رنگساژ و معرفی انواع روش رنگساژ

رنگساژ کردن موها یکی از روش های خوب و کم دردسر است که باعث صرفه جویی در زمان شما خواهد شد و رنگهایی لایت و جذاب تر را حاصل خواهد نمود. اگر با زود پاک شدن رنگ بعد از تقریبا ۸ بار شستشو در روش رنگساژ مشکلی نداشته باشید میتوان این روش را یکی از سریعترین و کاربردی ترین روشهای رنگ کردن موها در نظر بگیرید.

رنگساژ چیست؟

رنگساژ کردن مو به منظور وارد کردن رنگدانه های رنگ مو به ساقه موی دکلره شده به کار میرود که شرط لازم این کار داشتن موهایی بلوند است که یا در ابتدا موها بلوند است و یا باید توسط اکسیدان این آماده سازی انجام شود.

رنگساژ

انواع روش رنگساژ

رنگساژ کردن موها به دو روش کلی صورت میپذیرد:

روش رنگ اکسیدان: که در این روش رنگ مو را با ۳ برابر اکسیدان ۶ درصد و یا ۳ درصد (شماره نیم) ترکیب نموده و موها را با به صورت شامپویی و زمان مکث نهایتا ۱۵ دقیقه ماساژ میدهیم. این روش نیاز به پایه روشنتر دارد ولی اگر پایه تیره دارید باید شماره اکسیدان را ۹ یا ۱۲ درصد بسته به تیرگی و ضخامت موها انتخاب نمایید که البته این حالت توصیه نمیشود و بهتر است موها پایه ای در حدود بلوند متوسط و بلوند روشن را حداقل داشته باشند. و این روش توسط اکسیدان ۶ درصد انجام پذیرد. رنگهای استفاده شده در این روش میتوانند از گروه هایلایت و یا از گروه تیره باشند که هر چه زمان مکث بیشتر باشد رنگ به تیرگی متمایل میشود. اگر موهایی بلوند دارید و نیاز به رنگساژ دارید پیشنهاد ما استفاده از رنگهای گروه هایلایت و اکسیدان ۳ درصد (شماره نیم) است.

روش شامپویی: رنگساژ به روش شامپویی یکی از روش های رایج و سالم تر از روش قبل است چرا که بدلیل عدم وجود اکسیدان میزان وجود مواد شیمیایی و آمونیاک دار در این روش به حداقل میرسد. توجه داشته باشید که در این روش باید به پایه موهای خود خیلی توجه داشته باشید چراکه برای این روش نیاز به پایه های بالای ۷ و ۸ میباشد. در این روش موهای خود را کمی نم دار کنید و به مقدار مناسب شامپو را در موهای خود ماساژ دهید و می توانید  ۵ دقیقه الی ۱۵ دقیقه مکث نمایید. هر چه زمان مکث طولانی تر باشد رنگ روی موها عمیق تر و تیره تر خواهد شد.

رنگساژ رنگساژ

رنگساژ ها همیشه برای بدست آوردن رنگهای بلوند خیلی روشن و لایت ها به کار نمی روند و میتوان در شامپو رنگها شماره های تیره و فانتزی بسیاری را مشاهده نمود که امروزه برای رسیدن به رنگهای فانتزی و خاص از این رنگها همچون آبی سرمه ای , بادمجانی , انواع قرمز و شاه بلوطی استفاده میشود.

نکته پایانی: جالب است بدانید شامپو رنگها را میتوان همچون رنگ موها ترکیب نمود و اگر کمی از علم ترکیب رنگها آگاه باشید میتوانید به رنگهای فانتزی و شیکی که در خیلی از کاتالوگ ها یافت نمیشود دست یابید.

مراقب خودتون باشید و منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید

امتیاز شما به این مطلب چند است
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

رنگساژ کردن موها یکی از روش های خوب و کم دردسر است که باعث صرفه جویی در زمان شما خواهد شد و رنگهایی لایت و جذاب تر را حاصل خواهد

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4 (4 رای)
ادامه مطلب
آموزش رنگ مو بدون دکلره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.