روشهای از بین بردن زردی و نارنجی موها

روشهای از بین بردن زردی و نارنجی موها:

از بین بردن زردی و نارنجی موها مساله ای است که برای خانم ها و مخصوصا بانوان ایرانی ایجاد شده زیرا ایرانیها برخلاف خانم های اروپایی دارای موهایی با تن گرم و خرمایی هستند این رنگ به طور ذاتی در خود قرمزی داشته و مشکلاتی که در خصوص درنیامدن اکثر رنگ موهای روشن بر روی موی این عزیزان ایجاد میشود به همان ساختار طبیعی و تیره موهایشان برمیگردد. کاملا با روش رفع زردی و نارنجی موهایتان در این مقاله آشنا خواهید شد ولی برای فهم بهتر این موضوع باید پایه های رنگی و یک توضیحات ابتدایی را بدانید.  که در ادامه ابتدا آنها را مطرح خواهیم کرد.  درک این موضوع به شما در انتخاب رنگ موهایتان و نیز روش از بین بردن تناژ نارنجی مو بسیار کمک خواهد نمود.

پایه های رنگی:

۱- مشکی،تیره‌ترین رنگ

۲- قهوه‌ای خیلی تیره

۳- قهوه‌ای تیره

۴- قهوه‌ای متوسط

۵- قهوه‌ای روشن

۶- بلوند تیره

۷- بلوند متوسط

۸- بلوند روشن

۹- بلوند خیلی روشن

۱۰- بلوند خیلی خیلی روشن یا پلاتینه

از بین بردن زردی و نارنجی موها از بین بردن زردی و نارنجی موها

علت اصلی ایجاد رنگهای مزاحم:

موهای اروپایی‌ها به علت اینکه پایه روشن دارند تقریبا از پایه پنج به بالا , رنگ مو ها همان سایه را ایجاد می‌کند. اگر دقت کرده باشید در خانم‌هایی که موهای سفید بیشتری دارند رفله (بازتاب) رنگ انتخابی بسیار نزدیک‌تر به رنگ کاتالوگ مو خواهد بود نسبت به خانمی که رنگ موی مشکی یا قهوه‌ای سیر دارد.
حال مشکل از جایی شدت میگیرد که موهای تیره را روشن کنند و این میزان روشنی کافی نباشد و به اصطلاح, عملیات روشن سازی موها در پایه ۶ و ۷ متوقف شود و این پایه دقیقا همان پایه نارنجی مشکل زا برای اکثر بانوان است. عواملی دیگر که باعث نارنجی شدن تن رنگ مو می شوند و خانمها را به فکر حذف تن نارنجی موها میاندازد شامل شامپو با سولفات ، آب اقیانوس، قرار گرفتن در معرض نور خورشید به صورت مداوم، محصولات حاوی سیلیکون و پارابن و آب استخر است.

برای رفع زردی و نارنجی موها چه کار کنیم؟؟

برای اینکه برای از بین بردن زردی و نارنجی موها  که برخی به موهای دورنگ شده از آن تعبیر میکنند چه کار باید کرد سوالی است که در ذهن همه پیش میاید. ساده ترین ترفند برای از بین بردن زردی مو و راحتترین راه بازگرداندن رنگ تیره به موهاست ولی شاید شما نخواهید موهایی را که با ریسک های زیادی روشن نموده اید به این راحتی تیره نمایید پس احتمالا دوباره موها را روشنتر می نمایید تا به پایه ۸ برسد ولی آیا پایه ۸ پایه مناسبیت؟؟ باید بگوییم اگر از نارنجی موها در مرحله قبل خلاص شدید در این مرحله به رنگ زرد برمیخورید حالا چه کار باید کرد؟؟ نگران نباشید در ادامه نکاتی ارائه شده که به شما در رفع این مشکلات و از بین بردن زردی و نارنجی موها کمک خواهد نمود.

کمک پودرهای دکلره در رفع رنگهای مزاحم:

پودرهای دکلره هم دارای رنگهای مختلفی هستن که هر رنگ برای خنثی سازی طیف خاصی از رنگهای مزاحم کاربرد دارند. اگر از دکلره بنفش استفاده کنید خواهید دید که موهای شما بدون زردی و یا با زردی کمتری روشن خواهند شد. اگر از پودرهای سبز استفاده کنید خواهید دید که قرمزی موهای شما بعد از دکلره به مراتب کاهش یافته و اگر از پودرهای دکلره آبی استفاده کنید از شر رنگهای نارنجی و هویجی راحت خواهید شد. ولی حتی بعد از این کار هم شاید مشکلاتی در خصوص رنگهای مزاحم داشته باشید که در ادامه به بررسی راه حل های آن خواهیم پرداخت.

رفله گیری مو و شروع کار خنثی سازی:

پس از رسیدن به پایه های بالا مثل پایه ۸ و ۹ یکی از روشهای مهم, رنگساژ برای از بین بردن زردی دکلره است که توسط شامپو رنگساژ و یا واریاسیون ها و حتی رنگ موها انجام میپذیرد. که این روش در رفع زردی و نارنجی موها  نقش بسزایی دارد. برای رفله گیری رنگ مو یا رفله گیری مو هم از همین روش هایی که در ادامه گفته میشود استفاده میکنیم.

این را بگوییم که رفله به معنای بازتاب رنگی است که موهای ما در زیر نور نسبتا قوی ایجاد میکند و شما شاید در نور معمولی و فضای اتاق این رفله ها یا رنگهای مزاحم را در موهای خود نبینید. اگر مشکل ایجاد رنگهای مزاحم پس از دکلره روی داد رفله گیری دکلره را انجام خواهید داد که همچون رفله گیری رنگ مو است. که در ادامه با این روشها آشنا خواهید شد.

واریاسیون های کاربردی برای مشکل زردی و نارنجی مو:

واریاسیون نقره‌ای و یا بنفش ، ضد زردی است و برای گرفتن زردی مو مناسب است. برای موهای زرد رنگ و دکلره زرد توجه کنید که استفاده از واریاسیون بنفش روی دکلره بسیار با احتیاط انجام گیرد زیرا همانطور که خیلی مشکل گشا است شاید اگر با حجم زیاد و اکسیدان کم به کار گرفته شود موجب ارغوانی و بنفش شدن موهای شما شود که البته دوام واریاسیون زیاد نخواهد بود و با شستشوهای مکرر به زودی از بین خواهد رفت. رنگساژ با واریاسیون نقره ای هم موجب رفع زردی موها خواهد شد که باز هم نیاز به رعایت میزان مواد روی مو دارد. از بین بردن زردی ریشه مو نیز به همین شکل انجام میشود ولی زمان ماندگاری مواد روی ریشه کمتر از ساقه موها خواهد بود. 

– نارنجی شدن مو و یا رنگ هويجي بعد از دکلره یکی دیگر از مشکلاتیست که احتمالا با آن دست و پنجه نرم خواهید کرد و در این مسیر واریاسیون آبی و خاکستری ضد نارنجی بوده و رنگ نارنجی را خنثی می‌کند. ولی همانطور که گفته شد باید در استفاده از واریاسیون ها دقت لازم را در حجم مواد و زمان به کار ببرید  و به دلیل اینکه واریاسیون ها از رنگهای خالص تشکیل شده اند باید ابتدا  مقدار کمی از آنها یعنی نهایتا یک الی دوبند را به کار ببرید. و در صورت نیاز به آن بیافزایید.

ترکیب واریاسیون با اکسیدان:

از واریاسیون ها با توجه به نیاز خود می توانید در رنگهای خود ترکیب نمایید. اینکه به چه میزان ترکیب شود به حجم رنگ مو و میزان موهای شما بستگی دارد. ولی نکته ای که باید رعایت کنید اینست که به طور کلی از واریاسیون ها به میزان خیلی کمی در رنگ موهای خود استفاده کنید تا موجب تیرگی موهایتان نشود.

برای رفله گیری و رنگساژ با واریاسیون توجه داشته باشید که معمولا این کار با اکسیدان ۶ درصد انجام میگیرد و حتما توجه کنید که میزان اکسیدان سه برابر حجم واریاسیون خواهد بود و بدلیل اینکه واریاسیون رنگ خالص میباشد باید میزان اکسیدان مصرفی آن بیشتر باشد تا موجب رنگ ناخواسته و یا تیرگی در موهای شما نشود. البته در برخی موارد به جای اکسیدان از شامپوی ترجیحا بیرنگ برای رقیق کردن رنگساژ واریاسیون استفاده میکنند.

چالش اول:

خیلی از دوستان در سایت رخ نگار از ما سوال میکنند که ” موهام نارنجی شده چیکار کنم ؟ ” ما به این دوستان این را میگوییم که به رنگ‌هایی که پایه‌ی آبی دارند رنگ‌های دودی یا خاکستری گفته می‌شود که رنگ نارنجی را خنثی می‌کند. در دنیای رنگ‌ مو ها، آبی, متضاد نارنجی است این اصل به ما می‌آموزد که با ترکیب رنگ آبی یا رنگ خاکستری که آن هم از خانواده آبی است میتوان توسط آن رنگهای نارنجی را خنثی کرد و حذف نمود این همان راهیست که پیشنهاد میشود تا چگونه رنگ نارنجی مو را از بین ببریم و اینکه دیگر حالت زنگ زدگی و رنگ هویجی موها را نبینیم و به رنگ ایده‌آل خود نزدیکتر شوید.

چالش دوم:

سوال دیگر اینست که ” چطوری زردی مو رو از بین ببریم ” رنگ مو ضد زردی نیز گروه دیگری از رنگهاست که میتواند خاصیت طلایی و زردی موهای شما را از بین ببرد و میتوان به گروه یاسی – بنفش خالص – ارغوانی بنفش – نقره ای اشاره کرد که البته با توجه به پایه موهای شما در حجم و زمان های مکث متفاوت به کار گرفته میشود.

فیلم آموزش شناخت دایره رنگ و روش خنثی سازی رنگ مو از قسمت آموزش های ویژه وبسایت رخ نگار به شما قانون کلی در دنیای رنگها را در این باره توضیح داده. در ادامه نیز توصیحات کلی تر در این باره مشاهده میکنید.

اگر رنگ‌مویتان به سمت طلایی-قرمز کشیده شده از پایه‌ی سبز و اگر به سمت نارنجی-طلایی سوق پیدا کرده‌است از تن آبی یا خاکستری استفاده کنید.

شامپوی مخصوص ضد زردی:

شامپوی ضد زردی یا شامپوی بنفش یا شامپوی سیلور، با توجه به رنگ بنفشی که دارا هستند، می توانند رنگ زرد مو را از بین ببرند. و در برندهای گوناگون تولید شده اند. شامپو بنفش برای گرفتن زردی مو بسیار مفید میباشد.

همیشه یک شامپوی ضد زردی داشته باشید تا هر هنگام که رنگ موی زرد را بر روی سر خود مشاهده کردید بتوانید با استفاده از آن، زردی مو را بگیرید. با هر بار استفاده از این شامپو مقداری از زردی موهایتان گرفته می شود. از این شامپو چه بعد از دکلره و چه از بین بردن زردی مو بعد از رنگ کردن موها استفاده میشود.

اگر هم خواهان رنگ موی بلوند استخوانی و بدون هرگونه زردی هستید می توانید موهایتان را تا پایه ۸ و ۹ روشن نموده و موهایتان را با این شامپو بشویید تا با گرفتن زردی موها , گیسوهایتان به رنگ استخوانی زیبایی دست یابید و دیگر نیازی به رنگ نمودن موهایتان نداشته باشید. پس این هم برای از بین بردن زردی موی رنگ شده که خیلی ها از این قضیه ناراحت بودند.

توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب رنگ مو, به پایه موی شخص نیز بسیار توجه نمایید. رنگ‌هایی که روی کاتالوگ‌ها می‌بینید همه روی موهای دکلره شده امتحان شده است حتی مشکی پر کلاغی. بنابراین یک فرد ایرانی با پایه رنگ تیره هرگز توقع نداشته باشد که رنگ انتخابی روی موهایش دقیقا همان سایه را ایجاد کند. اگر دقیقا همان رنگ و سایه را می‌خواهید موها نیاز به دکلره دارد و یا باید از روش تکرار رنگ مو استفاده نماید. که آن هم نیاز به چند مرحله رنگ آمیزی دارد.

نکته مهم پایانی
برای پایدار کردن رنگهای فانتزی:

اگر به رنگ مناسب خود رسیدید دوام آن برایتان اهمیت پیدا خواهد کرد در رنگهای فانتزی مانند قرمز، بنفش و…  برای پایدار کردن و تثبیت رنگ آن باید بعد از یک هفته تا ۱۰ روز از رنگ کردن و وقتی هنوز موها چندان رنگ خود را از دست نداده‌اند، آنها را رنگساژ کنید تا رنگ ثابت شود. حواستان باشد که بعد از ۱۵ تا ۲۰ روز رنگساژ دیگر فایده‌ای ندارد و برای به‌دست آوردن همان رنگ قبلی باید مجددا موها را کامل رنگ کنید. در مورد رنگهای غیر فانتزی نیز همینطور عمل کنید میتوانید در مدت زمان گفته شده رنگساژ را با رنگ مو و اکسیدان تهیه و به صورت شامپویی موهایتان را با آن بشویید تا دوام رنگ افزایش یابد. 

کلام آخر اینکه دوام رنگ مو بیش از هر چیز به ساختار و سلامت موهای شما بستگی دارد که اگر موهایی خشک و آسیب دیده دارید در واقع زیر میکروسکوپ موهای شما همچون یک آبکش عمل خواهد نمود و دارای شکاف های زیادیست که رنگدانه های رنگ مو را از ساقه موی شما در هنگام شستشو خارج میکند و اگر موهایی سالم دارید این مژده را به شما میدهیم که کوتیکل ساقه موی شما به خوبی روی هم خوابیده اند و حفره چندانی برای فرار رنگدانه های رنگ مو از ساقه موهایتان وجود ندارد و درنتیجه رنگ موی شما ثبات بیشتری خواهد داشت. در دیگر مقالات رخ نگار به اندازه کافی در مورد احیا و تقویت موهای آسیب دیده صحبت کردیم که از مقاله های آریش موی رخ نگار میتوانید آنها را مطالعه نمایید.

از بین بردن زردی و نارنجی موها

تفاوت ساقه موی سالم و آسیب دیده

 

ادامه مطلب
تمام نکات تخصصی خرید روغن آرگان با آموزش انواع مدلهای تقویت مو

 

مراقب خودتون باشید و منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیازها به این مطلب

خلاصه

از بین بردن زردی و نارنجی موها مساله ای است که برای خانم ها و مخصوصا بانوان ایرانی ایجاد شده زیرا ایرانیها برخلاف خانم های اروپایی دارای موهایی با تن گرم و خرمایی هستند این رنگ به طور ذاتی در خود قرمزی داشته و مشکلاتی که در خصوص درنیامدن اکثر رنگ موهای روشن بر روی موی این عزیزان ایجاد میشود

به طور کلی
4.9
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.11 (115 رای)

دیدگاه (26)

 1. افسانه ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ پاسخ

  سلام من موهام رو دکلره کردم که به پایه ۴ رسید الان دورنگ شده نارنجی طلایی وروی موهام رنگ شکلاتی تیره زدم ولی بازم دورنگه جلوی موهام زرد ونارنجی چیکارش کنم چهه رنگی روش بذارمکه تیره بشه یااگه دوباره دکلره کنم وبه پایه برسه تن نارنجیش از بین میره

 2. مریم گل ناز ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ پاسخ

  سلام من موهای خواهرمو دکلره کردم قرمز شدد.بعد رنگ دودی نقره ای ۱۰٫۱گذاشتم همون رنگ دکلره شده تغییر نکرده فقط یکم نارنجی شده. چی بزارم موهاش از هویجی دربیاد تیره نمیخواد زیتونی هم نمیخاد

  • Rokhnegar ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ پاسخ

   سلام
   رنگ های گروه خاکستری ۸ و یا اینکه دکلره کنید

 3. مریم گل ناز ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ پاسخ

  سلام من موهای خواهرمو دکلره کردم قرمز شدد.بعد رنگ دودی نقره ای ۱۰٫۱گذاشتم همون رنگ دکلره شده تغییر نکرده فقط یکم نارنجی شده. چی بزارم موهاش از هویجی دربیاد تیره نمیخواد زیتونی هم نمیخاد

 4. مریم گل ناز ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ پاسخ

  سلام من موهای خواهرمو دکلره کردم قرمز شدد.بعد رنگ دودی نقره ای ۱۰٫۱گذاشتم همون رنگ دکلره شده تغییر نکرده فقط یکم نارنجی شده. چی بزارم موهاش از هویجی دربیاد تیره نمیخواد زیتونی هم نمیخاد

 5. شراره ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ پاسخ

  سلام من بعد از ۲سال مشکی زدن ب موهام الان ریموو کردم و دکو هم زدم حالا دوبار روش رنگ کردم ولی موهام کلا نارنجی درمیاد. رنگ خاکستری و ماسه اس با واریاسیون آبی هم نارنجی شد رو موهام. باید چیکارکنم؟

 6. سیما ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ پاسخ

  با سلام. من موی طبیعی خودم رو میخواستم روشن کنم که به رنگ گردویی برسه. اول هم سافه ها و بعد ۱۵ دقیقه ریشه رازدم اما ریشه موهام یک کم تن زردی و کمی تون نارنجی گرفته. و یه درجه از ساقه مو هام روشن تر شده. به نظر شما با شستشوی موها این تون نارنجی بهتر میشه.
  اگر موهام رو یه رنگ دیگه دیگه بزارم یه دست در میاد و این تون نارنجی و زردیش گرفته میشه، یا بهش دست نزنم؟؟
  چکار میتونم برای تون نارنجیش بکنم؟

 7. Z ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ پاسخ

  سلام من موهام زمینه قهوه ای تیره است وهایلایت کردم بادکلره که الان فقط هایلایتهازردشده وهیچ رنگی رودکلره نزدم الان بایدچیکارکنم که زردی هایلایت گرفته شه وبه رنگ زمینه بخوره ممنون میشم جواب بدید

 8. مرجان ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ پاسخ

  سلام من میخواستم موهامو بلوندمسی کنم واریاسیون بنفش هم ریختم موهام زیتونی شدفکر میکنم رنگ ایراد داشت بعد اومدم سه صفرزدم که نارنجی بشه ریشه موهام کمشکی بودنارنجی شد اونا فقط یکم سبزطلایی شد دوباره مسی زدم یدست بشه بالاییا شرابی شده پایینیا هم قهوه ای زیتونی دکلره هم نمیخوام کنم بنظرتون با دکوکرم یا ۵صفر یاشامپو یه همچین چیزی کلا نارنجی بشه یدست بشه لطفاراهنماییم کنید

  • Rokhnegar ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ پاسخ

   سلام
   دکوکرم کنید موها رو و وقتی به پایه ۸ رسید از ترکیب ۷ مسی و یک چهارم برنز با اکسیدان ۶ درصد استفاده کنید

 9. سارااااازهرایی ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ پاسخ

  با سلام، من موهام مشکیه و بخاطر رفع سفیدی مو دوبار n3 گذاشتم تا اینکه ۶ ماهپیش امبره کردم، خوب جواب داد و رنگ باز کرد اما الان زرد شده، به من گفتم رنگ دودی با واریاسیون بنفش بزنم تا رنگش درست بشه، آیا شما هم تایید میکنید،؟؟ و اینکه مقدار ترکیب کنم؟؟؟ وچقذ رو موهام بمونه؟ کل مو رو رنگ کنم یا فقط قسمت پایین؟؟ در ضمن تار موهام زخیم و دیر رنگ باز میکنه، از شما ممنونم

  • Rokhnegar ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ پاسخ

   سلام
   اگر صرفا گرفتن زردی موهاتونه از شامپو های ضد زردی استفاده کنید و اگر میخواید با رنگ ضد زردی داشته باشید حتما از واریاسیون نقره ای و بنفش و کمی رنگ دودی در ترکیب رنگتون استفاده کنید

 10. رها ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ پاسخ

  سلام من موهای خودم خرمایی بود چند بار رنگ کردم آخرین بار رنگ زیتونی ۱۰ گذاشتم تن نارنجی گرفت روش مش زدم الان ریشه ها ۱۰ سانت دراومده میخوام یه رنگ طبیعی خوشکل بزارم که تن نارنجی و زرد هم از روی موهام از بین بره چه رنگی بزارم به نظرتون؟

  • Rokhnegar ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ پاسخ

   سلام
   الان موی شما در چه پایه ای هست؟

   • رها ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ پاسخ

    جلوی مو که موهای خودم هست پشت موها که مش بوذه پایه هفت در ضمن موهام حالت چند رنگ شده

    • Rokhnegar ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ پاسخ

     با توجه به ریشه های تیره و چند رنگی موهاتون برای یکدست شدن و داشتن یک رنگ شیک نیاز به استفاده دکوکرم دارید تا زمینه موها یکدست بشه

     • رها ۱۳۹۷/۱۱/۱۶

      ممنون از پاسختون بعد از دکوکرم چه رنگی رو پیشنهاد میکنید که طبیعی خوشکل بشه؟ و یه سوال دیگه اگه دکوکرم نزنم چه رنگی میتونم بزارم؟

     • Rokhnegar ۱۳۹۷/۱۱/۱۸

      نیاز به دکوکرم دارید
      بعد از دکو ترکیب تنباکویی و فندقی میتونه کمکتون کنه
      بیشتر تنباکویی و یک پنجم تیوب فندقی با اکسیدان ۶ درصد و یک بند واریاسیون بنفش

 11. نازنین ۱۳۹۷/۱۱/۱۲ پاسخ

  سلام من موهامو زیتونی خیلی روشن خواستم بزارم ولی الان رنگش نارنجی شده چیکارش کنم

  • Rokhnegar ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ پاسخ

   باید با دکلره نارنجی هارو از بین ببرید.
   زیتونی شیک نیاز به پایه مناسب داره.

 12. somaye ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ پاسخ

  سلام عزیزم من میخواستم موهام روروشن کنم الان نارنجی شده میتونم رنگ مرجانی بزارم روش؟؟به نظرتون جالب میشه؟وچه ترکیبی ؟

 13. فرناز ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ پاسخ

  با سلام و خسته نباشید من میخواستم موهام قهوه ای مایل به قرمز بشه شماره ۶ ماهاگونی شرابی رو گرفتم اما موهام نارنحی و زردشد الان چطور میتونم رنگ مورد نظرم رو در بیارم ممنون🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

  • Rokhnegar ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ پاسخ

   سلام از ترکیب رنگ موی ۶/۸۸ و نصفی ۷/۲ خاکستری استفاده کنید

 14. سمیه ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ پاسخ

  سلام عزیزم من میخواستم موهام رو روشن کنم رنگ پلاتینه خیلی خیلی روشن با دودی خیلی خیلی روشن رو قاطی کردم باهم زدم الان موهام نارنجی شده😭چیکار کنم که هم رنگش یه رنگ روشن و قشنگ در بیاد هم ازین رنگ نارنجی خلاص بشم ؟ممنون میشم جواب بدین و اینکه چون ریشه موهام ضمینه موهای خودم بود و ساقه تن قهوهای ریشم روشن تر شده

  • Rokhnegar ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ پاسخ

   سلام
   از رنگ های گروه مرواریدی خاکستری استیل استفاده کنید مثل ترکیب شماره ۷ و ۸ مرواریدی خاکستری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *