مش فویلی

مش فویلی جزو راههایی است که موی شما فوق العاده زیبا و متفاوت به نظر می رسد. مخصوصا اگر زمینه مویتان با رنگ مش تناسب درستی داشته باشد. این تناسب باعث می شود شما بسیار متفاوت به نظر برسید.

مش فویلی

 

مش فویلی چیست؟

مش فویلی تکنیکی است که شما در آن موهایتان را به صورت دسته ای جدا کرده و دکلره می نمایید. تفاوت مش فویلی با مش سوزنی آن است که اصلا از کلاه استفاده نمی شود. فقط از فویلهای نازک با ضخامت کم استفاده می شود. معمولا نسبتا به مش سوزنی حجم بیشتری از مو را روشن می نماید.  

مش فویلی

 

نکات مش فویلی

۱. قبل از مش فویلی حتما براشینگ انجام دهید. موها بایستی کاملا صاف و بدون گره باشد. در ضمن خطهای مش خیلی صاف تر و منظم تر ایجاد می شود.

 

مش فویلی

 

۲. اگر از دستکش هنگام کار استفاده می نمایید, حتما یک دستمال همراه خودتان داشته باشید. پس از قرار دادن هر قسمت مو درون فویل با دستمال دستکشتان را تمیز کنید. با این کار قسمت های دیگر مو به مواد دکلره آغشته نمی گردد. 

مش فویلی

 

 

۳. غلظت مواد بایستی نه خیلی زیاد باشد نه خیلی کم. اکسیدان را به اندازه یک و نیم برابر پودر دکلره با مواد مخلوط نمایید. اگر غلظت مواد زیاد باشد, مواد زیر فویل پف کرده و قسمت های ریشه مو قرمز می شود. اگر مواد رقیق باشد, روی مو سر خورده و کنترل آن سخت می شود.

مش فویلی

 

۴. قبل از مش فویلی, تمامی فویل ها را یک اندازه ببرید. در ضمن سایز مو را در نظر بگیرید. در همان ابعاد فویلها را ببرید.

 

مش فویلی

 

۵. بعد از نیم ساعت, موها را چک کنید. بسیاری از اوقات مواد احتیاج به شارژ مجدد دارند.

 

مش فویلی

۶. مراقب سوختن مو حین دکلره باشید. اگر موها حالت کشسانی پیدا کند, دچار سوختگی گردیده است. سعی کنید با استفاده از قطره آنتی دمیج و روغن آرگان در مخلوط مواد, کیفیت آن را بالا ببرید. خرید پودر دکلره مناسب و خرید اکسیدان حاوی مواد مغذی کیفیت دکلره خود را بالا ببرید.

 

مش فویلی

 

 

مش فویلی

 

 

 

مش فویلی

۷. مو هنگام روشن شدن از مشکی از چندین مرحله عبور می کند. تا پایه ۴ رنگ قرمز شرابی تفاوتی در رنگ اصلی با چشم غیر مسلح به چشم نمی آید. اما از مرحله ۵ به بالا مو به طور واضح تغییر رنگ می کند. از قرمز -نارنجی-نارنجی زرد تا زرد گستره رنگ تغییر می کند. بنابراین با زود شستن مو, مو دچار قرمزی و نارنجی می گردد. از طرف دیگر در مرحله ای از دکلره, بایستی مواد شارژ گردد. زیرا که روشن شدن مو در یک مرحله اصطلاحا استوپ می کند.

مش فویلی

 

۸. قبل از مش فویلی میزان درخواست مشتری یا خودتان را از مقدار مش در نظر بگیرید. با دو روش زیگزاگی و ساده مش فویلی انجام می شود. ابتدا با انتهای فرچه مخصوص حالت قلاب دار یا با انگشت حالت زیگزاگی مو را خارج کنید. یعنی یک قسمت نازک از رو, یک قسمت نازک از زیر, یک قسمت نازک دیگر از رو به حالت پیوسته خارج نمایید.

 

ادامه مطلب
دکلره مجدد مو

مش فویلی

 

 

 

9. اگر بیبی لایت می خواهید فقط با فاصله یک سانتی متری مو را خارج نمایید. در حالت متوسط, مو را با عمق ۲ سانتی متری خارج نمایید. در صورتی که می خواهید مش به میزان بیشتری روی موهایتان قرار بگیرد, کافیست یک تکه کامل از مو را در دست بگیرید. سپس ۵ قسمت مو را به طور زیگزاگی خارج نمایید. سه تکه را در دست بگیرید. دو تکه را رها نمایید.

 

 

 

 

 

 

10. گاهی اوقات در مش فویلی برخی از آرایشگران بالای فویل پنبه قرار می دهند. با این کار از نفوذ مواد به ریشه مو و قسمت های دیگر جلوگیری می گردد. خیلی اوقات فویل را به صورت پاکتی می بندند. بالای فویل را نیز به صورت مثلثی می بندند. با این کار پاکت فویل محکم می شود.

11. در مش فویلی موهای جلوی صورت را ترجیحا زیگزاگی جدا نکنید. فقط یک لایه نازک از جلو مو را جدا نمایید. با این کار خیلی رنگ مش به چشم نمی آید . بنابراین زود از رنگ مش دلزده نمی شوید.

نحوه انجام مش فویلی

۱. موها را به طور مناسبی براشینگ نمایید. از سشوار و برس گرد استفاده نمایید. در مش فویلی این نکته بسیار مهم است. زیرا صاف شدن و بدون گره بودن مو سبب منظم شدن مش ها می گردد.

مش فویلی

 

 

۲. سپس قسمت وسط مو را از شکستگی ابرو به طور مستطیلی جدا نمایید. سپس با گیره تقسیم مو آن قسمت را جدا نمایید. سپس قسمتهای بغل گوش و پشت مو را جدا نمایید. 

 

مش فویلی

 

 

۳. پودر دکلره را با یک و نیم برابر اکسیدان ۹ درصد ترکیب نمایید. 

3. سپس از قسمت بغل گوش یک قسمت نازک از مو را جدا نمایید. مو را به صورت زیگزاگی گفته شده در بالا جدا نمایید. اگر مش فویلی نازک می خواهید مو را در عمق نیم سانتی منری جدا نمایید. مش فویلی متوسط مو را با فاصله یک سانتی متری جدا نمایید. در نهایت مش فویلی حجیم را با عمق زیاد از مو جدا نمایید. 

مش فویلی

 

۴. برای اینکه مو حین دکلره به فویل بچسبد, کافیست ابتدا مواد را به فویل بمالید. سپس قسمتهای جدا شده از مو را روی فویل قرار دهید. مواد را روی مو بزنید. اگر مو بلندتر از فویل باشد, انتهای مو را تا کنید. سپس دو طرف فویل را به صورت پاکتی تا نمایید. انتهای فویل را هم جمع نمایید. سپس دو سمت بالای فویل را به طور مثلثی تا نمایید. 

 

مش فویلی

 

۵. هر بار با دستمال مواد را از دستکشتان پاک نمایید. با این کار قسمتهای دیگر از مو به مواد آغشته نمی شود. 

۶. به طور مرتب پس از نیم ساعت موها را چک کنید. اگر بعد از نیم ساعت تغییری مشاهده نکردید. دوباره مواد را روی موها شارژ نمایید.

مش فویلی

 

۷. پس از آنکه موها به پایه مناسب رسید. موها را بشویید. توجه داشته باشید موها از مرحله قرمز- نارنجی بگذرد. در ضمن برای مش نقره ای – دودی خیلی روشن و پلاتینه بایستی مو حتما به پایه نه تا ۱۰ برسد.

مش فویلی

 

ادامه مطلب
رنگ مو خاکستری

۸. پس از زسیدت مو به پایه, موها را با آب بشویید. سپس از یک ماسک مو مناسب برای تقویت مو استفاده نمایید. پس از ۵ دقیقه ماساژ موهایتان را بشویید.

مش فویلی

 

۹. سپس آب اضافی موها را بگیرید. احتیاجی به خشک کردن کامل موها نیست. کافیست مخلوط رنگ را با اکسیدان ۶ درصد ترکیب نمایید. پس از گذشت مدت زمان لازم (۵ تا ۱۵ دقیقه) موهایتان را بشویید. این بار هم از ماسک مو و روغن آرگان جهت تقویت مو استفاده نمایید.

مش فویلی

 

 

انواع فرمول رنگساژ:

۱. مش فویلی شرابی-عسلی

مش فویلی

 

زمینه رنگ:

۱. پایه ۷ دکلره

۲. رنگ شکلاتی ۶ نصف تیوپ

۳. ماهگونی پایه ۶ یک چهارم تیوپ

۴. رنگ مرواریدی خاکستری ۷.۲

۴. رنگ قرمز ۶.۶۶ سه بند انگشت

۵. واریاسیون بنفش و آبی یک سانت

6. اکسیدان 6 درصد

فرمول 1 مش فویلی:

1. پایه 8 دکلره

2. رنگ عسلی پایه 8 نصف تیوپ

3. رنگ بژ پایه 7 نصف تیوپ

4. واریاسیون بنفش دو سانت

5 اکسیدان 6 درصد

فرمول 2 مش فویلی:

1. پایه 7 تا 8 دکلره

2. رنگ قرمز یاقوتی پایه 6 نصف تیوپ

3. رنگ شرابی پایه 6 نصف تیوپ

4. رنگ ماگما دنی وان یک هشتم تیوپ

5. واریاسیون بنفش دو سانت

6. اکسیدان 6 درصد

2. مش فویلی شکلاتی

 

مش فویلی

 

فرمول مش فویلی:

1.پایه 8 دکلره

2. رنگ شکلاتی پایه 7 نصف تیوپ

3. رنگ طبیعی پایه 7 یک چهارم تیوپ

4. رنگ ماهاگونی پایه 6 یا 7- یک چهارم تیوپ

5. رنگ قرمز 6.66 دو سانت

6. واریاسیون بنفش و نقره ای دو سانت

 

3. مش فویلی بژ صدفی

 

مش فویلی

 

 

فرمول رنگ زمینه:

1.پایه 6 تا 7 دکلره

2. رنگ دودی 7.2 مرواریدی خاکستری مارک استیل

3. رنگ شکلاتی یا نسکافه ای ئایه 7  یک چهارم تیوپ

4. رنگ طبیعی ئایه 7 یک چهارم تیوپ

5. واریاسیون دودی-نقره ای- بنفش دو سانت

6. اکسیدان 6 درصد

فرمول مش فویلی

1.پایه 8 تا 9 دکلره

2.  رنگ بژ صدفی هایلایت نصف تیوپ

  1. 3. رنگ طبیعی پایه 9 یک چهارم تیوپ
  2. 4. رنگ دودی هایلایت ئایه 12- یک چهارم تیوپ
  3. 5. واریاسیون نقره ای سه سانت- واریاسیون بنفش دو سانت
  4. 6. اکسیدان 6 درصد

در ضمن می توانید فیلم های آموزش مش فویلی را از سایت رخ نگار خریداری و دانلود نمایید.

 

 

مش فویلی

 

 

مش فویلی

 

 

در انتها امیدواریم از مقاله آموزش مش فویلی لذت برد باشید.

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

مش فویلی جزو راههایی است که موی شما فوق العاده زیبا و متفاوت به نظر می رسد. مخصوصا اگر زمینه مویتان با رنگ مش تناسب درستی داشته باشد. این تناسب باعث می شود شما بسیار متفاوت به نظر برسید.

به طور کلی
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.29 (7 رای)
  1. باعرض سلام و تشکر فراوان از آموزشهای خوبتون خیلی عالی و کامل توضیح داده شده

پیام خود را بگذارید

پس از تایید مدیر, پیام شما منتشر خواهد شد.