رنگ مو کرم و شناخت خانواده این رنگ مو

رنگ مو کرم یکی از پر طرفدارترین رنگ موها در بین خانم های ایرانی می باشد که زردی رنگ موی طلایی را ندارد و به نقره ای و دودی نیز شبیه نیست و میتوان این گروه رنگی را تاحدی در خاواده رنگهای بژ قرار داد . 

رنگ مو کرم دارای گروه رنگی نسبتا گسترده ای است که در این مقاله به معروفترین آنها اشاره میکنیم و فرمول رنگی هر یک را برایتان شرح خواهیم داد. در نظر داشته باشید رنگ مو کرم و مشتقات آن جزو رنگهای فانتزی خواهد بود که در خرید رنگ مو باید توجه کنید که به طور مستقیم این رنگ در کاتالوگ ها موجود نبوده و معمولا به صورت ترکیبی حاصل خواهد شد.

رنگ موی استخوانی – رنگ موی کرم کاهی – رنگ موی کرم بژ – رنگ موی کرم نخودی – رنگ مو کرم کاراملی در ادامه مقاله با ما باشید تا با فرمول این رنگهای زیبا آشنا شوید.

 

رنگ موی کرم و مشتقات آن

پایه مناسب رنگ مو کرم

این رنگ مو را بر روی پایه ۸ و بهتر از آن پایه ۹ دکلره و ترجیحا بالاتر میتوان بدست آورد که البته نیاز به ترکیب رنگ مو دارد که در اینجا فرمول رنگ موی کرم استخوانی با دکلره را آموزش خواهید دید. در پایه ۸ دکلره , مو دارای زردی قابل توجهی است ولی نگران نباشید با فرمولی که یاد خواهید گرفت میتوان به این زردی ترسناک غلبه کرد.

رنگ مو کرم

اکسیدان مناسب رنگ موی کرم

اکسیدان ها برای رنگ مو با توجه به میزان روشنی رنگ و دکلره تعیین میشوند یعنی اگر موهایی دکلره با پایه بالا دارید و رنگ هایی با روشنی زیاد استفاده میکنید مثل پایه های ۸ به بالا باید از اکسیدان های ۶ درصد (نمره ۱) و حتی گاهی ۳ درصد (نمره ۰/۵) استفاده نمایید. در اینجا و برای دستور رنگ مو استخوانی از اکسیدان ۶ درصد استفاده خواهیم کرد.

 

رنگ مو کرم

فرمول رنگ مو کرم

اگر موهایتان را به پایه ۸ یا ۹ نرسانده اید و میخواهید با مویی حتی در پایه ۶ یا ۷ کار را شروع کنید ریسک زیادی را باید قبول کنید و احتمال موفقیت شما برای داشتن مشتقات رنگ مو کرم که در بالا گفته شد خیلی کم خواهد بود ولی اگر به پایه ۸ رسیده اید میتوانیم کار را شروع کنیم.

 

 

رنگهای ۸ بلوند بژ , ۸ بلوند دودی , ۹ هایلایت نقره ای , ۸ بلوند خاکستری و ۱٫۵ بند انگشت واریاسیون بنفش را با هم ترکیب کنید . در مورد میزان ترکیب  فقط این را بگوییم که میزان بلوند بژ از بقیه بیشتر ولی سایر رنگها به میزان برابر و مساوی خواهند بود. از اینکه مقدار دقیق ترکیب هر یک از رنگها را بتوان کاملا مشخص کرد با توجه به جنس موی افراد و حجم موها دقیق نیست و هر فرد باید با توجه به رنگ خورگی موها و همچنین حجم موها این ترکیب را با توجه به نسبت گفته شده انجام دهد.

رنگ مو کرم

روش رنگ کردن موها هم همانطور که گفته شد به صورت رنگساژ و با اکسیدان ۶ درصد خواهد بود.

توجه: اگر بعد از چند هفته ریشه موهایتان درآمد میتوانید ابتدا ریشه ها را دکوکرم نموده و سپس ترکیب گفته شده را با حجم کم درست کنید و ریشه ها را رنگ نمایید و در چند دقیقه انتهای کار, با شانه رنگ را روی سطح ساقه مو پخش نمایید. در این مرحله اکسیدان نیم مورد نیاز است.

 

ادامه مطلب
روش استفاده صحیح از کانسیلر

ترکیب رنگ مو کرم بژ

رنگ مو کرم بژ  یکی از رنگ های بسیار پرطرفدار می باشد. این ترکیب رنگی, رنگساژی بسیار مناسب برای بعد از دکلره میباشد. این رنگ از گروه های رنگ های سرد بوده و به راحتی می توانید آن را در کنار رنگ های دیگر به عنوان هایلات نیز قرار دهید. جهت بدست آوردن ترکیب رنگ مو کرم بژ نیاز است که مو های شما تا پایه ۱۰ یا ۹روشن شده باشد در غیر اینصورت می توانید مو های خود را با استفاده از دکلره و یا روشن کننده های موجود در بازار به این پایه برسانید.  

رنگ مو سری طبیعی ۹

رنگ موی بژ ۸

واریاسیون بنفش

واریاسیون نقره ای

نحوه ترکیب فرمول رنگ مو کرم بژ :

رنگ مو سری طبیعی ۹ – سه چهارم تیوپ

رنگ موی بژ ۸ یک چهارم تیوپ

واریاسیون نقره ای و بنفش هر کدام دو بند انگشت

اکسیدان ۳ درصد (نیم)

در صورتی که نیاز به رنگساژ کرم دارید میتوانید از فرمول بالا که گفته شد برای تهیه مواد رنگ و اکسیدان استفاده کنید و در رنگساژها به خصوص رنگساژ کرم اکسیدان ۶ درصد به میزان سه برابر با رنگ و واریاسیون ترکیب خواهد شد.

 

فرمول رنگ موی استخوانی :

برای رسیدن به رنگ موی استخوانی به طور کلی رنگهای کرم یک راه میانبر دیگر نیز وجود دارد و آن استفاده از شامپو ضد زردی است. بدین نحو که موها را تا پایه ۸ و ۹ روشن کنید و سپس یک الی دو مرتبه موهایتان را با شامپو بنفش یا همان شامپو سیلور (شامپو ضد زردی) بشویید تا زردی موهایتان گرفته شود سپس توسط رنگ موی بژ شماره ۸ و اکسیدان نیم موهایتان را رنگساژ کنید تا به رنگ موی استخوانی دست یابید.

 

ادامه مطلب
رنگ مو فندقی

فرمول رنگ موی کرم کاهی :

رنگ موی کرم کاهی یکی دیگر از انتخایهای خانم های مشکل پسند است که توسط رنگ پایه ی ۱۰ و ترکیب طبیعی ۱۰ ۷۰ میل +شکلاتی ۷ ۳۰ میل + واریاسیون نقره ای ۱ سانت + اکسیدان ۶ درصد بر روی موی پایه ۹ ایجاد خواهد شد در رنگ موی کرم کاهی کمی گرمی وجود خواهد داشت. برای مش کرم کاهی نیز از همین ترکیبات ولی یک الی دوپایه روشنتر و بر روی پایه ۱۰ دکلره استفاده نمایید. در مش کرم کاهی استفاده از روش رنگساژ الزامیست.

 

فرمول رنگ موی کرم نخودی :

رنگ موی کرم نخودی فرمول ساده تری خواهد داشت و بر روی پایه ۱۰ ایجاد میشود 

ترکیب رنگهای ۱۰ و ۱۲ + یک پنجم تیوپ رنگ موی بژ ۹ به همراه اکسیدان نیم ترکیب فو ق العاده رنگ موی کرم نخودی خواهد بود.

 

فرمول رنگ مو کرم کاراملی :

با ترکیب زیر میتوانید به یک رنگ مو کرم کاراملی شیک دست پیدا کنید ولی اگر روش رنگساژ را در همه مشتقات رنگ مو کرم همچنین رنگ مو کرم کاراملی  پیش بگیرید به نتایج بهتری میرسید.

بلوند طلایی خیلی روشن ۵۰ میل بلوند
خاکستری پلاتینه ۳۰ میل
بلوند بژ ۷.۳۱۵۰ میل
واریاسیون ۰۰۰، ۵ سانت
واریاسیون نقره‌ای ۱۰ سانت
واریاسیون دودی ۱ سانت
اکسیدان ۶ درصد ۱۵۰ میل
پایه ۱۰ دکلره

 

 

 

مراقب خودتون باشید و منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

رنگ مو کرم یکی از پر طرفدارترین رنگ موها در بین خانم های ایرانی می باشد که زردی رنگ موی طلایی را ندارد و به نقره ای و دودی نیز شبیه نیست.

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.17 (12 رای)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.