بررسی کامل دلایل سبز شدن مو با فرمول جذاب حذف رنگ سبز بدون دکلره

سبز شدن مو یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی است که در حین رنگ و مش به آن برمیخورید بسیاری از اوقات دلیل سبز شدن مو به نظر عجیب و غیر منتظره به نظر می رسد. در این مقاله تمام دلیلهای سبز شدن مو به تفصیل توضیح داده می شود. روشهای خنثی کننده رنگ سبز و همچنین فرمول خنثی کننده رنگ سبز مو مطرح خواهد شد پس همراه ما باشید.

سبز شدن مو

 

الف) دلایل سبز شدن مو

۱. رنگ موی زیتونی

اگر در گذشته موهایتان را به طور مکرر زیتونی رنگ می نمودید.  رنگ سبز درون موهایتان رسوخ می کند. به خصوص پایه های تیره این رنگ سماجت بیشتری دارند. بنابراین با قرار دادن رنگ های شکلاتی, نسکافه ای روی دکلره پایه ۸ و دارای زردی موجب ایجاد رنگ سبز در موها میشوید. این رنگ مو سبز ظاهر نامطلوبی دارد. خنثی کننده رنگ موی سبز دارای فرمولی است که در آن از رنگهای گرم استفاده خواهیم نمود.

 

سبز شدن مو

 

 

۲. رنگ های نامناسب روی موهای دکلره شده

موهای دکلره شده معمولا طبیعت زرد دارند. به ویژه اگر مو در پایه ۷ تا ۹ باشد. خیلی اوقات به دلیل از دست رفتن سلامت مو یا عدم توانایی افراد غیر حرفه ای, مو به پایه نمی رسد. پس زردی آن توسط شامپو ضد زردی و عوامل دیگر حذف نمی شود. بنابراین رنگ زرد در مو به طور شاخص مثلا ۸۰ درصد وجود دارد. اگر به چنین مویی رنگ هایی با توناژ آبی و دودی زده شود. رنگ های سبز از تیره تا روشن به وجود می آید. پس رنگ سبز مو به این دلیل به وجود می آید.

سبز شدن مو

۳. رنگ های گیاهی

بسیاری از اوقات رنگ های گیاهی سبب سبز شدن مو می شود. متاسفانه رنگ های گیاهی به دلیل قدرت نفوذ بالایشان به سختی از بین می روند. پس حتما قبل از خرید رنگ مو به این نکته توجه نمایید. بنابراین توسط دکلره یا رنگ های شیمیایی نه تنها از مو خارج نمی شود بلکه سبب بروز رنگ های ناخواسته دیگر نیز می گردد. موی سبز توسط رنگهای گیاهی جزو سرسخت ترین رنگها است. که فرمول خنثی کننده رنگ سبز هم به راحتی از پس آن بر نمی آید.

 

سبز شدن مو

 

۴. طبیعت موی سبز

گاهی اوقات در خیلی از موها طبیعت مو به رنگ سبز است. البته این اتفاق معمولا در بین خانمهای ایرانی کمتر وجود دارد. اما به هر حال این ویژگی نیز جزو دلیلهای سبز شدن مو می شود.

ب) پیشگیری از سبز شدن موها

برای حذف سبز شدن مو راههای مختلفی وجود دارد. برای اینکه این اتفاق رخ ندهد, بهترین کار پیشگیری از بروز این اتفاق است. 

۱. عدم تکرر استفاده از رنگ زیتونی 

پودر دکلره رنگی سبز یا رنگ زیتونی را به طور مکرر به کار نبرید. این رنگ با سماجت بالایی که دارد. به سختی از بین می رود. بنابراین با عدم کاربرد این رنگ امکان سبز شدن مو را از بین ببرید.

 

سبز شدن مو

 

 

 

۲. به پایه رسیدن مو با دکلره

اگر موهایتان را از پایه ۷ تا ۹ دکلره کرده باشید. با توجه به پایه مو ,زردی در مو وجود دارد. شما اگر سلامت موهایتان را بتوانید در حین دکلره حفظ نمایید. می توانید تا پایه ۱۰ موهایتان را دکلره نمایید. بنابراین زردی مو از بین می رود. پودر های دکلره مناسب و قطره آنتی دمیج از آسیب مو حین دکلره جلوگیری می نماید. با این کار از بروز رنگ موي سبز  جلوگیری می نمایید و این یکی از راهکارهای خنثی کننده رنگ موی سبز است.

سبز شدن مو

 

ادامه مطلب
رنگ ریشه

 

سبز شدن مو

علاوه بر این کار استفاده از شامپو ضد زردی کمک شایانی به حذف زردی مو می کند. در ضمن احتیاجی به دکلره طولانی مدت نیز نیست. با این کارها زردی مو تا حد مناسبی کاهش می یابد. پس مشکلات سبز شدن مو به دلیل زردی مو از بین می رود. علت سبز شدن رنگ مو می تواند به دلیل عدم استفاده از شامپو ضد زردی باشد.

سبز شدن مو

 

 

۳. عدم کاربرد رنگ های با توناژ نامناسب روی موی دکلره شده

اگر به هر دلیلی نخواستید مویتان را تا پایه ۱۰ روشن کنید. در ضمن دکلره نیز سبب زردی مو شد. حتما بایستی حواستان به ترکیب رنگ باشد. رنگ های با توناژ دودی یا آبی به علت ماهیت آبی بودنشان در مخلوط با رنگ زرد سبب سبز شدن مو از تیره تا روشن می گردد. جالب است بدانید رنگ های نسکافه ای یا تنباکویی نیز روی موی دکلره شده سبز شدن موها را حاصل می نماید. بنابراین اگر خواستید رنگ های قهوه ای را روی موی دکلره شده درآورید. کافیست فرمول زیر را ترکیب نمایید.

فرمول خنثی کننده رنگ سبز مو رنگ قهوه ای خوشرنگ روی موی دکلره شده :

سه چهارم تیوپ رنگ نسکافه ای یا شکلاتی

یک چهارم تیوپ رنگ فندقی

یک هشتم تیوپ قرمز فالونی  

 

سبز شدن مو

 

 

علت سبز شدن مو بعد از دکلره :

کاربرد رنگ دودی یا ترکیبات دودی روی زردی دکلره علت سبز شدن مو بعد از دکلره می باشد.

در ضمن واریاسیون بنفش نیز تا حدی زردی رنگ را از بین می برد. تا حدی از سبز شدن موها پیشگیری می نماید. در رنگهای دودی نیز سعی کنید. از واریاسیون بنفش و بلوند های یاسی استفاده کنید. مجموع این کار ها از کنفی شدن مو جلوگیری می نماید. در ضمن این نکته را به یاد داشته باشید بسیاری از آرایشگران حرفه ای به اندازه یک بند انگشت یا کمتر از رنگ قرمز و شرابی استفاده می کنند. افزودن این رنگ, سبب ایجاد رنگهای بلوند فوق العاده زیبایی در مو می شود. 

پس رنگهای خانواده قرمز می تواند ضد سبزی رنگ مو باشد و خنثی کننده رنگ موی سبز خواهد بود.

سبز شدن مو

 

 

۴. عدم کاربرد رنگ های گیاهی

سعی کنید تا آنجا که می توانید رنگ های گیاهی را به کار نبرید. رنگ های گیاهی مدتها حتی بعد از دکلره رنگ های عجیبی مانند سبز را حاصل می نماید. 

 

ج) فرمول نجات بخش رنگ مو پس از سبز شدن مو

اگر به هر دلیل موهایتان سبز شد. بایستی ابتدا دلیل آن را بیابید. اگر به دلیل رنگ گیاهی یا پودر دکلره سبز موهایتان سبز شده باشد. موهایتان را حتما با ریموور از رنگ سبز پاک نمایید. اما اگر با رنگ های زیتونی یا هر رنگ دیگری, سبز شدن مو رخ داد. دو راه پیش رو دارید. دکلره یا رنگ می تواند سبز شدن مو را برطرف کند. بسته به سلیقه و نوع انتخاب شما برای رنگ مورد نظر, اگر رنگ خیلی خاصی مد نظرتان باشد.  راهی جز دکلره ندارید. اما اگر فقط دوست دارید از سبز شدن مو راحت شوید. همزمان به رنگی در توناژ قهوه ای, شکلاتی و عسلی تیره دست یابید. می توانید بدون دکلره موهایتان را خوشرنگ کنید.

 

سبز شدن مو

 

 

 

راه حل های گرفتن سبزی مو :

۱. دکلره کردن

موهایتان را طبق مقالات دکلره مو , دکلره نمایید. صبر کنید تا کاملا توسط دکلره موهایتان به پایه مناسب رسیده و حتما سبزی مو از بین رود.

 

ادامه مطلب
دکوپاژ چیست؟

 

۲. ریمور کردن

طبق مقاله آموزش ریموور کردن مو سبز شدن مو را می توانید از بین ببرید. ریموور برای رنگ های گیاهی یا پودرهای رنگی بسیار مناسب است.

سبز شدن مو

 

 

۳. رنگ کردن مو

در نهایت اکر خیلی وسواس خاصی روی رنگ انتخابیتان ندارید. می توانید با تقریب مناسبی موهایتان را به رنگ دلخواهتان در بیاورید. ابتدا به پایه مویتان توچه نمایید. اگر پایه مویتان بین ۵ تا ۷ باشد. رنگ های سری فندقی و ماهاگونی پایه های ۵ تا ۷ می تواند سبزی مو را از بین ببرید و این خنثی کننده رنگ سبز مو خواهد بود. اگر موهایتان به رنگ کنفی درآمده باشد. رنگهای ارغوانی پایه ۷ و ۶ با سری رنگهای یاسی و اروپایی می تواند رنگهای روشن مناسبی را حاصل کند.

۱. رنگ موی شکلاتی پایه ۵ تا ۷

سبز شدن مو

 

 

 

برای موهایی که زیتونی پایه ۵ تا ۷ هستند, شکلاتی پایه ۵ تا ۷ انتخاب مناسبی می باشد. 

پایه مو: سبز پایه ۵ تا ۷

رنگ فندقی پایه ۶ نصف تیوپ

رنگ شاه بلوطی یا شکلاتی پایه ۶ تا ۷- یک چهارم تیوپ

رنگ قرمز فالونی ۶.۶۶- یک ششم تیوپ

واریاسیون قرمز و بنفش هر کدام دو سانت

اکسیدان ۶ درصد

 

موهای کنفی پایه ۷ تا ۱۰

اگر به هر دلیل موهایتان زرد مایل به سبز یا سبز دودی کمرنگ شده است، حتما این راه را امتحان کنید. مسلما دوست دارید توناژ سبزی رنگ حذف شود، اما نمی خواهید نه دکلره مجدد کنید و نه موهایتان تیره شود!

پس تنها راه این است که با رنگهای متضاد تا حدی سبزی مو برطرف شود. رنگهای یاسی، ارغوانی، کاپوچینو همراه با یک بند انگشت قرمز خالص می تواند گزینه های خوبی برای مقابله نسبی با زردی مو باشد.

 

 

فرمول رنگ مو نجات بخش سبزی مو در پایه های ۷ تا ۱۰ 

فرمول زیر هم خنثی کننده رنگ سبز مو خواهد بود

 1. ۱) پایه مو سبز پایه ۷ تا ۱۰
 2. ۲) رنگ ارغوانی مارک استیل پایه ۷- نصف تیوپ
 3. ۳) رنگ یاسی یک چهارم تیوپ
 4. ۴) رنگ طبیعی پایه ۸ یک چهارم تیوپ
 5. ۵) رنگ قرمز ۶٫۶۶ (فالونی) یک بند انگشت
 6. ۶) واریاسیون نقره ای و بنفش هر کدام یک سانت
 7. ۷) اکسیدان ۶ درصد

 

 

فرمول دیگر رنگ مو نجات بخش سبزی مو پایه های ۷ تا ۱۰
 1. ۱)پایه مو سبز از پایه ۷ تا ۱۰
 2. ۲) رنگ ارغوانی مارک استیل پایه ۷- نصف تیوپ
 3. ۳) رنگ یاسی یک چهارم تیوپ
 4. ۴) رنگ کاپوچینو مارک استیل- یک چهارم تیوپ
 5. ۵) رنگ قرمز ۶٫۶۶ یک بند انگشت
 6. ۶) واریاسیون نقره ای و بنفش ، هر کدام یک سانت
 7. ۷) اکسیدان ۶ درصد

 

 

در پایان امیدواریم, از مقاله فرمولها و روشهای خنثی کننده سبزی مو لذت برده باشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیازها به این مطلب

خلاصه

سبز شدن مو یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی است که در حین رنگ و مش اتفاق می افتد. بسیاری از اوقات دلیل سبز شدن مو به نظر عجیب و غیر منتظره به نظر می رسد. در این مقاله تمام دلیلهای سبز شدن مو به تفصیل توضیح داده می شود.

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.57 (7 رای)

دیدگاه (3)

 1. ناشناس ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ پاسخ

  واقعا ممنونم- تنها ساتی که بی دریغ اطلاعات مفید میذاره – موفق باشید

 2. اعظم ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ پاسخ

  عالي بود مخصوصا در مورد تركيب رنگها بيشتر وتخصصي تر گفته شود ممنون …….

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.