مقالات

روشن کننده 000 چیست؟

روشن کننده مو را با نام های e20 یا 000 یا واریاسیون 000 نیز می شناسند. این ماده در روشن نمودن رنگ مو بسیار کاربرد دارد. ولی قبل از خرید رنگ مو بدانید که روشن کننده مو بیشتر به صورت ترکیب با رنگ موها کاربرد دارد. استفاده تکی این رنگ بر روی مو توصیه نمی شود. زیرا تا حدودی باعث خشکی موها خواهد شد. میزان روشن کنندگی آن به اندازه دکوکرم و مواد دکلره نخواهد بود.

جواب سوالات شما در زمینه سه صفر

رنگ سه صفر چیست ؟

كاربرد رنگ سه صفر چگونه است ؟

را در ادامه به طور مفصل مطالعه خواهید نمود.

روشن کننده مو

نحوه استفاده از رنگ سه صفر :

در استفاده از رنگ 000 به این نکته توجه کافی داشته باشید. رنگ موی 000 اگر با اکسیدان نمره 2 ترکیب شود. دو پایه مو را روشن می نماید. اگر سه صفر با اکسیدان نمره 3 ترکیب شود. پایه مو 3 الی 4 پایه (با توجه به میزان نازکی موها) روشن خواهد شد.

رنگ موی سه صفر چیست

 

برای موهای رنگ شده پایه 4 و تیره تر از آن, از رنگ مو روشن کننده 000 انتظار خاصی نداشته باشید. زیرا سبب روشن شدن مو نمی گردد. برای موهای طبیعی تیره رنگ نشده می توان از سه صفر بهره برد. در اینصورت است که روشن کنندگی خوبی را تجربه خواهید نمود.

 

ادامه مطلب
دکوکرم بهتره یا پودر دکلره ؟ شباهتها و تفاوتها

اگر زمینه موهایتان قرمزی دارد.در ضمن نمی خواهید موقع روشن شدن موها قرمزی مو بیشتر از این به چشم بیاید. حتما از رنگهای زیتونی پایه متوسط به مقدار خیلی کم در این ترکیب استفاده کنید.(در این رابطه جهت رنگبری موها میتوانید از روش دکوپاژ مو هم استفاده نمایید)

ترکیب رنگ زیتونی و سه صفر جهت روشن شدن مو بدون دکلره دارای قرمزی

اگر موهایتان زمینه مسی دارد. در ضمن نگرانید که رنگ موهایتان پس از روشن شدن به رنگ هویجی تمایل پیدا کند. حتما مقدار کمی رنگ خاکستری در رنگ موی خود اضافه نمایید.

ترکیب خاکستری و سه صفر برای روشن شدن مو با زمینه مسی

اگر موهای طلایی دارید. در عین حال می خواهید چند پایه آنرا روشن کنید. حتما از واریاسیون بنفش به مقدار خیلی کمی در رنگ ترکیبی خود استفاده نمایید. تا از زردی موها پس از روشن شدن کاسته شود. در ضمن زردی اضافی موها گرفته شود.

روشن کننده مو

000 به طور اصولی در دسته واریاسیون ها قرار می گیرد. ولی بسیاری از آرایشگران از آن به منظور روشن کردن ابرو و یا کمرنگ نمودن رنگهای تیره استفاده می کنند.

در روشن كردن مو با رنگ 000 بدانید. اگر رنگی تیره یا متوسط در منزل یا آرایشگاه دارید. در عین حال به کارتان نمی آید. یک راه حل دارید. با ترکیب رنگ تیره یا متوسط با رنگ 000 به راحتی با توجه به درجه روشنایی بالاتر می رسید. پس می توانید یا 000 نتیجه مطلوبی بگیرید.

روشن كردن مو با رنگ 000در مجموع از 000 بعنوان روشن کننده مو می توانید استفاده نمایید. حتما از ماسک مو برای داخل و بیرون حمام استفاده کنید. 

رنگ 000 روی موی شرابی :

درجه روشنی رنگ شرابی در نتیجه کار  روشن کننده بسیار مهم است. به این معنی که اگر موهایی در پایه های 2 تا 4 شرابی دارید. در عین حال مدت زمان زیادی از آخرین رنگ نمودن موهایتان نگذشته باشد. بهتر از به جای رنگ سه صفر از دکوکرم و یا دکلره استفاده نمایید. ولی اگر موی شرابی شما در پایه های 5 تا 7 است. می توانید توسط رنگ سه صفر و اکسیدان 9 درصد 2 الی سه پایه موها را روشن نمایید.

رنگ 000 روی موی مشکی :

برای استفاده رنگ 000 بر روی موی مشکی توجه نمایید.

آیا موی شما مشکی رنگ شده است؟  یا رنگ طبیعی موی خودتان می باشد.

رنگ 000 را بر روی مشکی رنگ شده نتیجه ای ندارد. در عین حال موهایتان احتمالا کمی خشک هم خواهد شد.

روشن كردن مو با رنگ 000

در روشن كردن مو با رنگ 000 اگر مشکی یا قهوه ای تیره طبیعی و رنگ نشده است. می توانید به راحتی و با اکسیدان 9 درصد جهت روشن کنندگی بیشتر آن را به کار ببرید.

روشن كردن مو با رنگ 000

روشن كردن مو با رنگ سه صفر

با سه صفر و  اکسیدان 6 درصد جهت 1 الی 2 پایه روشن کنندگی نیز می توانید اقدام نمایید. پس از مخلوط کردن رنگ موی 000 و اکسیدان, موها را یا این مخلوط کاملا آغشته کنید. نیم ساعت الی 45 دقیقه مکث کنید. سپس موها را با آب بشویید.

 

ادامه مطلب
مش فویلی

مراقب خودتون باشید. منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیازها به این مطلب
5

خلاصه

رنگ موی روشن کننده را با نام های e20 یا 000 یا واریاسیون 000 نیز میشناسند که در روشن نمودن رنگ مو بسیار کاربرد دارد ولی بیشتر به صورت ترکیب با رنگ های مو کاربرد دارد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.04 (47 رای)

10 دیدگاه در “روشن کننده 000 چیست؟

 1. یاسمن گفت:

  سلام من برای اولین بار میخوام موهامو رنگ کنم رنگ موهام قهوه ای تیره هست به نظرتون بخوام برای روشن کردن موهام از رنگ ۰۰۰ استفاده کنم درسته؟ واگر درسته بهتره که با چه درصد اکسیدانی مخلوط شه؟ و بعد اگر روش رنگ زیتونی روشن بذارم خوب در میاد؟

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   معمولا سه صفر به تنهایی سبب خشک شدن مو و پایه های نارنجی روی موی تیره می شود. شما اگر خواستار رنگ روشن هستید. سه راه دارید.
   ۱- شامپو شیمیایی یا دکوپاژ (صفر تا ۱۰۰ دکوپاژ را در مقاله دکوپاژ می یابید)
   ۲ – دکوکرم
   ۳- استفاده از رنگ های هایلایت در ترکیب با زیتونی خیلی روشن و دودی خیلی روشن (مقاله رنگ مو زیتونی را بخوانید و رنگ مو دودی)

 2. ناشناس گفت:

  سلام
  من بعد از روشن کردن با سه صفر به تن نارنجی وزرد رسیدم برای از بین بردن باید چیکار کنم

  1. Rokhnegar گفت:

   با کمک مقالات زیر میتونید مشکل رو حل کنید:

   آموزش دکلره مجدد مو

   آموزش دکوپاژ مو

 3. الهام گفت:

  سلام اگه بخوام موهامو بدون دکلره بلوند کنم میتونم از000‌ استفاده کنم یانه ؟ ممنون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   سه صفر و اکسیدان 9 درصد می تواند مو را روشن کند. منتها احتمال دارد که موی شما خشک شود و در ضمن تم نارنجی – قرمز در مویتان ایجاد شود. بهترین کار استفاده از دکوپاژ یا دکوکرم است. اگر که قصد دکلره کامل را ندارید. در ضمن در مقاله دکلره تا پایه نه تمام جزییات با فیلم آموزشی داده شده است.

 4. نگار گفت:

  سلام عزیز برای رنگ زیتونی بخوایم 000 بزنم بعد رنگ زیتونی با واریسیون بزنم یا همزمان باید د مخلوط شود

  1. زهرا دانشفر گفت:

   سلام
   اصولا رنگ سه صفر برای روشن شدن مو خیلی توصیه نمی شود. زیرا این کار وظیفه ی دکلره است. منتها اگر نمی خواهید رنگ نهایی تیره شود. ابتدا با سه صفر و اکسیدان نه درصد ترکیب کنید. تا پایه مو نسبتا روشن شود. بعد رنگ زیتونی بلوند متوسط به علاوه دودی متوسط را به کار ببرید. تا از رنگ نارنجی احتمالی نیز جلوگیری نماید. به هر حال مقاله روشن شدن مو بدون دکلره بسیار به کارتان می آید.

 5. ناشناس گفت:

  وارسیون نقره ی در موهای دکلره شده

  1. زهرا دانشفر گفت:

   سلام
   واریاسیون نقره ای تا حدی زردی نو را از بین می برد. لیکن بهترین راه حذف زردی – شامپو ضد زردی است

سوال یا دیدگاهی دارید؟ در کادر پایین بنویسید:

دیدگاه یا سوال شما پس از تایید مدیر , نمایش داده خواهد شد.