مش فویلی

مش فویلی جزو راههایی است که موی شما فوق العاده زیبا و متفاوت به نظر می رسد. مخصوصا اگر زمینه مویتان با رنگ مش تناسب درستی داشته باشد. دکلره با فویل نکات تخصصی و تکنیک های خو را دارد.

رنگ مش فویل

مش فویلی

مش فویلی چیست؟

مش فویلی تکنیکی است که شما در آن موهایتان را به صورت دسته ای جدا کرده و دکلره می نمایید. تفاوت مش فویلی با مش سوزنی آن است که اصلا از کلاه استفاده نمی شود. فقط از فویلهای نازک با ضخامت کم استفاده می شود. معمولا نسبتا به مش سوزنی حجم بیشتری از مو را روشن می نماید.  

رنگ مش فویل

مش فویلی

نکات مش فویلی

۱. قبل از مش فویلی حتما براشینگ انجام دهید. موها بایستی کاملا صاف و بدون گره باشد. در ضمن خطهای مش خیلی صاف تر و منظم تر ایجاد می شود.

مش فویل اموزش

مش فویلی

مش فویل اموزش مقدمات کار

۲. اگر از دستکش هنگام کار استفاده می نمایید, حتما یک دستمال همراه خودتان داشته باشید. پس از قرار دادن هر قسمت مو درون فویل با دستمال دستکشتان را تمیز کنید. با این کار قسمت های دیگر مو به مواد دکلره آغشته نمی گردد. 

رنگ مش فویل

مش فویلی

مش فویل اموزش ترکیب پودر و اکسیدان

۳. غلظت مواد بایستی نه خیلی زیاد باشد نه خیلی کم. اکسیدان را به اندازه یک و نیم برابر پودر دکلره با مواد مخلوط نمایید. اگر غلظت مواد زیاد باشد, مواد زیر فویل پف کرده و قسمت های ریشه مو قرمز می شود. اگر مواد رقیق باشد, روی مو سر خورده و کنترل آن سخت می شود. شما انواع دکلره سفید – آبی – زغال – یخ و دکوکرم را در فروشگاه رخ نگار می یابید.

خرید انواع روشن کننده و ریموور با کیفیت در فروشگاه رخ نگار

۴. قبل از مش فویلی, تمامی فویل ها را یک اندازه ببرید. در ضمن سایز مو را در نظر بگیرید. در همان ابعاد فویلها را ببرید.

خرید فویل آلومینیومی

مش فویلی

 

۵. بعد از نیم ساعت, موها را چک کنید. بسیاری از اوقات مواد احتیاج به شارژ مجدد دارند.

دکلره با فویل

مش فویلی

۶. مراقب سوختن مو حین دکلره باشید. اگر موها حالت کشسانی پیدا کند, دچار سوختگی گردیده است. بنابراین حتما پودر دکلره مناسب را انتخاب نمایید. در عین حال باید از اولاپلکس در جهت حفظ سلامت مو بهره ببرید. اولاپلکس در دو شماره 1 و 2 به فروش می رسد. خاویار مو و قطره آنتی دمیج نیز در ترکیبات دکلره و رنگ بریزید.

خرید اولاپلکس مرغوب در فروشگاه رخ نگار

 

خرید پروتئین مو با کیفیت

دکلره با فویل

۷. مو هنگام روشن شدن از مشکی از چندین مرحله عبور می کند. تا پایه ۴ رنگ قرمز شرابی تفاوتی در رنگ اصلی با چشم غیر مسلح به چشم نمی آید. اما از مرحله ۵ به بالا مو به طور واضح تغییر رنگ می کند. از قرمز -نارنجی-نارنجی زرد تا زرد گستره رنگ تغییر می کند. بنابراین با زود شستن مو, مو دچار قرمزی و نارنجی می گردد. از طرف دیگر در مرحله ای از دکلره, بایستی مواد شارژ گردد. زیرا که روشن شدن مو در یک مرحله اصطلاحا استوپ می کند.

مش فویلی

۸. قبل از مش فویلی میزان درخواست مشتری یا خودتان را از مقدار مش در نظر بگیرید. با دو روش زیگزاگی و ساده مش فویلی انجام می شود. ابتدا با انتهای فرچه مخصوص حالت قلاب دار یا با انگشت حالت زیگزاگی مو را خارج کنید. یعنی یک قسمت نازک از رو, یک قسمت نازک از زیر, یک قسمت نازک دیگر از رو به حالت پیوسته خارج نمایید.

 

ادامه مطلب
رنگ مو مناسب پوست سبزه تا روشن

مش فویلی

دکلره با فویل به روش زیگزاگی

9. اگر بیبی لایت می خواهید فقط با فاصله یک سانتی متری مو را خارج نمایید. در حالت متوسط, مو را با عمق ۲ سانتی متری خارج نمایید. در صورتی که می خواهید مش به میزان بیشتری روی موهایتان قرار بگیرد, کافیست یک تکه کامل از مو را در دست بگیرید. سپس ۵ قسمت مو را به طور زیگزاگی خارج نمایید. سه تکه را در دست بگیرید. دو تکه را رها نمایید.

رنگ مش فویل

10. گاهی اوقات در مش فویلی برخی از آرایشگران بالای فویل پنبه قرار می دهند. با این کار از نفوذ مواد به ریشه مو و قسمت های دیگر جلوگیری می گردد. خیلی اوقات فویل را به صورت پاکتی می بندند. بالای فویل را نیز به صورت مثلثی می بندند. با این کار پاکت فویل محکم می شود.

11. در مش فویلی موهای جلوی صورت را ترجیحا زیگزاگی جدا نکنید. فقط یک لایه نازک از جلو مو را جدا نمایید. با این کار خیلی رنگ مش به چشم نمی آید . بنابراین زود از رنگ مش دلزده نمی شوید.

نحوه انجام مش فویلی

۱. موها را به طور مناسبی براشینگ نمایید. از سشوار و برس گرد استفاده نمایید. در مش فویلی این نکته بسیار مهم است. زیرا صاف شدن و بدون گره بودن مو سبب منظم شدن مش ها می گردد.

براشینگ مو جهت مش فویلی در خانه

مش فویلی

۲. سپس قسمت وسط مو را از شکستگی ابرو به طور مستطیلی جدا نمایید. سپس با گیره تقسیم مو آن قسمت را جدا نمایید. سپس قسمتهای بغل گوش و پشت مو را جدا نمایید. 

تقسین بندی مو جهت مش فویلی در خانه

مش فویلی

3. پودر دکلره را با یک و نیم برابر اکسیدان ۹ درصد ترکیب نمایید. 

4. سپس از قسمت بغل گوش یک قسمت نازک از مو را جدا نمایید. مو را به صورت زیگزاگی گفته شده در بالا جدا نمایید. اگر مش فویلی نازک می خواهید مو را در عمق نیم سانتی منری جدا نمایید. مش فویلی متوسط مو را با فاصله یک سانتی متری جدا نمایید. در نهایت مش فویلی حجیم را با عمق زیاد از مو جدا نمایید. 

مش فویلی

مش فویل اموزش بستن فویل 

5. برای اینکه مو حین دکلره به فویل بچسبد, کافیست ابتدا مواد را به فویل بمالید. سپس قسمتهای جدا شده از مو را روی فویل قرار دهید. مواد را روی مو بزنید. اگر مو بلندتر از فویل باشد, انتهای مو را تا کنید. سپس دو طرف فویل را به صورت پاکتی تا نمایید. انتهای فویل را هم جمع نمایید. سپس دو سمت بالای فویل را به طور مثلثی تا نمایید. 

مش فویلی در خانه 

مش فویلی

 

6. هر بار با دستمال مواد را از دستکشتان پاک نمایید. با این کار قسمتهای دیگر از مو به مواد آغشته نمی شود. 

7. به طور مرتب پس از نیم ساعت موها را چک کنید. اگر بعد از نیم ساعت تغییری مشاهده نکردید. دوباره مواد را روی موها شارژ نمایید.

دکلره با فویل

مش فویلی

مش فویل اموزش به پایه رساندن مو

8. پس از آنکه موها به پایه مناسب رسید. موها را بشویید. توجه داشته باشید موها از مرحله قرمز- نارنجی بگذرد. در ضمن برای مش نقره ای – دودی خیلی روشن و پلاتینه بایستی مو حتما به پایه نه تا ۱۰ برسد. حتما پس از رسیدن مو به پایه 8 و 9 از شامپو ضد زردی بهره ببرید. با این کار زردی مو را بگیرید. مو را نمدار نمایید. سپس شامپو ضد زردی را یک ربع با مو ماساژ دهید. پس از آن مو را با آب بشویید.

خرید شامپو ضد زردی با کیفیت در فروشگاه رخ نگار

 

ادامه مطلب
رنگ مو سبز و شناخت ترکیبات این رنگ جذاب

10. پس از رسیدن مو به پایه, موها را با آب بشویید. سپس از یک ماسک مو مناسب برای تقویت مو استفاده نمایید. پس از ۵ دقیقه ماساژ موهایتان را بشویید.

خرید انواع مراقبت مو

مش فویلی

نکات مش فویلی در خانه

11. سپس آب اضافی موها را بگیرید. احتیاجی به خشک کردن کامل موها نیست. کافیست مخلوط رنگ را با اکسیدان ۶ درصد ترکیب نمایید. پس از گذشت مدت زمان لازم (۵ تا ۱۵ دقیقه) موهایتان را بشویید. این بار هم از ماسک مو و روغن آرگان جهت تقویت مو استفاده نمایید.

مش فویلی

 

خرید ماسک مو بدون آبکشی

انواع فرمول رنگساژ:

مش فویلی شرابی-عسلی

مش فویلی

زمینه رنگ:

۱. پایه ۷ دکلره

۲. رنگ شکلاتی ۶ نصف تیوپ

۳. ماهگونی پایه ۶ یک چهارم تیوپ

۴. رنگ مرواریدی خاکستری ۷.۲

۴. رنگ قرمز ۶.۶۶ سه بند انگشت

۵. واریاسیون بنفش و آبی یک سانت

6. اکسیدان 6 درصد

فرمول 1 مش فویلی:

1. پایه 8 دکلره

2. رنگ عسلی پایه 8 نصف تیوپ

3. رنگ بژ پایه 7 نصف تیوپ

4. واریاسیون بنفش دو سانت

5 اکسیدان 6 درصد

فرمول 2 مش فویلی:

1. پایه 7 تا 8 دکلره

2. رنگ قرمز یاقوتی پایه 6 نصف تیوپ

3. رنگ شرابی پایه 6 نصف تیوپ

4. رنگ ماگما دنی وان یک هشتم تیوپ

5. واریاسیون بنفش دو سانت

6. اکسیدان 6 درصد

2. مش فویلی شکلاتی

مش فویلی در خانه

مش فویلی

فرمول مش فویلی:

1.پایه 8 دکلره

2. رنگ شکلاتی پایه 7 نصف تیوپ

3. رنگ طبیعی پایه 7 یک چهارم تیوپ

4. رنگ ماهاگونی پایه 6 یا 7- یک چهارم تیوپ

5. رنگ قرمز 6.66 دو سانت

6. واریاسیون بنفش و نقره ای دو سانت

 

3. مش فویلی بژ صدفی

دکلره با فویل جهت مش روی زمینه مشکی

مش فویلی

فرمول رنگ زمینه:

1.پایه 6 تا 7 دکلره

2. رنگ دودی 7.2 مرواریدی خاکستری مارک استیل

3. رنگ شکلاتی یا نسکافه ای ئایه 7  یک چهارم تیوپ

4. رنگ طبیعی ئایه 7 یک چهارم تیوپ

5. واریاسیون دودی-نقره ای- بنفش دو سانت

6. اکسیدان 6 درصد

فرمول مش فویلی

1.پایه 8 تا 9 دکلره

2.  رنگ بژ صدفی هایلایت نصف تیوپ

3. رنگ طبیعی پایه 9 یک چهارم تیوپ

4. رنگ دودی هایلایت پایه 12- یک چهارم تیوپ

5. واریاسیون نقره ای سه سانت- واریاسیون بنفش دو سانت

6. اکسیدان 6 درصد

 

در ضمن می توانید فیلم های آموزش مش فویلی را از سایت رخ نگار خریداری و دانلود نمایید.

 

دکلره با فویل برای رنگساژ نسکافه ای بژ

مش فویلی

 

رنگ مش فویل

مش فویلی

 

در انتها امیدواریم از مقاله آموزش مش فویلی لذت برده باشید.

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

مش فویلی جزو راههایی است که موی شما فوق العاده زیبا و متفاوت به نظر می رسد. مخصوصا اگر زمینه مویتان با رنگ مش تناسب درستی داشته باشد. این تناسب باعث می شود شما بسیار متفاوت به نظر برسید.

به طور کلی
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4 (10 رای)
  1. باسلام زمانیکه مش بافویل روانجام میدیم چیکارکنیم که رنگ زمینه موها تغییرنکنه منظورم اینه که رنگساژی که برای مش استفاده میکنیم تغییری دررنگ موی زمینه ایجادنکنه

  2. سلام ،مقاله کامل و عالی بود وپر از نکات ریز و کلیدی که من از خواندنش لذت بردم و واقعا استفاده کردم،ممنون

  3. باعرض سلام و تشکر فراوان از آموزشهای خوبتون خیلی عالی و کامل توضیح داده شده

پیام خود را بنویسید

پیام شما بعد از تایید مدیر منتشر خواهد شد.