دکوپاژ چیست؟

دکوپاژ روش بی نظیری برای برداشتن رنگ از موها می باشد. برای حذف رنگهای ناخواسته از روی مو چندین راه وجود دارد. روش دکوپاژ یا شامپو شیمیایی یکی از این راهها است. 

 

دکوپاژ

 

با استفاده از دکلره نیز می توان رنگ نامطلوب را حذف کرد.  عمومی ترین روش برای حذف رنگ نامطلوب دکلره می باشد. منتها دکلره به تنهایی ممکن است سبب آسیب به موهای ترد و شکننده شود.پس بایستی دنبال روش ملایمتری بود. دکوپاژ روشی ملایم و موثر برای حذف رنگ موی نامطلوب است. 

 

روش انجام دکوپاژ:

روش دکوپاژ مو از ترکیب یک پیمانه پودر دکلره مرغوب , یک پیمانه اکسیدان ۹ درصد و یک پیمانه شامپو مناسب حاصل میشود. در ضمن افزودن قطره آنتی دمیج از آسیب احتمالی رنگ حین شامپو شیمیایی جلوگیری می نماید. پس از نیم ساعت موهایتان را با آب بشویید. سپس با یک ماسک مو مناسب موهایتان را تقویت نمایید. ماسک مو را از فاصله ۵ سانتی متری ریشه مو به مو بزنید. پس از گذشت ۵ تا ۷ دقیقه موهایتان را با آب بشویید. سپس مو را خشک کنید. در نهایت با روغن آرگان موهایتان را تقویت کنید.

 

 

 

 

موارد استفاده از دکوپاژ یا شامپو شیمیایی:

  1. ۱٫ برای حذف سفیدی مو

  2. برای حذف سفیدی مو یکی از راهها دکوپاژ است. مخصوصا اگر خواهان رنگ های بلوند پایه ۷ به بالا هستید. توسط دکوپاژ فلس های مو کامل باز می شود. کل موها یکدست می گردد. پس با یکی شدن پایه مو رنگ نهایی یکدست می گردد. 

 

ادامه مطلب
آنچه درباره آلوورا بهتر است بدانیم

 

  1. ۲٫ حذف مشکل دکلره کامل مو

  2. در صورتی که بعد از دکلره متوجه شدید بعضی قسمت های مو دکلره نشده اند، این راه را امتحان کنید. چون تعداد مو دکلره نشده کم است. روش دکوپاژ روشی کاملا مناسب و راحت است. در ضمن به خاطر ملایم بودن این روش آسیبی به مو نمی زند. در ضمن افزودن چند قطره روغن آرگان علاوه بر قطره آنتی دمیج به بهبود کیفیت دکوپاژ کمک می نماید.

 

 

 

 

 

 

۳٫ حذف رنگهای فانتزی از روی مو

یکی از راههای ملایم حذف رنگهای فانتزی دکوپاژ است. منتها اگر موهایتان را با پودرهای دکلره رنگی، رنگ نموده اید، بایستی ریموور استفاده نمایید. اما برای حذف سریع و راحت و ارزان رنگ مو فانتزی از دکوپاژ استفاده نمایید. بنابراین رنگهای شرابی، قرمز، آبی و غیره را با شامپو شیمیایی پاک کنید.

 

 

نکات نهایی دکوپاژ:

در روش دکوپاژ و با آغشته کردن پودر دکلره با شامپو و اکسیدان از قدرت پودر کاسته میشود. ولی باز هم مبایستی مراقب سلامت مو باشید. بنابراین استفاده از ماسکها و محصولات مراقبت مو ضروری است. فقط موهای سالم رنگ را زیبا و درخشان نشان می دهند. حتی مدت ماندگاری رنگ هم بر روی موهای آسیب دیده کمتر خواهد بود. چرا که رنگدانه ها بر روی موهای با ساختار آسیب دیده زودتر از ساقه مو فرار خواهند می نمایند. در نتیجه پایداری رنگ مو ها بر روی این موها به حد کافی نخواهد بود.  

 

ادامه مطلب
رنگ ریشه

مراقب خودتون باشید و منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

دکوپاژ روش بی نظیری برای برداشتن رنگ از موها می باشد. برای حذف رنگهای ناخواسته از روی مو چندین راه وجود دارد. دکوپاژ ملایم ترین آنهاست.

به طور کلی
4.7
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4 (3 رای)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.