قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty  
قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty  

اثرات زیبابخش ویتامین پوست صورت

main-620x300w

اثرات زیبابخش ویتامین پوست صورت

آیا می دانستید پوست شما  به علت وسعت بالایش در صورت، مهم ترین بخش زیبایی شماست. پس باید خیلی مراقبت و تغذیه گردد. ویتامین پوست صورت, نجات بخش پوست صورت شما از هر گونه خشکی، آلودگی ، چربی و البته تیرگی است و اثرات زیبابخش ویتامین پوست صورت را به هیچ وجه نادده نگیرید.

ویتامین پوست صورت

تضمین زیبایی صورت با ویتامین ها صد در صد است. به همین  که ساختار اصلی اکثر کرم های صورت و نرم کننده ها، مرطوب کننده ها و البته لوسیون هاست. برای بهبود کیفیت پوست توسط ویتامین پوست صورت، بهتر است انواع ویتامین ها را بشناسیم.

ویتامین یک ساختار ارگانیک است که می تواند سنتز گردد یا به طور مستقیم از منابع مربوطه استخراج گردد. نحوه ی پشتیبانی از آنزیم ها , انجام سوخت و ساز های بدن و فرایندهای متابولیک بدن از جمله موارد مهمی است که به کمک ویتامین ها در بدن اتفاق خواهد افتاد . اینکه کدام ویتامین ها برای پوست ضروری هستند؟

ویتامین پوست صورت

ویتامین پوست صورت:

وجود ویتامین ها بسیار برای پوست ضروری می باشند. آنها آنزیم های گوناگون بدن ما را پشتیبانی می نمایند و بدون ویتامین ها برخی از سوخت و سازهای مهم بدن ما اتفاق نخواهد افتاد و از طرفی میتوان گفت که این ویتامین ها هستند که باعث ایجاد فرایند های متابولیک بدن هستند. در بسیاری از موارد رنگ زرد صورت را به کبد چرب و درواقع نقصان در سوخت و ساز و عملکرد بدن می دانند، این یعنی اثر داخلی ویتامین، روشنایی، رفع چین و چروک و ابریشمی شدن صورت نیز اثر خارجی ویتامین پوست صورت است. 

ویتامین پوست صورت

 

 

حال مهم ترین سوال مطرح می گردد:

کدام ویتامین ها برای پوست ضروری هستند؟

جالب است بدانید که برای زیباسازی پوست فقط استعمال خارجی ویتامین و منابع مربوطه (به صورت ماسک یا کرم) موثر نمی باشد، بلکه استعمال داخلی ویتامین پوست صورت، نیز می تواند تاثیری بسیار چشمگیر در زیبایی پوست صورت شما داشته باشد. به طور کلی ویتامین هایی که از طریق تغذیه تامین می شوند نقش اساسی در سوخت وساز عمومی بدن و پوست ایفا می نمایند.

ادامه مطلب
آنچه درباره آلوورا بهتر است بدانیم

 

1) ویتامین E

می دانید که ویتامین یا محلول در آب هستند یاچربی. ویتامین نجات بخش پوست صورت و موی شما، یعنی ویتامین E  محلول در چربی است. این ویتامین خاصیت آنتی اکسیدانی دارد  که اثرات نامطلوب ذرات مغلق، افزودنی های شیمیایی موجود در برخی مواد خوراکی، اشعه ماورابنفش خورشید را از بین می برد. این ویتامین پوست صورت، برای نخستین بار در سال 1920 شناسایی شد و 16 سال بعد از گندم استخراج شد. نحوه ی عملکرد این ویتامین به گونه ای است که با جای گیری در لایه چربی سلول  تخریب دیواره سلول جلوگیری می‌کند. ویتامین E ، تقویت کننده ی سیستم ایمنی و پوست صورت است، اما همه فواید و خطرات ویتامین e هنوز خیلی مشخص نیست. ویتامین E آنتی اکسیدانی است که در برابر تاثیرات منفی خارجی, پوست و بدن ما را محافظت خواهد نمود. در خنثی نمودن رادیکال های آزاد, پرو ویتامین B5 از ویتامین B5 پیشروتر است که در داخل پوست سریعا به ویتامین B5 متابولیزه خواهد شد.

ویتامین پوست صورت
این ویتامین خاصیت آرام بخشی و تسکین دهندگی را همراه با مرطوب کنندگی برای پوست داراست به علاوه به پوست در تمام طول شب کمک می نماید تا فرایند بازسازی خود را به خوبی انجام دهد. بنابراین برای پوست هایی از نوع حساس, خشن  و تحریک پذیر بسیار مناسب است هر چند که بسیاری از محصولات پوستی مراقبت شبانه همچون کرم ها از آن استفاده می نمایند. برای اینکه پوست خود را به صورت مداوم و شبانه روزی تقویت نمایید، حتما از کرم های حاوی ویتامین E استفاده نمایید. و البته برای تغذیه درونی بدن شما از این ویتامین پوست صورت ،حتما به جدول زیر توجه نمایید.

ادامه مطلب
رنگ مو ۱۴۰۰ و رنگ مو ۲۰۲۱ بی نظیر با ۲۰ مدل متفاوت
مواد غذایی شامل ویتامین E میلی گرم موجود در 100 گرم از هر ماده
روغن جوانه گندم 150 میلی گرم
روغن آفتاب گردان 42 میلی گرم
بادام، پسته و سایر خشکبار 22 میلی گرم
روغن خرما 15 میلی گرم
 اسفناج 2.5 میلی گرم
آواکادو 2.1 میلی گرم
کیوی 1.5 میلی گرم
کلم 1 میلی گرم

 2) ویتامین A

ویتامین آ از نوع ویتامین‌های محلول در چربی است. این ویتامین پوست صورت برایشادابی و جوان ماندن پوست خیلی مهم است. این ویتامین نقش مهمی را در ترمیم جای جوش، زخم‌های پوست، جوش‌ها و سایر عوارض پوستی را دارا می باشد. اگر خواهان پوستی جوان و شاداب هستید که اثرات پیری پوست در آن دیده نمی شود حتما سراغ ویتامین A بروید. چرا که این ویتامین سبب سالم نگه داشتن سلول های پوست می گردد و از پیر شدن سلولهای پوست جلوگیری می نماید. این ویتامین پوست صورت، در درمان عفونت نیز موثر است پس اگر عفونت پوستی دارید، این ویتامین گزینه مناسبی می باشد. تقویت رشد و نمو سلول ها توسط این ویتامین، توسط تحقیقات تایید شده است، بنابراین بازسازی پوست خود را به ویتامین A بسپارید. در ضمن از جمله عوارض بسیار نامطلوب و آزار بخش پوستی، زگیل می باشد که این ویتامین پوست صورت، در درمان آن مفید می باشد.

ویتامین پوست صورت

برای تامین ویتامین ویتامین A، به صورت خارجی لوسیون ها و نرم کننده های حاوی  ویتامین A را استفاده نمایید.

برای تامین ویتامین A به صورت داخلی حتما به جدول زیر توجه نمایید.

 

نام ماده غذایی میکروگرم ویتامین A در 100 گرم ماده غذایی
فلفل  1788
هویج 834
زردآلو 630
کدوتنبل 560
شلغم 540

3) ویتامین C

دیگر ویتامین پوست صورت ویتامین C یا آسکوربیک اسید می باشد. درقرن نوزدهم و به دلیل بیماری اسکروی بسیاری از دریانوردان و خدمه ی کشتی این ویتامین کشف شد زیرا که آنها با مصرف مرکبات توانستند بر این بیماری فائق آیند. و در نهایت در سال 1928 میلادی این ویتامین پوست صورت شناسایی گردید.. این ویتامین که از ویتامین‌های محلول در آب است و خاصیت مهم آنتی اکسیدانی را نیز دارا می باشد. ویتامین C، با حضور یک استر حلقوی سبب تقویت ایمنی بدن می گردد. ویتامین ویتامین C، دارای خاصیت مهم آنتی اکسیدان است بطوریکه  اثر شیمایی موادی که به بافت‌های بدن آسیب می‌رسانند  و ذرات معلق مضر موجود در هوا که توسط پوست جذب شده است را از بین می برد. در ضمن شما می توانید با کمک این ویتامین از اشعه ماورابنفش خطرناک خورشید در امان باشید.اگر خواهان لبخندی زیبا هستید حتما این ویتامین معجزه بخش را مصرف نمایید زیرا که زیبایی لثه و دندان را تضمین می کند.

ادامه مطلب
گرفتن قرمزی مو آسان با ۷ روش سریع حرفه ای در منزل

ویتامین پوست صورت

قرص های ویتامین c در بازار موجود می باشد و البته کرم های دارای ویتامین C، گزینه بسیار مناسبی به نظر می آیند.

منابع غذایی ویتامین C، این ویتامین پوست صورت، را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

 

نام ماده غذایی میلی گرم ویتامین C در 100 گرم ماده غذایی
پرتقال 40
لیمو شیرین 30
خربزه 30
نارنگی 30
لیمو ترش 30
ویتامین پوست صورت
ویتامین پوست صورت
مراقب خودتون باشید و منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید
امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

آیا می دانستید پوست شما  به علت وسعت بالایش در صورت، مهم ترین بخش زیبایی شماستب پس باید خیلی مراقبت و تغذیه گردد. ویتامین پوست صورت نجات بخش پوست صورت شما از هر گونه خشکی، آلودگی ، چربی و البته تیرگی است.

به طور کلی
4.9
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram
فروشگاه
وبلاگ
حساب کاربری من