مقالات

مهمترین تفاوت درصد اکسیدانها

تفاوت درصد اکسیدان ها : درصد اکسیدان رنگ مو عاملی بسیار مهم در رنگ مو است. اکسیدان رنگ مو فعال کننده و تسریع کننده در عملیات رنگ آمیزی مو است. اگر اکسیدان با رنگ مو یا مواد دکلره ترکیب شود سرعت واکنش بسیار تسریع می گردد که این امر لازم و ضروریست چرا که اگر رنگ مو را به صورت خالی و بدون اکسیدان بر روی مو بمالید در خوشبینانه ترین حالت 24 ساعت زمان نیاز است تا فعل و انفعلات شیمیایی بین رنگ و مو صورت گیرد. درصد اکسیدان رنگ مو و قدرت های آن متفاوت است.

در ادامه مقاله با آنها آشنا می شوید. اکسیدان شامل هیدروژن پراکسید, ستیل الکل, آب و ستثاریل الکل می باشد. 

قبل از خرید اکسیدان رنگ مو توجه کنید. درصد آن تاثیر زیادی در نتیجه نهایی کار آرایشگران مو دارد. لذا اکسیدان نقش مهمی در رنگ پذیری و حتی ترکیبات ایجاد شده در رنگها دارد.
زیرا انواع اکسیدان رنگ مو در واقع فعال کننده رنگ مو است. البته همه چیز به اینجا ختم نمی شود. سلامتی و جلوگیری از آسیب موها هم در گرو انتخاب صحیح اکسیدان است. لذا توجه به تفاوت درصد اکسیدان بسیار کلیدی است.

درصد اکسیدان رنگ مو

درصد اکسیدان رنگ مو

۱. اکسیدان 3 % 

این اکسیدان با نام های اکسیدان ولوم 10 یا اکسیدان شماره 0/5 نیم نیزشناخته می شود. اکسیدان 3% ضعیف ترین اکسیدان به شمار می رود. در رنگساژها, رنگ های هایلایت, مش و انواع لایت بسیار کاربرد دارد. همچنین قبل از خرید رنگ مو ابن را بدانید.  اکسیدان نیم در رنگهای تیره مثل مشکی و قهوه ای تیره باعث ثبات بیشتر و تیرگی رنگ مو می شود. در ضمن روی پایه های دکلره ده در رنگهای سوپر لایت از این اکسیدان استفاده کنید. زیرا رنگ بهتر و بیشتر در ساختار ملانین مو رسوخ می کند.

 

درصد اکسیدان رنگ مو

 

 

درصد اکسیدان رنگ مو

۲. اکسیدان 6 %

این اکسیدان با نام های اکسیدان ولوم 20 یا اکسیدان شماره 1 نیز شناخته می شود. این شماره برای پوشش تارهای سفید پر کاربرد است. در دکلره های ضعیف و تکنیک دکوپاژ مورد استفاده قرار می گیرد. برای رسوب رنگ در ساقه مو نیز اکسیدان رایجی به شمار می رود. همچنین به منظور کاهش خطر سوختن موها برای مش فویل نیز مفید است. تکنیک های آمبره و سامبره نیز انتخاب مناسبی برای این اکسیدان است. در رنگ ریشه و رنگ ابرو نیز کاربرد زیادی دارد. در ضمن اگر به رنگهای روشن علاقه ندارید. در عین حال موهای چند رنگ نیز دارید. اکسیدان 6 درصد بهترین گزینه برای پوشش مو و یکنواخت کردن آن است. این اکسیدان نیز برای موی دکلره شده مناسب و در دسترس می باشد.

درصد اکسیدان رنگ مو

درصد اکسیدان رنگ مو

۳. اکسیدان 9%

این اکسیدان با نام های اکسیدان ولوم 30 یا اکسیدان شماره 2 شناخته می شود. قابلیت روشن کنندگی دارد. با کمک رنگ های روشن تر و اکسیدان شماره ۲ به باز شدن رنگ موی فرد کمک می نماید. در انواع مدل رنگ مو نیز کاربرد دارد. قبل از خرید پودر دکلره بدانید. یکی از اکسیدان های پر طرفدار برای دکلره اکسیدان 9 درصد به شمار می رود. پس بیشتر جهت رنگهای با پایه متوسط تا بلوند استفاده می نمایند. اگر قصد روشن کردن مو بدون دکلره را در منزل دارید. این اکسیدان برای افراد غیر حرفه ای مناسب تر است. زیرا درصد آب اکسیژنه آن از اکسیدان نمره 3 کمتر است. 

درصد اکسیدان رنگ مو

۴. اکسیدان 12 درصد

این اکسیدان با نام اکسیدان ولوم 40 یا اکسیدان شماره 3 نیز شناخته می شود. معمولا برای دکلره قوی مورد استفاده قرار می گیرد. ترجیحا از این شماره برای دکلره استفاده نکنید. مگر اینکه توسط آرایشگران حرفه ای مورد استفاده قرار گیرد. چون آسیب استفاده از این نوع اکسیدانها برای مو زیاد می باشد. این اکسیدان درجه روشن کنندگی بالایی خواهد داشت. فرق درصد اکسیدان های شماره ۲ و ۳ در دکلره این است. اکسیدان ۹ درصد با سرعت و قدرت کمتری مو را روشن می کنند. اما اکسیدان ۱۲ درصد با قدرت و سرعت بالایی مو را تا پایه های مناسب روشن می کنند. حتما در حین استفاده از اکسیدانهای 12 درصد از اولاپلکس استفاده نمایید. تا آسیب های سطحی وارده به ساقه موی شما ترمیم شود. برای خرید ماسک مو مناسب و با کیفیت نیز می توانید به بخش مراقبت مو سایت رخ نگار مراجعه نمایید. با مطالعه توضیحات محصولات مراقبت مو مناسبترین ها را برای خود انتخاب کنید.

 

ادامه مطلب
رنگ مو دخترانه و معرفی تنوع رنگی به همراه یک دنیا عکس

 تفاوت درصد اکسیدان رنگ مو به طور جداگانه در روشن نمودن مو:

اکسیدان ها به طور خالص نیز می تواند به روشن نمودن مو کمک نماید. اکسیدان شماره ۲ و ۳ این کار را تا حدی انجام می دهد. منتها قدرت اکسیدان ۱۲ درصد در روشن کردن مو بیشتر است.

 

 

درصد اکسیدان رنگ ابرو

قبل از خرید رنگ ابرو بدانید. شماره اکسیدان برای رنگ ابرو نباید بیشتر از 9 درصد باشد. جهت رنگ ابرو در نظر داشته باشید. به هیچ وجه از اکسیدان 12 درصد استفاده نکنید. از اکسیدان 6 درصد برای رنگهای تیره بهره ببرید. اکسیدان 9 درصد را برای رنگهای متوسط و بلوند به کار برید. اما در صورتیکه ابروهای روشن و نازکی دارید. از اکسیدان 3 درصد یا 6 درصد کمک بگیرید. در ضمن رنگهای ابرو در کیت های مخصوص در فروشگاه رخ نگار با قیمت مناسب به فروش می رسد.

 

نکات کاربرد اکسیدان ها:

نسبت مواد دکلره به اکسیدان :

معمولا میزان مصرف اکسیدان به ازای هر سه پیمانه دکلره 150 الی 200 میلی لیتر می باشد. در دکوکرم ها این میزان 1:2 می باشد. یعنی به ازای 100 میلی لیتر دکوکرم به میزان 200 میلی لیتر اکسیدان لازم است. ترجیحا از اکسیدان 12 درصد برای دکلره استفاده نکنید. موهای خود را حتی با زمان طولانی تر ولی با اکسیدان 9 درصد و یا 6 درصد روشن نمایید. در صورت نیاز مواد دکلره را دوباره شارژ کنید. چون اکسیدان 12 درصد عواقب زیادی را برای موها و پوست سر شما به بار می آورد. یکی از آنها خشکی و آسیب دیدن مو است. با خرید روغن آرگان و استفاده هفتگی آن آسیب دیدگی موهایتان را به حداقل برسانید. در هنگام رنگ و یا دکلره داخل مواد  چند قطره از آرگان اضافه نمایید.

نسبت رنگ مو به اکسیدان :

مقدار اکسیدان در رنگ مو معمولا در تمام رنگها یک و نیم به یک است. این نسبت به صورت 1:1.5 نمایش داده می شود. یعنی به ازای 100 میلی لیتر رنگ , نیاز به 150 میلی لیتر اکسیدان می باشد. البته در تکنیک های متفاوت رنگ آمیزی مو این نسبت ها تغییر می کند. مثلا برای رنگساژ, اکسیدان مناسب سه و شش درصد است. در رنگساژ به نسبت 3 برابر اکسیدان ترکیب می شود. مصرف اکسیدان کمتر از حالت استاندارد باعث تیرگی مو می شود. اگر اکسیدان رنگ زیاد باشد. باعث روشن تر شدن رنگ موی شما خواهد شد. البته بهتر است میزان استاندارد را تغییر ندهید. در صورت نیاز از رنگهایی با شماره روشنتر استفاده کنید. انواع اکسیدان در حجم های مختلف در فروشگاه رخ نگار به فروش می رسد.

 

ادامه مطلب
رنگ مو سبز و شناخت ترکیبات این رنگ جذاب

 

 

مراقب خودتون باشید. منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید.


 

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیازها به این مطلب

خلاصه

درصد اکسیدان رنگ مو ها نکته ایست که تاثیر زیادی در نتیجه نهایی کار آرایشگران حوزه مو خواهد داشت لذا اکسیدان به عنوان یک عضو جدانشدنی از آرایش رنگ مو نقش مهمی در رنگ پذیری و حتی ترکیبات ایجاد شده در رنگها دارد

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.98 (125 رای)

42 دیدگاه در “مهمترین تفاوت درصد اکسیدانها

 1. ندا گفت:

  سلام برای موی ضخیم که سفیدی هم داره میخام رنگ موی پایه 6 بذارم از چه اکسیدانی باید استفاده کنم؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بهترین اکسیدان برای گرفتن سفیدی 6 درصد یا همان شماره 1 است. البته شما در مقاله آموزش گرفتن سفیدی مو تکنیک های زیادی درباره گرفتن سفیدی مو را می خوانید و یاد می گیرید.

  2. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   معمولا برای موی سفید از اکسیدان 6 درصد استفاده می شود. البته با کمک ترکیب 7.00 طبیعی اکسترا به علاوه 6 طبیعی و یک چهارم 6 دودی و واریاسیون آبی به اندازه یک بند انگشت می توانید رنگ تیره مناسبی برای پوشش سفیدی حاصل کنید. در ضمن در مقاله اموزش گرفتن سفیدی مو به طور کامل به جزییات این تکنیک پرداخته شده است.

  3. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام خدمت شما
   اکسیدان 6 درصد برای پوشش سفیدی مو مناسب تر است.

 2. Shab گفت:

  عالی بود

 3. آم گفت:

  از مطالبتون استفاده کردم، ممنون!

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام و ممنون از شما

 4. hamideh گفت:

  سلام واتسپ پیام بدم راهنماییم میکنین؟؟؟هزینه داره یا رایگان هیت؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   جهت مشاوره به صفحه مشاوره رنگ مو مراجعه کنید.

 5. سما گفت:

  سلام ، وقت شما بخیر، ریشه موهای مامانم سفید هست ک ب اندازه ۳ سانت رنگش رفته و میخوام با ساقه ک قهوه ایی حدودا ۷ هست یکیش کنم اما نمیخوام ک تِم رنگ قرمز یا نارنجی بده و میخوام ضمن اینکه نهایتا کل مو روشن تر از ساقه ک در حال حاضر هست( یعنی حدودا ۷) بشن یکدست هم بشن ، لطفا راهنمایی میفرمایید که چ شماره رنگ یا رنگهایی ب همراه چ اکسیدانی با هم ترکیب بشن ؟ و اینکه آیا نیاز هست واریاسیون هم اضافه بشه ؟!

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   از شماره واتساپ پایین سایت به ما پیام بدید تا به کارشناس رنگ مو متصل بشید. و یا صفحه مشاوره رنگ مو را مطالعه بفرمایید.

 6. فهیمه گفت:

  برای موهای دکلره که می‌خوایم رنگساژ کاراملی کنیم اکسیدان چند درصد استفاده کنیم موها آسیب دیده ان

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   از اکسیدان 6 درصد و یا 3 درصد (نیم) کمک بگیرید.

 7. م پ گفت:

  سلام خسته نباشید من موهامو با تونر به پایه رسوندن می‌خوام رنگ بنزینی بزارم باید اکسیدان چند درصد استفاده کنم ممنون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   رنگساژ با اکسیدان 6 درصد

 8. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم رنگ مو براون و آش براون رو به چه اندازه با هم ترکیب کنم تا رنگ قهوه ای تیره مردانه بدست آید بدون قرمزی ممنون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   قهوه ای رو به میزان یک چهارم الی یک پنجم و بقیه رو دودی 4/۱ ترکیب کنید. با اکسیدان ۶ درصد.

 9. ریحانه گفت:

  بسیار مفید بود

 10. لیلیا گفت:

  میتونم بپرسم برای رنگ های خاکستری و دودی سرد چه مقدار اکسیدان لازمه؟ همون نسبت یک و نیم ب یک؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بله همون مقدار استاندارد برای اکثر رنگها باید رعایت بشه

 11. ناشناس گفت:

  ممنون از اطلاعات مفيدتون

  1. Rokhnegar گفت:

   ممنون از شما

 12. ناشناس گفت:

  توضیحات بسیار مفید و عالی بود

  1. Rokhnegar گفت:

   ممنون از شما

 13. ناشناس گفت:

  واقعا عالی بود ممنون بابت تو ضیحتون

  1. Rokhnegar گفت:

   ممنون از شما دوست عزیز

 14. هایده گفت:

  استفاده کردم مطالب خوبی بود

 15. sharare گفت:

  عالی بود واقعا مرسی

 16. ناشناس گفت:

  عالی بدد

 17. ناشناس گفت:

  اطلاعات مفیدی بود متشکرم

 18. ناشناس گفت:

  درود فراوان
  مطالبتون عالی بود

  1. Rokhnegar گفت:

   ممنون از شما دوست عزیز

 19. سحر گفت:

  ممنون کاربردی بود

 20. ناشناس گفت:

  مفید بود سپاسگزاریم

  1. Rokhnegar گفت:

   تشکر
   موفق باشید

 21. جودی گفت:

  خیلی ممنون از توضیحاتتون
  مختصر و مفید گفته شده.

 22. مهتاب گفت:

  خیلی تشکرررر

 23. احلام گفت:

  خیلی ممنون بابت توضیح خوبتون??????

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ممنون از شما

   1. سبا گفت:

    سلام..خیلی ممنون از مطالب خوبتون
    پودر دکلره ی رنگی (سرمه ای) رو میتونیم با اکسیدان ۹درصد ترکیب کنیم؟میخواستم رنگ موهام سرمه ای تیره بشه…روی موهای قهوه ای تیره چه مدت باید بذارم؟چقدر مواد ترکیب کنم؟
    خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید🌹

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام و ممنون از شما
     پایه مو بسیار مهمه مخصوصا برای رنگهای گروه آبی
     ابتدا به پایه مناسب و بدون زردی برسونید و بعد برای رنگ سورمه ای اقدام کنید.

سوال یا دیدگاهی دارید؟ در کادر پایین بنویسید:

دیدگاه یا سوال شما پس از تایید مدیر , نمایش داده خواهد شد.