رنگ ریشه و تکنیک جدید رنگ کردن ریشه موهای روشن و سفید

root-coloring
رنگ ریشه و رنگساژ مشکلی که همیشه  خانمها با آن درگیر بوده و هستند. به خصوص اگر موها بلوند باشند و موهای طبیعیتان تیره باشد، مشکل دورنگی موهاست که این دو رنگی در این مواقع بیشتر به چشم می آید. حال قبل از خرید رنگ مو توجه داشته باشید که برای یکدستی موهایتان و ریشه گیری مو باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه میخوانید..

رنگ ریشه مورنگ ریشهرنگ بلوند ریشه

اگر ریشه مو تیره و ساقه و وسط مو بلوند پایه ۷ و ۸ باشد. در ضمن بخواهید رنگ مربوط به ریشه موهایتان دقیقا همرنگ بقیه موهایتان شود. بایستی ریشه موهایتان را دکلره نمایید. تا پایه 8 روشن شود. سپس برای رنگ كردن ريشه مو دكلره شده , ترکیب رنگ ساقه موهایتان را با اکسیدان 6 درصد همراه با یک بند انگشت واریاسیون دودی، نقره ای و بنفش بر روی ریشه مو قرار دهید. با یک الی دوبار تکرار این ترکیب به ریشه مو زیبایی که با ساقه همخوانی دارد دست یابید.

رنگ مو ریشه مشکی ساقه بلوند

رنگ ریشه

ترکیب رنگ مخصوص ریشه بدون دکلره :

اگر قصد دکلره کردن به هر دلیلی ندارید. در ضمن ساقه موهایتان بلوند است. برای موی بلوند با ریشه تیره می توانید از رنگ های پایه 7-8 با اکسیدان 6 درصد استفاده نمایید. بطوریکه تمام مویتان از ریشه تا ساقه را رنگ کنید. تا رنگ ساقه و ریشه یکسان شود. یک نکته در مورد روشن شدن رنگ مشکی ریشه که همه ی آرایشگران حرفه ای با آن سروکار دارند. نارنجی شدن ریشه است. در بلوند شدن موهای تیره به صورت ناگهانی و بدون استفاده از دکلره، برای رفع این مشکل رنگ خاکستری حاوی دودی و مقدار بسیار بسیار کمی آبی قطعا به کارتان می آید. تا رنگ نسبتا یکنواختی در کل موهایتان به وجود آورد.
رنگ موی بلوند با ریشه تیره
رنگ ریشه

رنگ ریشه موی دکلره شده

این ترکیب می تواند رنگ نارنجی موهایتان را خنثی سازد. در نهایت ریشه و ساقه یکنواخت می شود. البته این گفته برای استفاده از رنگهای بالای پایه 7 و 8 برای موی بلوند با ریشه تیره است. که به یکباره رنگ روی ریشه مو قرار می گیرد.
رنگ مو ریشه مشکی ساقه بلوند
رنگ ریشه
رنگ ریشه

رنگ ریشه و رنگساژ

اگر موهایتان به رنگ های فانتزی خاص می باشد. حتما توسط دکلره به رنگ مورد نظر رسیدید. برای مثال رنگ یاسی، صورتی و بلوند ارغوانی و غیره. حتما بایستی برای رنگ کردن ریشه مو توسط دکلره صحیح ریشه موهایتان را به پایه 8-9 برسانید. سپس فرمول ساقه مو را با واریاسیون های متناسب برای حذف رنگ ناخواسته به اندازه ی یک بند انگشت داخل ترکیب رنگ به کار ببرید. مثلا اگر رنگ ساقه تان، بلوند ارغوانی است.

رنگ ریشه و رنگساژ

یک چهارم تیوپ بلوند نقره ای 9.1 
اکسیدان 6 درصد
واریاسیون دودی، نقره ای و بنفش یک بند انگشت
بر روی ریشه دکلره شده، می تواند در رنگ کردن ریشه مو نتیجه مناسبی را حاصل کند.
رنگ ریشه
دكلره كردن ريشه مو
دكلره كردن ريشه مو

نکته رنگ مناسب : 

اگر خیلی رنگ خاص و با دکلره روی موهایتان ندارید. باید توجه نمایید ریشه مو چه رنگی است. مثلا اگر ساقه مو یاقوتی، مارسالا، قرمز  و غیره. می توانید از اکسیدان 9 درصد و رنگ متناسب با ساقه را بر روی ریشه های تیره تان قرار دهید. تا رنگ مناسبی برای ریشه به دست آید. وجود واریاسیون بنفش و آبی برای حذف زردی و نارنجی مناسب است.
رنگ ریشه مو

رنگ موی بلوند با ریشه تیره

رنگهای یخی قطبی، نقره ای و سوپرلایت های مو

این رنگها قطعا با دکلره تا پایه 9 به دست آمدند. یا توسط شامپو ضد زردی، زردی گرفته می شوند. یا در ترکیب رنگ. با استفاده از واریاسیون ها و یا رنگهای دودی و نقره ای تمهیدات لازم برای حذف زردی رنگ و رسیدن به فرمول دلخواهتان را پیدا می کنید. دكلره كردن ريشه مو را توسط پودر دکلره خوب انجام دهید. رنگ ساقه ای متناسب با ریشه را بر روی مو با اکسیدان 6 درصد قرار دهید.
ریشه گیری مو
رنگ مو ریشه مشکی ساقه یخی
ریشه مو چه رنگی است

کنتراست ریشه چیست

در جواب سوال کنتراست ریشه چیست ؟ باید بگوییم که زمانی که موها با فویل مش می شوند. همواره یک مرزی بین بین ریشه مو و لایت مو به وجود می آید. حتی آرایشگران حرفه ای نیز با این مسئله برخورد می کنند. برای اینکه این مرز پوشش داده شود, بایستی از رنگ روی مرز بهره برد. در گذشته از رنگهای N1 و N2 روی زمینه مرز دکلره بهره می بردند. منتها این کار درست نیست, چون بعد از چند بار شستشو رنگ به سبزی می گراید. بهترین کار این است که رنگ زمینه مو را با اکسیدانی یک درجه پایین تر از اکسیدان زمینه مو روی مرز دکلره بزنید. مثلا اگر زمینه مو شکلاتی پایه ۵ با اکسیدان شماره ۲ است. شما هم همان شکلاتی پایه ۵ را با اکسیدان شماره ۱ روی مرز دکلره بزنید.

ادامه مطلب
رنگ مو فندقی با 30 طیف رنگی از فندقی دودی تا برنز عسلی

رنگ شکلاتی، نسکافه ای، تنباکویی و بلوطی ریشه

این گونه رنگ ها اگر حساسیت چندانی به نوع رنگ نداشته باشید. بدون دکلره هم روی مو می توانید رنگ مورد نظرتان را دربیاورید. دانستن نکاتی مانند نحوه خنثی سازی رنگ مو  , قرمزی و زردی توسط رنگهای زیتونی و دودی و واریاسیون های سبز و بنفش می تواند در ترکیب شکلاتی رنگهای سرد مانند تنباکویی یا نسکافه ای را حاصل نماید. از طرفی افزودن رنگهای زیبای ماهگونی و شرابی به شکلاتی ، بلوطی یا دارچینی را می دهد. حال اگر ریشه موی مشکیتان در آمده است . بدون دکلره ترکیب رنگ برای ریشه متناسب با پایه را با اکسیدان 9 درصد بر روی مو قرار دهید. تا رنگ به خوبی روی موهایتان قرار گیرد. 
موی بلوند با ریشه تیره
رنگ ریشه مو
ریشه گیری مو

رنگ برای موهای سفید ریشه

اینکه ریشه چه رنگی است. در انتخاب روش کار بسیار مهم است. اگر ریشه موهایتان سفید رنگ است. در ضمن میزان سفیدی ریشه تقریبا زیر ۲۰ الی ۳۰ درصد است. رنگ های پایه ۷ با اکسیدان ۶ درصد انتخاب مناسبی برای حذف سفیدی مو و ریشه هستند. زیرا که رنگ نسبتا متوسطی را حاصل می کند. که می تواند سفیدی موهایتان را تا حد زیادی بگیرد.
البته اگر ساقه مویتان پایه ۸ تا ۹ و ریشه مویتان سفید است. از رنگ پایه ۸ و اکسیدان ۶ درصد استفاده کنید. ولی رنگ مختص به ریشه به صورت کامل انجام نمی گیرد، زیرا که پایه رنگ بسیار روشن است.
رنگ كردن ريشه مو دكلره
اگر خواهان رنگ تیره هستید. در ضمن اگر در ریشه شما رنگ سفید زیاد درآمده است. می توانید از رنگ های پایه ۴ تا ۶ با اکسیدان ۶ درصد استفاده نمایید. منتها هر چه پایه رنگتان تیره تر باشد. ریشه مد نظر تیره تر می گردد ولی در این مواقع از ترکیبات زیتونی به مقدار کمی غافل نشوید. زیرا ضد قرمزی است و برای رنگهایی که ترکیبات قرمزی در خود دارند و قرار است روی موهای سفید استفاه شوند باید به کار روند.
اکسیدان شماره ۱، ریشه را تیره تر می نماید. ولی مزیتی که دارد ماندگاری بالاتری دارد. بنابراین اگر رنگ ساقه مویتان تیره رنگ است می توانید رنگ تیره برای ریشه متناسب با رنگ ساقه مویتان را با اکسیدان ۶ درصد بگذارید.
رنگ کردن ریشه مو

تکنیک های رنگ گرفتن ریشه

اگر با توجه به نکات بالا شما بایستی با دکلره به دست آید، موارد زیرا انجام دهید.
۱) براشینگ مو
ابتدا موهایتان را شانه کنید. با برس مناسب به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. کلیپس های تقسیم مو بسیار به کارتان می آید.
۲) زدن کرم به صورت و گردن
تمام پیشانی، اطراف گوش و پشت گردن خود را با کرمی با چربی بالا یا وازلین چرب نمایید.
۳) آماده کردن دکلره
پودر دکلره را به اندازه ی ریشه مویتان درون کاسه ریخته و اکسیدان ۹ درصد یا شماره ۲ را به اندازه یک و نیم برابر با آن مخلوط نمایید.
۴) آغشتن مواد دکلره به ریشه 
با استفاده از فرچه رنگ فقط و فقط ریشه مویتان را به مواد دکلره آغشته نمایید، سعی کنید تمام قسمت های ریشه مو را با فرچه رنگ و یا با استفاده از انگشتانتان به مواد آغشته نمایید.
۵) زمان دادن به مو
روی مویتان کلاه رنگ بگذارید و از 20 دقیقه تا 45 دقیقه (بستگی به ساختار مو) صبر نمایید تا ریشه تان رنگ باز کند.
۶) شستشو مو
سپس ریشه تان را با آب و شامپو بشویید و با ماسک مو نیز مقداری ماساژ داده و آبکشی مختصر نمایید. اگر ریشه شما نارنجی رنگ شده، یکبار دیگر با اکسیدان ۶ درصد ریشه تان را روشن نمایید تا پایه ۸-۹ شود.
رنگ كردن ريشه مو دكلره

رنگ مو ریشه تیره ساقه روشن

رنگ مو ریشه تیره ساقه روشن معمولا سوال بسیاری از مخاطبان رخ نگار است. اگر ساقه دکلره و خیلی روشن باشد. باید ریشه مو را دکلره را حتما روشن نمایید. به طوری که هم پایه ساقه مو است. منتها اگر ساقه مو به  قهوه ای روشن یا بلوند متوسط باشد. می توانید با ترکیب رنگهای ۸ دودی + ۸ طبیعی (یا نسکافه ای ) + ۸ زیتونی به اندازه یک سوم تیوپ موها را یکدست نمایید. منتها بهتر است ریشه تا ساقه را حدود ۲۰ دقیقه به این رنگ آغشته نمایید. پس از ۲۰ دقیقه مجددا مواد را از ریشه تا ساقه شارژ نمایید. سپس از ساقه تا انتهای مو را به این ترکیب آغشته نمایید. در نهایت چهل دقیقه بعد موها را بشویید.
برای رنگ کردن ریشه با دکلره، پس از دکلره ریشه تمامی موارد بالا را تکرار کنید، فقط اینکه رنگ مورد نظر را با اکسیدان ۶ درصد برای ریشه ترکیب کنید. تا رنگ کاملا در ریشه مویتان رسوب نماید. برای ریشه بدون دکلره نیز از تکنیک های تقسیم مو و غیره استفاده نمایید، اگر ریشه شما مشکی بود، از رنگ های متناسب با ساقه و اکسیدان ۹ درصد استفاده نمایید و اگر رنگ سفید بود، در ترکیب رنگ اکسیدان ۳ درصد یا ۶ درصد را استفاده نمایید.
سوالات مخاطبان رخ نگار

چگونه موهای دکلره شده را تیره کنیم

در جواب سوال چگونه موهای دکلره شده را تیره کنیم ؟ باید بگوییم که چون بعد از دکلره پایه ۸ بیشتر رنگها روی مو تناژ سبز ایجاد می کند. بهتر است رنگهای گرم به کار ببرید. مثلا رنگ طبیعی پایه ۶ (سه چهارم تیوپ) + یک هشتم تیوپ ماهاگونی + دودی پایه ۷ (یک چهارم تیوپ)

ادامه مطلب
کوکتل مو نجات بخش موها با تکنیک درخشش شما در مجالس

علت روشن شدن رنگ ریشه مو

علت روشن شدن رنگ در ریشه مو نسبت به ساقه مو چیست ؟

علت روشن شدن رنگ در ریشه مو به دلیل نازک تر بودن و سالم بودن ریسه مو نسبت به شایر قسمتهای مو است. به همین دلیل اگر قصد دکلره دارید. در آخرین قسمت باید ریشه مو را روشن نمایید.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.
مراقب خودتون باشید و منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید
امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیازها به این مطلب

خلاصه

رنگ ریشه و رنگساژ همیشه مشکلی بوده که خانمها با آن درگیر بوده و هستند. به خصوص اگر موها بلوند باشند و موهای طبیعیتان تیره باشد،

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.89 (44 رای)

133 فکر در مورد “ رنگ ریشه و تکنیک جدید رنگ کردن ریشه موهای روشن و سفید

 1. فرشته گفت:

  سلام هایلایت دارم روی مشکی سخته بخوام هایلایت ها رو جدا کنم و رنگساژ کنم میشه یک ترکیب رنگ بگید که هم هایلایت ها روشن بمونه هم زمینه مو از مشکی زیاد تغییر نکنه

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام
   ببینید اگر فرد دیگری بتواند این کار را با حوصله برایتان انجام دهد. می توان قفط هایلایت های های مو را جدا کرده و رنگساژ کرد که اصولا شرایط سخت تری دارد. منتها اگر می خواهید راحت کل مو را رنگساژ کنید معمولا باید در ترکیب رنگساژ سه برابر اکسیدان شماره 1 ریخته و خیلی سریع به محض رنگ گرتن هایلایت مو را با اب بشویید.
   برای فرمولهای هایلایت مقاله رنگساژ مو را ببینید.

  2. ناشناس گفت:

   رنگساژ رو با اکسیدان نیم درصد بزن رنگ زمینه تغییر نمیکنه

 2. فیروزی گفت:

  سلام ریشه ی مو دو سانت سیاه و بعد از آن چهارسانت بلوند تیره و بعد بلوند روشن و روشن تر
  میخوام آبی بزنم رو موها . و ریشه تیره باشه تقریبا به مشکی بزنه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   اگر بلوند پایه 10 و بدون زردی اشد رنگ نهایی ابی خالص می شود منتها روی موی زرد به سبزی می زند. در هر دو صورت ریشه موی مشکی رنگ نمی گیرد.
   مقاله رنگ موی ابی را حتما ببینید.

 3. اسکندری گفت:

  سلام وقت بخیر.من موهام میخوام روشن بشه سفید.اماریشه موهام نارنجی میشه.ممنون راهنمایی کنید

  1. Rokhnegar گفت:

   با سلام
   باید ریشه موها را دکلره نمایید و سپس با شامپو ضد زردی کل موها را یشویید و در نهایت رنگساژ مد نظر را بزنید.

 4. Mm گفت:

  سلام . وقتتون بخیر.دوسه روز پیش رفتم ترمیم هایلایت الان دکلره ریشه موهام روشنتر از ساقه موهامه چ کاری باید انجام بدم؟؟🥲

  1. Rokhnegar گفت:

   با سلام
   اصولا تغییر هایلایت مشکل اسست چون باید مو از لابلای قسمتهای تیره خارج شود. اما چاره ای جز این نیست. باید شما قسمتهای دکلره شده را با کمک یک نفر از مو جدا کرده و لای فویل بگذارید و سپس قسمتهای ساقه را دکلره با اکسیدان شماره یک نمایید.

 5. عاطفه رحمانی گفت:

  سلام موهام دکلره دذره وبلوند۸و۹هستش‌.ریشه های موهام حدودا۴سانت رشدکرده وشیرنسکافه ای روش گذاشتم بدون دکلره رنگش حالت مسی شذه چه رنگی بذارم که یکم بارنگ بلوندساقم هم خونی داشته باشه؟

  1. Rokhnegar گفت:

   با سلام
   می توانید ۶ خاکستری و واریاسیون بنففش و ابی را ترکیب کرده و فقط به ریشه بزنید.

 6. gh گفت:

  سلام من ساقه موهام بلوند پایه ۸ هستش ریشه موهام اندازه ۴ سانت مشکی دراومده نمیخوام دیگه دکلره کنم مشکیامو ،میخواستم بدونم چه رنگی روی مشکیام بزارم که با بلوند پایین موهام قشنگ بشه

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   می توانید نصف تیوپ هایلایت نقره ای را با نصف تیوپ ۸ طبعی و دو بند انگشت واریاسیون ابی ترکیب نمایید و با اکسیدان ۹ درصد ترکیب نمایید و قط به قسمت های مششکی مو بزنید تا ریشه روشن شود.
   حتما مقاله رنگ مو بدون دکلره را نیز ببینید.

   1. خاطره گفت:

    سلام من سفیدی موهام زیاد است ریشه ام 2سانت رشد داشت قبلاً رنگ لورال مخلوط 5و 6/11روی موهام گذاشته بودم بود ساقه هام تیره شده بود رفتم آرایشگاه گفتم موهام رو یکدست کن رنگ 6/00رو موهام گذاشت الان ریشه موهام کمرنگتر شده نسبت به بقیه موهام حالا چیکارکنم

    1. کارشناس رخ نگار گفت:

     با سلام
     معمولا رنگ ریشه ناز کتر است. می توانید نصف 6.00 با 5.00 را با کسیدان شماره 1 را به ریشه مو بزنید.
     مقاله گرفتن سفیدی مو رخ نگار
     و
     رنگ مو بدون دکلره رخ نگاررا ببینید.

 7. سایه گفت:

  سلام وقت بخیر ریشه موهام مشکیه ساق موهام بلونده میخوام رنگساژ کنم بدون اینکه ریشه رنگ شه و ریشه سیاه بمونه , راهنمایی میکنید چطور انجام بدم?

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اگر رنگساژ را فرد دیگری برایتان در مدت زمان زیر ۱۵ دقیقه و ترجیحا با سه برابر اکسیدان شماره ۱ انجام دهد اصولا رنگ ریشه تغغییر نمی کند.

   1. شفیعی گفت:

    سلام موهای من کاملا دکلره هست ریشه خیلی روشن تر از ساقه شده میخوام بک مقدار ریشه سایه دار بشه دلم هم نمیاد زیاد تیره بشه چیکار باید کرد

    1. کارشناس رخ نگار گفت:

     با سلام
     از ترکیب رنگ ساقه منتها یک پایه تیره تر به همراه اسیدان شماره 1 به مو بزنید.

 8. مریم گفت:

  سلام موهام دکلره داره ریشه موهام رشد کرده سفیدی هم داره دیگه نمی‌خوام دکلره بشه یه ترکیب رنگ خوب بگین که سفیدی موهامو بگیره ممنون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   رنگ طبیعی اکسترا یا طبیعی پایه ۷ را نصف تیوپ با نصف تیوپ ۷ دودی و یک سوم تیوپ رنگ ب پایه ۷ ترکیب نمایید.
   مقاله گرفتن سفیدی مو
   را حتما ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
Twitter پین‌ترست واتس‌اپ واتس‌اپ Telegram
فروشگاه
Blog
حساب کاربری من