مقالات

دکوپاژ چیست؟

دکوپاژ مو یا شامپو شیمیایی روش جدید و بسیار جذابی برای برداشتن رنگ های ناخواسته از موها می باشد. جالب است بدانید که برای برای حذف رنگهای ناخواسته از روی مو چندین راه وجود دارد. یکی از این راهها روش دکوپاژ یا شامپو شیمیایی است. در این مقاله به سوال دکوپاژ چیست جواب می دهیم. پس با ما همراه باشید!

کاربرد شامپو شیمیایی برای حذف رنگهای فانتزی

دکوپاژ

سوالات شما

دکوپاژ چیست. – دکوپاژ چیست و چگونه انجام میشود – دکاپاژ چیست – شامپو شیمیایی چگونه انجام می شود.

با استفاده از دکلره نیز می توان رنگ نامطلوب را حذف کرد.  عمومی ترین روش برای حذف رنگ نامطلوب دکلره می باشد. منتها دکلره به تنهایی ممکن است سبب آسیب به موهای ترد و شکننده شود.پس بایستی دنبال روش ملایمتری بود. دکوپاژ روشی ملایم و موثر برای حذف رنگ موی نامطلوب است. 

کاربرد شامپو شیمیایی برای حذف رنگ های فانتزی شرابی بنفش

شامپو شیمیایی یا دکوپاژ :

روش انجام دکوپاژ – آموزش دکوپاژ مو :

روش دکوپاژ مو از ترکیب یک پیمانه پودر دکلره خوب , یک پیمانه اکسیدان ۹ درصد و یک پیمانه شامپو مناسب حاصل می شود. در ضمن افزودن قطره آنتی دمیج – اولاپلکس و خاویار مو از آسیب احتمالی رنگ حین شامپو شیمیایی جلوگیری می نماید.

به اندازه ی موهایتان مقدار مساوی از پودر دکلره, اکسیدان نه درصد و شامپو داخل کاسه رنگ بریزید. مثلا سه پیمانه پودر دکلره – سه پیمانه شامپو – سه پیمانه اکسیدان نه درصد

از اولاپلکس – خاویار مو و یا قطره آنتی دمیج به مقدار لازم در داخل مواد کاسه رنگ بریزید.

به صورت شامپویی تمام مواد را به موهایتان بزنید. سپس موهایتان را به خوبی با این مواد ماساژ دهید. 

پس از نیم ساعت موهایتان را با آب بشویید.

سپس با یک ماسک مو مناسب موهایتان را تقویت نمایید.

ماسک مو را از فاصله ۵ سانتی متری ریشه مو به مو بزنید.

پس از گذشت ۵ تا ۷ دقیقه موهایتان را با آب بشویید.

سپس مو را خشک کنید.

در نهایت با روغن آرگان اصل موهایتان را تقویت کنید. اگر باز هم رنگهای ناخواسته در مویتان بود. این عمل را تا سه بار تکرار نمایید.

 

ادامه مطلب
مش سوزنی جدید حرفه ای با فرمولهای مد روز تخصصی رنگساژ لاکچری

خرید انواع محصولات تخصصی مراقبت مو حین دکوپاژ

 

 

فرمول دکوپاژ مو یا شامپو شیمیایی

یک پیمانه پودر دکلره + یک پیمانه شامپو + یک پیمانه اکسیدان 9 درصد.

برای موهای بلندتر به اندازه لازم پودر دکلره را ترکیب نمایید. پس نسبت ها را به همان اندازه باید افزایش دهید.

پودر دکوپاژ

پودر های دکلره مرغوب جهت دکوپاژ بایستی استفاده گردد. در فروشگاه رخ نگار پودرهای دکلره مرغوب جهت دکوپاژ مو استفاده می شود. در ضمن پودرهای دکلره در چهار رنگ سفید – آبی – بنفش و سبز استفاده می گردد.  در ضمن پودر دکلره زغال نیز یکی از بهترین پودرها برای رنگبری است. زیرا خاصیت ریموور برای حذف رنگهای شرابی – قرمز و نارنجی است. 

پودر سفید – پودر دکلره عمومی.

پودر بنفش – ضد زردی.

پودر سبز – ضد قرمزی.

پودر آبی – ضد نارنجی.

پودر یخ – دارای مواد خنک کننده

پودر زغال – خاصیت ریموور و رنگبری رنگهای قرمز – شرابی – نارنجی – زرد و فانتزی

دکوپاژ چیست ؟ راه حل سریع حذف رنگ نامطلوب

موارد استفاده از دکوپاژ و طریقه شامپو شیمیایی:

۱. به منظور حذف سفیدی مو

برای حذف سفیدی مو یکی از راهها شامپو شیمیایی است. مخصوصا اگر خواهان رنگ های بلوند پایه 7 به بالا هستید. توسط این کار فولیکول های مو کامل باز می شود. کل موها یکدست می گردد. پس با یکی شدن پایه مو رنگ نهایی یکدست می گردد. 

 

شامپو شیمیایی

 

۲. حذف مشکل دکلره ناقص مو

در صورتی که بعد از دکلره متوجه شدید. بعضی قسمت های مو دکلره نشده اند، این راه را امتحان کنید. چون تعداد مو دکلره نشده کم است. روش دکوپاژ روشی کاملا مناسب و راحت است. در ضمن به خاطر ملایم بودن این روش آسیبی به مو نمی زند. در ضمن افزودن محصولات مراقبت مو به بهبود عملکرد حذف رنگ کمک می نماید.

شامپو شیمیایی برای روشت کردن زمیته مو

 

ادامه مطلب
رنگ مو ابی زیبا با ۳۰ مدل متفاوت و جذاب از اقیانوسی تا لاجوردی

شامپو شیمیایی

۳. حذف رنگهای فانتزی از روی مو

یکی از راههای ملایم حذف رنگهای فانتزی دکوپاژ است. منتها اگر موهایتان را با پودرهای دکلره رنگی، رنگ نموده اید، بایستی ریموور استفاده نمایید. اما برای حذف سریع و ارزان رنگ مو فانتزی از شامپو شیمیایی استفاده نمایید. بنابراین رنگهای شرابی، قرمز، آبی و غیره را با شامپو شیمیایی پاک نمایید.

 

 

طریقه شامپو شیمیایی برای حذف رنگ آبی فانتزی از روی مو

پودر زغال + اکسیدان نه درصد + شامپو

دکوپاژ

شامپو دکوپاژ

شامپو دکوپاژ بهتر است شامپویی دارای مواد مغذی باشد. شامپوهای مناسب با مواد مغذی برای مو نیز در فروشگاه رخ نگار با قیمت مناسب به فروش می رسد. 

دکوپاژ موی شرابی – کاربرد شامپو شیمیایی

موی شرابی مخصوصا اگر با پودرهای رنگی روی مو قرار گیرد. بسیار سرسخت است. در ضمن اگر به هر دلیل توان دکلره یا ریموور مو را ندارید. کافیست پودر دکلره ترجیحا سفید را به اندازه برابر با اکسیدان شماره 2 و شامپو ترکیب نمایید. در ضمن زمان بیشتری به حذف رنگ دهید. می توانید جهت موثر شدن این روش دو تا سه بار در فواصل متوالی این کار را تکرار نمایید. با دنس هیر را در این فواصل تقویت نمایید. در ضمن پودر زغال برای این منظور بسیار به کارتان می آید. 

در ضمن نکته روش دکوپاژ مو شرابی این است. در مرحله اول رنگ شرابی بنفش کمرنگ می شود. سپس با تکرار این عمل مو به پایه بالاتر می رسد. 

دکوپاژ چیست = حذف رنگهای فانتزی در کوتاهترین زمان

شامپو شیمیایی

 

دکوپاژ موی مشکی

رنگ مو مشکی نفوذ بسیار بالایی در مو دارد.. بنابراین حذف این رنگ نیز جزو مشکل ترین راههای به پایه رساندن مو است. مخصوصا اگر پایه های بالا را مد نظر داشته باشید. در ضمن اگر به هر دلیل توان دکلره یا ریموور مو را ندارید. کافیست پودر دکلره ترجیحا سفید را به اندازه برابر با اکسیدان شماره 2 و شامپو ترکیب نمایید. در ضمن زمان بیشتری به حذف رنگ دهید. می توانید جهت موثر شدن این روش دو تا سه بار در فواصل متوالی این کار را تکرار نمایید. با روغن آرگان, مو را در این فواصل تقویت نمایید. 

طریقه دکوپاژ مو مشکی در عین حال زمان بیشتر نسبت به رنگ شرابی است. یعنی چهل دقیقه نیز ممکن است طول بکشد.

طریقه شامپو شیمیایی برای حذف رنگ مشکی

۱- ریموور

۲- پودر زغال + اکسیدان نه درصد + شامپو

شامپو شیمیایی

 

ادامه مطلب
رنگ مو جدید

نکات نهایی طریقه شامپو شیمیایی :

در روش دکوپاژ و با آغشته کردن پودر دکلره با شامپو و اکسیدان از قدرت پودر کم می شود. منتها باز هم باید مراقب سلامت و زیبایی مو باشید. بنابراین استفاده از انواع ماسکها, روغنهای گیاهی و محصولات مراقبت مو ضروری است. نکته اصلی این است که فقط موهای سالم رنگ مو را زیبا و درخشان نشان می دهند. شایان ذکر است که حتی مدت ماندگاری رنگ هم بر روی موهای آسیب دیده کمتر خواهد بود. رنگدانه ها بر روی موهای با ساختار آسیب دیده زودتر از ساقه مو فرار می نمایند. در نتیجه پایداری رنگ مو ها بر روی این موها به حد کافی نخواهد بود. پس قبل از خرید رنگ مو به همه این موارد دقت نمایید.

 

امیدواریم از مقاله دکوپاژ چیست, لذت برده باشید.

مراقب خودتون باشید. حتما منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیازها به این مطلب
4.7

خلاصه

دکوپاژ مو یا شامپو شیمیایی چیست ؟ راه جدیدی برای حذف رنگ موهای ناخواسته می باشد. تمام تکنیک های حذف رنگ مو نامطلوب را در این مقاله می یابید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.4 (10 رای)

12 دیدگاه در “دکوپاژ چیست؟

 1. ناشناس گفت:

  سلام من موهام رو مش کردم یه قسمتی از موها پلاتینی نشدن و زرد شده بقیه قسمتها خوبه و به پایه بالا رسیده میتونم دکوپاژ کنم؟ موهای تیره داخل مش زرد یا قرمز نمیشه؟ با رنگ یاسی و صدفی هم دوبار رنگساژ کردم ولی زردی قسمتی از مش زیاد فرقی نکرد

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بهتر است موها را یکبار دکوپاژ کنید. تا همه قسمت ها یکدست شود. بعد حتما شامپو ضد زردی به مویتان بزنید تا زردی از مو خارج شود. سپس انواع رنگساژ را به راحتی می توانید انجام دهید.

 2. ناشناس گفت:

  شامپوی مورد استفاده باید مخصوص موهای رنگ شده باشه یا موهای معمولی؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   شامپوی معمولی بهتر است. چون قرار است که رنگدانه ها از مو خارج شوند. شامپوی مخصوص موی رنگ شده اصولا رنگدانه های مو را بیشتر حفظ کرده و از خروج آنها جلوگیری می نماید. پس بهترین گزینه شامپوی معمولی منتها با کیفیت است.

 3. ناشناس گفت:

  سلام روز بخیر من موهام حدود دوماه پیش وحنای مشکی گذاشتم ممکنه با شامپوشیمیایی رنگ حنا رو از بین ببرم

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   بهترین راه برای حذف رنگ موهای گیاهی استفاده از ریموور است. ریموور مایع را به کار ببرید و سپس موها را با پودر زغال دکوپاژ نمایید. حتما مقاله ریموور چیست را ببینید.

 4. سمیه گفت:

  سلام من موهام پایع ۹ دکلره هست برای رسوندن ب ی پایه بالاترایاشامپوشیمیایی گزینه مناسبی هست ممنون.سمیه

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   بهترین گزینه برای موهای پایه ۹ شامپو شیمیایی است و حتما در مرحله بعد شامپو ضد زردی را بزنید. در ضمن حتما از اولاپلکس نیز جهت حفظ سلامت مو بهره ببرید. حتما مقاله دکلره مو تا پایه ۱۰ را ببینید.

 5. مهدیه گفت:

  سلام وقت بخیر من حدود ۸ ماه پیش موهاموهایلایت کرده بودم. الان مثلا میخولستم ارایشگاه نرم تو این شرایط و چون موهام مستعد نارنجی شدن بود؛ تو نت سرچ کردم و رنگ ۸ و ۸.۱ و۷.۲۱ رو مخلوط کردم با اکسیدان ۶ درصد رنگ ۸ از همه اش بیشتر. ریشه ی موهام قهوه ای قشنگی شده اما لایتهام به سبزی میزنه تابلو نیست اما سایه ی سبز داره چطور میتونم اصلاحش کنم؟ ماسک رنگساژ بنفش لاکمه داره رنگ ژله ای بنفش هم دارم با اونها میشه یکم اوضاع رو بهتر کرد؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   معمولا برای حذف سبزی از ترکیب رنگهای فندقی + مقدار خیلی کم ماهاگونی استفاده می کنند. رنگ بنفش ضد زردی است و نه ضد سبزی. حتما مقاله گرفتن سبزی مو را ببینید.

 6. مهدیس گفت:

  باسلام دکوپاژ که گفتین با شامپو. واکسیدان ودکلره بزنینم خوب باشامپو چی باید باشه شامپو معمولی هم میشه استفاده کرد ممنون میشم جواب بدین

  1. زهرا دانشفر گفت:

   بله – هر شامپویی می شود. منتها شامپوهایی با کیفیت برای حفظ سلامت مو بهتر است. برای مثال شامپو گلیس – بوبونی و غیره به علت کیفیت بالا و قلیایی نبودن زیاد – به سلامت موی شما کمک می کند.

دیدگاه یا سوال خود را مطرح کنید.

پیام شما بعد از تایید مدیر نمایش داده میشود.