قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty 
قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty 

از بین بردن زردی و نارنجی موها با 7 روش فوری آسان در منزل

main-zard-narenji

روشهای از بین بردن زردی و نارنجی موها دغدغه ی مهمی برای همه ی افراد به خصوص ایرانی ها است. زیرا ایرانی ها برخلاف اروپایی ها دارای موهایی با تناژ خرمایی هستند. این رنگ به طور ذاتی در خود قرمزی دارد. تیرگی و ساختار نسبتا ضخیم مو از عوامل دیگر است. پس اکثر رنگ موهای روشن بر روی موی شما بدون دکلره به درستی ایجاد نمی شود. از بین بردن قرمزی و نارنجی مو را در این مقاله می یابید.

جلوگیری از زردی مو در دکلره با پایه مناسب دکلره

برای گرفتن زردی و نارنجی مو

چه کنیم؟

در این مقاله با روش های رفع زردی و نارنجی موهایتان آشنا خواهید شد. ولی برای آشنایی بهتر باید پایه های رنگی و توضیحاتی ابتدایی را بدانید. درک این موضوع به شما در خرید رنگ مو قیمت مناسب کمک شایانی می نماید.

مزایای شناخت پایه های رنگ

انتخاب رنگ موهای مناسب بدون زردی و نارنجی

از بین بردن نارنجی موی دکلره شده

 از بین بردن توناژ نارنجی مو 

از بین بردن زردی مو

از بین بردن نارنجی مو با واریاسیون

گرفتن زردی مو

حذف تن نارنجی موها با مواد دکلره مرغوب

فیلم آموزش رفع زردی و نارنجی موها و ساخت رنگ سفید یخی به صورت عملی

دلایل زردی و نارنجی موها:

۱. عدم شناخت پایه های رنگ :

هنگامی که مو از تیره به روشن در می آید. توناژهای مختلفی پیدا می کند. توناژهای تیره معمولا قرمزی دارد. در پایه های متوسط توناژ نارنجی وجود دارد. هنگامی که مو به پایه بلوند متوسط تا روشن می رسد. مو توناژ زردی پیدا می کند. طبق متن زیر ابتدا پایه های رنگ با عدد مشخص می شوند. این اعداد به عبارتی درجه تیرگی و روشنی مو را مشخص می نماید. در سمت دیگر نیز توناژ های مربوط به پایه مو مشخص شده است.

1- مشکی،تیره‌ترین رنگ

2- قهوه‌ای خیلی تیره- قرمز قهوه ای

3- قهوه ای متوسط- قرمز

4- قهوه ای روشن- قرمز / نارنجی

5- قهوه ای خیلی روشن- نارنجی

6- بلوند تیره- زرد/نارنجی

7- بلوند متوسط- زرد

8- بلوند روشن- زرد/طلایی

9-بلوند خیلی خیلی روشن- زرد

10- بلوند پلاتینه- زرد خیلی کمرنگ

نکته های روشن کردن مو :

همه موهایی که تا پایه ۵ تا ۷ روشن می شوند. دارای نارنجی غالب خواهند بود. بایستی روش هایی برای از بین بردن رنگ نارنجی مو برای این موها درنظر گرفته شود. هم چنین موهایی که تا پایه 8 و 9 روشن می شوند. دارای توناژ زردی غالب هستند.

از بین بردن قرمزی و نارنجی مو

باید برای این موها نیز روش هایی برای از بین بردن زردی مو اتخاذ شود. در ادامه همه این راهکارها را مطالعه خواهید نمود.

البته این را هم در نظر داشته باشید. اگر خواهان رنگهای گروه فندقی و یا بلوطی هستید. بهتر است موها را از همان پایه ۵ یا ۷ روشن تر نکنید. تونالیه مسی و یا قرمز موجود در این رنگها درواقع رنگ مناسب برای پایه نارنجی خواهد بود.

از بین بردن زردی و نارنجی موها از بین بردن زردی و نارنجی موها

 

۲. تیرگی مو – دلیل دوم زردی و نارنجی شدن موها:

تیرگی مو و ذات قرمز مو دلیل تن نارنجی موها

 

موهای اروپایی‌ها به علت اینکه پایه روشن دارند. تقریبا از پایه پنج به بالا , رنگ مو ها همان سایه را ایجاد می‌کند. حتی در خانم‌هایی که موهای سفید بیشتری دارند. رفله (بازتاب) رنگ انتخابی بسیار نزدیک‌تر به رنگ کاتالوگ مو خواهد بود. اما نسبت به خانمی که رنگ موی مشکی یا قهوه‌ای سیر دارد. تناسب رنگ دلخواه با رنگ نهایی روی مو خیلی کمتر است. 

۳. عدم دکلره مناسب- دلیل سوم زرد شدن مو:

تن نارنجی موها در پایه ۶ دکلره

تن نارنجی موها

 

گالری انواع دکلره را با قیمت از اینجا ببینید

سوالات زیادی از رخ نگار پرسیده شده است.

اینکه موهام زرد شده چیکار کنم ؟ 

یا اینکه

از بین بردن زردی موی دکلره شده به چه صورت است ؟ 

یا 

گرفتن زردی مو

ولی عجله نکنید پاسخ خود را برای روش ضد زردی مو خواهید گرفت.

هنگام روشن کردن موهای تیره مشکل زردی و نارنجی موها دوباره ظاهر می شود. اگر این میزان روشنی کافی نباشد. به اصطلاح, عملیات روشن سازی موها در پایه ۶ و ۷ متوقف می شود. این پایه دقیقا همان پایه نارنجی مشکل زا برای اکثر بانوان است. بنابراین قبل از خرید پودر دکلره باید به این نکته توجه شود. چرا که شاید نیاز به حجم بیشتر از پودر باشد. در ضمن حتی بعد از این پایه هم به زردی غالب خواهید رسید. اما در نهایت باز هم خوشایند نیست.

۴. عوامل شیمیایی و طبیعی-دلیل آخر نارنجی شدن توناژ مو

عواملی دیگر که باعث نارنجی شدن تن رنگ مو می شوند. شامپو با سولفات، محصولات حاوی سیلیکون و پارابن است. آب اقیانوس و آب استخر و قرار گرفتن در نور خورشید به صورت مداوم عامل دیگر زردی و نارنجی شدن موها است.

برای رفع زردی و نارنجی موها چه کار کنیم ؟

از بین بردن زردی و نارنجی موها با شامپو ضد زردی

تن نارنجی موها

تن نارنجی موها

برای از بین بردن زردی و نارنجی موها چه کار باید کرد.  این سوالی است که در ذهن همه پیش می آید. موارد زیر شامل روشهای حذف زردی و نارنجی موها است. شاید ساده ترین ترفند برای از بین بردن زردی مو, بازگرداندن رنگ تیره به موهاست. ولی شاید شما نخواهید موهایی را که با ریسک های زیادی روشن نموده اید. به این راحتی تیره نمایید. پس احتمالا دوباره موها را روشن تر می نمایید. تا موها به پایه ۸ برسد. ولی آیا پایه ۸ پایه مناسبی است؟. اگر از نارنجی موها در مرحله قبل خلاص شدید. در این مرحله به رنگ زرد برمی خورید. حالا چه کار باید کرد؟. نگران نباشید!. در ادامه نکاتی ارائه شده است. این نکات به شما در  از بین بردن زردی و نارنجی موها کمک خواهد نمود.

۱. کمک پودرهای دکلره در رفع رنگهای زرد و نارنجی مو:

حذف نارنجی موها با پودر دکلره مناسب

رفع زردي مش

پودرهای دکلره هم دارای رنگهای مختلفی هستند. هر رنگ برای خنثی سازی طیف خاصی از رنگهای مزاحم کاربرد دارند. اگر از دکلره بنفش استفاده کنید. موهای شما بدون زردی و یا با زردی کمتری روشن خواهند شد. اگر از پودرهای سبز استفاده نمایید. قرمزی موهای شما بعد از دکلره به مراتب کاهش می یابد. اگر از پودرهای دکلره آبی بهره ببرید. از مشکل رنگهای نارنجی و هویجی راحت خواهید شد. ولی حتی بعد از این کار هم مشکلاتی در خصوص رنگهای مزاحم داشته باشید.

ادامه مطلب
نانو بوتاکس مو

جلوگیری از زردی مو در دکلره

مهم ترین نکات در دکلره مناسب را رعایت کنید.

انتخاب پودر دکلره با کیفیت

انواع و اقسام پودرهای دکلره در بازار موجود می باشند. حتی پودرهای یخ نیز به دلیل مواد مخصوص موجود در آن از گرمای اضافی در حین دکلره جلوگیری می کند. در ضمن به جای پودر دکلره می توانید از دکوکرم نیز استفاده کنید. دکوکرم ماده دکلره را به صورت کرم مانند در آورده است. بنابراین کار با آن راحتتر و ملایم تر از پودر دکلره است. می توانید از پودر دکلره یا دکوکرم آبی برای حذف نارنجی مو بهره ببرید.

افزودن اولاپلکس داخل مواد دکلره

اولاپلکس به دلیل استحکام پیوندهای سولفیدی از مو حین دکلره محافظت می کند. در نتیجه زمان دکلره شما به دلیل افزایش مقاومت مو بالا می رود. با این کار هم مویتان محافظت می شود. هم راحتتر به پایه میرسد. اولاپلکس شامل دو شماره 1 و 2 می باشد. ماده 1 معمولا در دکلره ریخته می شود. ماده دوم به عنوان ماسک مو می باشد. حتما هر دو بایستی با هم و همزمان به کار برده شود. اولاپلکس شماره 2 باید دو برابر اولاپلکس شماره 1 باشد.

 خرید و مشاهده مصرف اولاپلکس 

افزودن سایر مواد محافظتی برای حذف  نارنجی و زردی مو 

می توانید از دیگر مواد مراقبت مو مانند خاویار مو و یا قطره آنتی دمیج نیز در دکلره خود بریزید. به دلیل افزایش مقاومت و پایداری مو راحتتر عمل دکلره انجام می شود.

خرید خاویار مو

اکسیدان های با کیفیت و مناسب برای حذف تن نارنجی موها

بهتر است از اکسیدان 12 درصد برای روشن کردن ناگهانی مو استفاده نکنید. این کار شوک به مو وارد می کند. منتها اگر به هر دلیل می خواهید سریع تر پایه مو خود را روشن نمایید. می توانید کلیه مراحل را با اکسیدان نه درصد انجام دهید. روش استفاده از انواع اکسیدان خارجی و ایرانی را در مقاله شناخت تفاوت اکسیدانها مطالعه کنید.

از بین بردن نارنجی مو با واریاسیون

شما با ترکیب واریاسیون آبی می توانید توناژ نارنجی را از بین ببرید. بهترین واریاسیون ضد نارنجی واریاسیون ابی است. چون رنگ ابی ضد نارنجی است. البته واریاسیون خاکستری و دودی نیز تا درجاتی می تواند رنگ نارنجی را از بین ببرد. ترکیب رنگ برای از بین بردن نارنجی مو اصولا خاکستری و دودی به همراه واریاسیون ابی است.

از بین بردن زردی مو

رفله گیری مو از رنگ زرد/ نارنجی و شروع کار خنثی سازی:

پس از رسیدن مو به پایه های بالا مثل پایه ۸ و ۹ یکی از روشهای مهم, رنگساژ برای از بین بردن زردی دکلره است. این کار توسط شامپو رنگساژ یا واریاسیون ها و حتی رنگ موها انجام می پذیرد. این روش در رفع زردی و نارنجی موها  نقش بسزایی دارد. برای از بین بردن زردی مو با واریاسیون می توان توسط واریاسیون بنفش ولی به میزان کم این کار را انجام داد.

در ضمن رفله به معنای بازتاب رنگی است. این بازتاب رنگ موها در زیر نور نسبتا قوی ایجاد می شود. شما شاید در نور معمولی و فضای اتاق این رفله ها یا رنگهای مزاحم را در موهای خود نبینید. اگر مشکل ایجاد رنگهای مزاحم پس از دکلره روی داد. رفله گیری دکلره را با روش های زیر انجام دهید.

از بین بردن زردی مو با واریاسیون

واریاسیون های کاربردی برای مشکل زردی و نارنجی مو:

جلوگیری از زردی مو در دکلره

واریاسیون برای گرفتن زردی مو واریاسیون نقره‌ای و یا بنفش ( ضد زردی) است. برای گرفتن زردی مو مناسب هستند. برای موهای زرد رنگ و دکلره شده توجه کنید. استفاده از واریاسیون بنفش روی دکلره باید با احتیاط انجام گیرد. زیرا اگر چه خیلی مشکل گشا است. اگر با حجم زیاد و اکسیدان کم به کار گرفته شود. موجب ارغوانی و بنفش شدن موهای شما می شود. البته دوام واریاسیون زیاد نیست. با شستشوهای مکرر نیز زود از بین می رود. رنگساژ با واریاسیون نقره ای هم به طور نسبی موجب رفع زردی موها خواهد شد. البته باز هم نیاز به رعایت میزان مواد روی مو دارد. در ضمن از بین بردن زردی ریشه مو نیز به همین شکل انجام می شود. ولی زمان ماندگاری مواد روی ریشه باید کمتر از ساقه موها باشد. 

گرفتن زردی مو با واریاسیون

برای گرفتن زردی مو از چه واریاسیونی استفاده کنیم ؟ بنفش و نقره ای

رسیدن به بلوند گرم طلایی استخوانی با حذف نارنجی موها

حال برای از بین بردن رنگ نارنجی مو چه باید کرد بدانید ؟

نارنجی شدن مو و یا رنگ هويجي بعد از دکلره یکی دیگر از مشکلات است. احتمالا با آن در حین دکلره دست و پنجه نرم خواهید کرد. در این مسیر واریاسیون آبی و خاکستری ضد نارنجی هستند. بنابراین رنگ نارنجی را خنثی می‌کنند. ولی باید در استفاده از واریاسیون ها دقت لازم را در حجم مواد و زمان به کار ببرید. واریاسیون ها از رنگهای خالص تشکیل شده اند. پس باید ابتدا مقدار کمی از آنها یعنی نهایتا یک الی دوبند انگشت را به کار ببرید. در نهایت در صورت نیاز مقداری به آن بیافزایید. ترکیبات رنگ مو خاکستری و دودی  هم میتواند به رفع این مشکل بسیار کمک کند.

ترکیب واریاسیون با اکسیدان:

از واریاسیون ها با توجه به نیاز خود می توانید در رنگها ترکیب نمایید. اینکه به چه میزان ترکیب شود. به حجم رنگ مو و میزان موهای شما بستگی دارد.

ولی از واریاسیون ها به میزان خیلی کمی در رنگ موهای خود استفاده کنید. تا موجب تیرگی موهایتان نشود.

ادامه مطلب
رنگ ریشه و تکنیک جدید رنگ کردن ریشه موهای روشن و سفید

واریاسیون برای گرفتن نارنجی مو

 خرید انواع واریاسیون 

حذف نارنجی موها با واریاسیون آبی

 نارنجی و زردی مو

جلوگیری از زردی مو در دکلره

برای رفله گیری و رنگساژ با واریاسیون توجه داشته باشید. معمولا این کار با اکسیدان 6 درصد انجام می گیرد. قبل از خرید اکسیدان حتما توجه کنید. میزان اکسیدان سه برابر حجم واریاسیون است. به دلیل اینکه واریاسیون رنگ خالص می باشد. باید میزان اکسیدان مصرفی آن بیشتر باشد. این از ایجاد رنگ ناخواسته و یا تیرگی در موهای شما جلوگیری می نماید. البته در برخی موارد به جای اکسیدان از شامپوهای سفید رنگ نیز برای رقیق کردن رنگساژ واریاسیون استفاده می کنند.

استفاده از شامپو مخصوص ضد زردی و یا ضد نارنجی

شامپوی ضد زردی مو, بنفش یا شامپوی سیلور دارای خاصیت حذف زردی هستند. با توجه به رنگ بنفشی که دارا هستند. رنگ زرد مو را از بین می برند. این شامپو در برندهای گوناگون تولید شده است. شامپو بنفش برای گرفتن زردی مو بسیار مفید می باشد.

همیشه یک شامپوی ضد زردی داشته باشید. در نتیجه هر گاه رنگ موی زرد را بر روی سر خود مشاهده کردید. با استفاده از آن، زردی مو را می گیرید. با هر بار استفاده از این شامپو مقداری از زردی موهایتان گرفته می شود. از این شامپو هم بعد از دکلره و هم برای از بین بردن زردی مو بعد از رنگ موها استفاده می شود. شامپوی ضد نارنجی هم میتواند کمک زیادی برای رفع نارنجی و قرمزی موهای شما نماید که البته باید روی موهای دکلره و بدون رنگساژ انجام شود. 

نکات از بین بردن زردی و نارنجی موها

اگر خواهان رنگ موی بلوند استخوانی بدون زردی هستید. می توانید موهایتان را تا پایه ۸ و ۹ روشن نمایید. سپس آنها را با این شامپو بشویید. بنابراین با گرفتن زردی موها, گیسوهایتان به رنگ استخوانی زیبایی در می آیند. پس دیگر نیازی به رنگ نمودن موهایتان ندارید. در نتیجه این روش برای از بین بردن زردی موی رنگ شده بسیار جذاب است.

گرفتن زردی مو با شامپو ضد زردی

 

 

دقت در انتخاب رنگ مو

از بین بردن زردی و نارنجی موها

هنگام انتخاب رنگ مو, به پایه مو بسیار توجه نمایید. رنگ‌هایی که روی کاتالوگ‌ها می‌بینید. همه روی موهای دکلره شده امتحان شده است. حتی مشکی پر کلاغی!. بنابراین با پایه رنگ تیره, هرگز رنگ انتخابی روی موها دقیقا همان سایه را ایجاد نمی کند. اگر دقیقا همان رنگ و سایه را می‌خواهید. موها نیاز به دکلره دارد. در ضمن می توانید از روش تکرار رنگ مو نیز استفاده نمایید. البته آن هم نیاز به چند مرحله رنگ آمیزی دارد.

چه رنگی روی موی نارنجی بزنیم

رفع تن نارنجی موها با واریاسیون آبی و رنگهای دودی خاکستری

 نارنجی و زردی مو

حال یک سری مشکل را که بسیار عمومی است به طور کامل برای شما عزیران مطرح می نماییم.

چالش های زرد و نارنجی شدن موها :

چالش از بین بردن زردی و نارنجی موها :

خیلی از دوستان در سایت رخ نگار از ما سوال می کنند. ” موهام نارنجی شده چیکار کنم ؟ “. ما به این دوستان می گوییم. به رنگ‌هایی که پایه‌ی آبی دارند, نیاز دارند. رنگ‌های دودی یا خاکستری دارای توناژ آبی هستند. پس رنگ نارنجی را خنثی می‌کند. در دنیای رنگ‌ موها، آبی, متضاد نارنجی است. پس با ترکیب رنگ آبی یا رنگ خاکستری می توان رنگهای نارنجی را خنثی کرد. این همان راهی است که پیشنهاد می شود. چگونه رنگ نارنجی مو را از بین ببریم.  این که دیگر حالت زنگ زدگی و رنگ هویجی موها را نبینیم. پس به رنگ ایده‌آل خود نزدیک تر می شوید.

حذف نارنجی موها با رنگهای دودی

چالش دوم مشکل زردی و نارنجی شدن موها:

سوال دیگر این است. ” چطوری زردی مو رو از بین ببریم “.

رنگ مو ضد زردی نیز گروه دیگری از رنگها است. این رنگ ها می تواند خاصیت طلایی و زردی موها را از بین ببرد. بنابراین می توان به گروه یاسی – بنفش خالص – ارغوانی بنفش و نقره ای اشاره کرد. البته با توجه به پایه موها در حجم و زمان های مکث متفاوت به کار گرفته می شوند. البته واریاسیون بنفش روی دکلره هم اگر با دقت استفاده شود. می تواند به رفع زردی مو کمک کند.

جلوگیری از زردی مو در دکلره با شامپو ضد زردی

رفع زردی و نارنجی مو

اگر رنگ‌ مویتان به سمت طلایی-قرمز کشیده شد. از پایه‌ی سبز استفاده نمایید. اگر به سمت نارنجی-طلایی سوق پیدا کرده‌ است. از توناژ آبی یا خاکستری استفاده کنید.

ترکیب زیتونی دودی بهترین راه حذف نارنجی موها

رنگساژ برای گرفتن زردی مو

رنگساژ برای گرفتن زردی مو چندین روش دارد.

۱- استفاده از شامپو ضد زردی یا همان شامپو سیلور روی موی نمدار به مدت ۵ تا ۱۵ دقیقه و سپس ابکشی مو.

۲- استفاده از ۴ سانت واریاسیون بنفش + اکسیدان نه درصد (به اندازه ۳ برابر ) و سپس شستشو مو با آب پس از ۵ دقیقه.

۳- واریاسیون بنفش + اندازه برابر اکسیدان نه درصد + اندازه برابر شامپو معمولی (شامپو رنگ بنفش)

۴- استفاده از رنگساژ هایلایت نقره ای + دو بند انگشت واریاسیون بنفش + ۹ دودی + اکسیدان ۶ درصد

در ضمن, فیلم آموزش شناخت دایره رنگ و روش خنثی سازی رنگ مو از قسمت آموزش سایت رخ نگار قابل دسترسی است. این فیلم قانون کلی در دنیای رنگها را به طور کامل توضیح می دهد. 

چالش سوم تناژ زردی و نارنجی موها :

پایدار کردن رنگهای ضد نارنجی و زردی :

اگر به رنگ مناسب خود رسیدید. دوام آن برایتان اهمیت پیدا خواهد کرد. در رنگهای خیلی روشن بعد از دکلره مانند یاسی، دودی و غیره این امر بسیار مهم تر است. برای پایدار کردن و تثبیت رنگ آن از یک هفته تا ۱۰ روز از رنگ کردن آنها را رنگساژ کنید. تا رنگ ثابت شود. البته بعد از 15 تا 20 روز رنگساژ دیگر فایده‌ای ندارد. بنابراین برای به‌ دست آوردن همان رنگ قبلی باید مجددا موها را کامل رنگ کنید. استفاده از شامپو رنگ بعد از دکلره بسیار مناسب است. راه دیگر رنگساژ نیز ترکیب رنگ با سه برابر اکسیدان ۶ درصد است. 

ادامه مطلب
رنگ مو فانتزی بدون دکلره جدید و لاکچری با ۵۰ مدل متفاوت زیبا

 

نتیجه گیری مقاله از بین بردن تناژ زردی نارنجی مو :

دوام رنگ مو بیش از هر چیز به ساختار و سلامت موهای شما بستگی دارد. اگر موهایی خشک و آسیب دیده دارید. زیر میکروسکوپ موهای شما همچون یک آبکش عمل خواهد نمود. پس دارای شکاف های زیادی است. در نتیجه رنگدانه های رنگ مو را از ساقه مو در هنگام شستشو خارج می شوند. بنابراین خرید ماسک مو خوب می تواند مشکل گشا باشد. به مرور نیز تثبیت رنگ موهایتان نیز بالاتر می رود. اگر موهایی سالم دارید. کوتیکول ساقه موی شما به خوبی روی هم قرار می گیرد. پس حفره چندانی برای فرار رنگدانه های رنگ مو از ساقه موهایتان وجود ندارد. درنتیجه رنگ موی شما ثبات بیشتری خواهد داشت. در ضمن خرید روغن آرگان برای بعد از حمام نیز به احیا و بازسازی ساقه موی شما بسیار کمک می کند. در دیگر مقالات رخ نگار در مورد احیا و تقویت موهای آسیب دیده صحبت کردیم.  از مقاله های آرایش موی رخ نگار می توانید آنها را مطالعه نمایید.

از بین بردن زردی و نارنجی موها

 

تفاوت ساقه موی سالم و آسیب دیده

روی موی نارنجی چه رنگی بزنم

حذف تن نارنجی موها با رنگهای پایه ۶ خاکستری و واریاسیون آبی

تن نارنجی موها

گرفتن نارنجی رنگ مو

فرمول حذف نارنجی موها با پایه ۶ قرمز نارنجی :

رنگ  خاکستری پایه ۶ – نصف تیوپ

رنگ دودی پایه ۷ – یک چهارم تیوپ

رنگ زیتونی پایه ۶ – یک چهارم تیوپ

واریاسیون آبی و دودی و سبز – دو سانت از هر کدام

اکسیدان شماره ۱

حذف تن نارنجی موها با عبور از پایه ۶ دکلره

گرفتن تن نارنجی موها با ترکیب ۷ زیتونی و ۶ خاکستری

فرمول حذف نارنجی موها با توناژ قرمز :

رنگ خاکستری پایه ۶  – سه چهارم تیوپ

رنگ زیتونی پایه ۷ – یک چهارم تیوپ

واریاسیون آبی و دودی و سبز – دو سانت از هر کدام

اکسیدان شماره 2

 

 حذف نارنجی و زردی مو با ترکیب رنگ دودی خاکستری

 

گرفتن زردی و نارنجی مو

رنگ ضد قرمز – سبز یا زینونی است. در نتیجه سری زیتونی را انتخاب کنید + واریاسیون سبز

رنگ ضد نارتجی – خاکستری است + واریاسیون آبی

رنگ ضد زردی – هایلایت نقره ای + واریاسیون بنفش و شامپو ضد زردی است.

واریاسیون خنثی کننده رنگ نارنجی

واریاسیون خنثی کننده رنگ نارنجی در اصل واریاسیون آبی است. منتها ترکیب واریاسیون های دودی و آبی نیز انتحاب مناسبی برای حذف نارنجی است.

چگونه زردی مو را بگیریم

در جواب سوال چگونه زردی مو را بگیریم باید بگوییم که دو حالت دارد. اگر موهایتان را دکلره کرده اید کافی است موها را با شامپو ضد زردی بشویید. اگر در رنگ مویتان پس از رنگ یا رنگساژ زردی وجود دارد. حتما در ترکیب رنگ برای از بین بردن زردی مو به اندازه دو بند انگشت رنگ شرابی یا بنفش بزنید. از طرفی ترکیب دودی و نقره ای در ترکیب با مقدار بسیار کمی شرابی و بنفش بسیار مفید است.

رنگ دودی روی موی نارنجی

اصولا تناژ رنگ دودی از زیمنه رنگ ابی است. رنگ ابی نیز ضد نارنجی است. به هر حال برای حذف رنگ نارنجی ترکیب دودی و خاکستری پایه ۶ با واریاسیون آبی مناسب ترین ترکیب است.

موهام نارنجی شده چیکار کنم

شما برای از بین بردن تن نارنجی مو دو راه دارید:

۱- با توجه به توضیحات موها را مجددا دکلره نمایید. تا مو به پایه ۸ و ۹ برسد. سپس شامپو ضد زردی بزنید.

۲- اگر قصد دکلره مجدد ندارید. رنگ خاکستری پایه ۶ را با دو بند انگشت واریاسیون ابی + اکسیدان ۹ درصد به مو بزنید.

از بین بردن زردی مو با واریاسیون نقره ای

از بین بردن زردی مو با واریاسیون نقره ای نیز ممکن است. منتها زردی مو به صورت عمده توسط واریاسیون بنفش صورت می گیرد. با این حال اصولا رنگ های نقره ای و سیلور اثر ملایمی برای حذف زردی دارند.

بعد از دکو کرم چه رنگی بزنم

اگر موهایتان توناژ نارنجی دارد. حتما رنگساژ دودی خاکستری شماره ۶ را بزنید. برای پایه ۸ حتما از شامپو ضد زردی استفاده نمایید. سپس انواع رنگ های بژ – طبیعی و نسکافه ای را با واریاسیون بنفش می توانید ترکیب نمایید. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله رنگساژ مو را ببینید.

از بین بردن زردی مو بعد از کراتین

برای از بین بردن زردی مو بعد از کراتین  اول از همه اینکه شما باید حداقل تا دو هفته موهایتان را رنگ نکنید. بعد از دو هفته با شامپو سیلور یا همان شامپو ضد زردی و البته خاویار مو موها را بشویید. به طوریکه از خاویار مو در داخل شامپو ضد زردی بزنید. سپس موها را با شامپو ضد زردی بشویید. سپس حتما موها را با ماسک موی بدون سولفات بشویید.

از بین بردن زردی مو با رنگ دودی

گاها برای از بین بردن زردی مو از رنگ دودی استفاده می کنند. منتها رنگ دودی روی پایه زرد دکلره به تنهایی توناژ سبز ایجاد می کند. پس شما حتما اول باید دو بار با شامپو ضد زردی موها را بشویید. سپس از رنگساژ دودی روشن در ترکیب با واریاسیون بنفش و هر رنگ بلوند دیگر مد نظرتان استفاده کنید. 

 

مراقب خودتون باشید.  منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید.

 

خرید شامپو کوچک ضد زردی و نارنجی با تخفیف ویژه فقط با یک کلیک

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیازها به این مطلب

خلاصه

روشهای سریع ساده فوری و حرفه ای در منزل را با حداقل هزینه در این مقاله بیابید. از راههای جلوگیری از زردی و نارنجی تا درمان آن

به طور کلی
4.9
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.06 (234 رای)

386 فکر در مورد “ از بین بردن زردی و نارنجی موها با 7 روش فوری آسان در منزل

 1. زهره گفت:

  سلام
  من موهام نصفش طبیعی وقهوه ای بود نصفش هم از دوسال پیش دکلره داشت بلوند بژ گذاشتم دوبارم دکلره کردم ولی موی طبیعی خودم نارنجی شد و رنگ مو دکلره قدیمی رنگ طوسی قشنگی در اومد چی بزارم که نارنجی از بین بره و رنگ یکدست بشه

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام
   باید مجددا قسمت های نارنجی و جدا شده و دکلره شوند. مو باید به پایه 9 رسیده و شامپو ضد زردی زده شود. در نهایت رنگساژ خاکستری نقره ای انجام دهید.
   مقاله رنگ مو خاکستری را حتما ببینید.
   و
   مقاله رنگ مو دودی جذاب

 2. Pann گفت:

  سلام من یک ماه پیش موهامو اول دکلره بعد آبی کردم الان رنگ آبی از بین رفته و زرد شده دیگه قصد ندارم رنگ کنم می‌خوام رنگ موهام مثل اول بشه چطور زردی دکلره رو از بین ببرم ؟

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام
   اگر مد نظرتان آبی است. باید شامپو ضد زردی به موها بزنید. بعد از این رنگساژ ابی بزنید.
   مقاله رنگ مو ابی را حتما ببینید.

 3. مژده گفت:

  سلام ببخشید من موهامو زرد چند وقت پیش کردم الانم جلو موهام نارنجی مشکی شده یه رنگ تیره میخام بزنم که زردی نارنجیو بگیره چه رنگی با اسکسیدانی بگیرم

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام
   بهتر است رنگ 6 خاکستری را با یک هشتم شرابی ترکیب نمایید. با اکسیدان شماره 1 ترکیب نمایید. سپس موها را با اکسیدان شماره 1 رنگ نمایید.

 4. مریم گفت:

  دکلره گذاشتم ریشه های موم که سفید بود طلایی شده ساق موهام نارنجی روشن لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   ا سلام
   بهتر است یکبار با پودر دکلره موها را دکوپاژ نمایید سپس دو تا سه سری با شامپو ضد زردی موها را شویید. در نهایت رنگساژ مد نظر را بزنید.
   حتما مقاله رنگساژ مو را ببینید.

 5. لیلا گفت:

  سلام ،من موهامو مش کردم مش استخوانی و روش از رنگ مرواریدی استفاده کردم اولش خوب بود ولی بعد شستشو رنگش تغییر کرد و زرد شد چیکار کنم که دوباره رنگ مش روشن‌تر بشه و از زردی دربیاد ؟

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام
   ساده ترین راه شامپو ضد زردی است. دو تا سه بار مو را با این شامپو بشویید. زردی تا حد زیادی از بین گرفته می شود. اگر رنگ خاصی هم مد نظر را دارید رنگ های روشن را با یک سانت واریاسیون شرابی ترکیب کرده و مو را رنگساژ نمایید.
   مقالات
   رنگساژ مو
   و
   رنگ مو بلوند
   را حتما ببینید.

 6. ناشناس گفت:

  سلام من دکلره کردم و پایه هفت رسیده موهام، رنگ زیتونی پلاتینی روشن شماره ۱۰ با واریاسیون دودی بزنم نارنجیشو میگیره؟ تن نارنجیش ضعیفه و میخوام نتیجه رنگم خیلی روشن بشه، ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام
   خیر رنگ پایه 10 مناسب دکلره پایه 7 و توناژ نارنجی نیست. بهتر است رنگ مو خاکستری پایه 7 را با دو بند انگشت واریاسیون ابی و اکسیدان 6 درصد را به مو بزنید.
   حتما مقاله گرفتن زردی نارنجی مو را بگیرید.

 7. مارال گفت:

  سلام خسته نباشید
  من موهامو لایت کردم فکر میکنم به پایه ۸-۹ رسیده اول رنگ استخونی خیلی شیکی بود ولی الان زرد شده چطوری میتونم زردی موهامو از بین ببرم با چه شماره رنگ مویی؟؟

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام 8 دودی را سه برابر با یک برابر نقره ای به همرا دو سانت شرابی و اکسیدان شماره 1 به مو بزنید.

 8. سمیرا بهرامی گفت:

  سلام موهام دوبار دکلره کردم دوبار رنگ گذاشتم الان موهام شستم روشن شد حالت هویجی باید چکاررکنم ممنون میشم بگین

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام
   برای از بین بردن تن هویجی بهتر است از رنگ 6 خاکستری + دو سانت واریاسیون آبی اکسیدان شماره 1 استفاده نمایید

 9. فاطمه خاکی گفت:

  سلام خسته نباشد من موهامو یک با ر رنگ بلوند زیتونی روشن گذاشتم وقتی شستم رنگ موهام به قرمزیو زردی می زد فرداش همون رنگو متوسط گذاشتم باز هم همون شد الان اگه بخوام قرمزی وزردیشو ببرم باید چه کار کنم ممنون می شم جوابمو بدید

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام
   احتمالا موی شما به صورت ذاتی زمینه قرمزی دارد که بهتر است در این موارد مو حتما با دکلره روشن شود تا قرمزی ذاتی مو مشکلی به وجود نیاورد. منتها اگر قصد رنگ زیتونی دارید. می توانید برای حذف قرمزی مو سه برابر دودی شماره 7 را با یک برابر زیتونی شماره 6 و دو بند انگشت واریاسیون دودی و اکسیدان شماره 1 به مو بزنید.

  2. زهره گفت:

   سلام
   من موهام نصفش طبیعی وقهوه ای بود نصفش هم از دوسال پیش دکلره داشت بلوند بژ گذاشتمدوبارم دکل ه کردم ولی موی طبیعی خودم نارنجی شد و رنگ مو دکلرهذقدیمی رنگ طوسی قشنگی در اومد چی بزارم که نارنجی از بین بره و رنگ یکدست بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
Twitter پین‌ترست واتس‌اپ واتس‌اپ Telegram
فروشگاه
Blog
حساب کاربری من