روشن کننده 000 چیست؟

روشن کننده مو را با نام های e20 یا 000 یا واریاسیون 000 نیز میشناسند که در روشن نمودن رنگ مو بسیار کاربرد دارد ولی قبل از خرید رنگ مو بدانید که روشن کننده مو بیشتر به صورت ترکیب با رنگ موها کاربرد داشته و استفاده تکی این رنگ بر روی مو توصیه نمی شود زیرا تا حدودی باعث خشکی موها خواهد شد و میزان روشن کنندگی آن به اندازه دکوکرم و مواد دکلره نخواهد بود.

اینکه رنگ سه صفر چیست و كاربرد رنگ سه صفر چگونه است را در ادامه به طور مفصل مطالعه خواهید نمود.

روشن کننده مو

نحوه استفاده از رنگ سه صفر :

در استفاده از رنگ 000 به این نکته توجه کافی داشته باشید که رنگ موی 000 اگر با اکسیدان نمره 2 ترکیب شود دوپایه و اگر با اکسیدان نمره 3 ترکیب شود 3 الی 4 پایه (با توجه به میزان نازکی موها) روشن خواهد شد. توجه داشته باشید که برای موهای رنگ شده پایه 4 و تیره تر از آن, از رنگ مو روشن کننده 000 انتظار خاصی نداشته باشید و تنها در صورتی میتوانید در پایه های تیره مو از این شماره استفاده کنید که موهایتان رنگ نشده باشد و در اینصورت است که روشن کنندگی خوبی را تجربه خواهید نمود. در ادامه پاسخ به این سوال اکثر مخاطبان سایت که رنگ موی سه صفر چیست باید توجه داشه باشید که استفاده از 000 بر روی موهای رنگ شده نکاتی دارد که در ذیل به آنها میپردازیم:

 

اگر زمینه موهایتان قرمزی دارد و نمیخواهید موقع روشن شدن موها قرمزی مو بیشتر از این به چشم بیاید حتما از رنگهای زیتونی پایه متوسط به مقدار خیلی کم در این ترکیب استفاده کنید.(در این رابطه جهت رنگبری موها میتوانید از روش دکوپاژ مو هم استفاده نمایید) و اگر موهایتان زمینه مسی دارد و نگرانید که رنگ موهایتان پس از روشن شدن به رنگ هویجی تمایل پیدا کند حتما مقدار کمی رنگ خاکستری در رنگ موی خود اضافه نمایید . واگر موهای طلایی دارید و میخواهید چند پایه آنرا روشن کنید حتما از واریاسیون بنفش به مقدار خیلی کمی در رنگ ترکیبی خود استفاده نمایید تا از زردی موها پس از روشن شدن کاسته شود و زردی اضافی موها گرفته شود.

روشن کننده مو

000 به طور اصولی در دسته واریاسیونها قرار میگیرد ولی بسیاری از آرایشگران از آن به منظور روشن کردن ابرو و یا کمرنگ نمودن رنگهای تیره استفاده می کنند.

در روشن كردن مو با رنگ 000 بدانید که اگر رنگی تیره یا متوسط در منزل یا آرایشگاه دارید و به کارتان نمی آید می توانید با ترکیب رنگ تیره یا متوسط با رنگ 000 به راحتی با توجه به درجه روشنایی گفته شده برسید و نتیجه مطلوبی بگیرید و در مجموع می توان گفت از 000 بعنوان روشن کننده مو می توانید استفاده نمایید. حتما از ماسک مو برای داخل و بیرون حمام استفاده کنید. 

 

ادامه مطلب
رنگ مو مناسب پوست سبزه تا روشن

رنگ 000 روی موی شرابی :

درجه روشنی رنگ شرابی در نتیجه کار  روشن کننده بسیار مهم است به این معنی که اگر موهایی در پایه های 2 تا 4 شرابی دارید و مدت زمان زیادی از آخرین رنگ نمودن موهایتان نگذشته بهتر از به جای رنگ سه صفر از دکوکرم و یا دکلره استفاده نمایید. ولی اگر موی شرابی شما در پایه های 5 تا 7 است میتوانید توسط رنگ سه صفر و اکسیدان 9 درصد تا 2 الی سه پایه موها را روشن نمایید.

رنگ 000 روی موی مشکی :

برای استفاده رنگ 000 بر روی موی مشکی توجه نمایید که آیا موی شما مشکی رنگ شده است و یا رنگ موی خودتان میباشد.

اگر رنگ 000 را بر روی مویی که اخیرا مشکی رنگ شده استفاده نمایید نتیجه خاصی نخواهید گرفت و موهایتان احتمالا کمی خشک هم خواهد شد ولی در روشن كردن مو با رنگ 000 اگر مشکی و یا قهوه ای تیره رنگ موهای خودتان بوده و رنگ ندارد میتوانید به راحتی و با اکسیدان 9 درصد جهت روشن کنندگی بیشتر و یا اکسیدان 6 درصد جهت 1 الی 2 پایه روشن کنندگی اقدام نمایید و پس از مخلوط کردن رنگ موی 000 و اکسیدان, موها را یا این مخلوط کاملا آغشته کنید و نیم ساعت الی 45 دقیقه مکث کنید سپس موها را با شامپو بشویید.

 

ادامه مطلب
چطور پوستی زیبا داشته باشیم؟

مراقب خودتون باشید و منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

رنگ موی روشن کننده را با نام های e20 یا 000 یا واریاسیون 000 نیز میشناسند که در روشن نمودن رنگ مو بسیار کاربرد دارد ولی بیشتر به صورت ترکیب با رنگ های مو کاربرد دارد.

به طور کلی
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.86 (36 رای)

پیام خود را بنویسید

پیام شما بعد از تایید مدیر منتشر خواهد شد.