مش سوزنی

با آموزش مش سوزنی یکی از بهترین و راحتترین راههای تغییر در چهره تان را تجربه نمایید. اگر نکته های ظریف و ریز مش سوزنی را رعایت نمایید, زیبایی شما چند برابر می شود و برای موهای بلند, کوتاه و متوسط مناسب است. تفاوت مش سوزنی با مش فویلی در نازک تر بودن خط مش هاست. در ضمن در تکنیک مش سوزنی به دلیل اینکه موها آزادتر هستند, آسیب کمتری خواهند دید. 

 

مش سوزنی

 

 

آموزش مش سوزنی

۱. نکته مهم در آموزش مش سوزنی شانه کردن مو است. شما باید موهایتان را قبل از مش سوزنی براشینگ نمایید. در این صورت هنگام خروج مو از سوراخ های کلاه مش, موهایتان گره نمی خورد. در ضمن حتما با سرم دو فاز, سرم آرگان و روغن آرگان اصل موهایتان را نرم نمایید. در ضمن موهایتان نم نداشته باشد. وجود آب سبب گره خوردن مو می شود. 

 

مش سوزنی

 

 

مش سوزنی

۲. کلاه و قلاب مش را آماده نمایید. کلاه مش را روی موهایتان قرار دهید. 

 

مش سوزنی

 

 

 

۳. با استفاده از بندهای زیر کلاه آن را روی سرتان محکم نمایید. می توانید با سنجاق نیز آن را روی موهایتان ثابت نمایید.

 

مش سوزنی

 

 

۴. با استفاده از قلاب, از داخل سوراخ کلاه مش تکه های نازک مو را بیرون آورید. همزمان انگشتتان را کنار سوراخ بگذارید. قلاب را به آرامی داخل مو فرو ببرید. قسمت نازکی از مو را به آرامی از آن سوراخ بیرون آورید. سعی نکنید قلاب را تا کف سر فرو ببرید. این کار سبب آسیب به کف سر می گردد. درضمن باعث گره خوردگی مو می شود.

 

 

 

 

مش سوزنی

 

 

مش سوزنی

 

 

مش سوزنی

 

 

۵. پس از بیرون آوردن تکه های مو آن ها را به آرامی با شانه دم باریک, شانه نمایید. 

 

مش سوزنی

 

 

 

۶. پس از شانه کردن کامل موها حتما بیرون آمدن کامل مو را چک نمایید. دقت نمایید مو به طور ناقص زیر سوراخ نباشد.

 

مش سوزنی

 

 

۷. پودر دکلره را با ۱.۵ برابر اکسیدان ۹ یا ۱۲ درصد (بستگی یه شرایط مختلف) مخلوط نمایید. در ضمن دقت نمایید غلظت مواد زیاد نباشد. زیرا که سبب آسیب به مو می گردد. 

مش سوزنی

 

 

 

مش سوزنی

 

 

نکته مهم مرحله ۷ مش سوزنی:

در ضمن حالت پف شدن پیدا می کند. که این مساله باعث قرمز شدن ریشه می شود. در ضمن رقیق شدن مواد نیز باعث نفوذ مواد از زیر سوراخ به کف سر می گردد. در نتیجه قسمت های دیگر نیز نا خواسته آغشته به مواد می شود. حتما سعی کنید در مخلوط مواد قطره آنتی دمیج و روغن آرگان بزنید. با این کار از آسیب مو جلوگیری می کنید. کیفیت پودر و اکسیدان نیز بایستی مناسب باشد. سپس از پشت سر شروع به زدن مواد نمایید. ابتدا وسط و انتهای مو را درگیر مواد نمایید. سپس مواد را توسط فرچه به سمت ریشه هدایت نمایید.

مش سوزنی

 

مش سوزنی

 

۸. سعی کنید مو به پایه برسد. حتما از قرمزی و نارنجی شدن بگذرد. در ضمن اگر با گذشت زمان روشنایی مو تغییری نکرد. باید موها را دوباره شارژ نمایید. یعنی از مواد روی موهایتان بزنید. منتها معمولا در مرحله دوم از اکسیدان ضعیفتری استفاده می نمایند. مثلا اکسیدان ۹ درصد.

 

مش سوزنی

 

۹. در مورد موهای چتری و جلوی سر بستگی به سلیقه شما دارد. اما سعی کنید خیلی از جلوی سر مو جدا نکنید. در ضمن جدا کردن موها را با تطابق کامل انجام دهید. سمت چپ و راست را با تعداد مساوی از مو جدا کنید. 

مش سوزنی

 

ادامه مطلب
رنگ مو صورتی و شناخت ترکیبات مختلف این رنگ

 

۱۰. پس از انجام کامل مش سوزنی, کلاه رنگ را روی مو قرار دهید. گاهی اوقات از حرارت نیز برای کاهش زمان روشن شدن مو استفاده می نمایند. البته می توان با زمان دادن در دمای معمولی نیز مو را روشن نمود.

مرحله شستشو در مش سوزنی:

۱۱. پس از رسیدن مو به پایه, مرحله ی شستن مو آغاز می شود. در این مرحله بسیار مهم است که کلاه رنگ محکم بسته شود. سپس سر را بشویید. بعد از آن کلاه مش را به آرامی از سر در بیاورید. در این مرحله نیز دوباره موها را به خوبی بشویید تا اگر قسمتی هنوز درگیر مواد است. تماما شسته شود. شاید این سوال برایتان پیش آید که چرا از ابتدا کلاه مش را درنیاوریم. زیرا اولا در صورت شستشوی اولیه ، بدون در آوردن کلاه، کار خیلی تمیزتر پیش می رود. دوما اگر در شستشو متوجه عدم دکلره یک قسمت مو شدید. به راحتی می توانید آن قسمت را با شامپو شیمیایی دوباره روشن نمایید. اما اگر کلاه را در این مرحله درآورید. دیگر هیچ راهی برای دکلره آن قسمت ندارید. زیرا که تمام موها داخل هم می روند. بنابراین روشن کردن مو خیلی سخت تر است. جالب اینجاست بدانید، خیلی اوقات کلاه مش را بعد از شستشو هم در نمی آورند. زیرا در مرحله ی رنگساژ نیز ممکن است قسمت های دکلره نشده تا حدودی روشن گردد.

مش سوزنی

 

استفاده از شامپو ضد زردی:

۱۲. اگر مد نظرتان مش سوزنی در رنگهای دودی, نقره ای, خاکستری باشد. با شامپو ضد زردی حتما زردی مو را بگیرید. بایستی در مورد شامپو ضد زردی این نکته را توجه نمایید. شامپو ضد زردی باید به موقع شسته شود. پس به طور دائم موها را چک نمایید. دقت کنید اگر موها دیرتر شسته شود. به سمت ارغوانی و سپس بنفش می رود. در ضمن موقع شستشو موها حتما همه موها را چنگ بزنید. خوب درگیر مواد نمایید. زیرا خیلی اوقات برخی قسمتها زرد می ماند. در ضمن حتما بعد از شستشو با شامپو ضد زردی، آب اضافی موها را بگیرید. وجود رطوبت مثل سد عمل می نماید. از ورود رنگ به داخل ساقه مو جلوگیری می نماید.

 

 

 

 

13. پس از گرفتن آب اضافی موها، مرحله ی رنگساژ آغاز می شود. سعی کنید معمولا رنگهای هایلایت را با اکسیدان 6 درصد ترکیب نمایید. زیرا هر چقدر نمره اکسیدان پایینتر باشد. میزان نفوذ رنگ به عمق مو بیشتر می گردد. قبل از خرید رنگ مو می توانید از فرمولهای زیر جهت رنگساژ استفاده نمایید. فقط باز هم دقت کنید. هر چه بهتر موها را درگیر مواد نمایید. نتیجه ی کار زیباتر و یکدست تر است. بدترین اتفاق در مورد هایلایت زردی یا نارنجی بودن مو است. زیرا که بخشی از مو درگیر مواد نشده است. همواره تفاوت کار آرایشگر حرفه ای با دیگران در رعایت همین نکات ظریف است.

 

مدل مش سوزنی

مش سوزنی یخی:

 

 

مش سوزنی

 

 

فرمول رنگ:

  1. 1. پایه دکلره: پایه 9 تا 10 دکلره، شستشو با شامپو ضد زردی
  2. 2. بلوند نقره ای ، نصف تیوپ
  3. 3. رنگ سوپر استخوانی, نصف تیوپ

4. رنگ سوپر یخی یا بلوند سوئدی, یک چهارم تیوپ

۵. رنگ هایلایت پلاتینه ۱۲.۰, یک چهارم تیوپ

۶. واریاسیون نقره ای سه سانت- وازیاسیون بنفش نیم سانت

۷. اکسیدان ۶ درصد

مرحله نهایی مش سوزنی:

۱۴. پس از رنگ گرفتن کامل مو, مو را با آب بشویید. سپس ماسک مو را از فاصله ۵ سانتی متری ریشه مو بزنید. پس از گذشت ۷ تا ۱۰ دقیقه ماساژ, مو را با آب بشویید. موهایتان را براشینگ نمایید. سپس با ماسک مو بعد از حمام, سرم دو فاز و روغن آرگان موهایتان را تقویت نمایید. استایل بخشیدن به مو سبب افزایش زیبایی هایلایت مو می گردد.

 

ادامه مطلب
تقویت موی سر و تقویت کننده های مو

هایلایت سوئدی با رنگ و مش پر:

مش سوزنی

 

فرمول هایلایت مش سوزنی:

۱. پایه دکلره ۸-۱۰, شستشو با شامپو ضد زردی

۲. رنگ سوپر پلاتینه ۱۲.۰ – یک چهارم تیوپ

۳. رنگ بلوند خیلی روشن بژ پایه ۹- یک چهارم تیوپ

۳. رنگ بلوند سوئدی – یک چهارم تیوپ

۵. واریاسیون نقره ای سه سانت- واریاسیون بنفش نیم سانت

۶. اکسیدان ۶ درصد

هایلایت عسلی- کاراملی با مش سوزنی

 

مش سوزنی

 

 

فرمول هایلایت عسلی یاسی مش سوزنی:

۱. پایه دکلره ۸

۲. رنگ سوپر پلاتینه ۱۲.۰ – یک چهارم تیوپ

۳. رنگ بلوند خیلی روشن بژ پایه ۸- یک چهارم تیوپ

۳. رنگ بلوند عسلی  پایه ۹ – یک چهارم تیوپ

۴. رنگ هایلایت یاسی- یک جهارم تیوپ

۵. واریاسیون نقره ای سه سانت- واریاسیون بنفش یک سانت

۶. اکسیدان ۶ درصد

 

 

 

فرمول هایلایت نقره ای دودی با مش سوزنی پر:

 

مش سوزنی

 

 

 

۱. پایه ۸ تا ۱۰ دکلره- شستشو با شامپو ضد زردی

۲. بلوند نقره ای- یک چهارم تیوپ

۳. بلوند مرواریدی خاکستری مارک استیل پایه ۸- یک چهارم تیوپ

۳. بلوند دودی قوی ۸.۱۱- یک چهارم تیوپ

۴. سوپر هایلایت دودی پایه ۱۲- یک چهارم تیوپ

۵. واریاسیون نقره ای سه سانت- واریاسیون دودی یک سانت

۶. اکسیدان ۶ درصد

 

فرمول رنگ و مش سوزنی یاسی:

 

مش سوزنی

 

۱. پایه رنگ: دکلره تا پایه ۸ تا ۹- سپس شستشو با شامپو ضد زردی

۲. هایلایت یاسی- نصف تیوپ

۳. بلوند نقره ای- نصف تیوپ

۴. واریاسیون بنفش یک سانت

۵. اکسیدان ۶ درصد

 

مش سوزنی دودی

 

 

مدل رنگ و مش سوزنی

 

 

مش سوزنی استخوانی

 

 

رنگ مو مش سوزنی فانتزی

 

 

هایلایت سوزنی

 

 

مش سوزنی زیتونی

 

 

رنگ و مش سوزنی فانتزی

 

 

 

رنگ و مش سوزنی

 

 

 

مش سوزنی قرمز – بنفش

 

 

 

مش دودی

 

 مدل مش سوزنی

 

 

 

 

 

 

 

 

در پایان امیدواریم از مقاله مش سوزنی لذت برده باشید.

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

ا آموزش مش سوزنی یکی از بهترین و راحتترین راههای تغییر در چهره تان را تجربه نمایید. اگر نکته های ظریف و ریز مش سوزنی را رعایت نمایید, زیبایی شما چند برابر می شود.

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.83 (12 رای)
  1. چقدر مش سوزنی نکته داره – به خاطر همین خیلی اوقات رنگ مش قرمزی دراه – مرسی از مقاله کاملتون – موفق باشید

پیام خود را بگذارید

پس از تایید مدیر, پیام شما منتشر خواهد شد.

همفکری با ما
با تشکر از شما مخاطب عزیز خواهشمندیم در جهت رشد وبسایت رخ نگار اگر نظر , انتقاد و یا پیشنهادی دارید در کادر سمت چپ مطرح نموده و دکمه آبی رنگ را بزنید. باشد که رخ نگار در سال جدید, خدمت رسان شایسته تری نسبت به سالهای پیش برای شما عزیزان باشد. قدردان شما هستیم