پلک سایه ترکیبی و جذاب اکلیلی کرم و هلویی بزنید.

به قسمت میانی پلک از سایه هلویی اکلیکی (سایه وسط شکل) بزنید. به قسمت ابتدایی پلک نیز از سایه اکلیلی  کرم رنگ (سایه سمت چپ شکل ) بزنید. در انتهای کار سعی کنید سایه های کل پلک را خیلی آرام یا فرچه ای نازک و تمیز یکنواخت تر کنید. با این کار در حقیقت کار میکاپ چشم را تزیین و زیباتر کرده اید. البته گاهی اوقات میکاپ آرتیست ها یا مشتریان از سایه اکلیلی استفاده نمی کنند. زیرا دوست دارند که ظاهر چشم طبیعی تر جلوه کند.

اموزش میکاپ دخترانه

 

۱۰ – از سایه سفید به پایین پلک و زیر ابرو بزنید.

به لبه های پایین پلک ها و زیر ابرو از سایه سفید بزنید. با این کار چشم شما درشت تر به نظر می آید. در ضمن فاصله ابرو و پلک نیز بیشتر می شود. به این منظور از قلمویی ظریف استفاده نمایید. این کار را با دقت انجام دهید.

اموزش میکاپ تصویری

آموزش میکاپ حرفه ای

آموزش میکاپ دخترانه

آموزش میکاپ حرفه ای

۱۱ – خط چشم و مداد چشم بزنید. (مرحله ۱۱ آموزش میکاپ فوق حرفه ای)

با استفاده از خط چشم به آرامی در قسمت بالای پلک را خط ظریف و زیبایی بکشید. یادتان باشد که قسمت ابتدایی چشم معمولا خطی نازک تر دارد. حواستان باشد که موقع خط چشم زدن اصلا پلک نزنید. زیرا پلکتان سیاه می گردد. در قسمت های زیر پلک پایین با مداد سیاه و نرم خطی نازک و ظریف بکشید. در این قسمت ها نیز ابتدای پلک باید دارای خطی نازک باشد. در ضمن شما بر حسب سلیقه خودتان می توانید قبل یا بعد از مژه مصنوعی خط چشم بزنید. اما اگر از مژه مصنوعی دانه ای و جدا جدا استفاده می کنید. حتما بعد از اتصال مژه مصنوعی و خشک شدن چسب آن از خط چشم استفاده نمایید.

۱۲ – به پلک خود مژه مصنوعی بزنید.

مژه مصنوعی را می توانید به صورت دانه ای و جدا جدا یا به هم پیوسته به پلک خود بزنید. اگر می خواهید به صورت دانه ای و جدا جدا این مژه ها را بچسبانید. یکی بلند, یکی متوسط و یکی کوچک باشد. در ضمن اگر دوست دارید حالت طبیعی تر و خمارتری به چشم دهید. می توانید مژه مصنوعی پیوسته را با قیچی به دو نیم نمایید. سپس از قسمت وسط پلک به چشمان خود مژه مصنوعی را یچسبانید. مرلین مونرو همیشه از این تکنیک برای خمار شدن و زیباتر شدن چشمان خود استفاده می کرد.

ادامه مطلب
رنگ موی دودی و نقره ای جدید با ۶۰ مدل وسوسه انگیز دلربا

۱۳ – کانتورینگ نهایی صورت را انجام دهید.

از یک کرم پودر روشن یا کانسیلر روشن برای پوشش زیر چشم و بالای گونه و زیر گونه مطابق شکل استفاده نمایید. می توانید پنکک روشن نیز روی همین قسکن ها بزنید. با اسفنج تخم مرغی شکل به حالت ضربه ای آنها را روی پوست خود بزنید. پس از این کار, خط های روی بینی را به صورت موازی با سایه قهوه ای و با قلم نازک و ظریف بکشید. قسمت وسط بینی را نیز با قلم نازک و ظریف از سایه خیلی خیلی روشن بزنید. شما با این کار, بینی خود را خود را ظریف تر و باریک تر می کنید. هر قدر خط ها به هم نزدیکتر شود. بینی شما ظریف تر و قلمی تر می شود.

 

اموزش میکاپ تصویری

آموزش میکاپ حرفه ای

آموزش میکاپ حرفه ای

آموزش میکاپ حرفه ای

آموزش میکاپ حرفه ای

اموزش میکاپ تصویری

 

۱۴ – با رژگونه و رژ لب میکاپ خود را کامل کنید.

بهتر است با یک رژگونه هلویی یا صورتی ملایم, گونه های خود را جذاب تر نمایید. هنگام زدن رژگونه, سعی کنید که گونه های خود را برجسته تر کنید. در نهایت با مداد لب کالباسی رنگ و برق لب آرایش خود را کامل کنید.

اموزش میکاپ تصویری

آموزش میکاپ حرفه ای

 

امیدواریم از مقاله اموزش میکاپ لذت برده باشید.

آرشیو ویدیوهای رایگان آرایش چشم

صفحه محصولات آرایش صورت رخ نگار

 

امتیاز شما به این آموزش چند است؟
 • امتیازها به این آموزش

خلاصه

اموزش میکاپ یکی از پرطرفدارترین و هیجان انگیز ترین مهارت های آرایشگری است. جالب اینجاست که در هر دهه مدل میکاپ کاملا متفاوت است.

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.17 (6 رای)

10 فکر در مورد “ اموزش میکاپ حرفه ای سریع و حرفه ای گام به گام تصویری

 1. نازنین کرمی گفت:

  ممنون

 2. ناشناس گفت:

  عالیه

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بسیار ممنون از حسن نظر شما مخاطب گرامی رخ نگار

 3. ناشناس گفت:

  عالیه

 4. ناشناس گفت:

  ممنون ازتوضیحات کامل خیلی عالی بود

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ممنون از حسن نظر شما مخاطب گرامی رخ نگار

 5. ناشناس گفت:

  ممنون ازتوضیحات کامتون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ممنون از حسن نظر شما مخاطب گرامی رخ نگار

 6. ناشناس گفت:

  سلام
  عالی بود

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   ممنون از شما دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
Twitter پین‌ترست واتس‌اپ واتس‌اپ Telegram
فروشگاه
Blog
حساب کاربری من