قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty 
قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty 

آموزش مش فویلی حرفه ای در منزل به طور کامل همراه با ده نکته طلایی

foil-mesh

مش فویلی جزو راههایی است که موی شما فوق العاده زیبا و متفاوت به نظر می رسد. مخصوصا اگر زمینه مویتان با رنگ مش تناسب درستی داشته باشد. دکلره با فویل نکات تخصصی و تکنیک های خود را دارد.

آموزش دکلره با فویل

مش فویلی

مش فویلی چیست؟

تکنیکی است که شما در آن موهایتان را به صورت دسته ای جدا کرده و دکلره می نمایید. تفاوت مش فویلی با مش سوزنی آن است که اصلا از کلاه استفاده نمی شود. فقط از فویلهای نازک با ضخامت کم استفاده می شود. معمولا نسبتا به مش سوزنی حجم بیشتری از مو را روشن می نماید.  

رنگ مش فویل

مش فویلی

صفر تا ۱۰۰ کار با فویل

۱. در ابتدا حتما براشینگ انجام دهید. موها بایستی کاملا صاف و بدون گره باشد. در ضمن خطهای مش خیلی صاف تر و منظم تر ایجاد می شود.

مش فویل اموزش

مش فویلی

مش فویل اموزش مقدمات کار

۲. اگر از دستکش هنگام کار استفاده می نمایید, حتما یک دستمال همراه خودتان داشته باشید. پس از قرار دادن هر قسمت مو درون فویل با دستمال دستکشتان را تمیز کنید. با این کار قسمت های دیگر مو به مواد دکلره آغشته نمی گردد. 

رنگ مش فویل

مش فویلی

مش فویل اموزش ترکیب پودر و اکسیدان

۳. غلظت مواد بایستی نه خیلی زیاد باشد نه خیلی کم. اکسیدان را به اندازه یک و نیم برابر پودر دکلره با مواد مخلوط نمایید. اگر غلظت مواد زیاد باشد, مواد زیر فویل پف کرده و قسمت های ریشه مو قرمز می شود. اگر مواد رقیق باشد, روی مو سر خورده و کنترل آن سخت می شود. شما انواع دکلره سفید – آبی – زغال – یخ و دکوکرم را در فروشگاه رخ نگار می یابید.

خرید انواع روشن کننده و ریموور با کیفیت در فروشگاه رخ نگار

۴.  تمامی فویل ها را یک اندازه ببرید. در ضمن سایز مو را در نظر بگیرید. در همان ابعاد فویلها را ببرید.

خرید فویل آلومینیومی

مش فویلی

 

۵. بعد از نیم ساعت, موها را چک کنید. بسیاری از اوقات مواد احتیاج به شارژ مجدد دارند.

آموزش مش با فویل در منزل

دکلره با فویل

مش فویلی

۶. مراقب سوختن مو حین دکلره باشید. اگر موها حالت کشسانی پیدا کند, دچار سوختگی گردیده است. بنابراین حتما پودر دکلره مناسب را انتخاب نمایید. در عین حال باید از اولاپلکس در جهت حفظ سلامت مو بهره ببرید. اولاپلکس در دو شماره 1 و 2 به فروش می رسد. خاویار مو و قطره آنتی دمیج نیز در ترکیبات دکلره و رنگ بریزید.

خرید اولاپلکس مرغوب در فروشگاه رخ نگار

 

خرید پروتئین مو با کیفیت

دکلره با فویل

۷. مو هنگام روشن شدن از مشکی از چندین مرحله عبور می کند. تا پایه ۴ رنگ قرمز شرابی تفاوتی در رنگ اصلی با چشم غیر مسلح به چشم نمی آید. اما از مرحله ۵ به بالا مو به طور واضح تغییر رنگ می کند. از قرمز -نارنجی-نارنجی زرد تا زرد گستره رنگ تغییر می کند. بنابراین با زود شستن مو, مو دچار قرمزی و نارنجی می گردد. از طرف دیگر در مرحله ای از دکلره, بایستی مواد شارژ گردد. زیرا که روشن شدن مو در یک مرحله اصطلاحا استوپ می کند.

ادامه مطلب
لیزر موهای زائد با بلورین شدن پوست شما از خانه تا کلینیک

مش فویلی

۸.  میزان درخواست مشتری یا خودتان را از مقدار مش در نظر بگیرید. مش فویلی با دو روش زیگزاگی و ساده انجام می شود. ابتدا با انتهای فرچه مخصوص حالت قلاب دار یا با انگشت حالت زیگزاگی مو را خارج کنید. یعنی یک قسمت نازک از رو, یک قسمت نازک از زیر, یک قسمت نازک دیگر از رو به حالت پیوسته خارج نمایید.

مش فویلی

دکلره با فویل به روش زیگزاگی

9. اگر بیبی لایت می خواهید فقط با فاصله یک سانتی متری مو را خارج نمایید. در حالت متوسط, مو را با عمق ۲ سانتی متری خارج نمایید. در صورتی که می خواهید مش به میزان بیشتری روی موهایتان قرار بگیرد, کافیست یک تکه کامل از مو را در دست بگیرید. سپس ۵ قسمت مو را به طور زیگزاگی خارج نمایید. سه تکه را در دست بگیرید. دو تکه را رها نمایید.

 

رنگ مش فویل

10. گاهی اوقات برخی از آرایشگران بالای فویل پنبه قرار می دهند. با این کار از نفوذ مواد به ریشه مو و قسمت های دیگر جلوگیری می گردد. خیلی اوقات فویل را به صورت پاکتی می بندند. بالای فویل را نیز به صورت مثلثی می بندند. با این کار پاکت فویل محکم می شود.

11. در این تکنیک موهای جلوی صورت را ترجیحا زیگزاگی جدا نکنید. فقط یک لایه نازک از جلو مو را جدا نمایید. با این کار خیلی رنگ مش به چشم نمی آید . بنابراین زود از رنگ مش دلزده نمی شوید.

نحوه انجام مش با فویل

۱. موها را به طور مناسبی براشینگ نمایید. از سشوار و برس گرد استفاده نمایید. این نکته بسیار مهم است. زیرا صاف شدن و بدون گره بودن مو سبب منظم شدن مش ها می گردد.

براشینگ مو جهت مش با فویل در خانه

مش فویلی

۲. سپس قسمت وسط مو را از شکستگی ابرو به طور مستطیلی جدا نمایید. سپس با گیره تقسیم مو آن قسمت را جدا نمایید. سپس قسمتهای بغل گوش و پشت مو را جدا نمایید. 

آموزش مش با فویل

تقسیم بندی مو جهت مش فویلی در خانه

مش فویلی

3. پودر دکلره را با یک و نیم برابر اکسیدان ۹ درصد ترکیب نمایید. 

4. سپس از قسمت بغل گوش یک قسمت نازک از مو را جدا نمایید. مو را به صورت زیگزاگی گفته شده در بالا جدا نمایید. اگر مش فویلی نازک می خواهید مو را در عمق نیم سانتی منری جدا نمایید. در مش با فویل متوسط مو را با فاصله یک سانتی متری جدا نمایید. در نهایت مش فویلی حجیم را با عمق زیاد از مو جدا نمایید. 

ادامه مطلب
اولاپلکس جدید مو با اولاپلکس تراپی جامع در منزل شماره ۱ تا ۵

 

مش فویل اموزش بستن فویل 

5. برای اینکه مو حین دکلره به فویل بچسبد, کافیست ابتدا مواد را به فویل بمالید. سپس قسمتهای جدا شده از مو را روی فویل قرار دهید. مواد را روی مو بزنید. اگر مو بلندتر از فویل باشد, انتهای مو را تا کنید. سپس دو طرف فویل را به صورت پاکتی تا نمایید. انتهای فویل را هم جمع نمایید. سپس دو سمت بالای فویل را به طور مثلثی تا نمایید. 

مش با فویل در خانه 

مش فویلی

 

6. هر بار با دستمال مواد را از دستکشتان پاک نمایید. با این کار قسمتهای دیگر از مو به مواد آغشته نمی شود. 

7. به طور مرتب پس از نیم ساعت موها را چک کنید. اگر بعد از نیم ساعت تغییری مشاهده نکردید. دوباره مواد را روی موها شارژ نمایید.

مش فویلی

مش فویل اموزش به پایه رساندن مو

8. پس از آنکه موها به پایه مناسب رسید. موها را بشویید. توجه داشته باشید موها از مرحله قرمز- نارنجی بگذرد. در ضمن برای مش نقره ای – دودی خیلی روشن و پلاتینه بایستی مو حتما به پایه نه تا ۱۰ برسد. حتما پس از رسیدن مو به پایه 8 و 9 از شامپو ضد زردی بهره ببرید. با این کار زردی مو را بگیرید. مو را نمدار نمایید. سپس شامپو ضد زردی را یک ربع با مو ماساژ دهید. پس از آن مو را با آب بشویید.

خرید شامپو ضد زردی با کیفیت در فروشگاه رخ نگار

 

10. پس از رسیدن مو به پایه, موها را با آب بشویید. سپس از یک ماسک مو مناسب برای تقویت مو استفاده نمایید. پس از ۵ دقیقه ماساژ موهایتان را بشویید.

خرید انواع مراقبت مو

نکات مش با فویل در خانه

11. سپس آب اضافی موها را بگیرید. احتیاجی به خشک کردن کامل موها نیست. کافیست مخلوط رنگ را با اکسیدان ۶ درصد ترکیب نمایید. پس از گذشت مدت زمان لازم (۵ تا ۱۵ دقیقه) موهایتان را بشویید. این بار هم از ماسک مو و روغن آرگان جهت تقویت مو استفاده نمایید.

مش فویلی

انواع فرمول رنگساژ:

مش با فویل شرابی-عسلی

مش فویلی

زمینه رنگ:

۱. پایه ۷ دکلره

۲. رنگ شکلاتی ۶ نصف تیوپ

۳. ماهگونی پایه ۶ یک چهارم تیوپ

۴. رنگ  خاکستری شماره ۷

۴. رنگ قرمز ۶.۶۶ سه بند انگشت

۵. واریاسیون بنفش و آبی یک سانت

6. اکسیدان 6 درصد

فرمول 1 مش:

1. پایه 8 دکلره

2. رنگ عسلی پایه 8 نصف تیوپ

3. رنگ بژ پایه 7 نصف تیوپ

4. واریاسیون بنفش دو سانت

5 اکسیدان 6 درصد

فرمول 2 مش :

1. پایه 7 تا 8 دکلره

2. رنگ قرمز یاقوتی پایه 6 نصف تیوپ

3. رنگ شرابی پایه 6 نصف تیوپ

4. رنگ ماگما- یک هشتم تیوپ

5. واریاسیون بنفش دو سانت

6. اکسیدان 6 درصد

 

2. مش شکلاتی با تکنیک فویلی

مش با فویل در خانه

مش فویلی

فرمول مش:

1.پایه 8 دکلره

ادامه مطلب
روش استفاده صحیح از کانسیلر

2. رنگ شکلاتی پایه 7 نصف تیوپ

3. رنگ طبیعی پایه 7 یک چهارم تیوپ

4. رنگ ماهاگونی پایه 6 یا 7- یک چهارم تیوپ

5. رنگ قرمز 6.66 دو سانت

6. واریاسیون بنفش و نقره ای دو سانت

 

3. مش بژ صدفی با تکنیک فویل

دکلره با فویل جهت مش روی زمینه مشکی

مش فویلی

 

مش فویلی روی موی مشکی

فرمول رنگ زمینه:

1.پایه 6 تا 7 دکلره

2. رنگ خاکستری شماره ۷

3. رنگ شکلاتی یا نسکافه ای پایه 7  – یک چهارم تیوپ

4. رنگ طبیعی پایه 7 یک چهارم تیوپ

5. واریاسیون دودی – نقره ای – بنفش دو سانت از هر کدام

6. اکسیدان 6 درصد

فرمول مش 

1.پایه 8 تا 9 دکلره با تکنیک فویل

2.  رنگ بژ صدفی هایلایت – نصف تیوپ

3. رنگ طبیعی پایه 9 – یک چهارم تیوپ

4. رنگ دودی هایلایت پایه 12- یک چهارم تیوپ

5. واریاسیون نقره ای سه سانت – واریاسیون بنفش دو سانت

6. اکسیدان 6 درصد

اموزش مش تکه ای جلوی سر

شما به راحتی می توانید قسمت هاس جلو مو را براشینگ نمایید. سپس مو را به صورت زیگزاگی جدا نمایید. مو را داخل فویل قرار داده و به آن دکلره بزنید. پس از گذشت زمان لازم و شارژ مواد دکلره مو – موها را بشویید. سپس شامپو ضد زردی بزنید. در نهایت موها را رنگساژ نمایید. (می توانید رنگ دودی ۸ دودی + هایلایت نقره ای + واریاسیون بنفش دو بند انگشت + دو برابر اکسیدان ۶ درصد را به مو بزنید. )

آموزش لایت جلوی مو با فویل

لایت جلو مو همانند مش تکه ای جلو سر است که در قسمت بالا توضیح داده شد. فقط حتما یادتان باشد اگر تکنیک فریم فیس را دوست دارید. باید حرفه ای مش کنید. یعنی مدل امبره موها را به صورت اریب دکلره کرده و در فویل قرار دهید. دایم قسمت جلو مو را چک کرده و مواد را شارژ نمایید. پس از رسیدن مو به پابه مد نظر مو ها را با آب بشویید . سپس شامپو ضد زردی بزنید. در نهایت رنگساژ دلخواه را انجام دهید.

در ضمن می توانید فیلم های آموزش مش فویلی را از سایت رخ نگار خریداری و دانلود نمایید.

 

دکلره با فویل برای رنگساژ نسکافه ای بژ

مش فویلی

 

رنگ مش فویل

مش فویلی

 

در انتها امیدواریم از مقاله آموزش مش فویلی لذت برده باشید.

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیازها به این مطلب

خلاصه

مش فویلی جزو راههایی است که موی شما فوق العاده زیبا و متفاوت به نظر می رسد. مخصوصا اگر زمینه مویتان با رنگ مش تناسب درستی داشته باشد. این تناسب باعث می شود شما بسیار متفاوت به نظر برسید.

به طور کلی
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.94 (35 رای)

65 فکر در مورد “ آموزش مش فویلی حرفه ای در منزل به طور کامل همراه با ده نکته طلایی

 1. ناشناس گفت:

  باسلام خیلی عالی توضیح دادین خیلی ممنون

 2. مهتاب هستم از قم گفت:

  سلام خسته نباشید لطفا فرمول مش را هم بگویید ممنون

  1. Rokhnegar گفت:

   با سلام
   فرمولها در زیر عکسها نوشته شده منتها حتما بعد از دکلره شامپو ضد ززردی بزنید. سپس رنگساژ خاکستری نقره ای به مو بزنید.
   مقاله رنگساز مو را حتما ببینید.

 3. ناشناس گفت:

  سلام برای مش تکه‌ای بعد از تمام مراحل برای رنگساژ چگونه عمل کنیم کل فایلها را باز کنیم و بشوییم وقتی رنگساژ انجام می‌دهیم بقیه موها که رنگ طبیعی دارند هم رنگ می‌گیرند برای رفع این کار چه باید کرد

  1. Rokhnegar گفت:

   با سلام
   اصولا رنگساژ ماکزیمم ۱۰ دقیقه است و اکثر ارایشگران زیر ۵ دقیقه رنگساژ را انجام می دهند. در ضمن غلظت رتگساژ کم و رقیق است. پس امکان روشن شدن زمینه مو کمتر می شود. پس حتما زمان و غلظت مواد را در نظر بگیرید.
   مقاله رنگساژ مو را حتما ببینید.

 4. مصی افشار گفت:

  سلام مویی که ۸۰ درصد سفیدی داره بعد از ترمیم دکلره ریشها روشن تر شدن برای کاور و یکدست شدن از چ ترکیبی استفاده کنیم

 5. الهه گفت:

  مطالبتون عالب بود واقعا ممنون،فقط موهای فرق سر رو اگر به دو طرف تقسیم کنیم و فویل بپیچبم قشنگتر در میاد یا اینکه به طرف بالا و فویل بپیچیم،یا اینجوری بگم وسط سر دو افقی تقسیم کنیم یا عمود

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ممنون از حسن نظر شما محاطب گرامی رخ نگار
   ببینید نقسیم سر اصول خخود را دارد. یا چهارتایی است برای موهای معمولی برای موهای با حجم بیشتر تقسیم بندی ۶ تایی است. شما موهایتان را به خوبی قبل مش فویلی براشینگ نمایید. سپس موها را طبق تصاویر مقاله تقسبم بندی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
Twitter پین‌ترست واتس‌اپ واتس‌اپ Telegram
فروشگاه
Blog
حساب کاربری من