مقالات

رنگ ریشه

رنگ ریشه و مشکلی که همیشه  خانمها با آن درگیر بوده و هستند. به خصوص اگر موها بلوند باشند و موهای طبیعیتان تیره باشد، مشکل دورنگی موهاست که این دو رنگی در این مواقع بیشتر به چشم می آید. حال قبل از خرید رنگ مو توجه داشته باشید که برای یکدستی موهایتان و ریشه گیری مو باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه میخوانید..

رنگ ریشه
رنگ بلوند ریشه

اگر ریشه مو تیره و ساقه و وسط مو بلوند پایه 7 و 8 باشد. در ضمن بخواهید رنگ مربوط به ریشه موهایتان دقیقا همرنگ بقیه موهایتان شود. بایستی ریشه موهایتان را دکلره نمایید. تا پایه 8 روشن شود. سپس برای رنگ كردن ريشه مو دكلره شده , ترکیب رنگ ساقه موهایتان را با اکسیدان 6 درصد همراه با یک بند انگشت واریاسیون دودی، نقره ای و بنفش بر روی ریشه مو قرار دهید. با یک الی دوبار تکرار این ترکیب به ریشه مو زیبایی که با ساقه همخوانی دارد دست یابید.
رنگ ریشه

نکته رنگ کردن ریشه :

اگر قصد دکلره کردن به هر دلیلی ندارید. در ضمن ساقه موهایتان بلوند است. برای موی بلوند با ریشه تیره می توانید از رنگ های پایه 7-8 با اکسیدان 6 درصد استفاده نمایید. بطوریکه تمام مویتان از ریشه تا ساقه را رنگ کنید. تا رنگ ساقه و ریشه یکسان شود. یک نکته در مورد روشن شدن رنگ مشکی ریشه که همه ی آرایشگران حرفه ای با آن سروکار دارند. نارنجی شدن ریشه است. در بلوند شدن موهای تیره به صورت ناگهانی و بدون استفاده از دکلره، برای رفع این مشکل رنگ مرواریدی خاکستری حاوی دودی و مقدار بسیار بسیار کمی آبی قطعا به کارتان می آید. تا رنگ نسبتا یکنواختی در کل موهایتان به وجود آورد.
رنگ ریشه
این ترکیب می تواند رنگ نارنجی موهایتان را خنثی سازد. در نهایت ریشه و ساقه یکنواخت می شود. البته این گفته برای استفاده از رنگهای بالای پایه 7 و 8 برای موی بلوند با ریشه تیره است. که به یکباره رنگ روی ریشه مو قرار می گیرد.
رنگ ریشه
رنگ ریشه

رنگ کردن ریشه برای رنگ موهایی فانتزی

اگر موهایتان به رنگ های فانتزی خاص می باشد. حتما توسط دکلره به رنگ مورد نظر رسیدید. برای مثال رنگ یاسی، صورتی و بلوند ارغوانی و غیره. حتما بایستی برای رنگ کردن ریشه مو توسط دکلره صحیح ریشه موهایتان را به پایه 8-9 برسانید. سپس فرمول ساقه مو را با واریاسیون های متناسب برای حذف رنگ ناخواسته به اندازه ی یک بند انگشت داخل ترکیب رنگ به کار ببرید. مثلا اگر رنگ ساقه تان، بلوند ارغوانی است.
یک چهارم تیوپ بلوند نقره ای 9.1 
اکسیدان 6 درصد
واریاسیون دودی، نقره ای و بنفش یک بند انگشت
بر روی ریشه دکلره شده، می تواند در رنگ کردن ریشه مو نتیجه مناسبی را حاصل کند.
رنگ ریشه
دكلره كردن ريشه مو
دكلره كردن ريشه مو

نکته رنگ مناسب برای ریشه مو : 

اگر خیلی رنگ خاص و با دکلره روی موهایتان ندارید. باید توجه نمایید ریشه مو چه رنگی است. مثلا اگر ساقه مو یاقوتی، مارسالا، قرمز هاوایی و غیره. می توانید از اکسیدان 9 درصد و رنگ متناسب با ساقه را بر روی ریشه های تیره تان قرار دهید. تا رنگ مناسبی برای ریشه به دست آید. وجود واریاسیون بنفش و آبی برای حذف زردی و نارنجی مناسب است.
رنگ ریشه مو

رنگهای یخی قطبی، نقره ای و سوپرلایت های ریشه مو

این رنگها قطعا با دکلره تا پایه 9 به دست آمدند. یا توسط شامپو ضد زردی، زردی گرفته می شوند. یا در ترکیب رنگ. با استفاده از واریاسیون ها و یا رنگهای دودی و نقره ای تمهیدات لازم برای حذف زردی رنگ و رسیدن به فرمول دلخواهتان را پیدا می کنید. دكلره كردن ريشه مو را توسط پودر دکلره خوب انجام دهید. رنگ ساقه ای متناسب با ریشه را بر روی مو با اکسیدان 6 درصد قرار دهید.
ریشه گیری مو
ریشه مو چه رنگی است

رنگ شکلاتی، نسکافه ای، تنباکویی و بلوطی ریشه

این گونه رنگ ها اگر حساسیت چندانی به نوع رنگ نداشته باشید. بدون دکلره هم روی مو می توانید رنگ مورد نظرتان را دربیاورید. دانستن نکاتی مانند نحوه خنثی سازی رنگ مو  , قرمزی و زردی توسط رنگهای زیتونی و دودی و واریاسیون های سبز و بنفش می تواند در ترکیب شکلاتی رنگهای سرد مانند تنباکویی یا نسکافه ای را حاصل نماید. از طرفی افزودن رنگهای زیبای ماهگونی و شرابی به شکلاتی ، بلوطی یا دارچینی را می دهد. حال اگر ریشه موی مشکیتان در آمده است . بدون دکلره ترکیب رنگ برای ریشه متناسب با پایه را با اکسیدان 9 درصد بر روی مو قرار دهید. تا رنگ به خوبی روی موهایتان قرار گیرد. 
موی بلوند با ریشه تیره
رنگ ریشه مو
ریشه گیری مو

رنگ برای موهای سفید ریشه

اینکه ریشه مو چه رنگی است. در انتخاب روش کار بسیار مهم است. اگر ریشه موهایتان سفید رنگ است. در ضمن میزان سفیدی ریشه تقریبا زیر 20 الی 30 درصد است. رنگ های پایه 7 با اکسیدان 6 درصد انتخاب مناسبی برای حذف سفیدی مو و ریشه مو هستند. زیرا که رنگ نسبتا متوسطی را حاصل می کند. که می تواند سفیدی موهایتان را تا حد زیادی بگیرد.
البته اگر ساقه مویتان پایه 8 – 9 و ریشه مویتان سفید است. از رنگ پایه 8 و اکسیدان 6 درصد استفاده کنید. ولی رنگ کردن ریشه به صورت کامل انجام نمی گیرد، زیرا که پایه رنگ بسیار روشن است.
رنگ كردن ريشه مو دكلره
اگر خواهان رنگ تیره هستید. در ضمن اگر در ریشه شما رنگ سفید زیاد درآمده است. می توانید از رنگ های پایه 6 تا 4 با اکسیدان 6 درصد استفاده نمایید. منتها هر چه پایه رنگتان تیره تر باشد. ریشه مد نظر تیره تر می گردد ولی در این مواقع از ترکیبات زیتونی به مقدار کمی غافل نشوید. زیرا ضد قرمزی است و برای رنگهایی که ترکیبات قرمزی در خود دارند و قرار است روی موهای سفید استفاه شوند باید به کار روند.
اکسیدان شماره 1، ریشه را تیره تر می نماید. ولی مزیتی که دارد ماندگاری بالاتری دارد. بنابراین اگر رنگ ساقه مویتان تیره رنگ است می توانید رنگ تیره برای ریشه متناسب با رنگ ساقه مویتان را با اکسیدان 6 درصد بگذارید.
رنگ کردن ریشه مو

تکنیک های رنگ کردن ریشه

طریقه ریشه گیری مو برای موی دکلره شده

اگر با توجه به نکات بالا شما بایستی با دکلره به دست آید، موارد زیرا انجام دهید.
1) ابتدا موهایتان را شانه کنید. با برس مناسب به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. کلیپس های تقسیم مو بسیار به کارتان می آید.
2) تمام پیشانی، اطراف گوش و پشت گردن خود را با کرمی با چربی بالا یا وازلین چرب نمایید.
3) پودر دکلره را به اندازه ی ریشه مویتان درون کاسه ریخته و اکسیدان 9 درصد یا شماره 2 را به اندازه یک و نیم برابر با آن مخلوط نمایید.
4) با استفاده از فرچه رنگ فقط و فقط ریشه مویتان را به مواد دکلره آغشته نمایید، سعی کنید تمام قسمت های ریشه مو را با فرچه رنگ و یا با استفاده از انگشتانتان به مواد آغشته نمایید.
5) روی مویتان کلاه رنگ بگذارید و از 20 دقیقه تا 45 دقیقه (بستگی به ساختار مو) صبر نمایید تا ریشه تان رنگ باز کند.
6) سپس ریشه تان را با آب و شامپو بشویید و با ماسک مو نیز مقداری ماساژ داده و آبکشی مختصر نمایید.
7) اگر ریشه شما نارنجی رنگ شده، یکبار دیگر با اکسیدان 6 درصد ریشه تان را روشن نمایید تا پایه 8-9 شود.
رنگ كردن ريشه مو دكلره

نکات پایانی

برای رنگ کردن ریشه با دکلره، پس از دکلره ریشه تمامی موارد بالا را تکرار کنید، فقط اینکه رنگ مورد نظر را با اکسیدان 6 درصد برای ریشه ترکیب کنید. تا رنگ کاملا در ریشه مویتان رسوب نماید.
برای ریشه بدون دکلره نیز از تکنیک های تقسیم مو و غیره استفاده نمایید، اگر ریشه شما مشکی بود، از رنگ های متناسب با ساقه و اکسیدان 9 درصد استفاده نمایید و اگر رنگ سفید بود، در ترکیب رنگ اکسیدان 3 درصد یا 6 درصد را استفاده نمایید.
امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.
مراقب خودتون باشید و منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید
امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیازها به این مطلب
4.5

خلاصه

رنگ ریشه و مشکلی که همیشه  خانمها با آن درگیر بوده و هستند. به خصوص اگر موها بلوند باشند و موهای طبیعیتان تیره باشد، مشکل دورنگی موهاست که این دو رنگی در این مواقع بیشتر به چشم می آید. حال برای یکدستی موهایتان باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.88 (26 رای)

88 دیدگاه در “رنگ ریشه

 1. مینا گفت:

  سلام ببخشید من موهام شیر نسکافه ای کرده بودم الان ریشه زده از چه رنگی واسه ریشه گیری استفاده کنم؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   از همان رنگ استفاده کنید. منتها حتما از ۷ دودی نیز به اندازه برابر با نسکافه بزنید.

 2. رزجان گفت:

  سلام
  من موهای مشکی دارم که تا به حال فقط یک بار ۱۴ سال پیش کامل رنگشون کردم مشکی پرکلاغی و همیشه فقط،ریشه موهام رو رنگ میکنم،مشکی یا قهوه ای پررنگ یعنی ان۱ یا ان۲،که در هر صورت مشکی میشه الان دوماهه که موهام رو رنگ نکردم و ریشه ها کلا به اندازه چهار،پنج سانت سفید شده چجوری میشه که ریشه ها رو رنگی بزنم که روشن تر باشه و موهای خودم که مشکی هست مشکی بمونه.نمیخوام دکلره هم استفاده کنم و اینکه مدت زمانی که موههای من رنگ میشن سه ساعت هست اگر ۲،۵بشه رنگ نمیشه.ممنونم از شما

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اگر دوست دارید اختلاف رنگ مشکی ریشه و قسمت های پایین تر مشخص شود. مسلما باید از رنگ روشن تر از شماره ۱ یا ۲ استفاده نمایید. اصولا ریشه نیز به علت نازک بودن و سالم تر بودن نسبت به ساقه مو سریعتر روشن می گردد. برای اینکه نه تم قرمزی بگیرد و نه خیلی تیره شود. می توانید از ۶ دودی به علاوه اکسیدان ۶ درصد بهره ببرید تا ریشه موهایتان ملموس تر روشن گردد.

 3. نا شناس گفت:

  سلام قبلا موهام رو تمام دکلره کردم الان ریشه مو در آمده مشکی نمیخوام دوباره دکلره کنم از چه رنگی استفاده کنم تا یک دست وروشن بشه یا حالت هایلات بشه

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ببینید کل موها هیچ وقت بدون دکلره یکدست نمی شود. منتها می توانید از سری رنگهای متوسط استفاده کنید. در ضمن اول به ریشه مو رنگ بزنید و سپس به ساقه مو
   مثلا از ترکیب ۸ دودی (یک چهارم تیوپ) + ۷ طبیعی (نصف تیوپ) + ۷ بژ (یک چهارم تیوپ) + دو بند انگشت واریاسیون نقره ای و بنفش می توانی د استفاده نمایید به علاوه اکسیدان نه درصد
   در ضمن مقاله اموزش یکدست کردن رنگ مو را نیز حتما ببینید.
   در ضمن به همه دوستان توصیه می شود که از سی دی آموزش عملی و جامع ترکیب رنگ مو مشاهده نمایید.

   فیلم آموزشی اصول رنگ مو و دکلره به همراه آموزش عملی تعداد قابل توجهی از رنگهای ترکیبی معروف و محبوب در قالب 10 ساعت ویدیو آموزشی به زبان فارسی که توسط کارشناسان رخ نگار و بر اساس علم و تجربه برای شما عزیزان تدارک دیده شده است و در قالب دو عدد DVD به صورت فشرده و با کیفیت خوب که فقط بر روی کامپیوتر و لپ تاپ اجرا خواهند شد , برای شما ارسال میشود.

 4. سیما گفت:

  سلام من ریشه موهام سفیدی زیادداره وساقه موهام دودی زیتونی رنگهای ترکیبی هست حالامیخوام مش هم بکنم آیاابتداریشه رورنگ کنم بعدمش ویاهمزمان میشه ؟؟لطفاراهنماییم کنیدسپاس

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اگر موهایتان از ریشه خیلی سفید است بهتر است اول ریشه مو را رنگ کنید.
   حتما مقاله گرفتن سفیدی مو را نیز ببینید.

 5. شقايق گفت:

  سلام من موها ما مش كرده بودم حال دوباره مى خوام ريشه موهاما مش كنم ممنون میشم راهنمايم كنيد

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ببینید اگر بخواهید این کار را انجام دهید باید از یک فرد نسبتا ماهر و با حوصله کمک بگیرید تا با شانه دم باریک مش ها را از موهایتان جدا کرده و لای فویل قرار دهید تا مجددا از ریشه دکلره شده و سپس رنگساژ شود. راه ساده تر این است که کل موها را یکدست رنگ کنید و سپس مجددا مش سوزتی یا فویلی نمایید.
   مقاله اموزش مش سوزنی
   و
   اموزش مش فویلی را حتما ببینید.

   1. Niko گفت:

    باسلام ، ببخشید من نصف موهامو با n10رنگ کرده بودم بعدش n3کردم که بعد چن بار شستن عین موهای خودم شده الان می خوام با n10 رنگ کنم بالای موهام که طبیعی تا الان رنگ نشده رنگش مثل ساقه میشه چیکار کنم ؟
    ممنون

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     رنگ N3 باید با ریموور از بین برود. سپس موها را دکوپاژ رغال کرده و رنگساژ کنید.
     مقاله ریموور چیست
     و
     اموزش رنگساژ مو را ببینید.

    2. مهری ترکاشوند گفت:

     سلام من موهام دکلره کردم پایه ۶و۷ ریشه هاش کم دراومده مخام رنگ ساژ کنم ریشه هاشو چکار کنم نمخام دورنگ شه

     1. Rokhnegar گفت:

      سلام
      می توانید از رنگساژ خاکستری پایه ۶ برای حذف نارنجی استفاده کنید.
      مقاله حذف تن نارنجی مو را ببینید.

   2. ناشناس گفت:

    سلام میخوام موها رو به روش آمبره رنگ یخی و ریشه رو تیره کنم رنگ موهای خودم روشن هستش باید چطوری انجام بدم یعنی یعد دکلره ریشه موهارو تیره کنم یا قبلش؟

  2. ناشناس گفت:

   سلام من موهاموبلندتیره کردم حالامیخوام تیره بشه چه رنگی بایداستفاده کنم

   1. Rokhnegar گفت:

    سلام
    از ترکیب ۶ دودی و ۵ طبیعی استفاده کنید و اکسیدان ۶ درصد

 6. رویا گفت:

  سلام من میخوام بر دکلره ریشه رو مشکی یا تیره کنم ولی پایه ها رو رنگ روشن چه شکلی این کار رو انجام بدم

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   لطفا سوالتان را مجددا مطرح نمایید- منظورتان را متوجه نشدم

 7. .... گفت:

  سلام
  من کل موهامو دکلره کردم وبعد موهام زرد روشن شد ک با شامپو ضد زردی از بین بردم که کل موهام به یخی زد ولی رنگساژ اصلا نزدم چون واقعا بهش نمیخورد که فقط دکلره باشه چون خیلی خوشرنگ شد بعداز زردی که از بین رفت
  بعد ریشهام در امد و مشکی شد و الان ریشهامو دکلره کردم به زردی میزنه و ساقهام کاملا یخی هست
  الان میخوام رنگ بزنم نمیدونم چی بزنم که زردی رو بگیره و یکی بشه تقریبا موهام
  ممنون میشم جوابمو بدین.

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بهترین راه برای حذف زردی ریشه یک دکوپاژ و سپس استفاده از شامپو ضد زردی است.
   مقاله دکوپاژ مو را حتما ببینید.
   و
   مقاله حذف زردی مو

  2. ماری گفت:

   سلام میخوام موها رو به روش آمبره رنگ یخی و ریشه رو تیره کنم رنگ موهای خودم روشن هستش باید چطوری انجام بدم یعنی یعد دکلره ریشه موهارو تیره کنم یا قبلش؟

   1. Rokhnegar گفت:

    سلام
    ببیند برای رنگ مو یخی حالت آمبره پیشتهاد می شود که زاولا قسمت های ابتدایی مو را ترجیحا به رنگ دودی تیره درآورید – سپس لایت های مخصوص آمبره را با روش مربوطه در آورده و موها را به رنگ یخی دربیاورید.
    حتما
    مقاله
    اموزش آمبره و سامبرهآمبره چیست
    و
    آموزش رنگ مو دودی نقره ای را ببینید.

 8. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشیدمن موهام الان رنگ هس تقریبامایل به خرمایی روشن الان میخام موهامورنگ عروسکی واستخونی بزنم ریشه موهامم میخام مشکی باشه بایدچیکارکنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   باید دکلره تا پایه نه و ده شود. سپس شامپو ضد زردی- در مرحله بعد رنگساژ مربوطه انجام گردد.

   1. ناشناس گفت:

    س من موهاموعسلی روشن کردم ولی ریشه قرمز رنگ یک دست نشده برای قرمزی مو ازبین بره چیکارکنم

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     می توانید از رنگساژ زیتونی منوسط کمک بگیرید.
     مقاله اموزش جامع گرفتن قرمزی مو را ببینید.

 9. منصوری گفت:

  سلام من میخوام رنگ کنم موهامو ساقه موهای من رنگ داره ریشه ها درومده برای یکدست شدن اول ریشه ها رو رنگ کنم بعد از اینکه رنگ‌گرفت ساقه رو رنگ کنم یا هر دو هم ریشه هم ساقهذرو باهم رنگ کنم

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   بله بهتر است اول ریشه را رنگ نمایید. سپس سراغ ساقه بروید. تا مو بهتر یکدست شود

   1. سیما گفت:

    سلام من ریشه موهام سفیدی زیادداره وساقه موهام دودی زیتونی رنگهای ترکیبی هست حالامیخوام مش هم بکنم آیاابتداریشه رورنگ کنم بعدمش ویاهمزمان میشه ؟؟لطفاراهنماییم کنیدسپاس

 10. پانیذ گفت:

  سلام، پیشاپیش ممنون از کمک تون
  من موهامو تا پایه 10 و بدون زردی دکلره کرده بودم و حالا با خاکستری و یکمم واریاسون نقره ای و بنفش موهامو رنگساژ کردم اما ریشه هام نارنجی و روشن شده، کاری می تونم انجام بدم که این رنگ نارنجی ریشه هام گرفته بشه یا باید ریشه ها رو مشکی کنم؟

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   می توانید قسمت های نارنجی را مجددا دکلره کنید تات کل مو یکدست شود. این کار خیلی اصولی تر است. منتها رنگ خاکستری پایه ۶ نیز با اکسیدان ۶ درصد ضد نارنجی است. منتها ممکن است به قسمتهای روشن شما که به سختی روشن شده است نفوذ کند و آن ها را نیز تیره کند. پس بهتر است دکلره ریشه نمایید و سپس مجددا رنگساژ
   مقاله دکلره مجدد مو را نیز حتما ببینید.

 11. فائزه گفت:

  مدهای من دکلره هستش الان میخوام ریشه موهام که روشنه رو تیره کنم
  باید چه رنگی بذارم که تیره تر بشه و از بلوند در بیاد؟!

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   می توانید از ترکیب کاکایویی و واریاسیون بنفش و یک چهارم تیوپ 8 دودی و اکسیدان 6 درصد استفاده کنید.

 12. مونا گفت:

  سلام من موهام ریشه مشکی و بقیه عسلی هس چطور موهامو یه دس رنگ روشن بزنم اگه دکلره بزنم باید ریشه بزنم بعد بقیه موها یا یه دس دکلره بزنم

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   بهتر است موها را دکلره نمایید. چون اصولا رنگ عسلی جزو رنگ های بلوند است. پس بدون دکلره به خوبی روی مو در نمی اید.
   حتما مقاله اموزش رنگ مو عسلی را ببینید.

   1. sanaz گفت:

    سلام ببخشین من تابحال موهامو رنگ نکردم و میخوام موهامو رنگ نسکافه ای و کاراملی ترکیب کنم چه واریاسیونی رو باید استفاده کنم تو ترکیب رنگم؟
    و اینکه میتونم این ترکیب رنگ رو به کل موهام بزنم یا باید اول ساقه هارو بزنم بعد ریشه؟

    1. کارشناس رخ نگار گفت:

     سلام
     واریاسیون آبی + سبز (یک بند انگشت از هر کدام)
     در ضمن اگر موهایتان را رنگ نکرده اید. معمولا اول ساقه را رنگ می کنند بعد ریشه مو را

 13. گلناز گفت:

  سلام من موهام رو دکلره کرم به پایه 8 رسیده ولی ریشه موهایم به اندازه 2 سانت درآمده بود روی ریشه موهام 2بار سه صفر گذاشتم ولی هنوز رنگش نارنجی قرمزه چیکار کنم که موهام هم رنگ ساقه بشه مبشه از دکلره استفاده کنم به ساقه موهام آسیب نمیرسه ممنونم

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بهتر است از دکلره استفاده کنید. زیرا سه صفر قدرت روشن کردن مو تا پایه بالا را ندارد. اگر از اولاپلکس و خاویار مو در مواد دکلره نمایید. مو به راحتی به پایه بالا می رسد و در عین حال سلامت مو را نیز حفظ کرده اید.
   حتما مقاله دکلره تا پایه 10 را بخوانید.

 14. ارشیا گفت:

  سلام ۱۰ سانت موهام سفیدی داره بامشکی پایانش روشنه پایه۹.۸ میخوتم کامل خاکستری کنم یدست بشه چکارکنم

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   برای رنگ خاکستری خالص پایه دکلره بالا نیاز است. شما بدون پایه دکلره نه و ده قادر نخواهید بود که رنگ خاکستری خالص بدون هیچ گونه زردی یا سبزی احتمالی را در مو در بیاورید. پس حتما مو را با دکلره و محصولات مراقبت مو مانند اولاپلکس و خاویار مو به پایه نه برسانید. با شامپو ضد زردی مو را بشویید تا تمام زردی از مو خارج شود. سپس رنگساژ حاکستری را انجام دهید.
   مقالات رنگ مو خاکستریو
   اموزش دکلره تا پایه 10 را
   حتما ببینید.

 15. سارا گفت:

  سلام موهام سه ماه پیش رنگ کردم بلوندالان ریشه موهام سفیدی دراومده میشه بدون دکلره موهای سفیدرنگ کردچه رنگی میشه زد میشه راهنمایی کنیدممنون

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   بهتر است با رنگهای طبیعی اکسترا و رنگ دودی و اکسیدان 6 درصد موهای سفید را رنگ کنید.
   صفر تا 100 رنگ کردن مو سفید را در مقاله اموزش گرفتن سفیدی مو ببینید.

 16. فری گفت:

  سلام زمینه موهام کاراملی دودیه ولایت روشن کردم بعدازچندروز ریشه گیری کردم با همون رنگ پایه م،حالا لایتهام تیره شده چکارکنم روشن بشه؟ یک بار هم رنگ وانیلی را بااکسیدان 9درصد ب موم زدم ولی لایتهام روشن نمیشه لطفا راهنماییم کنید ممنون

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   در اثر شستشو با شامپوهای قلیایی پایه مو نسبتا روشنتر می شود. راه دیگر که سخت و وقت گیر است و البته باید توسط فرد ماهری انجام شود این که قسمت های لایت مو از مو جدا شده و در داخل فویل قرار داده شده و سپس دکلره شوند.

 17. Maria گفت:

  سلام
  من موهامو دو سال پیش دکلره کردم و تو این دو سال چند بار رنگ کردم الان ریشه موهام مشکی و قسمت های دکلره شده بین قهوه ای و عسلیه اگر بخوام دوباره دکلره کنم باید ریشه گیری کنم یا کلا رنگ کنم؟

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   بهتر است با دکلره ریشه مو را روشن کنید و سپس رنگساژ کنید تا رننگ نهایی یکدست تر باشد و دردسر دو رنگی موها را نداشته باشید. در ضمن حتما بعد از دکلره موها را با شامپو ضد زردی بشویید.
   برای رنگساژ مو مقاله رنگساژ مو جدید برایتان مفید خواهد بود.

   1. فریبا گفت:

    سلام میخواستم بپرسم استفاده از ‌واریاسون بنفش که واسه ریشه مو رو گفته بودین تکینیک و زمان خاصی لازم داره یا نه؟ و این که به موهای دکلره شده هم استفاده میشه یا نه؟چون من تا حالا استفاده نکردم نمیدونم چطور باید استفاده کرد

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     واریاسیون بتفش را به مقدار خیلی کم در رنگها می زنند تا زردی احنمالی مو گرفته شود

 18. الناز گفت:

  سلام موهام مهر ماه دکلره کرده بودم برای ترمیم ریشه رفتم الان بین دکلره جدید و قدیم یه خط نارنجی هست که حتی بعد رنگساژم معلومه چیکار باید انجام بدم

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   برای حذف رنگ نارنجی از شامپو ضد نارنجی می توانید استفاده کنید. در ضمن رنگساژ خاکستری هم ضد نارنجی است. حتما مقاله گرفتن زردی و نارنجی موها را نیز می توانید ببینید.

 19. مرجان گفت:

  سلام من رنگ قهوه ای روشن میخواستم الام ارایشگاه برام رنگ گذاشته از ریشه تا تقریبا چهار انگشت مانده به نوک موهای طبیعی خودم به رنگ خرمایی بوده نوکاش رنگش روشن بوده بدون دکلره ..الان ریشه هام دو درجه روشن تر از ساقه اس و دوسش ندارم چه رنگی بذارم تا به رنگ متوسط تری در بیادالبته بدون دکلره؟

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   می توانید از ترکیب ۶ دودی (یک هشتم تیوپ) + ۷ طبیعی (یک چهارم تیوپ)+ ۷ زیتونی (یک چهارم تیوپ) + ۷ بژ (نصف تیوپ) + دو بند انگشت واریاسیون ابی + بنفش + اکسیدان نه درصد استفاده نمایید.

 20. زینب گفت:

  سلام من موهام رو دکلره کردم به پایه 8 رسید و رنگ شنی صحرایی و دودی خیلی روشن و بژ متوسط گذاشتم
  دوست داشتم رنگم روشن‌تر بشه
  لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم که روشن بشه و موهام آسیب نبینه ممنون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   دو راه دارید.
   راه اول
   دکوپاژ است. مقدار مساوی پودر دکلره+ شامپو + اکسیدان نه درصد – پس از آنکه ترکیب را مخلوط کردید. آن را بر روی مو به مدت نیم ساعت تا چهل و پنج را قرار داده و سپس موها را با آب بشویید. با این کار موها را به راحتی می توانید روشن کنید. از صفر تا 100 دکوپاژ را در مقاله دکوپاژ می توانید بیابید.
   راه دوم
   رنگ هایلایت نقره ای + هایلایت پلاتینه + دودی پایه نه را با دو برابر اکسیدان نه درصد ترکیب نمایید. + یک بند انگشت واریاسیون سبز و بنفش
   در نهایت موها را پس از چهل و پنج دقیقه بشویید.
   برای تقویت مو حین رنگ و مش حتما از اولاپلکس یا خاویار مو بهره ببرید.

 21. مونا گفت:

  سلام ممنون از مقاله مفيدتون من ساقه موهام بلونده و ريشه مشكي درومده و ميخوام پايين موهام رو نقره اي كنم و ريشه يه مقدار تيره تر باشه اول ريشه هارو بلوند كنم بعد همه رو از ريشه تا ساقه نقره اي و بعد دوباره ريشه رو يه قهوه اي روشن بزنم؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اصولا اول ساقه مو یا همان انتهای مو را با دکلره و اکسیدان نه درصد (ترجیحا) روشن نمایید و سپس با شامپو ضد زردی زردی ان را بگیرید. در مرحله بعد ریشه را روشن نمایید. چون ریشه مو نازکتر و سالم تر است زودتر روشن می شود. پس بهتر است که دیرتر روشن شود. حتما از اولاپلکس در مواد رنگ و مش بهره ببرید. در ضمن مقاله رنگ مو دودی را نیز حتما ببینید.

 22. شفق گفت:

  سلام ببخشید یک سوال دارم
  من موھامورنگ ترکیبی نسکافہ ای گذاشتم الان ریشہ موھام تقریبا ۷ سانت در اومدہ و کمی سفید ھم دارہ می خوام موھامو آمبرہ کنم
  آیا می تونم با دکوکرم موھامو از ریشہ تا ساقہ بہ پایہ ھای ۳ و ۵ و ۷ روشن کنم بعد روی ھمہ موھام رنگ بژ آلبورا ۷/۳۳ بزارم؟
  آیا این رنگ روی قسمت ھا پایہ ھای ۳ و ۵ بہ زردی یا طلایی میزنہ یا خوشرنگ میشہ؟

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   اصولا دکلره از پایه ۶ معنی پیدا می کند. منتها پایه ۶ و ۷ دارای قرمزی و نارنجی است. با این توناژها اصلا رنگ نهایی خوب نمی شود. برای صفر تا ۱۰۰ آمبره مقاله اموزش تخصصی امبره را حتما ببیتید.

 23. زهراصادقی گفت:

  سلام موهام بلوند بردم ریشه گیری کرده ریشه وساقه ام یک رنگ ولی مابین این دویه حاله نارنجی افتاده توموهام چه رنگی کنم یه دست بشه ممنون

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   معمولا در این حالت یک دکوپاژ بیست دقیقه تا نیم ساعت انجام می دهند تا رنگ نارنجی از بین برود. در ضمن استفاده از شامپو ضد زردی – زردی اضافه مو را گرفته و شامپو ضد نارنجی نیز تن نارنجی مو را از بین می برد. شما می توانید از آنها نیز بهره ببرید. رنگساژ دودی پایه ۸ نیز می توانید تا حدی تم نارنجی مو را از بین ببرد و در عین حال رنگ مو را بد رنگ نکند. انواع این محصولات دکلره و شامپو ضد زردی و ضد نارنجی در فروشگاه رخ نگار با کیفیت موجود هستند. در ضمت در مقاله دکوپاژ تکنیک های مربوطه به طور کامل توضیح داده شده است.
   موفق باشید.

 24. سیما گفت:

  سلام من موهام دکلره است ریشه موهام درامده چه رنگی کنم خویه

  1. زهرا دانشفر گفت:

   سلام می توانید از ترکیب رنگ های کاکایویی – بژ به همراه واریاسیون بنفش و اکسیدان 6 درصد به علاوه کمی دودی پایه 8 استفاده نمایید. مقاله رنگ مو بژ نیز بسیار به کارتان می آید.

 25. م گفت:

  سلام موهامو رنگ روشن کردم بعد یک روز ریشه موهام مشکی شده دلیلششش چیه؟؟..😭😭😭

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   احتمالا ریشه مموهاتون درست رنگ نگرفته بوده

 26. مژده گفت:

  سلام موهامو2 ماه پیش رنگو مش کردم و ریشه موهام دراومده و موهامم اون درخشندگی قبلو ندارن تاحالا هم رنگساژ انجام ندادم.

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   رنگساژ به تقویت جلای رنگ شما کمک خواهد کرد.

  2. ناشناس گفت:

   سلام موهام سه ماه پیش رنگ کردم بلوندالان ریشه موهام سفیدی دراومده میشه بدون دکلره موهای سفیدرنگ کردچه رنگی میشه زد میشه راهنمایی کنیدممنون

   1. کارشناس رخ نگار گفت:

    سلام
    به سوالتان پاسخ داده شد.

 27. سما گفت:

  من میخوام رشد ریشه هام رنگ نگیره مشکی باشه بلوندمو رنگساژ کنم راهنمایی میکنید چطوری رنگ بریزم ریشههام مشکی بمونه

  1. Rokhnegar گفت:

   تکنیک خاصی نداره
   باید سعی کنید ریشه ها در سرشور به مواد آغشته نشن. فقط اینکه بدونید به این راحتی هم با مواد رقیق رنگساژ ریشه های تیره رنگ نمیگیره.

 28. ناشناس گفت:

  سلام ، بعد از این ک موهام رو لایت کردم زیرش خیلی وز شده ، ممنون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   وزی موها به دلایل مختلف ایجاد میشه که برای برطرف کردن این مشکل
   از محصولات مراقبت مو و یا محصولات اولاپلکس و کراتین استفاده کنید. که از منوی همین سایت میتونید وارد این بخشها بشید.

   1. شفق گفت:

    سلام ببخشید یک سوال دارم
    من موھامورنگ ترکیبی نسکافہ ای گذاشتم الان ریشہ موھام تقریبا ۷ سانت در اومدہ و کمی سفید ھم دارہ می خوام موھامو آمبرہ کنم
    آیا می تونم با دکوکرم موھامو از ریشہ تا ساقہ بہ پایہ ھای ۳ و ۵ و ۷ روشن کنم بعد روی ھمہ موھام رنگ بژ آلبورا ۷/۳۳ بزارم؟
    آیا این رنگ روی قسمت ھا پایہ ھای ۳ و ۵ بہ زردی یا طلایی میزنہ یا خوشرنگ میشہ؟

    1. کارشناس رخ نگار گفت:

     سلام به سوال شما پاسخ داده شد.
     موفق باشید .

  2. ناشناس گفت:

   سلام
   من کل موهامو دکلره کردم وبعد موهام زرد روشن شد ک با شامپو ضد زردی از بین بردم که کل موهام به یخی زد ولی رنگساژ اصلا نزدم چون واقعا بهش نمیخورد که فقط دکلره باشه چون خیلی خوشرنگ شد بعداز زردی که از بین رفت
   بعد ریشهام در امد و مشکی شد و الان ریشهامو دکلره کردم به زردی میزنه و ساقهام کاملا یخی هست
   الان میخوام رنگ بزنم نمیدونم چی بزنم که زردی رو بگیره و یکی بشه تقریبا موهام
   ممنون میشم جوابمو بدین.

 29. رها گفت:

  سلام من می خوام موهام رارنگ کنم ولی چون داروبرارفع ریزش استفاده می کنم می ترسم رنگ بزارم وموهام مجددریزش،پیداکنندالان می خوام رنگ بزارم اما به ریشه ای موهام نرسه بایدچیکارکنمـ

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   در این خصوص لطفا ابتدا با دکتر و بعد با یک آرایشگر ماهر صحبت نمایید.

 30. یاسمن گفت:

  سلام من موهام سفید هستش همیشه رنگ میزنم دوهفته پیش بی رنگ کردم ورنگ خیلی روشن گذاشتم وتومایع کنی این چیزا حتی روشنتر الان دوباره ریشه موم سفید دروامده بدخودشو نشون میده چطوری ریشه گیری کنم باچه رنگی که درست بشه.ممنون.

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   شما قبل از هر کاری اکسیدان ۹ درصد رو خالی به ریشه ها بزنید و بعد از 15 دقیقه با پنبه یا دستمال خشک پاکش کنید و بعد رنگتون رو با اکسیدان 6 درصد به ریشه ها بزنید ترجیحا رنگهای پایه ۸ باشه که سفیدی ها رو بگیره.

   1. شقايق گفت:

    سلام من موها مش كردم حالا ريشه هام مشكي بأيد چگونه ريشه كير كنم

 31. شیرین گفت:

  من ریشه هام موقع رنگ اکثرا نارنجی میشه و چیکار کنم؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   از ترکیبات رنگ خاکستری و دودی در رنگهاتون استفاده کنید.

  2. زهراصادقی گفت:

   سلام موهام بلوند بردم ریشه گیری کرده ریشه وساقه ام یک رنگ ولی مابین این دویه حاله نارنجی افتاده توموهام چه رنگی کنم یه دست بشه ممنون

   1. کارشناس رخ نگار گفت:

    سلام
    به سوال شما پاسخ داده شد.

    1. نیکی گفت:

     سلام من امبره یخی و نقره ای انجام دادم و دکلره رو از ریشه پایین تر گذاشتم و ریشم مشکیه ولی بعضی جاها که پایه به ۹ نرسیده نارنجی شده اگه رنگ مشکی بزارم رو نارنجیا مشکلی پیش میاد؟

     1. Rokhnegar گفت:

      سلام
      بهتر است از واریاسیون آبی نیز اضافه کنید به رنگ مشکی منتها فقط به قسمت نارنجی بزنید.

دیدگاه یا سوال خود را مطرح کنید.

پیام شما بعد از تایید مدیر نمایش داده میشود.