آمبره و سامبره چیست؟

آمبره و سامبره چیست ؟ شاید این سوال به ذهن شما نیز خطور کرده باشد. رنگ کردن مو همیشه جزو دوست داشتنی ترین تغییرات خانمها در ظاهرشان است. لذا، تکنیک های مختلفی برای بسط و گسترش این هنر به وجود آمده است. یکی از آنها، تکنیک آمبره و سامبره است.

 

سامبره لایت

برای پاسخ به این سوال که آمبره و سامبره چیست ؟. در ابتدا به توضیح این تکنیک زیبا توجه کنید.

آمبره و سامبره مو هر دو به معنای تغییر در درجه روشنایی مو از تیره به روشن است. در واقع این دو تکنیک زیر مجموعه بالیاژ مو است. با این تفاوت که در مدل آمبره رنگ تیره از ریشه شروع می شود. هر چه به ساقه می رسیم. رنگ روشن تر می شود. اما این تغییر خیلی سریع و محسوس صورت میگیرد. طوریکه مرز این تضاد رنگی معلوم است. در ضمن در تکنیک آمبره مو روشنی ها و خط های دکلره خیلی منظم تر از سامبره مو است. در تصاویر پایین چند مدل مو آمبره مشاهده می شود.

 

 

آمبره و سامبره چیست ؟

 

آمبره و سامبره چیست ؟

ویدیو های آمبره مو :

سامبره مو:

سامبره کمی جدیدتر از روش امبره مو است. ترکیبی از روش آمبره و بالیاژ است. به طوری که برخی آن را آمبره بالیاژ می نامند. در این روش همچون روش آمبره رنگ تیره از ریشه ها شروع می شود. هر چه به ساقه میرسیم. رنگ مو روشن تر می شود. با این تفاوت که این تغییر روشنایی ملایم تر صورت می پذیرد. در ضمن در تکنیک سامبره مو قسمت های دلخواه مو انتخاب می شود. پس الگوی منظم آمبره را ندارد. در این تکنیک ها درک درست هایلایت مو و انواع مختلف لایت های مو حائز اهمیت است. شما می توانید انواع مختلفی از تکنیک رنگ مو سامبره را در تصاویر زیر مشاهده نمایید.

 

 

رنگ موی آمبره سامبره

آمبره و سامبره چیست ؟

 

آمبره بالیاژ

 

پس از پاسخ به این سوال که آمبره و سامبره چیست؟ به نحوه ی انجام آمبره و سامبره بپردازیم.

بالیاژ چیست ؟

بالیاژ در واقع تکنیک رنگ کردن موها بصورت آزادانه و با دست است (از فویل استفاده نمی شود). آرایشگران فرانسوی این روش را در دهه ۶۰ ابداع کردند. کم کم در دهه ۹۰ به قاره های دیگر اشاعه پیدا کرد. از تکنیک بالیاژ می توان برای آمبره و سامبره نیز استفاده نمود. همانطور که گفتیم گاهی به سامبره روش آمبره بالیاژ نیز می گویند.

آموزش رنگ مو آمبره

 

اگرچه آمبره و سامبره شامل روشهایی می شوند که نگهداری کمتری می خواهند. در ضمن نیازی به خرید رنگ مو به طور مدوام نیست. اما در کل رنگ ریشه ی شما زمان تجدید رنگ را نشان می دهد. اگر شما دارای ریشه موی سفید رنگ یا خاکستری رنگ هستید. حتما به طور مرتب در فواصل زمانی منظم آمبره و سامبره خود را (البته ترجیحا با همان فرمول رنگ موی سابق) تکرار نمایید.  به طوری که مناسب با ساختار رنگ آمبره و سامبره باشد.

نکته هایی درباره آمبره و سامبره:

اینکه آمبره و سامبره چیست؟. باید بگوییم آمبره و سامبره حداقل از ترکیب ۳ رنگ یا بیشتر تشکیل می گردد.

تنوع در درجه روشنی و تیرگی

حتی جهت تیره و روشنی در بعضی موارد برعکس می گردد. یعنی ریشه روشن ترین درجه را داشته باشد. ساقه مو نیز تیره ترین درجه رنگ را دارا باشد.

آموزش رنگ مو آمبره

 

مدل های مختلف آمبره و سامبره

زیبایی آمبره مو و سامبره مو به همخوانی رنگهای ترکیبی بستگی دارد. البته در آمبره و سامبره فانتزی و سامبره لایت از ترکیب رنگهای فانتزی کاملا متضاد در بستر ساقه ی مو استفاده می گردد. شما در تکنیک آمبره و سامبره این امتیاز را دارید.  همزمان چندین رنگ مختلف را روی موهای خود قرار دهید. یعنی ترکیب گرم و سرد.

آموزش رنگ مو آمبره

 

اگر این ترکیبات از پایه بلوند و دارای تضاد کمتری باشند. به سامبره لایت یا سامبره روشن نزدیکتر هستند. در ادامه با مفهوم اینکه سامبره مو چیست. بیشتر آشنا می شوید.

 

مناسب برای سلیقه های مختلف


دخترانی که نمی خواهند ریشه موی خود را با اکسیدانهایی با درصد متفاوت رنگ و دکلره کنند. در ضمن فقط می خواهند تغییری در نیمه ی دوم مو ایجاد کنند. می توانند فقط نیمه دوم مو خود را روشن کنند.
در ضمن خانمهایی که از دکلره کردن کل مو هراس دارند. با اطمینان خاطر می توانند از تکنیک امبره مو و یا سامبره مو استفاده نمایند. (البته قبل از اینکار پیشنهاد میکنیم جهت آشنایی با انواع رنگ مو از لحاظ ساختاری, این مقاله را مطالعه نمایید)

در فروشگاه اینترنتی رخ نگار مدل های مختلفی از کاتالوگ های رنگ مو با درجه مختلف تیره و روشن از هر خانواده رنگ مو وجو دارد. شما خانمهای عزیز با انتخاب هر کدام از دسته های رنگ مو، می توانید سه درجه مختلف یا بیشتر با پایه های رنگی بسیار روشن تا تیره  را انتخاب نمایید. از طریق این لینک میتوانید سوال های خود در زمینه رنگ مو را از کارشناسان ما بپرسید. در ضمن مشاوره های مطرح شده را در آنجا مطالعه نمایید.

ویدوهای بیشتر از رنگ موی سامبره :

 امبره مو یعنی طیف رنگی تیره به روشن از ریشه تا ساقه .

سه نوع مدل رنگ مو امبره وجود دارد: آمبره کلاسیک و آمبره معکوس و آمبره فانتزی .

 

ادامه مطلب
SPF در کرم های ضد آفتاب چه مفهومی دارد؟

انواع مختلف بالیاژ:

 

۱) آمبره کلاسیک :

ساقه مو روشنتر از ریشه مو است.

رنگ موی سامبره

 

آموزش رنگ مو آمبره

در آمبره معکوس: ریشه مو ها روشنتر از ساقه ی مو است.

آموزش رنگ مو آمبره

 

 

۲) آمبره فانتزی

 ریشه مو ها تیره و ساقه مو ترکیبی از رنگهای مختلف فانتزی متضاد است.

سامبره لایت

 

مدل مو آمبره

به نظر تا اینجا با مفهوم اینکه امبره مو چیست. یا سامبره مو چیست. کاملا آشنا شده باشید. ولی اجازه دهید کمی به نحوه اجرای این تکنیک بپردازیم.

مراحل آمبره و سامبره مو

۱. براشینگ مو 

بایستی موهایتان را توسط براشینگ کاملا صاف نمایید. این کار معمولا حتی در رنگ و مش ساده نیز توصیه می شود. منتها در امر رنگ مو آمبره و سامبره این کار ضروری است. تا خط های مش کاملا صاف و منظم گردد.

آموزش رنگ مو آمبره

۲. تقسیم بندی موها:

معمولا در راحتترین روش موها را چهار قسمت نمایید. گاهی ۶ قسمت و یا ۸ قسمت هم می کنند. این کار بستگی به حجم مو و نحوه کار خودتان دارد.

 

آموزش رنگ مو آمبره

 

 

۳. دکلره کردن مو:

خرید پودر دکلره استاندارد یکی از مهمترین وظایف شماست. باید به بهترین نحو ممکن آنرا انجام دهید. می توانید این کار را با مراجعه با بخش دکلره و ریموور سایت رخ نگار انجام دهید. از قطره آنتی دمیج- روغن آرگان و اکسیدان پرنسلی ایتالیایی با کیفیت در مواد خود استفاده نمایید. 

 

۳. ۱) نحوه ترکیب مواد دکلره

مقدار مناسب از پودر دکلره را در کاسه رنگ بریزید. به اندازه یک و  نیم برابر اکسیدان ۹ درصد در آن بریزید. سپس با استفاده از فرچه رنگ، پودر دکلره و اکسیدان را مخلوط نمایید. در ابتدا، بر عکس دکلره معمولی, نیمه ی دوم موهایتان را دکلره کنید. پس از اینکه مو به پایه حداقل ۷ رسید. موهایتان را با آب و شامپوی مناسب شستشو دهید. با خرید ماسک مو مناسب سعی در سلامت و خوش حالت بودن موهای خود داشته باشید, ماسک را به موهایتان بزنید، یک آبکشی سریع انجام دهید و موهایتان را خشک نمایید.

آموزش رنگ مو آمبره

 

۳. ۲) دکلره مجدد مو

مجددا با پودر دکلره اما با اکسیدان ۶% موهایتان را دکلره نمایید. تا موهایتان به پایه ۹ برسد. سپس موهایتان را آبکشی کنید. ماسک مو بزنید. سپس خشک نمایید. پس از رنگ و دکلره بهتر است به فکر مراقبت موهای خود و جلوگیری از خشکی آنها باشید. می توانید به کمک مقاله ۹ روش تقویت مو و ترمیم موهای آسیب دیده در این باره بیاموزید. (می توانید جهت رنگبری از روش دکوپاژ که در این مقاله توضیح داده شده است. استفاده نمایید)

 

۳. ۳ ) تکنیک دوم دکلره مو:

در مدل آمبره دکلره را می توانید به صورت طرح دار روی مو قرار دهید. در ضمن خط های دکلره باید در آمبره مثل هم و منظم باشد. در سامبره دلخواهانه تر خط های دکلره را روی مو قرار دهید. در ضمن موهای خانمهای ایرانی به علت تیرگی- ضخامت بالا و ذات قرمز و نارنجی مو بدون استفاده از تکنیک فویل یا سوییت مش نمی توانید آنها را روشن نمایید. موهای اروپایی ها به دلیل روشنی- نازکی و عدم وجود قرمزی و نارنجی در ذات مو حتی بدون این موارد هم به طور آزادانه تا پایه های ۸ -۹ روشن می شوند. 

 

آموزش رنگ مو آمبره

دکلره با تکنیک آمبره

 

آموزش رنگ مو آمبره

 

 

دکلره با تکنیک سامبره (خط ها نا منظم تر و در حجم متفاوت است)

 

آموزش رنگ مو آمبره

آموزش رنگ مو آمبره

 

۴) انتخاب رنگ مو و رنگ نمودن مو:

۱- رنگ موی مناسب و دلخواه خودتان را انتخاب نمایید، از هر دسته رنگ ، درجات تیره تا روشن و متوسط آن را انتخاب کنید. برای مثال بلوند اروپایی، بلوند روشن نسکافه ای، بلوند متوسط نسکافه ای، بلوند تیره نسکافه ای

آموزش رنگ مو آمبره

 

جالب اینست که بدانید در خرید انواع رنگ مو می توانید رنگهای گرم نیز گلچین کنید: بلوند ماهگونی، قرمز شعله و قرمز یاقوتی

ترکیب بلوند کاراملی روشن، بلوند شنی مدیترانه ای روشن و بلوند شنی مدیترانه ای تیره هم جالب و فوق العاده است، انتخاب با شما…

 

ادامه مطلب
رنگ مو شکلاتی و اصول مهم خانواده این رنگ

سامبره مو چیست

 

آمبره و سامبره چیست ؟

اگر می خواهید فقط در مرز دکلره، رنگ مو را انجام دهید. بهتر است موهایتان خیلی بلند باشد. تا تضاد رنگ ها حالت ملایمتر و ملیحتری به خود بگیرد. اما اگر موهایتان خیلی بلند نیست. در تکنیک امبره مو و سامبره مو می توانید از اندکی بالاتر از مرز دکلره شروع به رنگ زدن نمایید.

آموزش رنگ مو آمبره

 

۴. ۱) نحوه اول رنگ مو

می توانید برای رنگ زدن مو به دو شیوه عمل کنید.

۱) رنگ موی خود را انتخاب نمایید. از مرز دکلره یا بالاتر شروع به رنگ کردن مو نمایید.

مزایا:

.راحتی و سهولت رنگ مو

.هزینه کمتر

معایب

.تضاد رنگ ها خیلی کمتر به چشم می آید. اصولا دیگر امبره مو یا سامبره معنای خود را از دست می دهد.

.اگر واقعا خواهان موهای صاف و بدون فر شدن هستید. باید این موضوع را قبول کنید که تضاد رنگ ها با این مدل مو اصلا به چشم نمی آید .

 

۴. ۲) نحوه دوم رنگ مو

۲) حداقل سه رنگ مو از بلوند خیلی روشن یا هایلایت، بلوند روشن و بلوند متوسط انتخاب نمایید. سپس بنا به ترتیب مورد نظر ( یا قسمت پایین مو خیلی روشن، قسمت ابتدایی تیره یا برعکس ) هر قسمت را با رنگ مورد نظر رنگ نمایید.

مزایا:

. تضاد رنگ ها بسیار زیبا و چشم نواز است. شما به معنای واقعی و تخصصی امبره یا سامبره کردید.

. موهایتان را به هر حالتی که دوست دارید، حالت دهید جه فر باشد چه صاف و لخت. در هر دو حالت ، زیباترین امبره مو و سامبره مو از آن شماست.

معایب:

. رنگ کردن سه مرحله ای است.

. هزینه نسبتا بالا می رود.

آموزش رنگ مو آمبره

 

 

۴. ۳) روش رنگ کردن مو برای آمبره و سامبره:

برای روش اول و دوم اصول کار یکی است. اما به دلیل تخصصی بودن روش دوم، ترجیحا روش دوم توضیح داده می شود.

سه کاسه رنگ آماده نمایید. به اندازه لازم از هر رنگ موی انتخابی در سه کاسه رنگ مو بریزید. سعی کنید با شماره و علامت ، هر کدام را از دیگری متمایز کنید. در نتیجه هنگام رنگ کردن با یکدیگر اشتباه گرفته نمی شوند. سپس با اکسیدان ۶% به اندازه یک و نیم برابر از رنگ مو هر کاسه رنگ را پر نمایید. با فرچه مو رنگ و اکسیدان را مخلوط نمایید.

۴.۴) تقسیم کردن مو و قرار دادن رنگ مو روی قسمت های مختلف

۱. موهایتان را شانه کرده و به چهار قسمت مساوی تقسیم نمایید، با کلیپس مخصوص تقسیم مو چهار قسمت را ببندید.

۲. یکی از کلیپس ها در آورید. پایین ترین قسمت مو را به روشن ترین رنگ مو آغشته کنید. (آمبره سامبره کلاسیک). سعی کنید کاملا با انگشتان خود وبا کمک فرچه ، رنگ را به تمام قسمت های مو نفوذ دهید. سپس نیمه وسط مو را در نظر بگیرید. بلوند روشن را به موهایتان آغشته کنید. در نهایت بالاترین قسمت مو را به بلوند تیره یا متوسط  (بسته به ترکیب رنگ دلخواه) آغشته نمایید.

 

 

۳. همین عملیات را برای سه قسمت دیگر مو نیز انجام دهید.

۴. ۵) شستشو مو و استایل دهی

پس از آنکه موهایتان رنگ گرفت. ( معمولا ۱۰-۱۵ دقیقه ) تنها با آب موهایتان را بشویید.

سپس با ماسک موی مخصوص موهای رنگ شده، موهایتان را کاملا ماساژ دهید. پس از پنج دقیقه آنها را بشویید.

به موهایتان سرم دو فاز بزنید. با سشوار موهایتان را کاملا خشک نمایید. سپس آنها را شانه زنید.

 

در انتها با روغن ارگانیک مغذی همچون روغن آرگان از یک سانتی متری ریشه مو تا ساقه مو را تقویت کنید.

مراقب خودتون باشید. منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیازها به این مطلب

خلاصه

آمبره و سامبره چیست ؟ شاید این سوال به ذهن شما نیز خطور کرده باشد. رنگ کردن مو همیشه جزو دوست داشتنی ترین تغییرات خانمها در ظاهرشان بوده است.

به طور کلی
4.8
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.86 (91 رای)

دیدگاه (2)

 1. مهسا ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ پاسخ

  سلام و مرسی از سایت خوبتون با این همه مقاله های جذاب و کاربردی

  • Rokhnegar ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ پاسخ

   سلام دوست عزیز
   ممنون
   خوشحالیم که از سایت رخ نگار راضی هستید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.