دکوکرم بهتره یا پودر دکلره ؟ شباهتها و تفاوتها

مواد دکلره از وقتی در بازار ایران و جهان وارد شدند توانستند تاثیرات عجیبی بر روی صنعت آرایش مو بگذارند انقدر این مواد تاثیرات عجیب و فراتر از انتظاری داشتند که افراد غیر از موهای سر خود برای موهای صورت و بدن هم از آن کمک میگرفتند. رنگ موهای زیبا و جذابی که در نهایت روشنی خود دارای تونالیته شگفت انگیزی هستند همه به خاطر وجود محصولات دکلره میباشد. اینکه دکوکرم بهتره یا دکلره پیشنهاد میکنیم بقیه مطلب یا مطالعه کنید تا با این محصولات بیشتر آشنا شوید.

با پیشرفت تکنولوژی کم کم مواد دکلره به شکل دیگری همچون کرم درآمدند که دکوکرم یا کرم دکلره نام گرفتند و با تفاوتهایی به بازار عرضه شدند.

استفاده از محصولات دکلره نیاز به تجربه و مهارت کافی دارد و باید با توجه به جنس موها و یا توجه به رنگی که روی مو قرار دارد مورد استفاده قرار گیرد.

پودر دکلره:

پودر سفید یا رنگی است که به منظور روشن نمودن موها از دوپایه الی ۶ پایه کاربرد دارد. این پودر دارای آمونیاک بوده و در تیپ های جدید آن فاقد غبار است. رنگهای پودر دکلره دارای کاربردهای متفاوت است. رنگ سفید از رنگ های اولیه در این محصولات بود و این رنگ در پودرهای دکلره هیچ ارتباطی با قدرت آن ندارد و بیشتر آرایشگران به اصطلاح پودرهای سفید را به عنوان پودرهای قوی نامگذاری نموده اند. میزان قدرت پودرهای دکلره توسط کارخانه سازنده آن تعیین میشود و ممکن است پودری خاص در رنگ بنفش قدرت بالاتر و عملکرد قوی تری داشته باشد.

پودر دکلره بنفش:

این پودر ضد زردی بوده و موهایی که بعد از روشن شدن مستعد زردی هستند میتوانند برای عملیات دکلره از این پودر استفاده نمایند. رنگدانه های بنفش موجود د راین پودر ضد زردی رنگ موی شما هستند.

پودر دکلره سبز:

این پودر ضد قرمزی موها بوده و اگر از رنگدانه های قرمز و ماهگونی بر روی موهای خود رنج میبرید میتوانید برای عملیات دکلره از این پودر استفاده نمایید.

پودر دکلره آبی:

این پودر دکلره ضد نارنجی و ضد رنگ هویجی موها بوده و اگر موهایی با تونالیته مسی دارید و یا پس از روشن کردن گیسوان خود رنگ موهایتان به نارنجی متمایل است میتوانید از این پودر برای روشن کردن موهایتان استفاده نمایید.

پودر دکلره سفید:

پودر دکلره سفید توضیحات اولیه آن گفته شد. پودری کلاسیک بوده که جهت روشن سازی موها تا چند پایه مورد استفاده قرار میگیرد و خاصیت خنثی سازی رنگی ندارد.

دکوکرم:

کرم های دکلره با ورود خود به بازار کمی از ترس استفاده از محصولات دکلره را در بین خانم ها کاهش دادند و در واقع نیز میتوان از این مواد نسبت به پودرهای دکلره کمتر ترسید. شاید بپرسید چرا؟ پاسخ این سوال بعد ها با قوی تر شدن محصولات مراقبت مو پیدا شد و آن هم استفاده از روغن های گیاهی و مواد مراقبتی در دکوکرم ها بود که تا حد امکان جلوی آسیب دکلره را میگرفت و در نفوذ مواد دکلره به ساقه مو کمک بسیاری می نمود. شاید خیلی ها بگویند دکوکرم ها از پودر دکلره ضعیفتر هستند ولی ما به تجربه دریافتیم که اصلا اینطور نیست بلکه به راحتی و با خطر بسیار کمتر نسبت به پودرهای دکلره میتوانند موها را روشن نموده و حس نرمی را بعد از عملیات روشن سازی مو به موها ببخشند. به طبع در انتخاب دکوکرم هم باید احتیاط نمایید و از برندهای بسیار ناشناخته و ضعیف خریداری نکنید.

 

ادامه مطلب
معرفی و آشنایی با سشوار چرخشی بابلیس

نکته پایانی: زمان مکث و نحوه کار با مواد دکلره بستگی به شرایط موهای شما دارد که توسط خودتان بر حسب تجربه و یا آرایشگرماهر تعیین میشود.

نتیجه گیری: اینکه دکوکرم بهتره یا پودر دکلره سوال سختی است و بستگی به کاربرد آن دارد و مثل این میماند که سوال کنیم اتومبیل بهتر است یا موتور سیکلت؟ هر کدام در شرایط خود بهترین عملکرد را برای شما دارند .در واقع شما بر حسب نیاز خود مشخص میکنید دکوکرم بهتره یا دکلره باید از هر یک از این مواد بتوانید استفاده کنید. اگر موهایی رنگی ندارید و روشن سازی مطمئنی میخواهید, میتوانید از دکوکرم ها استفاده کنید و اگر از خنثی سازی رنگها هم میخواهید کمک بگیرید و موهایتان رنگی است میتوانید با توجه به رنگدانه های فعلی موهای خود با احتیاط از پودرهای دکلره با رنگ مورد نیاز خود که در بالا اشاره شد استفاده کنید.

 

 

 

ادامه مطلب
مش فویلی
امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

مواد دکلره از وقتی در بازار ایران و جهان وارد شدند توانستند تاثیرات عجیبی بر روی صنعت آرایش مو بگذارند انقدر این مواد تاثیرات عجیب و فراتر از انتظاری داشتند

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.75 (4 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *