قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty  
قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty  

از بین بردن زردی و نارنجی موها با ۱۰ تکنیک سریع حرفه ای زیبا

main-zard-narenji

روشهای از بین بردن زردی و نارنجی موها دغدغه ی مهمی برای همه ی افراد به خصوص ایرانی ها است. زیرا ایرانی ها برخلاف اروپایی ها دارای موهایی با تناژ خرمایی هستند. این رنگ به طور ذاتی در خود قرمزی دارد. تیرگی و ساختار نسبتا ضخیم مو از عوامل دیگر است. پس اکثر رنگ موهای روشن بر روی موی شما بدون دکلره به درستی ایجاد نمی شود. از بین بردن قرمزی و نارنجی مو را در این مقاله می یابید.

جلوگیری از زردی مو در دکلره با پایه مناسب دکلره

برای گرفتن زردی و نارنجی مو

چه کنیم؟

در این مقاله با روش های رفع زردی و نارنجی موهایتان آشنا خواهید شد. ولی برای آشنایی بهتر باید پایه های رنگی و توضیحاتی ابتدایی را بدانید. درک این موضوع به شما در خرید رنگ مو قیمت مناسب کمک شایانی می نماید.

مزایای شناخت پایه های رنگ

انتخاب رنگ موهای مناسب بدون زردی و نارنجی

از بین بردن نارنجی موی دکلره شده

 از بین بردن توناژ نارنجی مو 

از بین بردن زردی مو

از بین بردن نارنجی مو با واریاسیون

گرفتن زردی مو

حذف تن نارنجی موها با مواد دکلره مرغوب

فیلم آموزش رفع زردی و نارنجی موها و ساخت رنگ سفید یخی به صورت عملی

دلایل زردی و نارنجی موها:

۱. عدم شناخت پایه های رنگ :

هنگامی که مو از تیره به روشن در می آید. توناژهای مختلفی پیدا می کند. توناژهای تیره معمولا قرمزی دارد. در پایه های متوسط توناژ نارنجی وجود دارد. هنگامی که مو به پایه بلوند متوسط تا روشن می رسد. مو توناژ زردی پیدا می کند. طبق متن زیر ابتدا پایه های رنگ با عدد مشخص می شوند. این اعداد به عبارتی درجه تیرگی و روشنی مو را مشخص می نماید. در سمت دیگر نیز توناژ های مربوط به پایه مو مشخص شده است.

1- مشکی،تیره‌ترین رنگ

2- قهوه‌ای خیلی تیره- قرمز قهوه ای

3- قهوه ای متوسط- قرمز

4- قهوه ای روشن- قرمز / نارنجی

5- قهوه ای خیلی روشن- نارنجی

6- بلوند تیره- زرد/نارنجی

7- بلوند متوسط- زرد

8- بلوند روشن- زرد/طلایی

9-بلوند خیلی خیلی روشن- زرد

10- بلوند پلاتینه- زرد خیلی کمرنگ

نکته های روشن کردن مو :

همه موهایی که تا پایه ۵ تا ۷ روشن می شوند. دارای نارنجی غالب خواهند بود. بایستی روش هایی برای از بین بردن رنگ نارنجی مو برای این موها درنظر گرفته شود. هم چنین موهایی که تا پایه 8 و 9 روشن می شوند. دارای توناژ زردی غالب هستند.

از بین بردن قرمزی و نارنجی مو

باید برای این موها نیز روش هایی برای از بین بردن زردی مو اتخاذ شود. در ادامه همه این راهکارها را مطالعه خواهید نمود.

البته این را هم در نظر داشته باشید. اگر خواهان رنگهای گروه فندقی و یا بلوطی هستید. بهتر است موها را از همان پایه ۵ یا ۷ روشن تر نکنید. تونالیه مسی و یا قرمز موجود در این رنگها درواقع رنگ مناسب برای پایه نارنجی خواهد بود.

از بین بردن زردی و نارنجی موها از بین بردن زردی و نارنجی موها

 

۲. تیرگی مو – دلیل دوم زردی و نارنجی شدن موها:

تیرگی مو و ذات قرمز مو دلیل تن نارنجی موها

 

موهای اروپایی‌ها به علت اینکه پایه روشن دارند. تقریبا از پایه پنج به بالا , رنگ مو ها همان سایه را ایجاد می‌کند. حتی در خانم‌هایی که موهای سفید بیشتری دارند. رفله (بازتاب) رنگ انتخابی بسیار نزدیک‌تر به رنگ کاتالوگ مو خواهد بود. اما نسبت به خانمی که رنگ موی مشکی یا قهوه‌ای سیر دارد. تناسب رنگ دلخواه با رنگ نهایی روی مو خیلی کمتر است. 

۳. عدم دکلره مناسب- دلیل سوم زرد شدن مو:

تن نارنجی موها در پایه ۶ دکلره

تن نارنجی موها

 

گالری انواع دکلره را با قیمت از اینجا ببینید

سوالات زیادی از رخ نگار پرسیده شده است.

اینکه موهام زرد شده چیکار کنم ؟ 

یا اینکه

از بین بردن زردی موی دکلره شده به چه صورت است ؟ 

یا 

گرفتن زردی مو

ولی عجله نکنید پاسخ خود را برای روش ضد زردی مو خواهید گرفت.

هنگام روشن کردن موهای تیره مشکل زردی و نارنجی موها دوباره ظاهر می شود. اگر این میزان روشنی کافی نباشد. به اصطلاح, عملیات روشن سازی موها در پایه ۶ و ۷ متوقف می شود. این پایه دقیقا همان پایه نارنجی مشکل زا برای اکثر بانوان است. بنابراین قبل از خرید پودر دکلره باید به این نکته توجه شود. چرا که شاید نیاز به حجم بیشتر از پودر باشد. در ضمن حتی بعد از این پایه هم به زردی غالب خواهید رسید. اما در نهایت باز هم خوشایند نیست.

۴. عوامل شیمیایی و طبیعی-دلیل آخر نارنجی شدن توناژ مو

عواملی دیگر که باعث نارنجی شدن تن رنگ مو می شوند. شامپو با سولفات، محصولات حاوی سیلیکون و پارابن است. آب اقیانوس و آب استخر و قرار گرفتن در نور خورشید به صورت مداوم عامل دیگر زردی و نارنجی شدن موها است.

برای رفع زردی و نارنجی موها چه کار کنیم ؟

از بین بردن زردی و نارنجی موها با شامپو ضد زردی

تن نارنجی موها

تن نارنجی موها

برای از بین بردن زردی و نارنجی موها چه کار باید کرد.  این سوالی است که در ذهن همه پیش می آید. موارد زیر شامل روشهای حذف زردی و نارنجی موها است. شاید ساده ترین ترفند برای از بین بردن زردی مو, بازگرداندن رنگ تیره به موهاست. ولی شاید شما نخواهید موهایی را که با ریسک های زیادی روشن نموده اید. به این راحتی تیره نمایید. پس احتمالا دوباره موها را روشن تر می نمایید. تا موها به پایه ۸ برسد. ولی آیا پایه ۸ پایه مناسبی است؟. اگر از نارنجی موها در مرحله قبل خلاص شدید. در این مرحله به رنگ زرد برمی خورید. حالا چه کار باید کرد؟. نگران نباشید!. در ادامه نکاتی ارائه شده است. این نکات به شما در  از بین بردن زردی و نارنجی موها کمک خواهد نمود.

۱. کمک پودرهای دکلره در رفع رنگهای زرد و نارنجی مو:

حذف نارنجی موها با پودر دکلره مناسب

ادامه مطلب
رنگ مو نسکافه ای با ۵۰ مدل بی نظیر بدون دکلره

رفع زردي مش

پودرهای دکلره هم دارای رنگهای مختلفی هستند. هر رنگ برای خنثی سازی طیف خاصی از رنگهای مزاحم کاربرد دارند. اگر از دکلره بنفش استفاده کنید. موهای شما بدون زردی و یا با زردی کمتری روشن خواهند شد. اگر از پودرهای سبز استفاده نمایید. قرمزی موهای شما بعد از دکلره به مراتب کاهش می یابد. اگر از پودرهای دکلره آبی بهره ببرید. از مشکل رنگهای نارنجی و هویجی راحت خواهید شد. ولی حتی بعد از این کار هم مشکلاتی در خصوص رنگهای مزاحم داشته باشید.

جلوگیری از زردی مو در دکلره

مهم ترین نکات در دکلره مناسب را رعایت کنید.

انتخاب پودر دکلره با کیفیت

انواع و اقسام پودرهای دکلره در بازار موجود می باشند. حتی پودرهای یخ نیز به دلیل مواد مخصوص موجود در آن از گرمای اضافی در حین دکلره جلوگیری می کند. در ضمن به جای پودر دکلره می توانید از دکوکرم نیز استفاده کنید. دکوکرم ماده دکلره را به صورت کرم مانند در آورده است. بنابراین کار با آن راحتتر و ملایم تر از پودر دکلره است. می توانید از پودر دکلره یا دکوکرم آبی برای حذف نارنجی مو بهره ببرید.

افزودن اولاپلکس داخل مواد دکلره

اولاپلکس به دلیل استحکام پیوندهای سولفیدی از مو حین دکلره محافظت می کند. در نتیجه زمان دکلره شما به دلیل افزایش مقاومت مو بالا می رود. با این کار هم مویتان محافظت می شود. هم راحتتر به پایه میرسد. اولاپلکس شامل دو شماره 1 و 2 می باشد. ماده 1 معمولا در دکلره ریخته می شود. ماده دوم به عنوان ماسک مو می باشد. حتما هر دو بایستی با هم و همزمان به کار برده شود. اولاپلکس شماره 2 باید دو برابر اولاپلکس شماره 1 باشد.

 خرید و مشاهده مصرف اولاپلکس 

افزودن سایر مواد محافظتی برای حذف  نارنجی و زردی مو 

می توانید از دیگر مواد مراقبت مو مانند خاویار مو و یا قطره آنتی دمیج نیز در دکلره خود بریزید. به دلیل افزایش مقاومت و پایداری مو راحتتر عمل دکلره انجام می شود.

خرید خاویار مو

اکسیدان های با کیفیت و مناسب برای حذف تن نارنجی موها

بهتر است از اکسیدان 12 درصد برای روشن کردن ناگهانی مو استفاده نکنید. این کار شوک به مو وارد می کند. منتها اگر به هر دلیل می خواهید سریع تر پایه مو خود را روشن نمایید. می توانید کلیه مراحل را با اکسیدان نه درصد انجام دهید. روش استفاده از انواع اکسیدان خارجی و ایرانی را در مقاله شناخت تفاوت اکسیدانها مطالعه کنید.

از بین بردن نارنجی مو با واریاسیون

شما با ترکیب واریاسیون آبی می توانید توناژ نارنجی را از بین ببرید. بهترین واریاسیون ضد نارنجی واریاسیون ابی است. چون رنگ ابی ضد نارنجی است. البته واریاسیون خاکستری و دودی نیز تا درجاتی می تواند رنگ نارنجی را از بین ببرد. ترکیب رنگ برای از بین بردن نارنجی مو اصولا خاکستری و دودی به همراه واریاسیون ابی است.

از بین بردن زردی مو

رفله گیری مو از رنگ زرد/ نارنجی و شروع کار خنثی سازی:

پس از رسیدن مو به پایه های بالا مثل پایه ۸ و ۹ یکی از روشهای مهم, رنگساژ برای از بین بردن زردی دکلره است. این کار توسط شامپو رنگساژ یا واریاسیون ها و حتی رنگ موها انجام می پذیرد. این روش در رفع زردی و نارنجی موها  نقش بسزایی دارد. برای از بین بردن زردی مو با واریاسیون می توان توسط واریاسیون بنفش ولی به میزان کم این کار را انجام داد.

در ضمن رفله به معنای بازتاب رنگی است. این بازتاب رنگ موها در زیر نور نسبتا قوی ایجاد می شود. شما شاید در نور معمولی و فضای اتاق این رفله ها یا رنگهای مزاحم را در موهای خود نبینید. اگر مشکل ایجاد رنگهای مزاحم پس از دکلره روی داد. رفله گیری دکلره را با روش های زیر انجام دهید.

از بین بردن زردی مو با واریاسیون

واریاسیون های کاربردی برای مشکل زردی و نارنجی مو:

جلوگیری از زردی مو در دکلره

واریاسیون برای گرفتن زردی مو واریاسیون نقره‌ای و یا بنفش ( ضد زردی) است. برای گرفتن زردی مو مناسب هستند. برای موهای زرد رنگ و دکلره شده توجه کنید. استفاده از واریاسیون بنفش روی دکلره باید با احتیاط انجام گیرد. زیرا اگر چه خیلی مشکل گشا است. اگر با حجم زیاد و اکسیدان کم به کار گرفته شود. موجب ارغوانی و بنفش شدن موهای شما می شود. البته دوام واریاسیون زیاد نیست. با شستشوهای مکرر نیز زود از بین می رود. رنگساژ با واریاسیون نقره ای هم به طور نسبی موجب رفع زردی موها خواهد شد. البته باز هم نیاز به رعایت میزان مواد روی مو دارد. در ضمن از بین بردن زردی ریشه مو نیز به همین شکل انجام می شود. ولی زمان ماندگاری مواد روی ریشه باید کمتر از ساقه موها باشد. 

گرفتن زردی مو با واریاسیون

برای گرفتن زردی مو از چه واریاسیونی استفاده کنیم ؟ بنفش و نقره ای

رسیدن به بلوند گرم طلایی استخوانی با حذف نارنجی موها

حال برای از بین بردن رنگ نارنجی مو چه باید کرد بدانید ؟

نارنجی شدن مو و یا رنگ هويجي بعد از دکلره یکی دیگر از مشکلات است. احتمالا با آن در حین دکلره دست و پنجه نرم خواهید کرد. در این مسیر واریاسیون آبی و خاکستری ضد نارنجی هستند. بنابراین رنگ نارنجی را خنثی می‌کنند. ولی باید در استفاده از واریاسیون ها دقت لازم را در حجم مواد و زمان به کار ببرید. واریاسیون ها از رنگهای خالص تشکیل شده اند. پس باید ابتدا مقدار کمی از آنها یعنی نهایتا یک الی دوبند انگشت را به کار ببرید. در نهایت در صورت نیاز مقداری به آن بیافزایید. ترکیبات رنگ مو خاکستری و دودی  هم میتواند به رفع این مشکل بسیار کمک کند.

ترکیب واریاسیون با اکسیدان:

از واریاسیون ها با توجه به نیاز خود می توانید در رنگها ترکیب نمایید. اینکه به چه میزان ترکیب شود. به حجم رنگ مو و میزان موهای شما بستگی دارد.

ادامه مطلب
رنگ مو خاکستری سال ویژه خوش سلیقه ها با فرمول حرفه ای

ولی از واریاسیون ها به میزان خیلی کمی در رنگ موهای خود استفاده کنید. تا موجب تیرگی موهایتان نشود.

واریاسیون برای گرفتن نارنجی مو

 خرید انواع واریاسیون 

حذف نارنجی موها با واریاسیون آبی

 نارنجی و زردی مو

جلوگیری از زردی مو در دکلره

برای رفله گیری و رنگساژ با واریاسیون توجه داشته باشید. معمولا این کار با اکسیدان 6 درصد انجام می گیرد. قبل از خرید اکسیدان حتما توجه کنید. میزان اکسیدان سه برابر حجم واریاسیون است. به دلیل اینکه واریاسیون رنگ خالص می باشد. باید میزان اکسیدان مصرفی آن بیشتر باشد. این از ایجاد رنگ ناخواسته و یا تیرگی در موهای شما جلوگیری می نماید. البته در برخی موارد به جای اکسیدان از شامپوهای سفید رنگ نیز برای رقیق کردن رنگساژ واریاسیون استفاده می کنند.

استفاده از شامپو مخصوص ضد زردی و یا ضد نارنجی

شامپوی ضد زردی مو, بنفش یا شامپوی سیلور دارای خاصیت حذف زردی هستند. با توجه به رنگ بنفشی که دارا هستند. رنگ زرد مو را از بین می برند. این شامپو در برندهای گوناگون تولید شده است. شامپو بنفش برای گرفتن زردی مو بسیار مفید می باشد.

همیشه یک شامپوی ضد زردی داشته باشید. در نتیجه هر گاه رنگ موی زرد را بر روی سر خود مشاهده کردید. با استفاده از آن، زردی مو را می گیرید. با هر بار استفاده از این شامپو مقداری از زردی موهایتان گرفته می شود. از این شامپو هم بعد از دکلره و هم برای از بین بردن زردی مو بعد از رنگ موها استفاده می شود. شامپوی ضد نارنجی هم میتواند کمک زیادی برای رفع نارنجی و قرمزی موهای شما نماید که البته باید روی موهای دکلره و بدون رنگساژ انجام شود. 

نکات از بین بردن زردی و نارنجی موها

اگر خواهان رنگ موی بلوند استخوانی بدون زردی هستید. می توانید موهایتان را تا پایه ۸ و ۹ روشن نمایید. سپس آنها را با این شامپو بشویید. بنابراین با گرفتن زردی موها, گیسوهایتان به رنگ استخوانی زیبایی در می آیند. پس دیگر نیازی به رنگ نمودن موهایتان ندارید. در نتیجه این روش برای از بین بردن زردی موی رنگ شده بسیار جذاب است.

گرفتن زردی مو با شامپو ضد زردی

 

 

دقت در انتخاب رنگ مو

از بین بردن زردی و نارنجی موها

هنگام انتخاب رنگ مو, به پایه مو بسیار توجه نمایید. رنگ‌هایی که روی کاتالوگ‌ها می‌بینید. همه روی موهای دکلره شده امتحان شده است. حتی مشکی پر کلاغی!. بنابراین با پایه رنگ تیره, هرگز رنگ انتخابی روی موها دقیقا همان سایه را ایجاد نمی کند. اگر دقیقا همان رنگ و سایه را می‌خواهید. موها نیاز به دکلره دارد. در ضمن می توانید از روش تکرار رنگ مو نیز استفاده نمایید. البته آن هم نیاز به چند مرحله رنگ آمیزی دارد.

چه رنگی روی موی نارنجی بزنیم

رفع تن نارنجی موها با واریاسیون آبی و رنگهای دودی خاکستری

 نارنجی و زردی مو

حال یک سری مشکل را که بسیار عمومی است به طور کامل برای شما عزیران مطرح می نماییم.

چالش های زرد و نارنجی شدن موها :

چالش از بین بردن زردی و نارنجی موها :

خیلی از دوستان در سایت رخ نگار از ما سوال می کنند. ” موهام نارنجی شده چیکار کنم ؟ “. ما به این دوستان می گوییم. به رنگ‌هایی که پایه‌ی آبی دارند, نیاز دارند. رنگ‌های دودی یا خاکستری دارای توناژ آبی هستند. پس رنگ نارنجی را خنثی می‌کند. در دنیای رنگ‌ موها، آبی, متضاد نارنجی است. پس با ترکیب رنگ آبی یا رنگ خاکستری می توان رنگهای نارنجی را خنثی کرد. این همان راهی است که پیشنهاد می شود. چگونه رنگ نارنجی مو را از بین ببریم.  این که دیگر حالت زنگ زدگی و رنگ هویجی موها را نبینیم. پس به رنگ ایده‌آل خود نزدیک تر می شوید.

حذف نارنجی موها با رنگهای دودی

چالش دوم مشکل زردی و نارنجی شدن موها:

سوال دیگر این است. ” چطوری زردی مو رو از بین ببریم “.

رنگ مو ضد زردی نیز گروه دیگری از رنگها است. این رنگ ها می تواند خاصیت طلایی و زردی موها را از بین ببرد. بنابراین می توان به گروه یاسی – بنفش خالص – ارغوانی بنفش و نقره ای اشاره کرد. البته با توجه به پایه موها در حجم و زمان های مکث متفاوت به کار گرفته می شوند. البته واریاسیون بنفش روی دکلره هم اگر با دقت استفاده شود. می تواند به رفع زردی مو کمک کند.

جلوگیری از زردی مو در دکلره با شامپو ضد زردی

رفع زردی و نارنجی مو

اگر رنگ‌ مویتان به سمت طلایی-قرمز کشیده شد. از پایه‌ی سبز استفاده نمایید. اگر به سمت نارنجی-طلایی سوق پیدا کرده‌ است. از توناژ آبی یا خاکستری استفاده کنید.

ترکیب زیتونی دودی بهترین راه حذف نارنجی موها

رنگساژ برای گرفتن زردی مو

رنگساژ برای گرفتن زردی مو چندین روش دارد.

۱- استفاده از شامپو ضد زردی یا همان شامپو سیلور روی موی نمدار به مدت ۵ تا ۱۵ دقیقه و سپس ابکشی مو.

۲- استفاده از ۴ سانت واریاسیون بنفش + اکسیدان نه درصد (به اندازه ۳ برابر ) و سپس شستشو مو با آب پس از ۵ دقیقه.

۳- واریاسیون بنفش + اندازه برابر اکسیدان نه درصد + اندازه برابر شامپو معمولی (شامپو رنگ بنفش)

۴- استفاده از رنگساژ هایلایت نقره ای + دو بند انگشت واریاسیون بنفش + ۹ دودی + اکسیدان ۶ درصد

در ضمن, فیلم آموزش شناخت دایره رنگ و روش خنثی سازی رنگ مو از قسمت آموزش سایت رخ نگار قابل دسترسی است. این فیلم قانون کلی در دنیای رنگها را به طور کامل توضیح می دهد. 

چالش سوم تناژ زردی و نارنجی موها :

پایدار کردن رنگهای ضد نارنجی و زردی :

اگر به رنگ مناسب خود رسیدید. دوام آن برایتان اهمیت پیدا خواهد کرد. در رنگهای خیلی روشن بعد از دکلره مانند یاسی، دودی و غیره این امر بسیار مهم تر است. برای پایدار کردن و تثبیت رنگ آن از یک هفته تا ۱۰ روز از رنگ کردن آنها را رنگساژ کنید. تا رنگ ثابت شود. البته بعد از 15 تا 20 روز رنگساژ دیگر فایده‌ای ندارد. بنابراین برای به‌ دست آوردن همان رنگ قبلی باید مجددا موها را کامل رنگ کنید. استفاده از شامپو رنگ بعد از دکلره بسیار مناسب است. راه دیگر رنگساژ نیز ترکیب رنگ با سه برابر اکسیدان ۶ درصد است. 

ادامه مطلب
انواع رنگ مو جدید ترکیبی بدون دکلره آسان در منزل

 

نتیجه گیری مقاله از بین بردن تناژ زردی نارنجی مو :

دوام رنگ مو بیش از هر چیز به ساختار و سلامت موهای شما بستگی دارد. اگر موهایی خشک و آسیب دیده دارید. زیر میکروسکوپ موهای شما همچون یک آبکش عمل خواهد نمود. پس دارای شکاف های زیادی است. در نتیجه رنگدانه های رنگ مو را از ساقه مو در هنگام شستشو خارج می شوند. بنابراین خرید ماسک مو خوب می تواند مشکل گشا باشد. به مرور نیز تثبیت رنگ موهایتان نیز بالاتر می رود. اگر موهایی سالم دارید. کوتیکول ساقه موی شما به خوبی روی هم قرار می گیرد. پس حفره چندانی برای فرار رنگدانه های رنگ مو از ساقه موهایتان وجود ندارد. درنتیجه رنگ موی شما ثبات بیشتری خواهد داشت. در ضمن خرید روغن آرگان برای بعد از حمام نیز به احیا و بازسازی ساقه موی شما بسیار کمک می کند. در دیگر مقالات رخ نگار در مورد احیا و تقویت موهای آسیب دیده صحبت کردیم.  از مقاله های آرایش موی رخ نگار می توانید آنها را مطالعه نمایید.

از بین بردن زردی و نارنجی موها

 

تفاوت ساقه موی سالم و آسیب دیده

روی موی نارنجی چه رنگی بزنم

حذف تن نارنجی موها با رنگهای پایه ۶ خاکستری و واریاسیون آبی

تن نارنجی موها

گرفتن نارنجی رنگ مو

فرمول حذف نارنجی موها با پایه ۶ قرمز نارنجی :

رنگ  خاکستری پایه ۶ – نصف تیوپ

رنگ دودی پایه ۷ – یک چهارم تیوپ

رنگ زیتونی پایه ۶ – یک چهارم تیوپ

واریاسیون آبی و دودی و سبز – دو سانت از هر کدام

اکسیدان شماره ۱

حذف تن نارنجی موها با عبور از پایه ۶ دکلره

گرفتن تن نارنجی موها با ترکیب ۷ زیتونی و ۶ خاکستری

فرمول حذف نارنجی موها با توناژ قرمز :

رنگ خاکستری پایه ۶  – سه چهارم تیوپ

رنگ زیتونی پایه ۷ – یک چهارم تیوپ

واریاسیون آبی و دودی و سبز – دو سانت از هر کدام

اکسیدان شماره 2

 

 حذف نارنجی و زردی مو با ترکیب رنگ دودی خاکستری

 

گرفتن زردی و نارنجی مو

رنگ ضد قرمز – سبز یا زینونی است. در نتیجه سری زیتونی را انتخاب کنید + واریاسیون سبز

رنگ ضد نارتجی – خاکستری است + واریاسیون آبی

رنگ ضد زردی – هایلایت نقره ای + واریاسیون بنفش و شامپو ضد زردی است.

واریاسیون خنثی کننده رنگ نارنجی

واریاسیون خنثی کننده رنگ نارنجی در اصل واریاسیون آبی است. منتها ترکیب واریاسیون های دودی و آبی نیز انتحاب مناسبی برای حذف نارنجی است.

چگونه زردی مو را بگیریم

در جواب سوال چگونه زردی مو را بگیریم باید بگوییم که دو حالت دارد. اگر موهایتان را دکلره کرده اید کافی است موها را با شامپو ضد زردی بشویید. اگر در رنگ مویتان پس از رنگ یا رنگساژ زردی وجود دارد. حتما در ترکیب رنگ برای از بین بردن زردی مو به اندازه دو بند انگشت رنگ شرابی یا بنفش بزنید. از طرفی ترکیب دودی و نقره ای در ترکیب با مقدار بسیار کمی شرابی و بنفش بسیار مفید است.

رنگ دودی روی موی نارنجی

اصولا تناژ رنگ دودی از زیمنه رنگ ابی است. رنگ ابی نیز ضد نارنجی است. به هر حال برای حذف رنگ نارنجی ترکیب دودی و خاکستری پایه ۶ با واریاسیون آبی مناسب ترین ترکیب است.

موهام نارنجی شده چیکار کنم

شما برای از بین بردن تن نارنجی مو دو راه دارید:

۱- با توجه به توضیحات موها را مجددا دکلره نمایید. تا مو به پایه ۸ و ۹ برسد. سپس شامپو ضد زردی بزنید.

۲- اگر قصد دکلره مجدد ندارید. رنگ خاکستری پایه ۶ را با دو بند انگشت واریاسیون ابی + اکسیدان ۹ درصد به مو بزنید.

از بین بردن زردی مو با واریاسیون نقره ای

از بین بردن زردی مو با واریاسیون نقره ای نیز ممکن است. منتها زردی مو به صورت عمده توسط واریاسیون بنفش صورت می گیرد. با این حال اصولا رنگ های نقره ای و سیلور اثر ملایمی برای حذف زردی دارند.

بعد از دکو کرم چه رنگی بزنم

اگر موهایتان توناژ نارنجی دارد. حتما رنگساژ دودی خاکستری شماره ۶ را بزنید. برای پایه ۸ حتما از شامپو ضد زردی استفاده نمایید. سپس انواع رنگ های بژ – طبیعی و نسکافه ای را با واریاسیون بنفش می توانید ترکیب نمایید. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله رنگساژ مو را ببینید.

از بین بردن زردی مو بعد از کراتین

برای از بین بردن زردی مو بعد از کراتین  اول از همه اینکه شما باید حداقل تا دو هفته موهایتان را رنگ نکنید. بعد از دو هفته با شامپو سیلور یا همان شامپو ضد زردی و البته خاویار مو موها را بشویید. به طوریکه از خاویار مو در داخل شامپو ضد زردی بزنید. سپس موها را با شامپو ضد زردی بشویید. سپس حتما موها را با ماسک موی بدون سولفات بشویید.

از بین بردن زردی مو با رنگ دودی

گاها برای از بین بردن زردی مو از رنگ دودی استفاده می کنند. منتها رنگ دودی روی پایه زرد دکلره به تنهایی توناژ سبز ایجاد می کند. پس شما حتما اول باید دو بار با شامپو ضد زردی موها را بشویید. سپس از رنگساژ دودی روشن در ترکیب با واریاسیون بنفش و هر رنگ بلوند دیگر مد نظرتان استفاده کنید. 

 

مراقب خودتون باشید.  منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید.

 

خرید شامپو کوچک ضد زردی و نارنجی با تخفیف ویژه فقط با یک کلیک

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیازها به این مطلب

خلاصه

روشهای از بین بردن زردی و نارنجی موها مساله مهم برای بانوان ایرانی است. زیرا موهایی با توناژ گرم و خرمایی دارند.

به طور کلی
4.9
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.09 (230 رای)

373 دیدگاه در “از بین بردن زردی و نارنجی موها با ۱۰ تکنیک سریع حرفه ای زیبا

 1. آرام گفت:

  باسلام به رخ نگار وسایت خوبتون،من امروز موهامو دکوکرم زدم بااکسیدان۹درصدحالا موها زردونارنجی شدن برا اینکه رنگ صدفی بزنم بهشون وصدفی دربیاد چی بزنم بهشون؟رنگ تیره همسرم دوست نداره رنگ روشن میخام.راهنمایی کنیدلطفا

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام
   ببینید رنگ صدفی خاص روی پایه بدون زردی و نارنی می خواهد. ار می خواهید رنگ خالص صدفی شود حتما یک دست دیر موها را دکلره نمایید سپس شامپو ضد زردی زده و در نهایت رنگساژ دلخواه را به مو بزنید. منتها اگر دیگر دکلره نمی خواهید باید از ترکیب 7 طبیی نصف تیوپ + 7 دودی نصف تیوپ دو سانت شرابی و اکسیدان شماره 1 بهره ببرید.

 2. حنانه گفت:

  سلام من هررنگ مویی میزنم رو ریشه طبیعی موهام زرد و نارنجی روشن میشه کلافه شدم دیگه.الانم دودی تیره زدم شماره c5_6.1 بازم ریشه موهام زرد شده چه رنگی بزنم که زردی رو بپوشونه؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدین

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   با سلام
   احتمالا موی ظریف و نازک دارید و طبیعت موی شما زردی نارنجی زیادی دارد. بهتر است یک چهارم شرابی شماره 6 را با سه چهارم دودی شماره 6 به علاوه دو بند انگشت واریاسیون ابی و اکسیدان شماره 1 به مو بزنید

 3. سلیم گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید من الان موهامو رنگ کردم مش فویلی زدم یه قسمتی از موهام به پایه نرسید مقاومت نداشت یه سری رسید ولی رنگساژ که کردم بین لایتام حس نارنجی و قرمزی مو دارم ایا امکانش هست یه ترکیبی بگید که هم نارنجی و قرمز رفع بشه و هم اینکه رنگ مشام روشن تر و قشنگتر بشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. Rokhnegar گفت:

   با سلام
   ۷ خاکستری را نصف تیوپ با ۷ زیتونی ترکیب نمایید و با واریاسیون ابی و ینفش و اکسیدان ۶ درصد به مو بزنید. در ضمن اگر قصد روشن تر کردن مو را دارید. چاره راه جدا کردن قسمتهای روشن و دکلره مجدد مو است.

 4. ناشناس گفت:

  سلام ،من موهام رنگ طبیعی دخترونس،میخوام ی قهوه ای دخترونه بزنم خودم،چه رنگی بزنم ک بعدش رنگش یجوری حالت دورنگِ متفاوت نشه،زرد نارنجی یاقرمز نشه،همونجوری بمونه

  1. Rokhnegar گفت:

   با سسلام
   ۷ نسسکافه ای را سه چهارم تیوپ با یک چهارم ۶ دودی و اکسیدان شماره ۱ و دو بند انگشت واریاسیون سبز و ابی به مو بزنید.
   حتما و حتما
   دو مقاله
   رنگ مو بدون دکلره
   و
   رنگ مو دخترانه
   را ببینید.

 5. رضائی گفت:

  باسلام مجددعذرخواهم دوباره مزاحمتون شدم سوال دیگه که جوابش واسم خیلی مهمه ممنون میشم راهنمایی کنید دوست گرامی آیا میشه ازواریاسیون آبی به تنهایی باآب قاطی کنم وبرای ازبین بردن تناژ نارنجی استفاده کنم؟؟وآیا بعدپاک شدن واریاسیون آبی دوباره تناژ نارنجی موهام بالامیاد؟؟!

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   تاثیر اب با واریاسیون خفیف است و پس از یک شستشوی ساده ازز بین می رود. بهترین راه حذف نارنجی خاکستری پایه ۶ به علاوه دو لند انگشت واریاسیون ابی و اکسیدان شماره ۱ است.

   1. ناشناس گفت:

    به سبزی نمیزنه؟

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     لطفا سوالتان را کامل بپرسید.

 6. ناشناس گفت:

  سپاسگذارم استادگرامی🌹

  1. Rokhnegar گفت:

   با سلام
   ممنون از حسن نظر شما مخاطب گرامی رخ نگار

 7. عادله گفت:

  سلام و ممنون از سایت خوبتون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ممنون از حسن نظر شما مخاطب گرامی رخ نگار

  2. هدیه گفت:

   سلام
   موهامو دکلره کردم … زرد شده…چجوری از بین ببرم رنگ‌ زردشو…چه رنگی روش بزنم که بهتر شه…رنگ‌ ۶ خاکستری دارم…

   1. Rokhnegar گفت:

    با سلام
    باید به موها شامپو ضد زردی بزنید و رنگساژی از رنگهای شرابی و بنفش به مو بزنید. می توانید یک هشتم تیوپ شرابی را با ۷ طبیعی یک تیوپ و یک چهارم تیوپ ۸ دودی ترکیب نمایید و با دو بند انگشت واریاسیون بنفش و نقره ای و اکسیدان شماره ۱ به مو بزنید.

 8. Faeze گفت:

  سلام وقت بخیر
  میشه لطفا بگید چجوری میتونم زمینه موهام رو رنگ خاکستری خیلی تیره مایل به مشکی کنم که لایت هام هم از بین نره ؟؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ببینید شما نمی توانید لایت ها و زیمنه را همزمان رنگ تیره برنید. بعد رنگ لایت از بین نرود. تنها راه این است که کل موها را دودی نسبتا تیره مثلا پایه ۶ یا ۵ نمایید. سپس مجددا قسمتهایی از مو را با مش سوزنی یا فویلی دکلره و رنگساژ نمایید.

 9. samira گفت:

  سلام
  چطور میتونم نارنجی موهام رو از بین ببرم ولی لایت هام از بین نره امکانش هیت؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ببینید رنگ نارنجی برای حذف دو راه دارد.
   ۱- موها را با پودر زغال دکلره نمایید. تا پایه مو از نارنجی عبور کرده و به زردی برسد. در نهایت به کل مو شامپو ضد زردی بزنید.
   ۲- رنگساژ ۶ خاکستری له علاوه دو بند انگشت + دو برابر اکسیدان ۹ درصد را به صورت رنگساژ به مو بزنید. پس از بیست دقیقه تا نیم ساعت موها را با اب بشویید.
   حتما مقاله گرفتن نارنجی موها را ببینید.

   1. شیوا گفت:

    سلام چه رنگ مویی بزارم رو موهای که زردی نارنجی داره تا شکلاتی بشه موهام یه رنگ ساده

    1. سلیم گفت:

     سلام وقت بخیر ببخشید من الان موهامو رنگ کردم مش فویلی زدم یه قسمتی از موهام به پایه نرسید مقاومت نداشت یه سری رسید ولی رنگساژ که کردم بین لایتام حس نارنجی و قرمزی مو دارم ایا امکانش هست یه ترکیبی بگید که هم نارنجی و قرمز رفع بشه و هم اینکه رنگ مشام روشن تر و قشنگتر بشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 10. صبا گفت:

  سلام من موهای شرابی مو دکلره کردم دو رنگ شد بعدش بلوند فوق العاده روشن روی نوهای دکلره گذاشتم ریشه موهام تا نصفه سرم زرد مایل به سفید شد بقیه‌ش زرد نارنجی
  شد
  میخواستم ی رنگی بزارم کاملا یک دست بشه به نظرتون چه رنگی خوبه ک کاملا یک دست شه موهام؟
  ممنونم ک جوب میدید

 11. مریم گفت:

  سلام من موهام روبا رنگ شماره۱۲ دودی وطبیعی روشن کردم حالا موهام تاپایه تقریبا ۵ روشن شده ونارنجی وقهوه ای روشن شده میشه روشن‌تر کنم بدون دکلره وبا چه شماره رنگی اگه هم نمیشه یه رنگ روشن مناسب پوست گندمی البته غیر از زیتونی بهم معرفی کنین ممنون از لطفتون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بهتر است با ۶ خاکستری و دو بند انگشت واریاسیون آبی + سبز + اکسیدان ۹ درصد موها را رنگ نمایید.
   در ضمن به همه دوستان توصیه می شود که برای ترکیب رنگ حتما و حتما از سی دی آموزش رنگ موی ترکیبی رخ نگار با ساعتها آموزش عملی و تئوری ترکیب رنگ دیدن فرمایند.
   فیلم آموزش رنگ مو به صورت ویدیویی و تخصصی, دکلره و ترکیب رنگ مو در قالب 10 ساعت فیلم آموزشی برگرفته از تجربیات چندین ساله در خصوص انواع ترکیب رنگ مو

   1. ناشناس گفت:

    ۷

   2. فاطمه گفت:

    سلام من موهامو دکو کرم گذاشتم نارنجی شد رنگم هرچی ک میذارم باز نمیکنه،واریاسیونم زدم تغیری نکرد چیکار کنم ؟

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     ببینید در حال حاضر پایه موی شما ۶ تا ۷ است. توناژ نارنجی دارد. در حال حاضر دو راه دارید.
     ۱- موها را مجددا با پودر دکلره مرغوب + اولاپلکس + اکسیدان شماره ۲ مجددا دکلره نمایید. تا به پایه ۸ و ۹ برسد. سپس شامپو ضد زردی بزنید. در نهایت رنگساژ دلخواه را بزنید.
     ۲- راه دوم این است ۶ خاکستری را با دو برابر اکسیدان ۶ درصد + یک بند انگشت واریاسیون ابی به صورت رنگساژ به مو بزنید. در این صورت توناژ نارنجی مو گرفته می شود. در نهایت رنگ قهوه ای دارچینی حاصل می شود.
     حتما مقالات
     دکلره مجدد مو
     و
     رنگساژ مورا ببینید.

     1. لنا گفت:

      مقاله عالی و بدون کم و کسر در یک کلام بهترین .کامل مطالعه کنید و یادداشت بردارید.متشکرم

     2. Rokhnegar گفت:

      سلام
      بسیار ممنون از حسن نظر شما کخاطب گرامی رخ نگار که باعث دلگرمی تیم رخ نگار هستید.
      موفق باشید.

 12. سپیده گفت:

  سلام روزتون بخیر ممنون میشم اگر پاسخ من رو بدید استاد گرامی
  من موهام رو دوسال پیش دکلره و مش زیتوتی کردم و امسال یه قهوه ای تیره برای عید زدم و الان حدود ۸ ماه هستش که دیگه رنگ نزدم و رنگ روی مش هام روشن شده و ریشه هام هم به اندازه ۷ الی ۸ سانت در اومده و رنگ طبیعی قهوه ای تیده هست.میخواستم بدون دکلره با سه صفر روشنشون کنم سوالم این هستش که برای جلوگیری از نارنجی شدن میتونم واریاسیون در سه صفر بزنم یا اینکه بعد از شستن شامپو بنفش بزنم؟ و سوال دوم هم این هستش که بعد از اون رنگ پلاتینه روشن و یخی روش بزنم با اکسیدان ۹درصد چه رنگی رو میتونه بهم بده چون میخوام موهام روشن بشه و ترجیحا در زمینه ی پلاتینه مرسی از راهنماییهای عالیتون و خسته نباشید.

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بدون دکلره و با سه صفر مو به پایه ۸ و ۹ معمولا خیلی سختتر می رسد. باید چندین بار این کار را انجام دهید. ممکن است در اثر تکرار زیاد مو خشک شود. بهتر است از دکوکرم و اولاپلکس و اکسیدان نه درصد برای روشن کردن مو بهره ببرید. سپس شامپو ضد زردی بزنید.
   برای رنگ یخی پلاتینه پایه ۹ دکلره لازم است- سپس شامپو ضد زردی – در نهایت از ترکیب هایلایت نقره ای – هایلایت یخی – دودی پایه نه و اکسیدان ۶ درصد می توانید استفاده نمایید.
   دو مقاله
   اموزش دکلره تا پایه ۹ و ۱۰
   و
   اموزش رنگ مو دودی نقره ای یخی بسیار برای شما مفید خواهد بود.

  2. رضائی گفت:

   باسلام من موهام بلنده بلوند خیلی روشن جلوی سرم 10سانت مشکی دراومده بود که دکلره کردم ونارنجی شده چطورنارنجی موهاموازبین ببرم درصورتی که رنگ های پایین موهام کش سان شده ونازک میترسم بریزن لطفا منو راهنمایی کنید واقعا سپاسگذارم درضمن به هیچ عنوان رنگ تیره دوسا ندارم ودوست دارم رنگ نارنجی های جلوی سرم به رنگ پایین موهام دربیاد ؟

   1. Rokhnegar گفت:

    سلام
    برای دکلره صحیح باید پودر دکلره مروب را حتما با اولاپلکس به کار ببریدو در مرحله پایه ۸ و ۹ حتما شامپو ضد زردی بزنید. در حین دکلره موها را شارژ نمایید. پس از هر مرحله روشن شدن موها را با ماسک مو تقویت نمایید. بهتر است موها را مجددا دکلره نمایید. اگر این کار را نمی خواهید انجام دهید با خاکستری پایه ۶ و اکسیدان ۶ درصد و واریاسیون ابی باید موها را تیره کرده و تن نارنجی را بگیرید.
    مقاله دکلره مو تا پایه ۹ و ۱۰
    و
    حذف زردی و نارنجی موها
    را حتما ببینید.

 13. سانیا گفت:

  سللم موهام دکلره کردم روشن ولی پشت موهام زرد طلایی هستن چه رنگی بزنم زردی گرفته بشه..دودی چه شماره ای بزنم .شامپو زد زردی زدم فایده نداشت

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ببینید شامپو ضد زردی برای حذف زردی بین ۸ و ۹ مناسب است. اگر مویتان تن نارنجی داشته باشد. باید یک بار دیگر مو را دکوپاژ نمایید. سپس شامپو ضد زردی بزنید تا حالت سیلور شود. منتها اگر قصد رنگساژ دارید. ترکیب ۸ + ۹ دودی + یک سانت شرابی یا دو سانت واریاسیون بنفش + دو برابر اکسیدان ۶ درصد مناسب است.
   مقالات آموزش دکوپاژ مو
   و
   آموزش رنگساژ مو را نیز حتما ببینید.
   به همه دوستان و مخاطبان عزیز رخ نگار توصیه می شود که حتما از سی دی جامع ترکیب رنگ به طور عملی و تئوری دیدن فرمایند تا با فرمولهای ترکیب رنگ و رنگ مو ترکیبی به طور کامل آشنا شوند.

   1. خیال گفت:

    سلام میخواستم بپرسم چ مدت شامپو سیلوار باید رو ماها دکلره کرده برا زردی گرفتن مو باشد

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     ببینید زمان مربوطه بستگی به یزان زردی – جنس مو و ضخامت مو دارد. شما می توانید در ایینه دایم چک نمایید. ممکن است از ۳ تا ۱۰ دقیقه طول بکشد. به هر حال موها را زود بشویید. در عین حال قبل از شستشو مو با اب- حتما موها را به خوبی با شامپو ضد زردی ماساژ دهید. تا همه جای مو به شامپو ضد زردی اغشته شود. پس از شستشو مو با اب اگر زردی بود. می توانید عملیات را مجددا تکرار نمایید.

   2. آرش گفت:

    سلام خسته نباشید من رنگ سه صفر گذاشتم موهام زیاد تغییر رنگ نداد ولی ۵ سانت از ریشه موهام به زردی و نارنجی میزنه اگه رنگ ۸ خاکستری بزارم چه رنگی درمیاد این زردی و نارنجی ریشه از بین میره ؟

    1. Rokhnegar گفت:

     با سلام
     برای حذف نارنجی بهترین راه ۶ خاکستری و دو بند انگشت واریاسیون ابی است.

 14. نگار گفت:

  سلام ببخشيد من الان موهام قهوه أي تيرست میخوام دکلره کنم و رنگ دودی باشی بزنم میشه بگین دکلره چ پایه ای و چ رنگی استفاده کنم و تو چند مرحله ک زردی موهام برهه

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   برای رنگ دودی پایه ۹ و ۱۰ دکلره و بدوت زردی لازم است.
   صفر تا ۱۰۰ آموزش رنگ مو دودی را در مقاله اموزش رنگ مو دودی
   و
   در مقاله اموزش دکلره تا پایه ۱۰ ببینید.

   1. سانیا گفت:

    سلام من موهامو دکلره کردم پایه ۸تقریبا بعدش رنگ کردم خوب بود اما بایه بار شست وشو قشنگ زردو نارنجی شد موهامو کراتینم کردم الان بخوام رنگ کنم از زردی نارنجی دربیاد چه ترکیبی باید بریزم که به کراتین آسیب نزنه

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     اصولا بهتر است از کراتین حداقل سه هفته بگذرد. سپس اقدام به رنگ نمایید. برای رنگ مو از رنگ موهایی با حداقل امونیاک استفاده کنید. حتما از اولاپلکس نیز در رنگ مو استفاده نمایید. در این صورت اسیب به ساختارمو به حداقل می رسد. برای رنگ ضد نارنجی زردی می توانید ۷ خاکستری را سه چهارم تیوپ با ۷ طبیعی ترکیب کرده و با دو بند انگشت واریاسیون بنفش و اکسیدان شماره ۱ به مو بزنید.
     مقاله اولاپلکس تراپی مو را نیز حتما ببینید.

 15. زهرا گفت:

  سلام
  من موهام رو رنگ و لایت کردم، با یکبار شستشو رنگساژ کمی رفت و دکلره ها زرد شدن ، دو روز بعد از رنگ و لایت ، کراتینه کردم و الان دکلره ها زرد نارنجی خیلی بد رنگی شدند! اگر ۳روز برای شستشو صبر نکنم و ریشه هامو رنگ تیره بذارم کراتینه م کامل ازبین میره؟
  یا به جای اینکار موهام رو قبل ۳روز با شامپوی بنفش ضد زردی بشورم چطور؟ عارضه ای داره؟
  یا اصلا به جای رنگ ریشه رنگساژ کنم؟
  واقعا دارم دیوونه میشم ازاین زردی😔

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بهتر است موها را با شامپو ضد نارنجی بشویید. شامپو رنگ از رنگ و دکلره ملایم تر است.

   1. فرزانه گفت:

    سلام خسته نباشید من به مدت چند سال مدام از رنگ شرابی استفاده کردم حالا میخوام موهامو روشن کنم میشه لطفا توضیح بدید چطور دکوپاژ کنم و چه ترکیب رنگی استفاده کنم

    1. Rokhnegar گفت:

     با سلام
     حتما ریموور مایع بزنید. سپس پودر زغال بزنید. در نهایت شامپو ضد زردی بزنید و رنگساژ مد نظر را انجام دهید.
     مقالات
     ریموور مو چیست
     و
     دکلره مو تا پایه ۹ و ۱۰
     را حتما ببینید.

  2. ناشناس گفت:

   توضیحات عالی بود

   1. الهه تمنا گفت:

    سلام خسته نباشید من موهامو بعد 2سال رنگ کردم مشکی موهام موهامو 3صفر گذاشتم بعد رنگ کردم رنگم شیرشکلاتی بود فک کنم 5.6 بود الان موهام ب نارنجی زده الان من چیکارکنم ممنون میشم از راهنماییتون به زیتونی نمیخوام بزنه

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     ببینید اصولا استفاده از سه صفر به تنهایی سبب نارنجی شدن مو می شود. چون توانایی لازم را به اندازه دکلره جهت روشن کردن پایه مو ندارد. الان برای حذف نارنجی مو بهتر است از رنگساژ ۶ خاکستری + دو برابر اکسیدان ۶ درصد استفاده نمایید. + دو بند انگشت وارایاسیون آبی
     مقاله حذف نارنجی موو
     اموزش رنگساژ مو را نیز حتما ببینید.

 16. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید
  من موهامو آرایشگاه دکلره کردم بعد یه رنگی گذاشت که میخواستم نسکافه ای باشه اما نشد و قهوه ای روشن در اومده بود بعد از ده روز گفت بیا که اون رنگ مورد علاقه تو بذارم منم رفتم دکوپاژ کرد و رنگ گذاشت خلاصه همون رنگ که من میخواستم شد اما مشکلم با ریشه موهام هستش که با دکوپاژ نارنجی شده و رو اعصاب منه اونو چکار کنم دارم دیووونه میشم

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بایستی ریشه ها را مجددا دکلره کرده تا به پایه ۹ برسد و شامپو ضد زردی بزنید و ریشه را رنگساژ کنید.
   مقاله رفع دو رنگی مو را نیز حتما ببینید.
   و
   مقاله رنگ ریشه مو
   را ببینید.

   1. فاطمه از بین بردن رنگ کاراملی گفت:

    سلام درمنزل خودم چطوری رنگ کاراملی متوسط رو از روی موهام پاک کنم و رنگ طلایی خیلی خیلی روشن بزارم نمیخوام از پودر دکلره استفاده کنم چه روشی برای پاک کردن رنگ کاراملی از روی مو وجود داره

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     باید یا موها را دکوپاژ نمایید یا دکوکرم کنید.
     مقاله دکوپاژ مو را ببینید.

     1. مریم هستم گفت:

      سلام‌من موهام شرابی گذاشتم روپایه شیش تاهفت الان میخوام یه قهوه ای بزارم چه رنگهایی بایدترکیب کنم

     2. Rokhnegar گفت:

      سلام
      شما بهتر است موها را با پودر دکلره زغال دکوپاژ نمایید. سپس رنگساژ طبیعی ۷ + دودی پایه ۷ + زیتونی پایه ۷ یک سوم از هر تیوپ را به موهایتان بزنید.
      مقاله دکوپاژ مو
      و
      آموزش رنگساژ مو را حتما ببینید.

 17. Fatemeh گفت:

  سلام وقت بخیر
  موهام از قبل مقداری رنگ داشت تصمیم گرفتم از رنگ ده دو دودی با اکسیدان ۹درصد استفاده کنم
  موهام به زردی و نارنجی زده برای از بین بردن زردی چیکار باید بکنم؟
  لطفا راهنمایی کنید تشکر

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   می توانید از رنگ ۷ خاکستری و ۷ زیتونی و واریاسیون آبی و بنفش و اکسیدان شماره ۱ استفاده کنید.

   1. قاسمی گفت:

    سلام وقتتون بخیر ببخشین وقتی مش سوزنی میزنم ریشه مو حتی با گذاشتن نایلون زیر کلا ه بازم حالا تارانجی پیدا میکنه حتی وقتی که ساقه یگبه پایه میرسه ملاهو که در میارم میبینم ریشه ها دم به نا رنجی میده چیکار کنم بعد از کار مش سوزنی ریشه موها هم طبیعی باشه وترشح نکرده باشه دکلره بهش ونارانکی نشده باشه میشه بگین

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     غلیظ بودن مواد دکلره حالت پف شدگی روی سر را پیدا می کند. که این مساله باعث قرمز شدن ریشه می شود. در ضمن رقیق شدن مواد نیز باعث نفوذ مواد از زیر سوراخ به کف سر می گردد. در نتیجه قسمت های دیگر نیز نا خواسته آغشته به مواد می شود. حتما سعی کنید در مخلوط اولاپلکس – خاویار مو و قطره آنتی دمیج بزنید. با این کار از آسیب مو جلوگیری می کنید. کیفیت پودر و اکسیدان نیز بایستی مناسب باشد. سپس از پشت سر شروع به زدن مواد نمایید. ابتدا وسط و انتهای مو را درگیر مواد نمایید. سپس مواد را توسط فرچه به سمت ریشه هدایت نمایید.
     مقاله اموزش مش سوزنی از صفر تا ۱۰۰ این تکنیک را می گوید. حتما مقاله مش سوزنی را ببینید.

     1. پرنیا گفت:

      سلام خسته نباشید
      من موهام دکلره هست بلند شده ۷ ماهه ریشه موهام دکلره قسمت ریشه زدم یکبار اول پودر دکلره گذاشتم دفعه دوم استار لیدی و دفعه سوم هم استار لیدی زدم و شستم الان موهام تا پایه ۸ رسیده قسمت ریشه
      و با پایین موهام تفاوت داره ریشه زردی داره و رنگساژ نقره ای شماره ۱۲ هم گذاشتم جواب نداد یه کوچولو خیلی کم زردیش کمتر شد
      من میخوام موهام پلاتین بشه و یکدست چه راهکاری برام دارید ؟

     2. Rokhnegar گفت:

      سلام
      به قسمتهای که تیره تر است مجددا دکلره و اکسیدان ۹ درضد بزنید. سپس موها را با شامپو ضد زردی بشویید . به طوری که زردی مو صد در صد از بین برود. در نهایت رنگساژ مورد نظر را بزنید.
      حتما مقاله دکلره تا پایه ۱۰ ببینید.

 18. مژده گفت:

  2سلام وقت بیخیر..
  موهای من مشکی است ،الان ۶سانت رشد کرده و برای این که دکلره نکنم چون موهای نازنک ،تراکم کم و حساس دارم .روی موهای مشکیم رنگ سه صفر گذاشتم …الان که تقریبا پایه ۴یا ۵ رسیده و بیشتر نارجی میزند نه قرمز… مجدد روی اون موهای نارنجی عسلی گداشتم با واریسیون طلایی اما اصلا تغییری نکرد و ..الان تو کامنتها خوندم رنگ خاکستری مرواریدی پایه ۶یا ۷ را با ۲بند انگشت واریسیون آبی مخلوط و استفاده کنم…اگر اینکار باعث از بین رفتن نارنجی شود بعدش رنگ طلایی یا عسلی بذارم روی مو مینشیند؟یا مجدد سه صفر استفاده کنم؟تشکر

 19. مریم گفت:

  2سلام وقت بیخیر..
  موهای من مشکی است ،الان ۶سانت رشد کرده و برای این که دکلره نکنم چون موهای نازنک ،تراکم کم و حساس دارم .روی موهای مشکیم رنگ سه صفر گذاشتم …الان که تقریبا پایه ۴یا ۵ رسیده و بیشتر نارجی میزند نه قرمز… مجدد روی اون موهای نارنجی عسلی گداشتم با واریسیون طلایی اما اصلا تغییری نکرد و ..الان تو کامنتها خوندم رنگ خاکستری مرواریدی پایه ۶یا ۷ را با ۲بند انگشت واریسیون آبی مخلوط و استفاده کنم…اگر اینکار باعث از بین رفتن نارنجی شود بعدش رنگ طلایی یا عسلی بذارم روی مو مینشیند؟یا مجدد سه صفر استفاده کنم؟تشکر

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ببینید رنگ نارنجی توسط خاکستری خنثی می شود و رنگ قهوه ای سردی حاصل می شود. اگر دنبال رنگ روشن هستید – بهترین کار دکلره است.
   مقاله اموزش دکلره تا پایه نه و ده را ببینید.

  2. شیوا گفت:

   سلام چه رنگ مویی بزارم رو موهای که زردی نارنجی داره تا شکلاتی بشه موهام یه رنگ ساده

   1. Rokhnegar گفت:

    سلام
    می توانید نصف تیوپ طبیعی پایه ۷ را با دودی پایه ۶ و اکسیدان شماره ۱ دو برابر با یک هشتم تیوپ شرابی شماره ۶ به مو بزنید.

 20. پرستش گفت:

  سلام من موهامو دکلره کردم ولی رنگش قرمز نارنجی میشه و میخوام رنگ یاسی بزارم باید چکار کنم

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   باید برای رنگ یاسی موها تا پایه نه و ده دکلره شود- با شامپو ضد زردی هم شسته شود. نقش اولاپلکس هم در انجام دکلره مناسب خیلی مهم است.
   حتما مقاله اموزش دکلره تا پایه نه و ده را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram
فروشگاه
وبلاگ
حساب کاربری من