معرفی انواع لایت مو

معرفی انواع لایت مو

انواع لایت مو و معرفی هریک همراه با توضیحات کافی .مطمئنا برای بسیاری از خانم ها نام هایلایت آشنا است ولی این تمام موضوع نیست و ما در دنیای آرایشگری انواع مختلفی از لایت مو را داریم که در ادامه به آنها اشاره شده است.

Highlight :

این مدل از انواع لایت مو را می توان رایج ترین نوع لایت نام برد که به اصطلاح عموم افراد مش نامیده می شود . (که قبل از هرچیز بهتر است درک درستی از آن پیدا نمود که در این مقاله می توانید آنرا مطالعه نمایید)
مش یا مش کردن  , روشی در رنگ کردن مو است که در این روش دسته‌هایی از موی سر را جدا می‌کنند و با از بین بردن رنگ آن‌ها به روش های گوناگون مانند دکلره کردن (اگر تنها نیاز به یک رنگ بری مختصر دارید از روش دکوپاژ استفاده نمایید) و گذاشتن یک رنگ روشن (مانند بلوند پلاتینی و یا رنگ هایی همچون قرمز , مسی و دودی و … )فرم زیبایی را به رنگ موی فرد می‌دهند. لازم به ذکر است که به عمل رنگ کردن دسته‌های موی دکلره شده در مش اصطلاحاً رنساژ (و گاهی رنگساژ) گفته می‌شود. که میتوان بعد از دکلره این عمل را با شامپو رنگ هم انجام داد.
روش مش کردن موی سر به سه روش کلاه, فویل و دیسکی انجام می پذیرد . که در روشی همچون روش کلاهی بدین نحو عمل می شود که یک کلاه پلاستیکی با سوراخهای فراوان کوچک را روی سر قرار می‌دهند و با یک قلاب (مانند قلاب , قلاب بافی)  دسته‌های مو را از داخل سوراخ‌های کلاه بیرون می‌کشند. بدین وسیله برخی قسمت‌های مو از بقیه موی سر جدا می‌شود. سپس موهای بیرون آمده از کلاه را دکلره کرده و عمل رنساژ را روی آن انجام می‌دهند.

 

ادامه مطلب
هایلایت مو چیست و شناخت صحیح هایلایت مو

انواع لایت مو

Lowlight : 

این عمل برعکس های لایت بوده و زمانی کاربرد دارد که تمام موهای فرد بلوند بوده و حال می خواهد رگه هایی از رنگ موی تیره در موهای خود ایجاد نماید که معمولا این رگه ها, رنگ های گرم مثل قهوه ای, شکلاتی تیره و طلایی بوده که  در پایه ۳ یا ۴ است هر چند تیپ رنگ انتخابی کاملا سلیقه ای می باشد.

 

انواع لایت مو

Sunlight :

زمانی که فرد موهای بالای سر خود را درمحدوده رستنگاه تا تاج سر بلوند یا هایلایت می نماید به این مدل از انواع لایت مو, سان لایت می گویند که البته پهنای سان لایت بسته به سلیقه فرد متفاوت است.    

 

انواع لایت مو

 

Moonlight:

زمانیست که برعکس سان لایت عمل شود یعنی تکه زیرین مو بلوند شده و بیضی بالای سر تیره می شود.

 

 

انواع لایت مو

 

Halflight :

طول مو را به دو قسمت تقسیم می کنند که در این حالت معمولا پایین مو بلوند روشن و بالای مو تیره تر خواهد بود .

 

ادامه مطلب
رنگ مو صورتی و شناخت ترکیبات مختلف این رنگ

انواع لایت مو

 

Movielight:

یک کار بسیار فانتزی و ترکیبی است که مستطیل بالای سر را جدا کرده و دکلره می کنیم سپس به ۳ تا ۷ قسمت افقی تقسیم کرده و توسط رنگ های فانتزی هر تکه را جداگانه رنگ کرده و می شوییم که به شکل رنگین کمانی روی موها قرار می گیرد.

مراقب خودتون باشید و منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیاز ها به این مطلب

خلاصه

مطمئنا برای بسیاری از خانم ها نام هایلایت آشنا است ولی این تمام موضوع نیست و ما در دنیای آرایشگری انواع مختلفی از لایت مو را داریم که در ادامه به آنها اشاره شده است.

به طور کلی
4.8
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4 (5 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

پس از تایید مدیر سایت دیدگاه شما نمایش داده خواهد شد.