دکلره مجدد مو

دکلره مجدد مو یکی از دغدغه های خانمها است. رنگ نامطلوب نارنجی, قرمز, زرد و تفاوت مختلف پایه های مو در کل موها جزو دلایل دکلره مجدد مو است. البته سلامت مو مسلما ممکن است آسیب ببیند. شما با رعایت چندین نکته ساده می توانید همه ی مسایل را حل نمایید.  

دکلره مجدد مو

 

دلایل دکلره مجدد مو

 زردی – قرمزی- نارنجی شدن مو

هنگامیکه موی تیره توسط دکلره روشن می شود, از چندین مرحله بنیادین که شاید خیلی محسوس نباشد (حداقل پایه های پایین) می گذرد.

۱. پایه ۱, آبی-مشکی

۲.پایه ۲, آبی شرابی

۳. پایه ۳, شرابی

۴. پایه ۴, قرمز شرابی

۵.پایه ۵, قرمز

۶. پایه ۶, قرمز نارنجی

۷. پایه ۷, نارنجی

۸. پایه ۸, زرد نارنجی

۹. پایه ۹, زرد

۱۰. پایه ۱۰, پلاتینه یا زرد کمرنگ

دکلره مجدد مو

موی مشکی از توناژهای تیره می گذرد تا به پایه ۵ برسد. در پایه ۵ توناژ قرمزی وجود دارد. اگر به هر دلیلی موهایتان را در این لحظه بشویید, با موهایی قرمز مواجه می شوید. پس دکلره مجدد مو لازم است. اگر موهایتان در مرحله ۷ یا ۸ شسته شود, توناژ نارنجی در موهایتان پدیدار می گردد. بنابراین باز هم دکلره مجدد مو لازم است. در پایه ۸ تا ۹ زردی وجود دارد. اما رنگ های بسیار نامطلوب قرمز و نارنجی به چشم نمی آید. منتها به هر دلیل اگر دنبال رنگ یخی, دودی, نقره ای و سفید هستید, پایه ۱۰ ضروری است.

مسایل گفته شده در بالا جزو دلایل دکلره مجدد مو است. اما نکته مهم این است که چگونه دکلره مجدد مو انجام دهیم. سلامت مو در گرو دکلره مجدد مو به طور صحیح است. در ضمن هیچ مشاور مو و آرایشگری رساندن سریع مو را از ۱ به حتی ۸ توصیه نمی کند. 

نحوه صحیح دکلره مجدد مو

در ابتدا بایستی در مورد بسیاری از موارد تصمیم بگیرید. رنگ نهایی, پایه مورد نیاز, سلامت مو و حتی حساسیت فرد به دکلره و مواد مربوطه.

۱. ابتدا بایستی دکلره و اکسیدان مناسب و مرغوب انتخاب نمایید.

دکلره مجدد مو

 

 

دکلره مجدد مو

 

 

 

دکلره مجدد مو

۲٫ از کرم مرطوب کننده با چربی بالا به اطراف پیشانی، گوش، پشت گوش، پشت گردن و صورت بمالید.

۳٫ از مواد تغذیه کننده در ترکیب دکلره استفاده نمایید. قطره آنتی دمیج انتخاب هوشمندانه و مقرون به صرفه ای است.

دکلره مجدد مو

 

۴٫ موهایتان را براشینگ مختصری نمایید. سپس موهایتان را به چهار قسمت تقسیم نمایید.

 

دکلره مجدد مو

 

 

۵٫ دکلره و اکسیدان ۹ درصد را از ترکیب نمایید. از پشت سر شروع به دکلره نمایید. ریشه مو را در آخر کار مواد بزنید. 

 

دکلره مجدد مو

 

 

 

۶٫ قرار دادن مو در فویل فقط در موارد مش فویلی توصیه می شود. موی خانمهای ایرانی به دلیل تولید گرما در حین دکلره و عوامل دیگر در فویل ممکن است مو را بسوزانند. 

۷٫ پس از گذشت مدت زمان لازم برای روشن شدن مو, موهایتان را با آب بشویید.

۸٫ با ماسک مو مناسب موها را تقویت نمایید. پس از ۱۰ دقیقه موهایتان را شستشو دهید.

 

ادامه مطلب
ریموور رنگ مو و نحوه استفاده از ریموور

 

 

نکته مهم آن است که اگر مثلا موهایتان تا پایه ۸ روشن شده است. با استفاده از اکسیدان ۶ درصد و پودر دکلره بایستی مرحله دوم دکلره مجدد مو را انجام دهید. اکسیدان ۹ درصد بر روی موی دکلره شده تا پایه ۸ مناسب نیست. زیرا که سبب آسیب به مو می شود.

روش دوم دکلره مجدد مو

استفاده از دکو کرم نیز روش مناسبی است. پودر دکلره در حالت کرمی قرار گرفته و دکوکرم نامیده می شود. دکوکرم به علت ماهیت خود آسیب کمتری به مو می زند. برای افراد مبتدی دکوکرم گزینه مناسبتر و بی ضررتری است.

 

 

 

۱٫ موهایتان را براشینگ مختصری نمایید. سپس موهایتان را به چهار قسمت تقسیم نمایید.

۲٫ از کرم مرطوب کننده با چربی بالا به اطراف پیشانی، گوش، پشت گوش، پشت گردن و صورت بمالید.

 

 

۳٫ دکوکرم و اکسیدان ۹ درصد را ترکیب نمایید. همواره از اکسیدان به اندازه یک و نیم برابر دکوکرم استفاده نمایید. از پشت سر شروع به زدن مخلوط مواد نمایید. ریشه مو را در آخر کار مواد بزنید. در ضمن افزودن قطره آنتی دمیج، روغن آرگان و اکسیدان مناسب به بهبود کیفیت مواد کمک می نمایید. این را هم فراموش نکنید که در اواسط کار ممکن است مخلوط دکوکرم و اکسیدان کمی سفت شود پس نیاز است با کمی اکسیدان آنرا رقیق تر نمایید.

 

۴٫ در صورت نازک و خشک بودن مو، از کلاه رنگ استفاده نکنید. زیرا سبب آسیب بیشتر به مو می شود. 

۵٫ پس از گذشت مدت زمان لازم موهایتان را با آب بشویید. سپس با ماسک مغذی موهایتان را تقویت کنید. پس از ۱۰ دقیقه آبکشی ساده نمایید.

 

روش سوم دکلره مجدد مو

شامپو شیمیایی

استفاده از دکوپاژ یا شامپو شیمیایی نیز گزینه مناسبی برای دکلره مجدد مو است. یک پیمانه پودر دکلره، یک پیمانه اکسیدان ۶ درصد، یک پیمانه شامپو تشکیل شامپو شیمیایی را می دهد. مواد را به خوبی مخلوط نمایید. سپس مخلوط را به مدت ۳۰ دقیقه بر روی موهایتان قرار دهید. پس از گذشت مدت زمان لازم موهایتان را با آب بشویید. 

 

نکته های پایانی در مورد دکلره مجدد مو

۱٫  با مش فویلی می توانید قسمت های ریشه گیری نمایید. کافیست قسمت های دکلره شده را با شانه مخصوص از کل مو جدا نمایید. سپس آن را درون فویل قرار دهید. با دکلره و اکسیدان مواد را روی ساقه مو بزنید. پس از مدت زمان لازم موهایتان را بشویید.

۲٫ خیلی از اوقات ریشه مو را بعد از آغشته کردن تمام ساقه مو در کل مو در همان فویل آغشته به مواد می نمایند. پس از گذشت مدت زمان لازم موهایتان را با آب بشویید. سپس ماسک مو مغذی استفاده نمایید.

 

۳٫ به دلیل نازک تر بودن و جوان تر بودن ریشه مو نسبت به ساقه مو، ریشه مو خیلی زودتر روشن تر می شود. به همین دلیل آرایشگران همواره رنگ و مش را از ساقه انجام می دهند. سپس به ریشه مو مواد را آغشته می نمایند.

۴٫ خیلی از اوقات ریشه مو را بعد از آغشته کردن تمام ساقه مو در کل مو در همان فویل آغشته به مواد می نمایند. پس از گذشت مدت زمان لازم موهایتان را با آب بشویید. سپس ماسک مو مغذی استفاده نمایید.

 

ادامه مطلب
مهمترین تفاوت درصد اکسیدانها

۵٫ به دلیل نازک تر بودن و جوان تر بودن ریشه مو نسبت به ساقه مو، ریشه مو خیلی زودتر روشن تر می شود. به همین دلیل آرایشگران همواره رنگ و مش را از ساقه انجام می دهند. سپس به ریشه مو مواد را آغشته می نمایند.

 

 

 

۶٫ هیچ گاه در مش فویلی مواد را غلیظ درست نکنید. زیرا این کار سبب پف کردن مواد زیر فویل می شود. بنابراین  ریشه مو نارنجی می شود.

۷٫ در دکلره مجدد مو حتما از مواد مخصوص مراقبت مو مانند قطره آنتی دمیج و روغن آرگان استفاده نمایید.

۸٫ موقع آغشته کردن مواد به مو مراقب باشید همه قسمت های مو درگیر مواد شوند. می توانید از قلم رنگ، انگشتان دست، شانه ساده آرایشگری کمک گیرید.

 

۹٫ صبر کنید که مو حتما از مرحله قرمز و نارنجی بگذرد، سپس مویتان را بشویید و خشک کنید تا در دکلره مجدد مو به پایه بالاتری دست یابید.

 

 

۱۰٫ اگر پس از دکلره متوجه عدم دکلره برخی قسمت های مو شدید، دکلره مجدد مو را به روش سوم انجام دهید. یعنی از شامپو شیمیایی استفاده نمایید.

۱۱٫ رنگ های نقره ای- دودی- سفید- یخی – سوپر لایت احتیاج به دکلره تا پایه ۱۰ می باشد. پس حتما برای دکلره مجدد مو به خودتان زمان دهید. عجول نباشید! سعی کنید به تدریج پایه مو را روشن نمایید تا مویتان نسوزد. به طور کلی رسیدن به رنگهای یخی خیلی پر ریسک میباشد. احتیاط کنید.

 

 

 

امیدواریم از مقاله دکلره مجدد مو لذت برده باشید.

 

رایج ترین سوالات شما در مورد خرید اینترنتی از این سایت در عناوین زیر پاسخ داده شده و در صورتیکه نیاز به تماس تلفنی دارید

میتوانید با شماره تماس ۶۶۸۹۹۳۴۹(۰۲۱) با ما در ارتباط باشید.

در ضمن امکان مراجعه حضوری به فروشگاه رخ نگار جهت خرید نیز وجود دارد . لطفا قبل از مراجعه با شماره بالا تماس گرفته تا هماهنگی های لازم با شما به عمل آید. 

آدرس: تهران – منطقه ۱۰ – خیابان قصرالدشت بین هاشمی و امام خمینی جنب کوچه هیزمی آرانی پلاک ۳۵۳

درباره ما

ارتباط با ما

مزایای خرید از رخ نگار

۱۵۰ هزارتومان خرید, ارسال رایگان به تهران

حمل و نقل

امکان پرداخت وجه در محل

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

دکلره مجدد مو یکی از دغدغه های خانمها است. رنگ نامطلوب نارنجی, قرمز, زرد و تفاوت مختلف پایه های مو در کل موها جزو دلایل دکلره مجدد مو است.

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3 (5 رای)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.