مقالات

هایلایت مو چیست و شناخت صحیح هایلایت مو

هایلایت مو چیست ؟. سوال مهمی که خیلی از بانوانی که با رنگ مو سروکار دارند. به دنبال جواب آن هستند. رنگهای سری هایلایت را تقریبا در همه کاتالوگ های رنگ مو می توان یافت. معمولا در صفحه آخر هر کاتالوگ به چشم می خورند. توجه داشته باشید که رنگ موهای هایلایت را با شماره های ویژه نامگذاری می نمایند. همچون سری 12 سری 99. این چنین شماره ها  قبل از ممیز در کد رنگ موها قرار می گیرند.

 

هایلایت چیست

این سری از رنگ موها قدرت روشن کنندگی خیلی خوبی دارند. اگر هوشمندانه آنها را به کار برید. می توانید موها را به راحتی و بدون رفله های مزاحم 3 الی 4 پایه روشن نمایید. یا اینکه در موهای بلوند, توسط آنها مش های زیبایی درآورید.

 

 

 

بلوند چیست

اگر بر روی موی بلوند از  رنگهای هایلایت استفاده می کنید. حتما اکسیدان مصرفی شما باید 6 % و یا 3 % باشد. تا رسوب این رنگ ها در ساقه مو به خوبی انجام گیرد.  اگر بر روی پایه های تیره یا متوسط استفاده می شود. حتما از اکسیدانهای 9 % و یا 12 % استفاده شود.

 

هایلایت مو چیست

 

 

هایلایت مو یعنی چه – هایلات چیست

در جواب سوال های لایت چیست. بایستی گفت خیلی اوقات تکنیک هایلایت مد نظر است. اصولا به معنی روشن بودن بالی مو و تیره تر بودن زمینه ی مو می باشد. متضاد این تکنیک لولایت است. در تکنیک لولولایت زمینه روشن است. پس قسمت بالای مو تیره است. با استفاده از مش فویلی یا سوزنی به راحتی موهای خود را تا پایه ۸ تا ۱۰ روشن نمایید. سپس رنگ را به صورت رنگساژ روی موهای خود یزنید. نتیجه کار هایلایتی زیبا است. در ضمن زیبایی هایلایت به طبیعی بودن |آن است. بنابراین سعی نکنید. زمینه مو و قسمتهای روشنتر مو از توناژهای متفاوت باشند. 

 

ادامه مطلب
گرفتن قرمزی مو

 

 

 

هایلایت یعنی چه

 

هایلایت چیه

هایلایت مو چیست

 

 

نکات هایلایت:

در صورت نیاز باید از رنگهای حنثی کننده در ترکیب با این سری از رنگ مو استفاده گردد.  در ادامه به این موارد اشاره می نماییم.
توجه کنید اگر موهایی با رنگمایه گرم دارید. (همچون سری های بلوند کاکائویی یا شکلاتی) باید کمی رنگ بلوند زیتونی یا بلوند دودی در ترکیب رنگ موی خود استفاده کنید. حتما از سری هایلایت رنگمایه سرد را انتخاب نمایید. (همچون دودی یا بژ) با ترکیب اکسیدان 9 % نتیجه مطلوب تر و بدون قرمزی تر به موهای شما دهند.

اشتباه نکنید! اگر ما می گوییم باید از سری زیتونی در ترکیب هایلایت مو استفاده کنید. منظورمان سبز یا زیتونی شدن موهای شما نیست. بلکه منظورمان مقدار استفاده به اندازه معین و خیلی کم می باشد. این مساله تنها باعث خنثی نمودن رنگ موها و یا ریشه های قرمز شود.

 

 

نکته مهم هایلایت مو :

اگر موهایی دارید که رنگمایه سرد دارد. (همچون گروه زیتونی) در ضمن در دسته بلوند متوسط است. همچنین خواهان روشن شدن و تغییر و تنوع رنگ در آن هستید. حتما مقدار خیلی کمی شکلاتی 7 یا 8 به ترکیب هایلایت مو به همراه اکسیدان 9 درصد اضافه نمایید. تا نتیجه رضایت بخش تری بگیرید.

هایلایت مو چیست

 

نکته سفیدی مو

سفیدی موهای خود را در ترکیبات رنگی نادیده نگیرید. از طرفی هم زیبایی لایتهای روشن را فدای پوشش 100 درصدی موهای سفید خود ننمایید. اگر مشکلی با دوبار رنگ نمودن ندارید. در ضمن موهای سفید بسیاری دارید. ابتدا موها را با رنگهای مورد نظر روشن نمایید. سپس با اکسیدان 6 درصد و یک رنگ روشن پایه مناسب میتوانید یا ریشه گیری نمایید. یا کل موها را با زمان مکث کوتاهتری دوباره رنگ نمایید. 

هایلایت مو چیست

 

ادامه مطلب
رنگ مو کاپوچینو و معرفی فرمولهای جذاب این رنگ

با این کار هم از زیبایی و روشنی رنگ خود لذت ببرید. هم موهای سفیدتان کاملا پوشیده می شود. (در همین رابطه مقاله رنگ کردن موها در منزل را مطالعه نمایید). 

 

هایلایت مو چیست

هایلایت سفید

هایلایت سفید یا یخی یا نقره ای همگی روی پایه 10 دکلره حاصل می شوند.

برای رسیدن به پایه 10 دکلره می توانید توسط مش فویلی یا سوزنی حداقل موهایتان را به پایه 8 تا 9 دکلره برسانید. در ضمن پودر دکلره مرغوب یا اکسیدان های مناسب در فروشگاه رخ نگار به فروش می رسد. لازم به ذکر است. پودر دکلره یخ مخصوص نیز در فروشگاه رخ نگار به فروش می رسد. این پودر حاوی مواد خنک کننده با عصاره و رایحه نعنا است. پس موهایتان حین رنگ خنک می شود. از طرفی رایحه نعنا نیز فرآیند دکلره را برایتان خوشایند می کند.

 

حتما داخل مواد دکلره و رنگ 5 قطره آنتی دمیج و روغن آرگان بزنید. در ضمن می توانید از محصولات اولاپلکس نیز بهره ببرید. تمامی این مواد در فروشگاه رخ نگار با قیمت عالی به فروش میرسد.

 

سپس با شامپو ضد زردی, زردی اضافی موهایتان را بگیرید. این کار می تواند از 5 تا 20 دقیقه طول بکشد. پس از این کار آبکشی موهایتان را انجام دهید.

 

با ماسک مو . روغن آرگان موهایتان را تقویت نمایید.

رنگساژ هایلایت وانیلی یا نقره ای یا سوپر یخی را با اکسیدان شماره 1 به میزان 2 برابر رنگ روی مو انجام دهید. برای خرید انواع رنگ با کیفیت کلیک کنید.

موهایتان را آبکشی نمایید. حتما با ماسک مو و روغن آرگان موهایتان را تقویت نمایید.

 

ادامه مطلب
رنگ ریشه

بلوند چیست

حال که به سوال هایلایت مو چیست. جواب داده شد. این را هم بدانید که رنگ موهای سری هایلایت با تنوع رنگی بسیار زیاد در کاتالوگ ها دیده می شوند. یکی از اجزاء دسته بزرگتر به نام لایتهای مو می باشند. ولی چیزی که حائز اهمیت است. دانش شما در استفاده از این سری از های لایت بر رو موهای خودتان است. رنگهای هایلایت به طور استاندارد از رنگدانه های بسیار کمتری نسبت به رنگهای متوسط و تیره برخوردار هستند. درک این مطلب به شما جهت انتخاب اکسیدان و رنگهای خنثی کننده مناسب بسیار کمک می نماید.

تفاوت بلوند و هایلایت به طور تخصصی

بلوند می تواند از شماره 6 تا 12 در کاتالوگ مشخص شود. شماره 12 هایلایت است. در برخی کاتالوگ ها نیز شماره 12 را با 99 نشان می دهد. توناژ های مختلف بلوند از گرم و سرد نیز در کاتالوگ ها مشخص است.

بلوند چیست – بلوند پایه 12 مرواریدی بژ

هایلایت مو چیست

 


بلوند چیست – بلوند پایه 7 شکلاتی فندقی

 

بلوند چیست – بلوند پایه 8 طبیعی و بژ

هایلایت مو چیست

 

مراقب خودتون باشید. منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیاز به این مطلب
4.9

خلاصه

هایلایت مو چیست ؟  رنگهای این سری را تقریبا در همه کاتالوگ های رنگ مو می توان یافت و معمولا در صفحه آخر هر کاتالوگ به چشم میخورند. توجه داشته باشید که رنگ موهای هایلایت را با شماره های ویژه نامگذاری می نمایند همچون سری 12- سری 99 و اینچنین شماره ها که قبل از ممیز در کد رنگ موها قرار میگیرند.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4 (4 رای)

سوال یا دیدگاهی دارید؟ در کادر پایین بنویسید:

دیدگاه یا سوال شما پس از تایید مدیر , نمایش داده خواهد شد.