کراتینه مو به روش حرفه ای ها با به روزترین نکات صافی مو

keratine-main

کراتینه مو یکی از بهترین راههای احیای موی شما عزیزان است. در این مقاله به روزترین نکات شناخت کراتین مو – راههای کراتینه مو و تکنیک های ماندگاری کراتین مو می پردازیم. پس با ما همراه باشید!

کراتین کلا یک آمینو اسیدی مهم و حیاتی است. از نظر علمی و دقیق سه ترکیب ال-آرژنین, ال-گلیسین و ال-متیونین ساختار کراتین را ایجاد می نماید. 

کراتینه مو چیست

کراتینه مو

کراتینه مو چیست

صفر تا 100 فرمول کراتین

به زبان ساده کراتین زدن به مو باعث تحکیم پیوندهای درونی سولفید – سولفید مو می شود. هر چقدر این پیوندها مستقیم تر و محکم تر به هم وصل شود. مو اصطلاحا وزن پیدا کرده و سنگین تر می شود. بنابراین به جای اینکه مو حالت وز پیدا کند. مو حالت شلاقی و صاف پیدا می کند. بنابراین هم مو احیا می شود. هم صاف و شلاقی می گردد. در شکل زیر می بینید که روی مو آمینو اسید کراتین وصل شده است و مو ساختاری کاملا منظم و منسجم پیدا کرده است. 

پیوندهای کراتینه مو

 

 

کراتینه مو یعنی ماده احیابخش و صاف کننده همزمان 

موهای افراد معمولا به سه دسته تقسیم می شوند:

موهای رنگ نشده

۱- افرادی که موهایشان را اصلا رنگ نکرده اند. موهایشان وز و دارای خشکی است یا حتی موهایی نسبتا سالم دارند.

این افراد می توانند به راحتی موی خود را کراتینه کنند. 

کراتینه مو در خانه

کراتینه مو

موهای رنگ و دکلره شده – خشک و وز

۲- افرادی که موهایشان را رنگ یا دکلره کرده اند. موهایشان خشک و وز است یا موهایی نسبتا سالم دارند.

این افراد نیز می توانند موهای خود را کراتینه نمایند. 

کراتینه مو در خانه

کراتینه مو

موهای رنگ و دکلره شده – با حالت خرد شدن و سوختگی 

۳- افرادی که موهایشان در اثر رنگ یا دکلره غیر اصولی سوخته و حالت شکنندگی و خرد شدن دارند.

اگر موها دچار خرد شدن – حالت الاستیک شدن و کش آمدن پیدا کند. بهترین کار در مرحله اول اولاپلکس تراپی است. پس از احیای مو و به دست آمدن سلامت مو امکان کراتین برای این افراد به وجود می آید. بنابراین این افراد در مرحله اول باید موها را تراپی نمایند. مقاله اولاپلکس تراپی را حتما ببینید تا صفر تا ۱۰۰ پلکس تراپی مو را ببینید.

از صفر تا ۱۰۰ کراتینه مو در منزل

کراتینه مو بیشتر از هر چیز به دقت و حوصله نیاز دارد. هر چقدر این کار را با دقت تر و با حوصله تر انجام دهید,  نتیجه کار بهتر و موها صافتر و ابریشمی تر می شود. شما اول از همه باید مشخص کنید که موهایتان جزو دو دسته اول است (یعنی امکان کراتینه کردن را دارید.) 

گام اول کراتینه مو – تعیین رنگ مو مناسب

قبل از هر چیز حتما باید قبل از کراتین موها را رنگ و مش نمایید.

حداقل ۱۰ روز پس از عمل رنگ و مش , موها را می توانید کراتینه نمایید.

کراتینه مو قیمت

هزینه کراتینه مو با اموزش روش کراتین بسیار کاهش داده می شود.

کراتینه مو

عمل کراتین مو باعث دو درجه روشنتر شدن پایه مو می گردد. بنابراین اگر شروع به انتخاب رنگ مو از کاتالوگ می کنید. یادتان باشد اگر موهایتان به رنگ شکلاتی تیره و جذاب است. بعد از دو درجه روشنتر شدن تم فندقی قهوه ای می گیرد. اگر قرمز رنگ است, پس از دو درجه روشنتر شدن توناژ مسی می گردد. در نتیجه اگر می خواهید موها را قبل از کراتین رنگ نمایید. بهتر است تم رنگ سرد و دارای رنگ های ترکیبی زیتونی و دودی باشد. زیرا پس از روشن شدن تناژ قرمز نارنجی ظاهر نمی گردد. 

یکی از بهترین گزینه ها رنگ مشکی پرکلاغی یا رنگ بلوند پایه ۸ و ۹ است. در رنگ مشکی روشن شدن مو خاصی رخ نمی دهد. بعد از صاف شدن مو فوق العاده ظاهر زیبایی پیدا می کند. در بلوند پایه ۸ و ۹ دکلره پس از کراتین موها به رنگ جذاب پلاتینه نقره ای در می آید. 

ادامه مطلب
رنگ مو زیتونی سال با ترکیب دودی و نسکافه ای مد روز

کراتینه مو در خانه

کراتینه مو

کراتینه مو صاف

کراتینه مو

انتخاب مارک کراتین مناسب

شما باید کراتین را با شرایط مرغوب تهیه نمایید. در حال حاضر مارک های نامرغوب در بازار حاوی فرمالین بالا نیز وجود دارند. لیکن کراتین مرغوب حداقل فرمالین و میزان بالای احیای مو و صافی مناسب را دارد. میزان بالای فرمالین را از این طریق می توانید بیابید:

حتی اگر با دستکش با ماده دارای فرمالین کار کنید. پوست انگشت دستتان به حالت پیری موقت می گراید. البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی این مشکل به حداقل رسیده است.

کراتینه مو صاف

کراتینه مو صاف

 

برای کراتین مو چه کار کنیم ؟ از صفر تا ۱۰۰ را همینجا بیابید.

۱-  تصمیم گیری برای رنگ و مش

طبق توضیحات گفته شده یک رنگ خیلی تیره (ترجیحا با تم دودی) و یا رنگ بلوند انتخاب نمایید. برای رنگ بلوند حتما از پودر دکلره مرغوب و با کیفیت و اولاپلکس و خاویار مو بهره ببرید. مقالات دکلره مو تا پایه ۹ و ۱۰ و رنگساژ مو را برای رنگ مو بلوند حتما ببینید. برای رنگ مو دودی قهوه ای نیز حتما مقالات نسکافه ای و مقاله رنگ مو دودی تیره را ببینید. پس از اینکه موهایتان را به خوبی رنگ کردید. ۱۰ روز به موهایتان زمان دهید. نباید قبل از ۱۰ روز موها را کراتینه نمایید.

کراتینه مو صاف

کراتینه مو صاف

۲- فراهم کردن وسایل و مکان کراتین مو

حالا نوبت کراتین مو است. یادتان باشد که اگر دوست دارید بهترین احیا و صافی موها را داشته باشید. باید حتما دقت و حوصله داشته باشید. گاها محصولات کراتین از یک مارک با سه ظرف شماره ۱ (شامپو قلیایی) + ظرف شماره ۲ (کراتین) + ظرف شماره ۳ (ماسک مو بدون سولفات) در بازار ارائه می شود. گاهی نیز شرکت ها فقط کراتین را ارائه می کنند. پس شما جداگانه شامپو قلیایی – ماسک مو بدون سولفات را باید تهیه نمایید.

شما بهتر است عملیات کراتین را در مکانی با تهویه هوا انجام دهید. اگر هم دیدید که حساسیت به بو دارید. از ماسک استفاده نمایید. از یک فردی که نسبتا آشنایی مختصری با اتو مو و غیره دارد. برای این کار باید کمک بگیرید. اگر خودتان بخواهید به تنهایی این کار را انجام بدهید. انجام کراتین مو نسبتا برایتان سخت خواهد بود. چون اتوکشی قسمت های پشت مو مخصوصا در موهای بلند و پر پشت سخت تر است. حتما برای این کار باید از دستکش لاتکس استفاده نمایید.

۳- زدن شامپو قلیایی به مو

موها را با شامپو قلیایی حتما بشویید. با این کار پی اچ مو قلیایی می شود. فلس های مو باز می شود تا ورود کراتین به مو راحتتر گردد.

کراتینه مو در خانه

آموزش تصویری کراتینه مو در خانه

 

۴- خشک کردن نسبی موها

موها را با سشوار خشک نمایید. منتها ۸۰ درصد موها خشک شوند. ۲۰ درصد رطویت نسبی در مو باشد. خشک کردن موها بهتر است همراه با براشینگ باشد. موها را با برس گرد بزرگ و سشوار براشینگ مختصر نمایید. با این کار موها خیلی برای انجام کراتین مو مرتب تر و بهتر می گردد.

۵- تقسیم بندی موها

موها را می توانید به چهار قسمت – شش قسمت و یا ۸ قسمت تقسیم نمایید. سپی موها را با گیره به مو ببندید. میزان تقسیم بندی موها بستگی به حجم مو و بلندی مو دارد. بنابراین اگر موهایی کوتاه و کم حجم دارید. همان نقسیم بندی چهارتایی کافی است. اگر هم موهایی پر حجم و بلند دارید. باید موها را تا ۸ قسمت تقسیم بندی نمایید.

کراتینه مو در خانه

۶ – اضافه کردن کراتین به مو

ماده اصلی یعنی کراتین را در کاسه رنگ بریزید. یک فرچه نرم و نازک را انتخاب نمایید. سپس مواد کراتین مو را از دو سانت پایین تر از ریشه مو به ماده کراتین آغشته نمایید. فقط حواستان باشد که کراتین را به ریشه مو یا کف سر نزنید. همچنین سعی کنید که حتما لایه انتخاب شده مو جهت عملیات کراتین نازک باشد. با این کار یک کراتین ویژه و لاکچری خواهید داشت!

ادامه مطلب
الوورا نجات پوست و مو با 7 ماسک صورت گیاهی خانگی از شیر تا عسل

کراتینه مو در خانه

کراتینه مو صاف

اموزش كراتينه كردن مو در منزل

 

۷ – مدت زمان ماندن کراتین مو روی سر

کراتین مو به مدت ۲۰ دقیقه روی سر می ماند. طی این مدت کراتین کاملا به مو جذب می شود. سعی کنید اصلا جابه جا نشوید تا مو کاملا ثابت باشد و این مواد مو را تقویت نمایید.

۸- مرحله اتوکشیدن به مو – مهم ترین مرحله کراتین مو

حالا نوبت به مهم ترین مرحله کراتین مو رسیده اید. حتما برای این مرحله باید دقت و حوصله به خرج دهید. هر چه دقیق تر باشید. نتیجه کار بی نظیرتر است.

اتو مو سرامیکی را با درجه ۲۰۰ تا ۲۱۰ درجه سانتی گراد تنظیم نمایید. صبر کنید تا اتو مو به این دما برسد. سپس دسته دسته و نازک موها را جدا نمایید. سپس موها را اتوکشی نمایید. هر بار که موها را اتو می نمایید. بخاری از مو خارج می شود. اتوکشی را تا جایی ادامه دهید که بخاری بلند نشود.

کراتینه مو در خانه

کراتینه مو در خانه

 

۹- مرحله قرنطینه کراتینه مو (این مرحله در بسیاری از مواد کراتین و احیا مو جدید حذف شده و مواد بدون قرنطینه هستند)

مرحله قرنطینه اصولا بستگی به مارک کراتینه دارد. این مرحله یعنی تا سه روز موها را اصولا با شامپو نباید بشویید. به این صورت تاثیر کراتین روی مو خیلی بیشتر می شود. در ضمن جتما دیگر بعد از این مدت موها را باید با شامپو بدون سولفات و ماسک بدون سولفات بشویید. حداقل تا ۱۵ روز موها را اصلا رنگ یا دکلره نمایید.  قبل از خرید از مدت زمان قرنطینه محصول اطلاع داشته باشید

خرید کراتین مو

متاسفانه در حال حاضر بسیاری از مارکهای تقلبی نیز وارد بازار شدند. لذا خرید از مراجع معتبر و مارک های شناخته شده بسیار ضروری است. انواع کراتین مو در فروشگاه رخ نگار به فروش می رسد. هر کدام کارکرد مختلفی دارند.

مواد کراتینه مو

کراتین مو کادیو BRASIL CACAU

اگر موهایی آسیب دیده و در عین حال خشک دارید. در ضمن ظاهری وز و شاخه شاخه دارند. کراتین برزیلی کادیو گزینه خوبی است. این محصول به همراه 30 میل شامپو قبل و 60 میل ماسک مو بعد عرضه می شود.

نحوه کراتین کردن مو

کراتین موی کادیو به کراتین برزیلی نیز معروف است. قدرت صاف کنندگی 70 درصد و احیا کنندگی 30 درصد را دارا می باشد. در عین حال که موهایتان حال شلاقی و صاف پیدا می کند. احیا نیز می شود. پس هم ظاهر مویتان جذاب و لاکچری شده است. هم مویتان احیا شده شده است. این کراتین یکی از بهترین کراتین ها هم جهت احیا و هم جهت صافی مو است.

 

جهت خرید کراتین کاکائو برزیل (کادیو) توجه نمایید. کراتین ها را باید با دقت و با مهارت به کار ببرید. به نحوه صحیح مصرف و مخصوصا اتوکشی در نتیجه کار شما بسیار موثر خواهد بود. داشتن مواد کراتین خوب تنها نیمی از راه است. در عین حال نیاز به اجرای خوب بر روی موهایتان دارد.

کراتین گلد سیلور GOLD (اصل) صافی قوی مو

اگر موهایی خشک, وز و مجعد دارید. در عین حال ظاهری آشفته و فر دارند. اکنون می توانید از کراتین گلد مدل سیلور با کیفیت اصلی و صافی فوق العاده (به اصطلاح موهایی شلاقی)  بهره مند شوید. این محصول شامپوی قبل و بعد ندارد. در این محصول باید زمان قرنطینه (مکث 3 روز) رعایت شود.

کراتینه مو چیست

کراتین Rebocare صافی و احیاء موها

کراتین rebocare ریباکر با قدرت مناسب در صافی مو و احیاء موهای آسیب دیده جزو کراتین های پر طرفدار است.در صورتی که اتوکشی با دقت انجام شود. قدرت احیا و صافی این محصول خود را نشان می دهد. کراتین rebocare تحت لیسانس کشور امریکا است. فرمول پیشرفته این محصول به راحتی نرمی و لطافت موهایتان را باز خواهد گرداند. کراتین ریباکر از نسل جدید کراتین ها است. زمان قرنطینه ندارد. دارای شامپوی قبل و بعد از کراتین نیست. در ضمن روش استفاده از کراتین مو هر مارک جداگانه توضیح داده می شود.

کراتینه مو چیست

ادامه مطلب
لیزر موهای زائد راه حل دائمی خلاص شدن از موهای زائد بدن

 

کراتین لونیکس :

لونیکس کراتین بدون قرنطینه بوده و محصول کشور برزیل میباشد و برای خانم هایی که دارای موهایی آسیب دیده هستند و از وزی و خشک بودن موها یشان رنج میبرند کاربرد دارد. 

 

 

کراتین هونما قهوه تلخ :

کراتین هونما قهوه تلخ جزو بهترین کراتین های داخل بازار ایران میباشد که به صورت پک کامل ارائه میشود که شامل یک لیتر شامپوی قبل , یک لیتر کراتین و یک لیتر ماسک بعد میباشد. آبرسانی و هیدراتاسیون بینظیر کراتین هونما توسط مواد فعال کاتیونی دریایی و ایجاد غشا محافظتی بر روی کتیکول و تثبیت طولانی مدت اثر درمان توسط پلیمرهای کاتیونی . ماندگاری این کراتین 8 ماه تا یکسال است .

 

 

سوالات شما در زمینه کراتین مو

مواد لازم برای کراتینه مو در ارایشگاه

مواد لازم برای کراتینه مو در ارایشگاه یا در خانه خیلی تفاوت خاصی ندارد. در زیر مواد لازم برای کراتینه مو در ارایشگاه ( یا در خانه لیست) شده است.

برای کراتینه مو چه موادی لازم است

۱- کاسه رنگ

۲- فرچه رنگ نرم

۳- سشوار با قدرت مناسب

۴- اتومو سرامیکی

۵- شانه آرایشگری نازک و برس گرد

۶- شامپو قبل کراتین (شامپو قلیایی)

۷ – کراتین 

۸ – ماسک مو بدون سولفات (جهت خرید ماسک بدون سولفات کلیک کنید)

۹ – ماسک صورت (در صورت حساسیت به بو)

۱۰ – شامپو بدون سولفات (برای شستشو در روزهای آتی)

روش کراتینه مو مردانه

آقایان نیز موهای خود را می توانند کراتینه نمایند. فقط ترجیحا حرارت اتو کمتر از 200 باشد. زیرا مقاومت موی آقایان کمتر از خانمها است. اما به هر حال کراتینه مو مردانه چهره شما را بسیار تغییر خواهد داد. در ضمن مراقبت های بعد از کراتین را فراموش نکنید.

روش کراتینه مو به صورت طبیعی چگونه است ؟ 

 ممکن است کراتینه مو با سس مایونز یا کراتینه مو با ژلاتین را شنیده اید. اما این مسایل اصلا پایه علمی ندارد. همانطور که ملاحظه کردید. کراتین یک پلی پپتید شامل انواع آمینو اسید است. منتها این مواد طبیعی شامل روغن و سایر افزودنیهای چرب هستند. این مواد به موهای شما آسیب زیادی خواهد زد. پس حتما این توصیه های غیر علمی را فراموش کنید.

کراتین بدون اتوکشی

اگر دنبال کراتین بدون اتوکشی هستید. برخی از مارک های کراتین موجود در بازار نیاز به اتوکشی ندارند. شما می توانید با استفاده از سشوار و یک برس گرد عملیات براشینگ را انجام دهید. در این نوع از کراتین ها حتما بعد از زدن کراتین موها باید شسته شود. سپس موها براشینگ شود. پروتئین تراپی مو نیز در این دسته قرار می گیرد. حتما مقاله پروتئین تراپی مو را ببینید. 

برای تهیه کراتین حتما به فروشگاه های معتبر آرایشی مراجعه فرمایید. تا از اصالت کالا مطمئن باشد. محصولات اورجینال کراتین با قیمت کاملا مناسب در فروشگاه رخ نگار به فروش می رسد.

برای خرید محصولات کراتین تراپی کلیک نمایید. 

یا

با شماره 66899349-021 تماس بگیرید.

و یا 

در تلگرام یا واتس آپ با شماره 09305892692 پیام دهید.

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیازها به این مطلب

خلاصه

کراتینه مو هالیوودی با 10 نکته از به روزترین روش های صافی و احیای مو. شما در منزل با این روش از موهایی آسیب دیده به موهایی ابریشمی میرسید.

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

8 فکر در مورد “ کراتینه مو به روش حرفه ای ها با به روزترین نکات صافی مو

 1. زهرا مظاهری تهرانی گفت:

  بسیار عالی

 2. 6u6utu گفت:

  ممنون

 3. jhgufydts گفت:

  ممنون

 4. lhiurd گفت:

  ممنون

 5. ابلابلاب گفت:

  ممنون

 6. عاطی گفت:

  ممنون

 7. idris گفت:

  ممنون

 8. ادریس گفت:

  سلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
Twitter پین‌ترست واتس‌اپ واتس‌اپ Telegram
فروشگاه
Blog
حساب کاربری من