قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty 
قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty 

SPF در کرم های ضد آفتاب چه مفهومی دارد؟

main-620x300w (1)

SPF در کرم های ضد آفتاب چه مفهومی دارد؟

کرم ضد آفتاب و اینکه آیا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که در هنگام خرید کرم ضد آفتاب به اطلاعات و علائم روی جلد کالا توجهی نکرده و همینکه آن کرم نام ضد آفتاب را به همراه داشته باشد آنرا خریداری می نمایید اصلا روش خوبی برای خرید این کالای پراهمیت نیست.
قضیه خیلی مهمتر و فراتر از این است در ادامه این مطلب آنچه را که در مورد کرم های ضد آفتاب باید بدانید را کارشناسان رخ نگار برای شما شرح می دهند. 
Spf  یا Sun Protection Factor نشان دهنده میزان محافظت از پوست در مقابل اشعه UVB آفتاب است که این اشعه عامل آفتاب سوختگی پوست , ضایعات پوستی و کمک به بروز سرطان پوست می باشد.

کرم ضد آفتاب

اگر پوست شما به طور طبیعی پس از 10 دقیقه در آفتاب به اصطلاح می سوزد استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF شماره 15 به شما اجازه می دهد تا تقریبا 150 دقیقه بدون آفتاب سوختگی از آفتاب لذت ببرید . البته لازم به ذکر است که این زمان دقیق نبوده و به نوع پوست شما , شدت پرتو خورشید و مقدار کرم ضد آفتاب استفاده شده متفاوت است.

ادامه مطلب
از بین بردن زردی و نارنجی موها با 7 روش فوری آسان در منزل

 

Spf در واقع یک مقیاس اندازه گیری میزان محافظت از  پوست شما در مقابل مقدار پرتو گیری از آفتاب است و دقیقا به این معنا نیست که چه مقدار زمانی در زیر اشعه آفتاب می توانید بمانید.
به طور مثال:
SPF 15  نود و سه درصد  در مقابل اشعه UVB  محافظت می کند
SPF 30  نود و هفت درصد در مقابل اشعه UVB  محافظت می کند
SPF 50 نود و هشت درصد در مقابل اشعه UVB  محافظت می کند
نکته خیلی مهم اینکه  استفاده از کرم هاي ضد آفتاب  بايد هر ۲ ساعت تکرار شوند  و بهتر است در هر سانتي‌متر مربع پوست، ۲ ميلي‌گرم کرم ضدآفتاب ماليده شود تا در حفاظت از پوست تاثير کند.
حدود ۲۰ دقيقه تا ۳۰ دقيقه قبل از اينکه در معرض آفتاب قرار بگيريد، بايد کرم‌ ضدآفتاب را روي پوست استفاده کنيد  در اين فاصله ، کرم جذب پوست شده و مي‌تواند سلول‌هاي پوست را از آثار زيانبار نور خورشيد محافظت کند
امروزه متخصصان و پزشکان پوست، استفاده مستمر، در تمام فصول سال، از یک فرآورده ضدآفتاب یا SPF متوسط ۱۵ را، قویاً و برای کلیه افراد، اعم از زنان و مردان، پیشنهاد می نمایند.

ادامه مطلب
رنگ طلایی مو بدون زردی و سبزی با به روز ترین مدل سال

مراقب خودتون باشید و منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

کرم ضد آفتاب با Spf  یا Sun Protection Factor نشان دهنده میزان محافظت از پوست در مقابل اشعه UVB آفتاب است که این اشعه عامل آفتاب سوختگی پوست , ضایعات پوستی و کمک به بروز سرطان پوست می باشد.

به طور کلی
4.7
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2.5 (2 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
Twitter پین‌ترست واتس‌اپ واتس‌اپ Telegram
فروشگاه
Blog
حساب کاربری من