قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty  

دکوپاژ مو و شامپو شیمیایی ساده با حذف رنگ مشکی, نارنجی و زرد

main-620x300w

دکوپاژ مو یا شامپو شیمیایی یک تکنیک آسان و بسیار جذاب برای برداشتن رنگ های نامطلوب از موها می باشد. جالب است بدانید برای برای حذف رنگهای ناخواسته از روی مو چندین راه وجود دارد. یکی از این راهها روش دکوپاژ یا شامپو شیمیایی است. در این مقاله به سوال دکوپاژ چیست جواب می دهیم. پس با ما همراه باشید!

کاربرد شامپو شیمیایی برای حذف رنگهای فانتزی

دکوپاژ

سوالات شما

شامپو شیمیایی

دکوپاژ چیست.

دکوپاژ چیست و چگونه انجام میشود

تفاوت شامپو شیمیایی و دکوپاژ

دکاپاژ چیست – شامپو شیمیایی چگونه انجام می شود.

شامپو شیمیایی چیست

اصولا با استفاده از دکلره هم می توان پایه مو را روشن کرد و در برخی موارد می توان رنگ نامطلوب را حذف کرد. منتها دکلره به تنهایی ممکن است سبب آسیب به موهای ترد و شکننده شود. پس بایستی دنبال روش ملایمتری بود. دکوپاژ روشی ملایم و موثر برای حذف رنگ موی نامطلوب است. 

کاربرد شامپو شیمیایی برای حذف رنگ های فانتزی شرابی بنفش

شامپو شیمیایی یا دکوپاژ :

روش انجام دکوپاژ – آموزش دکوپاژ مو :

روش دکوپاژ مو از ترکیب یک پیمانه پودر دکلره خوب , یک پیمانه اکسیدان ۹ درصد و یک پیمانه شامپو مناسب حاصل می شود. در ضمن افزودن قطره آنتی دمیج اولاپلکس و خاویار مو از آسیب احتمالی رنگ حین شامپو شیمیایی جلوگیری می نماید.

به اندازه ی موهایتان مقدار مساوی از پودر دکلره, اکسیدان نه درصد و شامپو داخل کاسه رنگ بریزید. مثلا سه پیمانه پودر دکلره – سه پیمانه شامپو – سه پیمانه اکسیدان نه درصد

از اولاپلکس – خاویار مو و یا قطره آنتی دمیج به مقدار لازم در داخل مواد کاسه رنگ بریزید.

به صورت شامپویی تمام مواد را به موهایتان بزنید. سپس موهایتان را به خوبی با این مواد ماساژ دهید. 

پس از نیم ساعت موهایتان را با آب بشویید.

سپس با یک ماسک مو مناسب موهایتان را تقویت نمایید.

ماسک مو را از فاصله ۵ سانتی متری ریشه مو به مو بزنید.

پس از گذشت ۵ تا ۷ دقیقه موهایتان را با آب بشویید.

سپس مو را خشک کنید.

در نهایت با روغن آرگان اصل موهایتان را تقویت کنید. اگر باز هم رنگهای ناخواسته در مویتان بود. این عمل را تا سه بار تکرار نمایید.

ادامه مطلب
آموزش کراتینه مو آسان با آموزش تصویری حرفه ای قدم به قدم

 

خرید انواع محصولات تخصصی مراقبت مو حین دکوپاژ

 

 

فرمول دکوپاژ مو یا شامپوشیمیایی

یک پیمانه پودر دکلره + یک پیمانه شامپو + یک پیمانه اکسیدان 9 درصد.

برای موهای بلندتر به اندازه لازم پودر دکلره را ترکیب نمایید. پس نسبت ها را به همان اندازه باید افزایش دهید.

پودر دکوپاژ

پودر های دکلره مرغوب جهت دکوپاژ بایستی استفاده گردد. در فروشگاه رخ نگار پودرهای دکلره مرغوب جهت دکوپاژ مو استفاده می شود. در ضمن پودرهای دکلره در چهار رنگ سفید – آبی – بنفش و سبز استفاده می گردد.  در ضمن پودر دکلره زغال نیز یکی از بهترین پودرها برای رنگبری است. زیرا خاصیت ریموور برای حذف رنگهای شرابی – قرمز و نارنجی است. 

پودر سفید – پودر دکلره عمومی.

پودر بنفش – ضد زردی.

پودر سبز – ضد قرمزی.

پودر آبی – ضد نارنجی.

پودر یخ – دارای مواد خنک کننده

پودر زغال – خاصیت ریموور و رنگبری رنگهای قرمز – شرابی – نارنجی – زرد و فانتزی

دکوپاژ چیست ؟ راه حل سریع حذف رنگ نامطلوب

موارد استفاده از دکوپاژ و طریقه شامپو شیمیایی:

۱. به منظور حذف سفیدی مو

برای حذف سفیدی مو یکی از راهها شامپو شیمیایی است. مخصوصا اگر خواهان رنگ های بلوند پایه 7 به بالا هستید. توسط این کار فولیکول های مو کامل باز می شود. کل موها یکدست می گردد. پس با یکی شدن پایه مو رنگ نهایی یکدست می گردد. 

 

شامپو شیمیایی

 

۲. حذف مشکل دکلره ناقص مو

در صورتی که بعد از دکلره متوجه شدید. بعضی قسمت های مو دکلره نشده اند، این راه را امتحان کنید. چون تعداد مو دکلره نشده کم است. روش دکوپاژ روشی کاملا مناسب و راحت است. در ضمن به خاطر ملایم بودن این روش آسیبی به مو نمی زند. در ضمن افزودن محصولات مراقبت مو به بهبود عملکرد حذف رنگ کمک می نماید.

شامپو شیمیایی برای روشت کردن زمیته مو

 

شامپو شیمیایی

۳. حذف رنگهای فانتزی از روی مو

یکی از راههای ملایم حذف رنگهای فانتزی دکوپاژ است. منتها اگر موهایتان را با پودرهای دکلره رنگی، رنگ نموده اید، بایستی ریموور استفاده نمایید. اما برای حذف سریع و ارزان رنگ مو فانتزی از شامپو شیمیایی استفاده نمایید. بنابراین رنگهای شرابی، قرمز، آبی و غیره را با شامپو شیمیایی پاک نمایید.

ادامه مطلب
رنگ موی شنی زیبا با ۵۰ مدل از رنگ شنی دودی تا شنی ماسه ای

 

 

طریقه شامپو شیمیایی برای حذف رنگ آبی فانتزی از روی مو

پودر زغال + اکسیدان نه درصد + شامپو

دکوپاژ

شامپو دکوپاژ

شامپو دکوپاژ بهتر است شامپویی دارای مواد مغذی باشد. شامپوهای مناسب با مواد مغذی برای مو نیز در فروشگاه رخ نگار با قیمت مناسب به فروش می رسد. 

دکوپاژ موی شرابی – کاربرد شامپو شیمیایی

موی شرابی مخصوصا اگر با پودرهای رنگی روی مو قرار گیرد. بسیار سرسخت است. در ضمن اگر به هر دلیل توان دکلره یا ریموور مو را ندارید. کافیست پودر دکلره ترجیحا سفید را به اندازه برابر با اکسیدان شماره 2 و شامپو ترکیب نمایید. در ضمن زمان بیشتری به حذف رنگ دهید. می توانید جهت موثر شدن این روش دو تا سه بار در فواصل متوالی این کار را تکرار نمایید. با دنس هیر را در این فواصل تقویت نمایید. در ضمن پودر زغال برای این منظور بسیار به کارتان می آید. 

در ضمن نکته روش دکوپاژ مو شرابی این است. در مرحله اول رنگ شرابی بنفش کمرنگ می شود. سپس با تکرار این عمل مو به پایه بالاتر می رسد. 

دکوپاژ چیست

حذف رنگهای فانتزی در کوتاهترین زمان

شامپو شیمیایی

دکوپاژ موی مشکی

رنگ مو مشکی نفوذ بسیار بالایی در مو دارد.. بنابراین حذف این رنگ نیز جزو مشکل ترین راههای به پایه رساندن مو است. مخصوصا اگر پایه های بالا را مد نظر داشته باشید. در ضمن اگر به هر دلیل توان دکلره یا ریموور مو را ندارید.

کافی است

پودر دکلره (ترجیحا زغال) + به اندازه برابر با اکسیدان شماره 2 + شامپو

ترکیب نمایید.

در ضمن زمان بیشتری به حذف رنگ دهید. می توانید جهت موثر شدن این روش دو تا سه بار در فواصل متوالی این کار را تکرار نمایید. با روغن آرگان, مو را در این فواصل تقویت نمایید. برای آشنایی با ریموور مو حتما مقاله ریموور مو چیست را ببینید. 

طریقه دکوپاژ مو مشکی در عین حال زمان بیشتر نسبت به رنگ شرابی است. یعنی چهل دقیقه نیز ممکن است طول بکشد.

طریقه شامپو شیمیایی برای حذف رنگ مشکی

۱- ریموور

۲- پودر زغال + اکسیدان نه درصد + شامپو

شامپو شیمیایی

طریقه شامپو شیمیایی :

در روش دکوپاژ و با آغشته کردن پودر دکلره با شامپو و اکسیدان از قدرت پودر کم می شود. منتها باز هم باید مراقب سلامت و زیبایی مو باشید. بنابراین استفاده از انواع ماسکها, روغنهای گیاهی و محصولات مراقبت مو ضروری است. نکته اصلی این است که فقط موهای سالم رنگ مو را زیبا و درخشان نشان می دهند. شایان ذکر است که حتی مدت ماندگاری رنگ هم بر روی موهای آسیب دیده کمتر خواهد بود. رنگدانه ها بر روی موهای با ساختار آسیب دیده زودتر از ساقه مو فرار می نمایند. در نتیجه پایداری رنگ مو ها بر روی این موها به حد کافی نخواهد بود. پس قبل از خرید رنگ مو به همه این موارد دقت نمایید.

ادامه مطلب
رنگ مو کاپوچینو لاکچری جذاب با جدیدترین فرمولهای ترکیب بدون دکلره

شامپو شیمیایی برای موهای سبز

شامپو شیمیایی برای موهای سبز یکی از بهترین روش ها برای حذف رنگ سبز از مو است. شما ترجیحا پودر دکلره زغال را به اندازه برابر با اکسیدان شماره ۲ + شامپو ترکیب نمایید. پس از نیم ساعت موها را بشویید. سپس در صورت نیاز مجددا این کار را تکرار نمایید. حتما از اولاپلکس, خاویار مو یا قطره انتی دمیج در ترکیب به کار ببرید. برای اطلاعات بیشتر و جامع از گرفتن سبزی مو حتما مقاله گرفتن سبزی مو را ببینید. 

تفاوت شامپو شیمیایی و دکوپاژ

تفاوت شامپو شیمیایی و دکوپاژ یکی از سوالات شما است. هر دو این موارد یکی هستند. اصولا به تکنیک تهیه شامپو شیمیایی دکوپاژ گفته می شود.

شامپو شیمیایی روی موی خشک یا خیس

شامپو شیمیایی روی موی خشک باید انجام ود. موها را با مقدار مساوی پودر دکلره + اکسیدان + شامپو ترکیب کرده و پس از گذشت بیست دقیقه تا نیم ساعت موها را با آب بشویید.

امیدواریم از مقاله دکوپاژ چیست, لذت برده باشید.

مراقب خودتون باشید. حتما منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیازها به این مطلب

خلاصه

دکوپاژ مو یا شامپو شیمیایی آسان و جذاب را با روش دکوپاژ موی مشکی – شرابی- قرمز – نارنجی و زرد با فوت و فن های آرایشگری را در این مقاله بیابید.

به طور کلی
4.7
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.15 (27 رای)

68 دیدگاه در “دکوپاژ مو و شامپو شیمیایی ساده با حذف رنگ مشکی, نارنجی و زرد

 1. زهرااا گفت:

  سلام خسته نباشید رنگ موی من زیتونی شماره ۸/۲ …. بخوام موهامو بی رنگ کنم از چی استفاده کنم بهتره ؟ نمیخوام موهام بسوزه یا خراب شه

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   شما به راحتی می توانید توسط پودر دکلره زغال و اولاپلکس شماره ۱ موها و اکسیدان و شامپو با نسبت گفته شده در مقاله موها را دکوپاژ نمایید و اصلا نگران سوختن موها نباشید چون کار اولاپلکس محافظت از مو است.
   حتما مقاله اولاپلکس را ببینید.

 2. ناشناس گفت:

  بعد از انجام دکوپاژ موها رو برای رنگساژ کردن خشک کنیم یا نمدار باشه.ومدت مکث رنگ گذاشتم بعد دکوپاژ چقد باشه؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   مان دکوپاژ معمولا بیست دقیقه تا نیم ساعت است. در ضمن رنگساژ معمولا موها نمدار است.
   مقاله رنگساژ مو
   را حتما ببینید.

 3. ناشناس گفت:

  سلام من موهام رو عید مشکی پرکلاغی کردم الان با پودر آبی واکسیدان وشامپو چند شب هست میزارم روی موهام الان داره به قرمزی میزنه میتونم رنگ ۷ یا۸ بزارم یا هنوز رنگ نمیگیره

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بهتر است موها را با ریموور مایع ریمو نمایید. سپس با پودر زغال دکوپاژ نمایید. سپس رنگساژ نمایید.
   مقاله ریموور چیست را حتما ببینید.

 4. زهرا گفت:

  سلام من موهام رنگ و لایت بود لایت ها پایه ۸ و زمینه قهوه ای روشن ، برای ریشه گیری رنگ شیر شکلاتی و اکسترا ۸ و کمی دودی زدم به کل موهام الان لایت موهام تیره شده چکار کنم دوباره روشن بشه

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   با دکوپاژ به راحتی موها روشن می شود. سپس انواع رنگساژ را می توانید با توجه به پایه مو روی ان قرار داد.
   مقاله رنگساژ مو را نیز ببینید.

 5. ففروزان گفت:

  سلام ایا پس از دکو پاژ کردن مو میتوان یکی دو روز به مو استراحت داد سپس مبادرت به رنگ کردن کرد یا می بایست بلافاصله عمل رنگ کردن مو رو انجام داد

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بهتر است بلافاصله بعد از دکوپاژ موها رنگساژ شود. زیرا معمولا بهترین زمان برای رنگ گرفتن مو باتفاصله بعد از دکلره است چون مو شدیدا قلیایی شده و اماده پذیرش انواع رنگ مو است.
   حتما و حتما
   مقاله رنگساژ مو
   و
   دکوپآژ مو
   را ببینید.

 6. hani گفت:

  سلام رخ نگار جان
  موهای من توسط آرایشگر غیر حرف های دکلره تکه ای و پایین مو یکدست دکلره و بعد رنگ ترکیبی قهو های و بنفش شده بود که آرایشگر خراب کرد
  بعد من روی اونها n3 زدم و تیره شد الان داره روشن میشه و حالت سبز گرفته
  بخوام موهام رو دودی زیتونی کنم باید دکوپاژ بشه یا روی همینا با 3 صفر ترکیب دودی زیتونی تون رو رخ نگار جان بزنم درست میشه؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ببینید رنگ موی N3 خیلی عمق نفوذ بالابب در مو دارد. بهتر است موها را با ریموور مایع اول موها را ریموو نمایید. تا تمام رنگهای تیره از مو خارج شود. سپس مو را با پودر زغال دکوپاژ نمایید. در نهایت رنگساژ زیتونی دودی بزنید.
   حتما مقاله
   ریموور مو چیست
   و
   رنگ مو دودی جذاب
   را ببینید.

 7. نگین گفت:

  سلام وقت بخیر ایا میشه
  اول ریموور مایع کرد و بعد از پود سفید و ابی استفاده کرد؟ یانه
  اول باید پودر سفید و ابی زد و بعد ریموو

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اگر موهایتان رنگ شرابی – فانتزی یا مشکی است. ریموور زده و سپس با پودر دکلره موها را دکوپاژ نمایید.
   حتما مقاله ریموور مو را ببینید.

   1. فهیمه گفت:

    سلام سفیدی موهای من زیاده و هر رنگی که میزنم بلافاصله سفیدی موهام پدیدار میشه. آیا با دکوپاژ کردن میتونم رنگ موی روشن بزنم؟

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     بله بهتر است موها را دکوپاژ نمایید. سپس با رنگهای طبیعی اکسترا روشن در ترکیب با دودی روشن و اکسیدان شماره ۱ موها را رنگ نمایید.
     مقاله گرفتن سفیدی مو را نیز حتما ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

توجه 

ثبت سفارش اینترنتی بعد از تعطیلات عید امکان پذیر است.

Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram
فروشگاه
وبلاگ
حساب کاربری من