دکوپاژ چیست؟

دکوپاژ روش بینظیری برای برداشتن رنگ از موها می باشد. برای حذف رنگهای ناخواسته از روی مو چندین راه وجود دارد. روش دکوپاژ یا شامپو شیمیایی یکی از این راهها است. در این مقاله به سوال دکوپاژ چیست جواب میدهیم.

 

دکوپاژ

سوالات شما

دکوپاژ چیست. – دکوپاژ چیست و چگونه انجام میشود. – دکاپاژ چیست. – شامپو شیمیایی چگونه انجام میشود.

با استفاده از دکلره نیز می توان رنگ نامطلوب را حذف کرد.  عمومی ترین روش برای حذف رنگ نامطلوب دکلره می باشد. منتها دکلره به تنهایی ممکن است سبب آسیب به موهای ترد و شکننده شود.پس بایستی دنبال روش ملایمتری بود. دکوپاژ روشی ملایم و موثر برای حذف رنگ موی نامطلوب است. 

 

روش انجام دکوپاژ – آموزش دکوپاژ مو :

روش دکوپاژ مو از ترکیب یک پیمانه پودر دکلره خوب , یک پیمانه اکسیدان ۹ درصد و یک پیمانه شامپو مناسب حاصل می شود. در ضمن افزودن قطره آنتی دمیج از آسیب احتمالی رنگ حین شامپو شیمیایی جلوگیری می نماید.

پس از نیم ساعت موهایتان را با آب بشویید.

سپس با یک ماسک مو مناسب موهایتان را تقویت نمایید.

ماسک مو را از فاصله ۵ سانتی متری ریشه مو به مو بزنید.

پس از گذشت ۵ تا ۷ دقیقه موهایتان را با آب بشویید.

سپس مو را خشک کنید.

در نهایت با روغن آرگان اصل موهایتان را تقویت کنید.

 

 

 

 

 

فرمول دکوپاژ مو

یک پیمانه پودر دکلره + یک پیمانه شامپو + یک پیمانه اکسیدان 9 درصد.

برای موهای بلندتر به اندازه لازم پودر دکلره را ترکیب نمایید. پس نسبت ها را به همان اندازه باید افزایش دهید.

پودر دکوپاژ

پودر های دکلره مرغوب جهت دکوپاژ بایستی استفاده گردد. در فروشگاه رخ نگار پودرهای دکلره مرغوب جهت دکوپاژ مو استفاده می شود. در ضمن پودرهای دکلره در چهار رنگ سفید – آبی – بنفش و سبز استفاده می گردد. 

پودر سفید – پودر دکلره عمومی.

پودر بنفش – ضد زردی.

پودر سبز – ضد قرمزی.

پودر آبی – ضد نارنجی.

 

ادامه مطلب
معرفی و آشنایی با سشوار چرخشی بابلیس

موارد استفاده از دکوپاژ یا شامپو شیمیایی:

  1. 1. برای حذف سفیدی مو

  2. برای حذف سفیدی مو یکی از راهها شامپو شیمیایی است. مخصوصا اگر خواهان رنگ های بلوند پایه 7 به بالا هستید. توسط این کار فلس های مو کامل باز می شود. کل موها یکدست می گردد. پس با یکی شدن پایه مو رنگ نهایی یکدست می گردد. 

 

 

  1. 2. حذف مشکل دکلره کامل مو

  2. در صورتی که بعد از دکلره متوجه شدید. بعضی قسمت های مو دکلره نشده اند، این راه را امتحان کنید. چون تعداد مو دکلره نشده کم است. روش دکوپاژ روشی کاملا مناسب و راحت است. در ضمن به خاطر ملایم بودن این روش آسیبی به مو نمی زند. در ضمن افزودن چند قطره روغن آرگان علاوه بر قطره آنتی دمیج به بهبود کیفیت حذف رنگ کمک می نماید.

 

 

 

3. حذف رنگهای فانتزی از روی مو

یکی از راههای ملایم حذف رنگهای فانتزی دکوپاژ است. منتها اگر موهایتان را با پودرهای دکلره رنگی، رنگ نموده اید، بایستی ریموور استفاده نمایید. اما برای حذف سریع و ارزان رنگ مو فانتزی از شامپو شیمیایی استفاده نمایید. بنابراین رنگهای شرابی، قرمز، آبی و غیره را با شامپو شیمیایی پاک کنید.

 

دکوپاژ

 

دکوپاژ

شامپو دکوپاژ

شامپو دکوپاژ بهتر است شامپویی دارای مواد مغذی باشد. شامپوهای مناسب در فروشگاه رخ نگار با قیمت مناسب به فروش می رسد. 

دکوپاژ موی شرابی

موی شرابی مخصوصا اگر با پودرهای رنگی روی مو قرار گیرد. بسیار سرسخت است. در ضمن اگر به هر دلیل توان دکلره یا ریموور مو را ندارید. کافیست پودر دکلره ترجیحا سفید را به اندازه برابر با اکسیدان شماره 2 و شامپو ترکیب نمایید. در ضمن زمان بیشتری به حذف رنگ دهید. می توانید جهت موثر شدن این روش دو تا سه بار در فواصل متوالی این کار را تکرار نمایید. با روغن آرگان مو را در این فواصل تقویت نمایید.

در ضمن نکته روش دکوپاژ مو شرابی این است. در مرحله اول رنگ شرابی بنفش کمرنگ می شود. سپس با تکرار این عمل مو به پایه بالاتر می رسد. 

 

ادامه مطلب
آموزش رنگ مو مسی مد روز با 40 فرمول شیک و بدون دکلره با عکس

دکوپاژ

 

دکوپاژ موی مشکی

رنگ مو مشکی نفوذ بسیار بالایی در مو دارد.. بنابراین حذف این رنگ نیز جزو مشکل ترین راههای به پایه رساندن مو است. مخصوصا اگر پایه های بالا را مد نظر داشته باشید. در ضمن اگر به هر دلیل توان دکلره یا ریموور مو را ندارید. کافیست پودر دکلره ترجیحا سفید را به اندازه برابر با اکسیدان شماره 2 و شامپو ترکیب نمایید. در ضمن زمان بیشتری به حذف رنگ دهید. می توانید جهت موثر شدن این روش دو تا سه بار در فواصل متوالی این کار را تکرار نمایید. با روغن آرگان, مو را در این فواصل تقویت نمایید. 

طریقه دکوپاژ مو مشکی در عین حال زمان بیشتر نسبت به رنگ شرابی است. یعنی چهل دقیقه نیز ممکن است طول بکشد.

دکوپاژ

 

نکات نهایی:

در روش دکوپاژ و با آغشته کردن پودر دکلره با شامپو و اکسیدان از قدرت پودر کاسته می شود. ولی باز هم بایستی مراقب سلامت مو باشید. بنابراین استفاده از ماسکها و محصولات مراقبت مو ضروری است. فقط موهای سالم رنگ را زیبا و درخشان نشان می دهند. حتی مدت ماندگاری رنگ هم بر روی موهای آسیب دیده کمتر خواهد بود. چرا که رنگدانه ها بر روی موهای با ساختار آسیب دیده زودتر از ساقه مو فرار می نمایند. در نتیجه پایداری رنگ مو ها بر روی این موها به حد کافی نخواهد بود. پس قبل از خرید رنگ مو به همه این موارد دقت کنید.

 

امیدواریم از مقاله دکوپاژ چیست, لذت برده باشید.

مراقب خودتون باشید. منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

دکوپاژ روش بی نظیری برای برداشتن رنگ از موها می باشد. برای حذف رنگهای ناخواسته از روی مو چندین راه وجود دارد. دکوپاژ ملایم ترین آنهاست.

به طور کلی
4.7
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.17 (6 رای)

پیام خود را بنویسید

پیام شما بعد از تایید مدیر منتشر خواهد شد.