آموزش گرفتن سفیدی مو با ده نکته طلایی

گرفتن سفیدی مو یکی از مهم ترین و پر دغدغه ترین مسایل برای خانمها است. برای گرفتن سفیدی مو مراحل گفته شده در مقاله را انجام دهید. تکنیک های مردانساژ, شامپو شیمیایی, دانه مصنوعی, پورسانتاژ و پیگمنتاسیون روش های موثری برای حذف سفیدی مو ها هستند. 

 

 

نکات طلایی گرفتن سفیدی مو

۱) نرم کردن موی سفید

گرفتن سفیدی مو به علت زبر و ضخیم بودن موی سفید مشکل تر است. افزایش ضحامت مو تا حدی از ورود رنگ و اکسیدان به مو جلوگیری می نماید. بنابراین حتما قبل از رنگ کردن تمام موهای سفید را شانه کنید. براشینگ کردن نرم کردن مو را بیشتر می کند.

 

 

۲) تکنیک مردانساژ

 اکسیدان به علت وجود ماده اکسنده آب اکسیژنه پولک های مو را باز می نماید. بنابراین هر چه فولیکول مو بازتر شود, گرفتن سفیدی مو بهتر می گردد. منتها این تکنیک با ۲۰ درصد سفیدی مو موثر باشد.

۱) موهایتان را کاملا برس کنید.

۲) اکسیدان ۹ درصد را حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی مو بمالید.

۳) پس از گذشت این زمان نم اکسیدان را با پنبه بگیرید.

۴) در نهایت رنگ و اکسیدان ۶ درصد را روی مو قرار دهید. 

۵) موهایتان را آب ولرم بشویید.

۶) سپس ماسک مو مناسبی را بین ۵ تا ۷ دقیقه روی مو قرار دهید .

۷) در نهایت آبکشی ساده ترجیحا با آب سرد داشته باشید.

 

۳)  تکنیک پورسانتاژ

در قانون پورسانتاژ بابستی به درصد سفیدی مو و رنگ انتخابی نیز توجه کرد. حتی به جنسیت!

 

اولا در قانون پورسانتاژ شما بسته به میزان سفیدی مو باید رنگ مو فاتتزی اضافه نمایید. رنگ های فانتزی جزو رنگ های خاص هستند. عمدتا شامل رنگ های قرمز و شرابی یا آبی و صورتی می شوند. بنابراین معمولا آقایان به ندرت سراغ این گونه رنگ ها می روند. پس این روش گزینه خوبی در مورد آقایان به حساب نمی آید. در مورد خانمها نیز توجه نمایند که بخش عمده کل رنگ مو قرار است فانتزی شود. 

ثانیا، استفاده از واریاسیون مطابق با رنگ انتخابی نیز به این کار کمک می نماید. منتها مثلا با ترفندهای مقاله وسعت رنگ موی انتخابی را افزایش دهید.

 نکات تکنیک پورسانتاژ

برای موهایی با ۲۵ درصد سفیدی فرمول زیر بایستی اجرا شود.

سه چهارم رنگ فانتزی + یک چهارم رنگ اصلی هم پایه رنگ فانتزی + اکسیدان ۶ درصد.

برای موهایی با ۵۰ درصد سفیدی از فرمول زیر استفاده کنید.

یک دوم رنگ اصلی همپایه رنگ فانتزی + یک دوم رنگ فانتزی + علاوه ۲ سانت واریاسیون همرنگ رنگ فانتزی + اکسیدان ۶ درصد.

برای موهای با ۷۵ درصد سفیدی از فرمول زیر بهره ببرید.

یک چهارم رنگ فانتزی + سه چهارم رنگ اصلی هم پایه رنگ فانتزی+ ۳ سانت واریاسیون مطابق رنگ فانتزی+ اکسیدان ۶ درصد.

اگر موهایتان کاملا سفید است، فرمولاسیون زیر مناسب شما خواهد بود.

 

رنگ های اصلی یک درجه تیره تر از رنگ انتخابی + ۴ سانت واریاسیون منطبق با رنگ انتخابی+ اکسیدان ۶ درصد. 

 

پیشنهاداتی برای این قانون!

  • اگر موهایتان حدود ۲۵ درصد سفیدی دارد. می تتوانید فرمول های زیر را به کار ببرید.
  • ۱٫ سه چهارم رنگ آبی دودی+ یک چهارم رنگ زیتونی پایه ۶ یا طبیعی اکسترا پایه ۶.۰۰ + اکسیدان ۶ درصد.

 

ادامه مطلب
رنگ مو مناسب پوست سبزه تا روشن

 

۲٫ سه چهارم رنگ قرمز پایه ۶ + ۱/۴ شکلاتی پایه ۶ + اکسیدان ۶ درصد.

 

 

۳٫ سه چهارم رنگ شرابی پایه ۶ و+ یک چهارم طبیعی یا طلایی پایه ۶ + اکسیدان ۶ درصد.

 

 

۴٫ سه چهارم رنگ ماگما مارک دنی وان + ۱/۴ ماهگونی پایه ۶ + اکسیدان ۶ درصد.

 

 

۴٫ افزایش مدت زمان رنگ مو

اگر همیشه بعد از نیم ساعت موهایتان را آبکشی می کنید. اینبار حتما مدت زمان بیشتری به موهایتان بدهید. مثلا ۴۵ دقیقه. با این کار رنگ فرصت بیشتری دارد تا در مو نفوذ کند. سپس با آب ولرم موهایتان را بشویید. از ماسک مو مناسب استفاده نمایید. سپس با آب سرد یک آبکشی نهایی کنید. اینگونه به موهایتان شوک وارد می شود.  درنهایت فولیکول های مو بسته می شود.

 

 

 

 

۵٫ افزودن قطره آنتی دمیج

از آنجا که موهای سفید معمولا زبر و ضخیم هستند. لذا رنگ پذیری مو کاهش می یابد. بنابراین حتما از قطرات آنتی دمیج استفاده نمایید. این کار باعث می شود که رنگ پذیری افزایش می یابد. در نتیجه سفیدی مو بیشتر گرفته می شود.

 

۶٫ عدم استفاده از کلاه یا نایلون

نایلون یا کلاه به دلیل افزایش دما و عوامل دیگر سبب باز شدن سریع مو می گردد. باز شدن رنگ باعث عدم نفوذ رنگ به عمق مو می شود. در نتیجه مو روشنتر می گردد. اما در صورت باز بودن موها رنگ با اکسیژن واکنش می دهد. پس شدت رنگ بیشتر می شود.

 

 

 

۷٫ عدم استفاده از شامپوهای قلیایی بعد از رنگ

به هیچ عنوان بعد از رنگ مو موهایتان را نشویید. فقط با آب ولرم رنگ و اکسیدن را از مو خارج کنید. سپس ماسک مو بزنید. پس از گذشت ۵ تا ۱۰ دقیقه موهایتان را با آب سرد بشویید. آب سرد سبب ایجاد شوک به موهایتان می گردد. درنتیجه فولیکول های مو بسته شده و رنگ خارج نمی شود. در ضمن شامپو کردن ترجیحا سه تا پنج روز از رنگ بایستی باشد. شامپو تثبیت کننده رنگ مو نیز جزو انتخاب های مناسب است.

 

 

 

 

 

 

۸٫ تکنیک پیگمنتاسیون یا پرکلراسیون یا دانه مصنوعی

این تکنیک نیز جزو یکی از بهترین روش هاست. منتها به دو صورت انجام می شود.

روش اول)

روش اول قدیمی تر است. البته معمولا ایجاد حساسیت نیز ممکن است به وجود آید. ابتدا رنگ را به صورت خالی و بدون اکسیدان بر روی مو قرار دهید. پس از گذشت ۱۰ دقیقه موهایتان را اصلا آبکشی نکنید. فقط با یک دستمال آن را از مو پاک نمایید. سپس رنگ و اکسیدان ۶ درصد را روی همان مو قرار دهید. پس از طی مدت لازم موهایتان را آبکشی نمایید. ماسک مو و آبکشی نهایی نیز دوام رنگ و سلامت مو را بیشتر می کند. منتها پی اچ رنگ مو حدود ۱۱ است. قلیای خالی سبب ایجاد تاول و حساسیت روی پوست سر می شود. منتها از طرف دیگر فولیکول های مو به شدت باز می شود. رنگ خیلی بهتر به عمق مو نفوذ می نماید. منتها رنگ به تنهایی سبب آسیب شدید به مو می گردد. بنابراین این روش خیلی مناسب است.

 

روش دوم)

روش دوم مناسب تر است. ابتدا رنگ و اکسیدان ۶ درصد را روی مو را قرار دهید. سعی کنید مخلوط رنگ و اکسیدان نسبتا غلیظ باشد. پس از ۳۵ دقیقه با دستمال رنگ و اکسیدان را از مو پاک کنید. در ۱۰ دقیقه نهایی رنگ مو را به تنهایی (و بدون اکسیدان) روی مو (مخصوصا روی قسمت های سفید) قرار دهید. با این کار شدت رنگ را زیاد می کنید. در ضمن به دلیل تنظیم پی اچ رنگ با اکسیدان، افزودن رنگ در مرحله ی بعدی آسیب قابل ملاحظه ای به مو یا پوست سر نمی رساند. 

 

ادامه مطلب
هفت علت رنگ نگرفتن مو با فرمول کلیدی رنگ مو بدون دکلره

 

 

۹٫ استفاده از ترکیب رنگ مناسب

رنگ های طبیعی اکسترا گزینه خوبی برای پوشش سفیدی می باشد. این رنگها با دو صفر بعداز ممیز شماره گذاری می شوند. معمولا از ۴٫۰۰ تا ۸٫۰۰ پایه گذاری می شوند. این رنگها از رنگهای طبیعی تیره تر می باشند. در ضمن ترکیب این رنگها با رنگهایی گرم همچون شکلاتی گزینه مناسبی می باشد. در رنگ های ترکیبی برای موهایی با ریشه سفید اصلا نباید قرمزی وجود نداشته باشد. بنابراین حتما از توناژهای زیتونی و واریاسیون سبز در مخلوط با رنگ ها استفاده نمایید. در ضمن رنگ های دودی از پایه ۵ تا ۷ انتخاب مناسبی برای پوشش سفیدی است. این شماره های دودی رنگ را خیلی تیره هم نمی کند.  برای پوشش سفیدی همیشه از اکسیدان ۶ درصد استفاده نمایید.

 

 

 

۱۰٫ شامپو شیمیایی

اگر دوست دارید رنگ روشن روی موی سفید قرار دهید، بهتر است موهایتان را شامپو شیمیایی نمایید. با استفاده از این تکنیک فولیکول های مو باز می شود. پس ورود رنگ به عمق مو بیشتر شده و سفیدی مو بهتر پوشش داده می شود. از طرف دیگر با شامپو شیمیایی فاصله بین موهای تیره و سفید کمتر می گردد. با این اختلاف کم، یکدستی رنگ نیز بیشتر می گردد. بنابراین گرفتن سفیدی مو به طور کامل انجام می شود.

روش شامپو شیمیایی

یک پیمانه پودر دکلره مناسب و یک پیمانه اکسیدان ۹ درصد مرغوب یه همراه یک پیمانه شامپو و ۴ قطره آنتی دمیج را مخلوط نمایید. سپس از ریشه تا ساقه مواد را به مو آغشته نمایید. پس از مکث ۲۰ دقیقه موهایتان را با آب بشویید. سپس موهایتان را با آب بشورید. ماسک مو ترمیم کننده زده و آبکشی ساده نمایید. پس از خشک کردن مو رنگ های روشن را می توانید به کار ببرید. سعی کنید از رنگهای ۸٫۰۰ و طبیعی ۷ همراه با ۷ دودی نیز استفاده کنید. با اینکار همراه با گرفتن سفیدی مو، رنگ مو روشنی حاصل می شود.

 

 

 

امیدواریم از مقاله آموزش گرفتن سفیدی مو لذت برده باشید.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

گرفتن سفیدی مو یکی از مهم ترین و پر دغدغه ترین مسایل برای خانمها است. برای گرفتن سفیدی مو مراحل گفته شده در مقاله را انجام دهید. تکنیک های مردانساژ, شامپو شیمیایی, دانه مصنوعی, پورسانتاژ و پیگمنتاسیون روش های موثری برای حذف سفیدی مو ها هستند.

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4 (9 رای)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.