مهمترین تفاوت درصد اکسیدانها

اکسیدان چیست ؟

اکسیدان رنگ مو یک عامل فعال کننده و تسریع کننده در عملیات رنگ آمیزی مو است که با رنگ مو یا مواد دکلره ترکیب شده و سرعت واکنش را بسیار تسریع خواهد نمود که دارای درصدها و قدرت های متفاوتی میباشد که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد. ترکیبات سازنده اکسیدان شامل هیدروژن پراکسید, ستیل الکل, آب , سدیم ستثاریل سولفات و ستثاریل الکل میباشد. 

تفاوت درصد اکسیدانها:

درصد اکسیدان رنگ مو ها نکته ایست که تاثیر زیادی در نتیجه نهایی کار آرایشگران حوزه مو خواهد داشت لذا اکسیدان به عنوان یک عضو جدانشدنی از آرایش رنگ مو نقش مهمی در رنگ پذیری و حتی ترکیبات ایجاد شده در رنگها دارد.
زیرا انواع اکسیدان رنگ مو در واقع فعال کننده رنگ مو به شمار رفته و البته همه چیز به اینجا ختم نشده و می توان به جرات گفت که سلامتی و جلوگیری از آسیب موها هم در گرو انتخاب صحیح اکسیدان در هنگام رنگ نمودن موهاست.
در این مقاله سعی نمودیم که نکات مهم در خصوص درصد اکسیدان رنگ مو را مطرح نماییم که می تواند راهنمای خوبی برای افراد و یا آرایشگران مبتدی باشد که در مقوله رنگ کردن موها دست اندرکار هستند زیرا این موارد نکات پایه ای در امر رنگ  و آرایش مو می باشد.

درصد اکسیدان رنگ مو

درصد اکسیدان رنگ مو به طور کلی به ۴ دسته مهم تقسیم بندی می شوند:

اکسیدان ۳% : این اکسیدان با نام های اکسیدان ولوم ۱۰ یا اکسیدان شماره ۰/۵ شناخته می شود.

کاربرد اکسیدان ۳%: ضعیف ترین اکسیدان به شمار می رود. در رنگساژها در رنگ های هایلایت و مش و انواع لایت بسیار کاربرد داشته وهمچنین در استفاده از رنگهای تیره مثل مشکی و قهوه ای تیره روی مو باعث ثبات و تیرگی بیشتر رنگ مو می شود. 

درصد اکسیدان رنگ مو

اکسیدان ۶%: این اکسیدان با نام های اکسیدان ولوم ۲۰ یا اکسیدان شماره ۱ شناخته می شود.

کاربرد اکسیدان ۶%: اینکه اکسیدان ۶ درصد برای چیست و به چه کار می آید میتوان گفت این اکسیدان برای پوشش تارهای سفید بسیار پر کاربرد بوده و در دکلره های ضعیف و تکنیک دکوپاژ مورد استفاده قرار می گیرد. برای رسوب رنگ در ساقه مو اکسیدان رایجی به شمار می رود و همچنین به منظور کاهش خطر سوختن موها  برای مش فویل و تکنیک های آمبره و سامبره نیز انتخاب مناسبتری است. در رنگ ریشه و رنگ ابرو نیز کاربرد زیادی دارد. همچنین یکی از پر کاربردترین اکسیدان برای موی سفید به شمار میرود.

درصد اکسیدان رنگ مو

اکسیدان ۹%: این اکسیدان با نام های اکسیدان ولوم ۳۰ یا اکسیدان شماره ۲ شناخته می شود.

کاربرد اکسیدان ۹%: این اکسیدان قابلیت روشن کنندگی دارد و می تواند با کمک رنگ های روشن تر نهاتا به باز شدن رنگ موی فرد کمک نماید در انواع مدل رنگ مو کاربرد دارد و همچنین یکی از اکسیدان های پر طرفدار برای دکلره نیز به شمار می رود. اکسیدان ۹ درصد را بیشتر جهت رنگهای با پایه متوسط تا بلوند استفاده مینمایند.

درصد اکسیدان رنگ مو

اکسیدان ۱۲ درصد چیست : این اکسیدان با نام های اکسیدان ولوم ۴۰ یا اکسیدان شماره ۳ شناخته می شود.
 

کاربرد اکسیدان ۱۲%: برای دکلره قوی مورد استفاده قرار می گیرد که پیشنهاد می شود ترجیحا از این شماره اکسیدان برای دکلره استفاده نشود مگر اینکه توسط آرایشگران حرفه ای مورد استفاده قرار گیرد چون آسیب استفاده از این نوع اکسیدانها برای مو زیاد می باشد. و ترجیحا استفاده از محصولات مراقبت مو و همچنین یادگیری تکنیکهایی برای نجات موها از صدمه دیدن آنها بسیار مفید خواهد بود. این اکسیدان درجه روشن کنندگی بالایی خواهد داشت. در انتها ذکر این نکته ضروریست که اگر میخواهید به مدل های سه بعدی رنگ مو دست پیدا کنید حتما در نقاط تیره و روشن موها به شماره کسیدان و زمانی که برای قرار گیری مواد روی مو باید اختصاص داد توجه نمایید. در انتهای این قسمت بهتر است بدانید که اکسیدان خالی روی مو چه تاثیری دارد و درواقع میتواند خاصیت روشن کنندگی را برای موها شما به ارمغان آورد ولی این میزان زیاد نمیباشد.

 

ادامه مطلب
دکلره مجدد مو

اکسیدان ابرو چند درصد است :

شماره اکسیدان برای رنگ ابرو نباید بیشتر از ۹ درصد باشد و جهت رنگ کردن ابرو در نظر داشته باشید که به هیچ وجه از اکسیدان ۱۲ درصد استفاده نکنید و حتی الامکان با اکسیدان های ۶  درصد برای رنگهای تیره و اکسیدان ۹ درصد برای رنگهای متوسط و بلوند به کار برید. در صورتیکه ابروهای روشنی دارید و نیاز به استفاده از رنگهای بلوند هایلایت دارید , سعی نمایید از اکسیدان ۳ درصد یا ۶ درصد کمک بگیرید.

نسبت مواد دکلره به اکسیدان :

معمولا این میزان به ازای هر سه پیمانه دکلره ۱۵۰ الی ۲۰۰ میلی لیتر اکسیدان میباشد و در دکوکرم ها این میزان ۱:۲ میباشد یعنی به ازای ۱۰۰ میلی لیتر دکوکرم به میزان ۲۰۰ میلی لیتر اکسیدان لازم است. و اینکه برای دکلره اکسیدان چند درصد لازمه , بهتر است بدانید که ترجیحا از اکسیدان ۱۲ درصد استفاده نکنید و سعی کنید موهای خود را حتی با مدت زمان طولانی تر ولی با اکسیدان ۹ درصد و یا ۶ درصد روشن نمایید و در صورت نیاز مواد دکلره را دوباره شارژ کنید. چون اکسیدان ۱۲ درصد عواقب زیادی را برای موها و پوست سر شما به بار خواهد آورد که یکی از آنها خشکی و دمیج شدن مو است.

نسبت رنگ مو به اکسیدان :

مقدار اکسیدان در رنگ مو معمولا در تمام رنگها این نسبت یک به یک و نیم است که به صورت ۱:۱٫۵ نمایش داده میشود و به این معناست که به ازای ۱۰۰ میلی لیتر رنگ, نیاز به ۱۵۰ میلی لیتر اکسیدان میباشد البته ناگفته نماند که ممکن است در تکنیکهای متفاوت رنگ آمیزی مو این نسبتها تغییر کند به طور مثال سوال میشود که برای رنگساژ چه اکسیدان مناسب است باید بگوییم اکسیدان مناسب در این تکنیک سه درصد و شش درصد است که به نسبت ۳ برابر اکسیدان ترکیب میشود در پایان این را بدانید که میزان اکسیدان کمتر از حالت استاندارد باعث تیرگی مو و اگر اکسیدان رنگ زیاد باشد باعث روشنتر شدن رنگ موی شما خواهد شد که البته پیشنهاد میشود هیچگاه میزان استاندارد را تغییر ندهید و در صورت نیاز از رنگهایی با شماره روشنتر استفاده کنید. 

 

ادامه مطلب
آموزش رنگ مو با فویل

 

مراقب خودتون باشید و منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید
 
با تشکر از شما

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیاز شما

خلاصه

درصد اکسیدان رنگ مو ها نکته ایست که تاثیر زیادی در نتیجه نهایی کار آرایشگران حوزه مو خواهد داشت لذا اکسیدان به عنوان یک عضو جدانشدنی از آرایش رنگ مو نقش مهمی در رنگ پذیری و حتی ترکیبات ایجاد شده در رنگها دارد

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.06 (66 رای)

دیدگاهتان را بنویسید

پس از تایید مدیر سایت دیدگاه شما نمایش داده خواهد شد.