قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty 
قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty 

مشکل موهای دو رنگ شده و اگر رنگ مو تیره شد چه کنیم

2color-hair-problem2

با موهای دو رنگ شده یا چند رنگ شده چه کار کنیم؟. این سوال هم زمان با اگر رنگ مو تیره شد چه کنیم ؟. از جمله مشکلات عمومی رنگ مو است. جالب است بدانید دو رنگی موها هم می تواند ظاهر شما را زیبا کند. هم می تواند ظاهر شما را نامرتب نشان دهد!. آمبره و سامبره، هایلایت و لولایت و سایر تکنیک ها سبب دو رنگی مو می گردد. حتی علاوه بر رنگ موی دورنگ شده, موهاي چند رنگ را نیز به وجود می آورند. 

چگونه موی رنگ شده تیره را روشن کنیم

 

دلایل موهای دو رنگ شده

مشکلاتی مانند ریشه های بدون رنگ، ریشه گیری موهای مش شده با روش اشتباه و عدم رنگ کردن صحیح موها سبب مشکل موهای دو رنگ شده می گردد. دکلره هایی که در بین موهایتان رنگ نگرفته است. سبب وجود موهای دو رنگ شده و یا موهای چند رنگ شده می شود.

دلیل تیره شدن رنگ مو

خیلی وقتها افراد به دلیل تجربه کم, ناخواسته این مشکل را برای شما به وجود می آید. در موهای شما را دچاره تیره و روشنی هایی هرچند کم یا زیاد می شود. این مقاله قرار است مشکلات شما را در این زمینه تا حد زیادی حل نماید. اما مهم ترین دلایل تیره شدن رنگ مو, استفاده طولانی مدت از رنکهای پایه ۱ تا ۳- استفاده از رنگ تیره با اکسیدان شماره ۱ یا نیم است. از دیگر عوامل بهره بردن از واریاسیون ها به مقدار زیاد در ترکیب رنگ یا در نهایت ذات و طبیعت ساختار مو نام برد. پس قبل از این که بگویید. ” اگر رنگ مو تیره شد چه کنیم”. بهتر است دلایل آن را بشناسید.

موهای دو رنگ شده

 

دلایل موهای دو رنگ شده به طور دقیق :

۱. ریشه های بدون رنگ و یا ریشه گیری موهای مش شده ( رنگ ریشه)

مشکلی که بسیار متدوال و رایج می باشد. ریشه های بدون رنگ است. این مشکل ناشی از رشد طبیعی موها می باشد.  وقتی که ریشه  و ساقه دو رنگ کاملا متفاوت باشند. مشکل موهای دو رنگ شده شدید می شود. از آنجا که اکثر خانمها در ایران، مویشان تیره و معمولا مشکی است. بنابراین این مشکل بیشتر به چشم می آید. اگر ساقه مویتان بلوند یعنی از پایه 7 تا 9 باشد. بایستی ریشه مو ( و فقط ریشه مو) توسط دکلره روشن گردد. سپس رنگ متناسب با فرمول ساقه مو با اکسیدان 6 درصد بر روی مو قرار گیرد. در نهایت ساقه و ریشه تک رنگ می شود. اگر پایه رنگ متوسط یعنی 6 تا 7 باشد. می توان رنگ ریشه را بدون دکلره هم، همرنگ ساقه کرد. یعنی رنگ متناسب با ساقه رنگ را با اکسیدان 9 درصد بر روی ریشه قرار داد. پس از گذشت مدت زمان لازم از 20 دقیقه تا 1 ساعت (بستگی به جنس مو) بتوان موها را یکنواخت کرد.

 

ریشه گیری موهای مش شده

 

 

علت باز نشدن رنگ مو

 

۲. عدم یکسان سازی موی مش شده

اگر هم موهایتان  مش شده است. مثلا قبلا به صورت های مختلف (مش سوزنی، مش فویلی)  مو را روشن کرده اید. در ضمن ریشه موهایتان نیز درآمده است. در نهایت هم قصد دارید کل موهایتان را کاملا یکدست کنید و از موهای دو رنگ شده بگریزید. دو راه دارید.

ادامه مطلب
آنچه درباره آلوورا بهتر است بدانیم

رنگ كردن موي مش شده

الف) دکلره کردن ریشه مو

موهایتان را با خرید پودر دکلره خوب , دکلره کنید. مواد را روی قسمت های تیره تر بیشتر بگذارید. یعنی زمان مکث بیشتری را در آن قسمت ها دهید. این عمل سبب یکدستی رنگ مو می شود. سپس بدون مشکل می توانید موهایتان را به راحتی رنگ کنید.

 

 

موی مش شده

چگونه موی رنگ شده تیره را روشن کنیم

ب) روشن کردن بدون دکلره

اگر به هر دلیل دوست ندارید. موهایتان را دکلره کنید. بایستی یک رنگ پایه 7 یا 8 را با اکسیدان 6 درصد ترکیب کنید. در نتیجه هم ریشه موهایتان روشن می شود. هم رنگ به مش ها و دکلره مویتان نفوذ می کند. در ضمن, مقدار خیلی کمی واریاسیون دودی و بنفش برای حذف زردی مو باید در ترکیب رنگ به کار برده شود. واریاسیون آبی هم نیز برای حذف مشکل نارنجی شدن ریشه رنگ مو بسیار کارآمد است. می توانید از رنگ زیتونی هم در ترکیب رنگتان بهره بگیرید. برای اینکه ریشه مویتان در اثر روشن شدن یکباره به قرمزی نزند. در موهای دو رنگ شده و يكدست كردن موهاي چند رنگ همیشه این نکته را در نظر داشته باشید.  هرگز صد در صد موهایتان را بدون دکلره نمی توانید یکنواخت نمایید. مگر اینکه مرز دو رنگی نزدیک باشد . یا از یک خانواده رنگی باشند.

مو دو رنگ

 

۳. موهای دو رنگ شده در اثر رنگ نکردن صحیح

قبل از خرید رنگ مو توجه کنید. گاهی اوقات شما قبلا یک بار موهایتان را رنگ کرده اید. در ضمن می خواهید روی موهای رنگ شده تان یک رنگ دیگر قرار دهید. ولی بخشی از موهایتان رنگ گرفته و بخشی دیگر رنگ نمی گیرد. چون ترکیب رنگهای انتخابیتان به هم نمی خورد. مثلا اگر رنگ فعلیتان به رنگ شرابی است. در ضمن می خواهید فقط توسط رنگ کردن موهایتان را بلوند کنید. حتی اگر اکسیدان 12 درصد نیز استفاده کنید. باز هم دو رنگی در مویتان به وجود می آید. البته باز هم توناژ نارنجی نیز در مویتان به وجود می آید. جالب است بدانید. در اثر رنگ کردن نامناسب  و غیر اصولی هم، موهای دو رنگ شده به وجود می آید. بنابراین هر قسمت از مویتان یک رنگ می شود یعنی به میزان تیرگی یا روشنی هر قسمت از موها باید مواد رنگ و اکسیدان به میزان مناسب و زمان مکث کافی روی مو قرار گیرد.

 

موی مش شده

بنابراین

مطالعه کاتالوگ خوانی عامل موهای دو رنگ شده

1) برای اجتناب از موهای دو رنگ شده به رنگ موی فعلیتان توجه کنید. ببینید آیا رنگها با هم سازگاری دارند یا خیر؟. برای آشنایی با انوع کد رنگها نحوه ی کاتالوگ خوانی را مطالعه نمایید.

ادامه مطلب
روش استفاده صحیح از کانسیلر

یکدست کردن رنگ مو

اگر رنگ مو تیره شد چه کنیم

 

ریشه گیری موهای مش شده

 

اهمیت رنگهای مکمل در حذف دو رنگی مو

۲) از رنگ های متضاد برای حذف رنگ ناخواسته در مویتان استفاده نمایید. برای مثال اگر در مویتان قرمزی وجود دارد. رنگهای زیتونی و یک بند انگشت واریاسیون سبز می تواند انتخاب خوبی برای رفع قرمزی مو باشد. برای حذف زردی مو، می توان از رنگهای دودی – واریاسیون دودی و بنفش در ترکیب رنگ استفاده نمود و یا به شامپوهای ضد زردی روی آورد.

 

ترتیب رنگ مو عامل حذف دو رنگی مو

۳. برای رنگ کردن همیشه این نکته را در نظر بگیرید. ریشه موها به علت نازکی و جوانتر بودن خیلی زودتر روشن می گردد. در نتیجه عامل دو رنگی مو به وجود می آید. در نتیجه بهتر است ابتدا ساقه مو را رنگ نمایید. سپس به رنگ ریشه بپردازید. در ضمن این مساله زمانی که از اکسیدانهای نه درصد یا ۱۲ درصد استفاده می گردد. بسیار شدیدتر به چشم می آید. مساله دیگر نارنجی شدن رنگ ریشه است. این مساله معمولا در خانمهای ایرانی شدیدا رخ می دهد. لذا استفاده از رنگهای دودی و خاکستری به همراه واریاسیون آبی و بنفش شدیدا برای روشن کردن ریشه توصیه می شود. 

انتخاب واریاسیون عامل حذف موهای دو رنگ شده

۴. واریاسیون ها تیوپ هایی کوچک با توانایی های بزرگ هستند!. از آنها حتما در ترکیب رنگتان کمک بگیرید. واریاسیون ها یکی از بهترین پاسخها برای رنگ موی دو رنگ هستند. در تکنیک های مختلف رنگ نیز کاربرد دارند. مثلا اگر پس از رنگ کردن مو ریشه ی مویتان به قرمزی می زند. با استفاده از ترکیب رنگ مناسب و واریاسیون سبز به اندازه یک بند انگشت می توانستید قبل از انجام کار از آن جلوگیری نمایید. 

موهای دو رنگ شده

 

علت رنگ نگرفتن مو

۱. رنگ های تیره پایه 1-3

اگر موهایتان را با رنگهای پایه 1 تا 3 مدام رنگ کنید. مشکل باز شدن رنگ مو رخ نمی دهد. زیرا این رنگها رنگدانه های شدیدا زیادی دارند. پس شدیدا در مویتان رسوخ می کند. این نکته طلایی را هم در نظر داشته باشید. هرگز رنگ, رنگ را خارج نمی کند. این مورد می تواند علت باز نشدن رنگ مو شما باشد. رنگهای مشکی طبیعی یا پرکلاغی هم نیز علت باز نشدن رنگ مو است. روش های دکوپاژ – شامپو شیمیایی , دکلره کلاسیک و استفاده از اکسیدان 12 درصد بدون رنگ بر روی موها می تواند راه حل این مشکل باشد.

 

 

۲. مصرف قرص اعصاب و مسایل هورمونی

در این بین مصرف قرص های اعصاب و دوره های طبیعی بانوان در ماه نیز سومین علت باز نشدن رنگ مو است. پس شاید دکلره یکی از راحت ترین و سریع ترین راه حل های ممکن باشد. حال در پاسخ به این سوال که اگر رنگ مو تیره شد. روش های دکوپاژ – شامپو شیمیایی , دکلره کلاسیک و استفاده از اکسیدان 12 درصد بدون رنگ بر روی موها روشهای کاربردی برای روشن نمودن موهای تیره هستند.

ادامه مطلب
کراتینه مو با ستاره شدن در مجالس با ۱۰ نکته طلایی صافی مو

 

۳. عدم استفاده از اکسیدان مناسب

غالبا سوال می شود. موهام دورنگ شده چیکار کنم؟. در پاسخ به موهای دو رنگ شده علاوه بر دلایل قبلی می توان گفت. در اثر عدم استفاده از اکسیدان مناسب هم این مشکل به وجود می آید.

راه حل اول سوال موهام دو رنگ شده چیکار کنم؟

اگر در مویتان دکلره وجود دارد. در ضمن می خواهید موهایتان را کمی تیره کنید. استفاده از اکسیدان های قوی مانند 9 یا 12 درصد نتیجه جالبی را نمی دهد. زیرا رنگ در موهای دکلره شده رسوب نمی کند. بنابراین حتما در صورت این شرایط اکسیدان 6 درصد را با رنگهای بلوند روشن به کار ببرید. 

راه حل اول سوال موهام دو رنگ شده چیکار کنم؟

چنانچه موهایتان تا پایه 4-5 تیره است. در ضمن قصد روشن کردن موهایتان را بدون دکلره دارید. حتما از رنگهای پایه 7-8 و اکسیدان 9 درصد استفاده کنید. تا رنگ بتواند کامل روی موهایتان باز شود.

راه حل اول سوال موهام دو رنگ شده چیکار کنم؟

 اگر قصد تیره کردن موهای روشن خود را دارید. می توانید رنگهای پایه 6 به پایین را با اکسیدان 6 درصد ترکیب نمایید.

یکدست کردن رنگ مو

يكدست كردن موهاي چند رنگ

علت روشن شدن رنگ ریشه مو

علت روشن شدن رنگ ریشه مو نسبت به ساقه مو چیست ؟

علت روشن شدن رنگ ریشه مو به دلیل نازک نر بودن و سالم بودن ریسه مو نسبت به شایر قسمتهای مو است. به همین دلیل اگر قصد دکلره دارید. در آخرین قسمت باید ریشه مو را روشن نمایید. 

چگونه موهای دکلره شده را تیره کنیم

جواب این سوال بستگی به پایه موی دکلره شده دارد.

پایه ۸ دکلره:

برای جلوگیری از رنگ سبز در پایه های زرد دکلره حتما از ترکیب رنگهای شرابی – ماهاگونی باید بهره ببرید. مثلا می توانید فندقی پایه ۶ ( یک چهارم تیوپ) + طبیعی پایه ۶ (نصف تیوپ) + ماهاگونی پایه ۶ (یک هشتم تیوپ) + دو بند انگشت شرابی یا واریاسیون بنفش + ۷ دودی (یک چهارم تیوپ) + دو برابر اکسیدان شماره ۱ انتخاب مناسبی برای رنگ گرم است.

پایه ۷ دکلره:

چون پایه ۷ دکلره نارنجی است. برای پوشش نارنجی می توانید از ترکیب خاکستری دودی بهره ببرید. در نهایت قهوه ای دودی بدون نارنجی می دهد.

رخ نگار همراه همیشگی شما در زیبایی گیسوان شما

مراقب خودتون باشید . منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیاز ها یه این مطلب

خلاصه

موهای دو رنگ شده یا چند رنگ حتی اگر رنگ مو تیره شد شما را نامرتب نشان دهد. اگر به دنبال راهی برای رفع این مشکل هستید این مقاله را بخوانید.

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.82 (67 رای)

453 فکر در مورد “ مشکل موهای دو رنگ شده و اگر رنگ مو تیره شد چه کنیم

 1. الی گفت:

  سلام وقت بخیر موهام دکلره شده به صورت فیس فریم و پایه موهام هو قهوه‌ای بدرنگه چکار کنم یکدست بشه

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام
   می توانید 7 طبیعی (سه برابر) + 7 دودی ( یک برابر) + دو بند انگشت واریاسیون بنفش + اکسیدان شماره 1 به مو بزنید.

 2. Madoomemohamadi گفت:

  سلام من موهامو مش کردم لایتام خوب شده ولی زمینه موهام بدرنگه خیلی روشن شده ب قهوه ای میزنه تن قرمزی داره چیکارکنم.تیره تربشه قرمزی نزنه. خواستم دودی بزارم ترسیدم لایتام زیتونی بشه

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام
   اصولا ترکیب رنگساژ زیتونی و دودی ضد زردی قرمزی و نارنجی است.
   مقاله ترکیب رنگ بدون دکلره رخ نگار را حتما ببینید.

 3. آرزو گفت:

  سلام من موهامو رنگ ۵ تیره طبیعی گذاشتم الان میخوام یه کم روشن بشه نمیخوام سرخی هم داشته باشه باتشکر

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   بهترین راه استفاده از 8 دودی سه چهارم تیوپ + یک چهارم تیوپ زیتونی پایه 8 و دو بند انگشت واریاسیون ابی و اکسیدان شماره 2 است.
   مقاله روشن شدن مو بدون دکلره را حتما ببینید.

 4. کبری انصاری گفت:

  سلام خوبی برای مش سوزنی روی موهای سیاه وقتی با دکلره به پایه رسوندیم چطور می تونم رنگساژ مش و بزنم که زمینه مو که تیرهس روشن نشه این برام سواله
  یارنگساژ مش و میزنن و زمینه رو کمی قهو ه ای درمیاد هم مش ها روشن می مونن هم زمینه تیره یکزره قهو ه ای میشه درصورتی که رنگساژ مش وقتی زده شد باید زمینه هم روشن شه اما زمینه زوشن نمیشه

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام
   معمولا رنگساژ با وشنترین رنگها و در حداقل زمان ممکن از 3 دقیقه نهایت 15 دقیقه (بسته به رنگ و زمینه مو) می باشد. به محض رنگ گرفتن مش ها مو را بشویید.
   حتما مقاله
   رنگساژ مو
   مش فویلی
   و
   مش سوزنی
   را ببینید.

 5. ناشناس گفت:

  سلام من مو خام رو مشکی بودن و از زیر دکلره کردم حالا رنگ آبی زدم و چند تیکه از موها خرمایی شده و موهام سه رنگ شده میشه لطفا بگید سریع که باید چیکار کنم

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام
   بهتر است ار می خواهید کل موها مجددا یکدست شود مثلا 7 طبیی را سه هارم تیوپ با ی هارم 7 دودی و دو بند انگشت واریاسیون بنفش و اکسیدان شماره 2 به مو بزنید

 6. زهره گفت:

  سلام من موهام را رنگ طبیعی شماره ۵ گذاشتم و بعد یه تکه های از اون را دکلره و رنگ ماهگونی کردم ولی متاسفانه نارنجی شد الآن چه کار کنم که رنگ موهام یک دست بشه و روشنتر و اینکه نارنجی از بین برود ممنون اگر فوری جواب بدید

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام
   اگر فرد نسبتا ماهری را از دوستان یا خانواده دارید از او بخواهید که قسمت های نارنجی را جدا کرده و لای فویل بگذارید و سپس با دکلره آن قسمت ها را روشن نمایید. در نهایت موها که به پایه رسید و موها را با آب بشویید و درنهایت شامپو ضد زردی بزنید. سپس طبیعی پایه7 را سه چهام تیوپ با دودی پایه 8 یک چهارم تیوپ و یک بند انگشت شرابی و اکسیدان شماره 1 به مو بزنید.
   اگر می خواهید کل موها را روشن نمایید چاره ای جز دکلره کل مو ندارید.
   مقالات
   اموزش مش فویلی
   گرفتن زردی نارنجی مو
   رنگ مو بدون دکلره
   را حتما ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
توییتر پین‌ترست واتس‌اپ واتس‌اپ تلگرام
فروشگاه
وبلاگ
حساب کاربری من