قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty 
قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty 

رنگ مو بدون دکلره روشن کردن مو بدون دکلره با ۵۰ فرمول

color-without-deco

رنگ مو بدون دکلره و روشن کردن مو بدون دکلره و رنگ موی ترکیبی بدون دکلره از جذابترین سوالات مشتریان عزیز رخ نگار برای تغییر رنگ مو است و سوالاتی همچون چه رنگ مویی روی موی مشکی جواب میده بدون دکلره و …

چون می توانید بدون آنکه موهایتان را با مواد دکلره به پایه های بالا رسانید. رنگ موی مد نظرتان را به راحتی روی موها در آورید, چه تیره و چه روشن

درباره ی ترکیب رنگ مو بدون دکلره , رنگ مو بدون دکلره و روشن کردن مو بدون دکلره به طور جامع در این مقاله توضیح داده می شود.

پس با ما همراه باشید!

ولی قبل از شروع این مقاله حرف آخر را همین اول می گوییم :

اگر دوست دارید در وقت خود صرفه جویی کنید. مطالب گسسته آموزش رنگ مو را به صورت پراکنده مطالعه نکنید. تنها با دیدن ویدیو های آموزشی رنگ مو کارشناس این حرفه شوید. مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد و ساعتها نکته و مطلب دیگر در خصوص آموزش رنگ مو و دکلره را یکجا بیابید. در بسته ویدیویی آموزش ترکیب رنگ مو ها می توانید دوره آموزش غیر حضوری اصول رنگ و ترکیب رنگ مو  تهیه کرده و مشاهده نمایید. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر و یا تمایل به خرید این محصول دارید.  عکس زیر را کلیک کنید. سپس وارد شوید.

۱- خنثی سازی رنگ های مزاحم

از آنجائی که عمل دکلره تمام رنگدانه ها را از مو خارج می کند. لذا رنگ موی دلخواه با دردسر کمتری روی موهایتان قرار می گیرد. پس روشن سازی مو ها نیز راحت تر است، ولی اگر رنگ موی بدون دکلره باشد. برای روشن کردن مو بدون دکلره این را بدانید تعداد زیادی رنگدانه روی موهایتان است. لذا شما باید نحوه خنثی سازی رنگ های مزاحم موهایتان را ابتدا بدانید. هم در مقاله های رایگان و غیر رایگان رخ نگار مفصل در این باره صحبت شده است.

رنگ مو های بدون دکلره

آموزش رنگ مو بدون دکلره

۲- انتخاب واریاسیون مناسب

در مدل رنگ مو بدون دکلره این را بدانید. اگر رنگ مد نظرتان جزو رنگ های سرد باشد. منتها رنگ فعلی موی روی سر شما جزو دسته گرم باشد، حتما بایستی واریاسیون و یا رنگ متضاد در رنگتان مخلوط گردد. مثلا اگر رنگ تنباکویی ، رنگ مورد نظرتان باشد. ولی روی موی شما رنگ شکلاتی مایل به قرمز باشد، حتما باید از واریاسیون ضد قرمزی سبز یا رنگ زیتونی هم پایه با موهای فعلی خود استفاده کنید.

رنگ مو بدون دکلره با فرمول – رنگ مو بدون دکلره برای پوست سبزه

روشن کردن مو بدون دکلره

رنگ مو بدون دکلره روی موی مشکی

زمینه رنگ مو

پایه مو : موی طبیعی رنگ نشده 

شکلاتی پایه ۶ – نصف تیوپ

دودی پایه ۶ – نصف تیوپ

واریاسیون سبز و آبی – دو سانت

اکسیدان ۹ درصد

فرمول جذاب لایت بدون دکلره

پایه مو : موی قهوه ای پایه ۶ سپس جدا کردن مو توسط کلاه مش و تکنیک مش سوزنی

دودی پایه ۸ – یک چهارم تیوپ

خاکستری پایه ۸ – یک چهارم تیوپ

طبیعی پایه ۸ – یک  چهارم تیوپ

بژ پایه ۱۰  – یک چهارم تیوپ

واریاسیون سبز و بنفش – دو سانت از هر کدام

اکسیدان شماره ۲

 

چه رنگ مویی روی موی مشکی جواب میده بدون دکلره :

برای موهای مشکی بدون نیاز به دکلره، می‌توانید از رنگ‌های موی تیره‌تر یا نیمه تیره استفاده کنید تا به نحوی که در همخوانی با رنگ موی مشکی باشد. این رنگ‌ها به عنوان رنگ ضد اکسیدانی عمل می‌کنند و موها را تیره و شاداب نگه می‌دارند. به عنوان مثال، می‌توانید از رنگ موهای شکری تیره، قهوه‌ای تیره، ماهون مایه‌ای تیره یا بنفش تیره استفاده کنید. این رنگ‌ها به موهای شما لطافت و براقیت اضافه می‌کنند، اما به آنها رنگ نمی‌دهند. قبل از استفاده از هر رنگ مویی، بهتر است توصیه‌های تولید کننده را بخوانید و آزمایش رنگ را در یک بخش کوچک از موهای خود انجام دهید تا از نتیجه نهایی راضی باشید. همچنین، مراقبت مناسب از موها پس از رنگ کردن ضروری است تا رنگ و براقیت طولانی مدت را حفظ کنید.

در ادامه، برخی از رنگ‌های مویی که می‌توانند روی موهای مشکی بدون دکلره استفاده شوند، را بررسی می‌کنیم:

رنگ ماهون مایه‌ای تیره: این رنگ می‌تواند به طور طبیعی با رنگ موهای مشکی ترکیب شود و به آنها تأثیر دهد. معمولاً مشتقاتی از رنگ ماهون مانند قهوه‌ای ماهون مایه‌ای تیره نیز در دسترس هستند.
رنگ قهوه‌ای تیره: این رنگ می‌تواند به طور مشابهی با موهای مشکی تلفیق شود و به نظر طبیعی بیاید. رنگ قهوه‌ای تیره در حالت‌های مختلفی مانند قهوه‌ای دودی، قهوه‌ای مایل به آبی یا قهوه‌ای مایه‌ای تیره در دسترس است.
رنگ شکری تیره: این رنگ مویی به طور معمول از طریق مواد رنگی طبیعی تهیه می‌شود و به موهای مشکی بدون دکلره زیبایی و تأثیر می‌دهد. رنگ شکری تیره درجه‌های مختلفی مانند شکری مایه‌ای تیره یا شکری دودی موجود است.
رنگ بنفش تیره: این رنگ جزء رنگ‌های جذاب و جرئت‌آمیز است که می‌تواند روی موهای مشکی بدون دکلره جذابیتی خاص ایجاد کند. از طریق ترکیبی از رنگ بنفش تیره و مشکی، می‌توان به نتیجه‌ای منحصر به فرد دست یافت.
قبل از انتخاب هر رنگ مویی، توصیه می‌شود به یک آرایشگر حرفه‌ای مراجعه کنید تا به شما راهنمایی دقیق‌تری درباره انتخاب رنگ و نحوه استفاده از آن بدهد. همچنین، آزمایش رنگ روی یک بخش کوچک از موها قبل از استفاده کلی را پیشنهاد می‌کنیم تا مطمئن شوید که نتیجه نهایی به دلخواه شماست.

 

۳- قاعده کلی فرمول ترکیب رنگ مو بدون دکلره

نحوه ترکیب رنگ مو بدون دکلره یا رنگ روی موی طبیعی نسبتا پیچیده تر از رنگ, روی موی دکلره شده است. این نکته را قبل از خرید رنگ مو باید در نظر داشته باشید. مثلا اگر شما می خواهید تناژ شرابی و قرمز به رنگ موی خود بدهید. ولی مثلا دوست داشته باشید. تناژ شرابی رنگ بیشتر از قرمز باشد، نوع رنگ ها و نسبت رنگ ها را هم باید به همان میزان ترکیب کنید.

رنگ مو بدون دکلره با فرمول

رنگ مو بدون دکلره روی موی مشکی

پایه مو : طبیعی رنگ نشده یا قهوه ای پایه ۶

خاکستری پایه ۶ – نصف تیوپ

دودی پایه ۷ – یک چهارم تیوپ

شکلاتی پایه ۶ – یک چهارم تیوپ

زیتونی پایه ۷ – یک هشتم تیوپ

واریاسیون نقره ای و بنفش – دو سانت از هر کدام

اکسیدان شماره ۱

آموزش تخصصی ترکیب رنگ

ولی به عنوان یک پیشنهاد استثنایی، اگر شما از رمز و راز رنگ های داخل کاتالوگ کاملا آگاه شوید. خودتان می توانید هر رنگی را که دوست دارید ترکیب کنید. مثلا نسکافه ای از ترکیب چه رنگهایی به وجود می آید؟. یا رنگ بسیار زیبای ماهگونی همه و همه در نحوه ی کاتالوگ خوانی موجود است.

در خرید رنگ مو فانتزی بدون دکلره خیلی توجه کنید. غالبا این رنگها بر روی پایه دکلره و خیلی روشن ایجاد می شوند. یعنی اگر موهایی متوسط و تیره دارید. نباید انتظار داشته باشید که رنگ موی ترکیبی بدون دکلره به راحتی انجام پذیر باشد. حال بعضی از بانوان رو به سمت شامپوهای رنگساژ فانتزی می آورند.  باید بگوییم در این محصولات اتفاقا قضیه پیچیده تر است. چرا که حتما پایه بالای مو برای رنگ پذیری عالی نیاز است.

 

رنگ مو یاقوتی بدون دکلره – رنگ مو بدون دکلره برای پوست روشن

ادامه مطلب
رنگ مو کنفی لاکچری رویایی با 4۰ مدل ترکیب از دودی تا پلاتینه

آموزش رنگ مو بدون دکلره

ترکیب رنگ موی خوشرنگ بدون دکلره

رنگ موی قرمز بدون دکلره با توناژ ماهاگونی 

پایه مو : طبیعی رنگ نشده یا قهوه ای پایه ۶ یا ۷

رنگ ماگما یا قرمز توت فرنگی – یک چهارم تیوپ

رنگ قرمز ماهگونی پایه ۶ – نصف تیوپ

شرابی پایه ۶ – یک چهارم تیوپ

اکسیدان شماره ۲

۴- یکنواختی رنگ مو

یکنواختی رنگ مورد نظر، در رنگ موهای بدون دکلره موضوع بسیار مهمی است. پس باید حتما به آن توجه شود. مثلا اگر ریشه شما تیره است و ساقه مو روشنتر، رنگ مد نظر را هم بدون دکلره میخواهید به دست آورید. بایستی پایه رنگ مورد نظر رنگ متوسطی باشد، مثلا پایه ۷. در ضمن نوع رنگ ها را هم حتما در نظر بگیرید. ممکن است در قسمتی از موی شما قرمزی یا زردی باشد، در این صورت برای یکنواخت شدن کل رنگ بایستی حتما خنثی کننده ها و واریاسیون ها را در رنگ کردن بدون دکلره به کار ببرید.

رنگ مو ترکیبی بدون دکلره

رنگ مو بدون دکلره ترکیبی زیبا

روشن کردن مو بدون دکلره

رنگ موی بدون دکلره نسکافه ای دودی

پایه مو : طبیعی رنگ نشده یا قهوه ای پایه ۵ یا ۶

رنگ دودی پایه ۸ – نصف تیوپ

رنگ تنباکویی یا نسکافه پایه ۷ – یک چهارم تیوپ

ریتونی پایه ۷ – یک هشتم تیوپ

خاکستری پایه ۷ – یک هشتم تیوپ

دو سانت واریاسیون آبی و بنفش – دو سانت

اکسیدان شماره ۲

نکته رنگ مو بدون دکلره :

هیچگاه در روش رنگ کردن موها بدون دکلره, موها را از پایه تیره به پایه روشن نرسانید. زیرا یکی از اصول روشنتر کردن موها در آموزش روشن کردن موها بدون استفاده از دکلره , عملیات تکرار رنگ به طور صحیح است. یعنی اگر موهای فعلی شما پایه ۳ و ۴ است. در ضمن می خواهید موهایتان را بدون دکلره روشن کنید. ابتدا موها را با رنگهای پایه متوسط یعنی ۶ و ۷ یک مرحله روشن کنید. سپس توسط رنگهای روشنتر موها را به پایه های بالاتر و روشنتر برسانید. زیرا به یکباره روشن کردن و یا تیره کردن موها باعث شوکه شدن ,خشک شدن و آسیب جدی به موها می شود. این امر به هیچ وجه توصیه نمی شود. برای یکنواختی موها و عملیات رنگ مو باید صبر کافی داشته باشید . هرچه سرعت را بالا ببرید و نتیجه سریعتر بخواهید. موهایتان آسیب بیشتری خواهند دید.

پیج رنگ مو بدون دکلره

ترکیب رنگ موی خوشرنگ بدون دکلره

رنگ مو دارچینی گرم بدون دکلره

پایه مو : طبیعی رنگ نشده یا قهوه ای پایه ۶

رنگ ماهاگونی پایه ۶ – یک چهارم تیوپ

دودی پایه ۷ – یک چهارم تیوپ

طبیعی پایه ۶ – نصف تیوپ تیوپ

واریاسیون سبز و آبی – دو سانت از هر کدام

اکسیدان شماره ۲

۵- انتخاب اکسیدان مناسب و رنگ مو روشن بدون دکلره

اکسیدان در رنگ روشن بدون دکلره نقش بسیار مهمی را دارد. اگر رنگ موی شما تیره است. در ضمن درصد موهای تیره شما ۷۰ درصد به بالاست.  رنگ پایه ۶ یا ۷ را با اکسیدان ۹ درصد یا اکسیدان شماره ۲ ترکیب کنید. تا رنگ مو بدون دکلره روشن حاصل شود. ممکن است با توجه به نازکی یا تیرگی موها نیاز باشد. فرمول گفته شده را ۲ تا ۳ مرتبه تکرار کنید. تا نتیجه نهایی حاصل شود.

حالا تصور کنید بخش عمده موهایتان روشن است. یا مثلا موهای سفیدتان بیشتر از ۵۰ درصد است، پس باید اکسیدان شماره پایین تر یعنی اکسیدان ۶ درصد یا شماره یک استفاده گردد تا رنگ داخل موهایتان رسوب کند.

پیج رنگ مو بدون دکلره

رنگ بدون دکلره نسکافه ای بژ

روشن کردن مو بدون دکلره

فرمول رنگ بدون دکلره نسکافه ای بژ

پایه مو : طبیعی رنگ نشده یا قهوه ای پایه ۵ و ۶

رنگ نسکافه ای پایه ۸ – یک چهارم تیوپ

رنگ خاکستری پایه ۸ – نصف تیوپ

بژ پایه ۸ – یک چهارم تیوپ

سه سانت واریاسیون سبز

دو سانت واریاسیون آبی و بنفش

اکسیدان نه درصد

حتما برای رنگ مو نسکافه ای بدون دکلره مقاله آموزش رنگ مو نسکافه ای جذاب را ببینید.

ترکیب رنگ مو بدون دکلره برای موهای سفید

برای موهای سفید به این نکته دقت کنید.

باید با احتیاط از رنگهای گرم همچون شکلاتی – فندقی – گروه قهوه ای تنباکویی – نسکافه ای و اینچنین تونالیته ها استفاده کنید. زیرا وجود پیگمنت قرمز و گرم در این گروه ها در ترکیب رنگ مو برای موهای سفید مشکل ساز خواهد بود. همیشه ترکیبات دودی – خاکستری و زیتونی را برای موهای سفید و مخصوصا ۷۰ درصد به بالا رعایت کنید. پیشنهاد می کنیم مقاله گرفتن سفیدی مو را مطالعه کنید.

رنگ مو بدون دکلره با فرمول

روشن کردن مو بدون دکلره

رنگ موی زیتونی بدون دکلره

پایه مو : طبیعی رنگ نشده یا قهوه ای پایه ۶

رنگ زیتونی پایه ۷ – سه چهارم تیوپ

زیتونی پایه ۶ – یک چهارم تیوپ

واریاسیون سبز – دو سانت

واریاسیون نقره ای – دو سانت

اکسیدان نه درصد

رنگ موی سرمه ای تیره بدون دکلره

اگر موهایی دودی با پایه متوسط و روشن دارید. نصف مسیر را رفته اید!. می توانید از انواع پودرهای دکلره رنگی آبی, واریاسیون آبی با دو برابر اکسیدان ۶ درصد به صورت رنگساژ کمک بگیرید. از شامپو رنگساژ تونیکا شماره ۳.۱ نیز یا از رنگهای آبی و آبی کاربنی با اکسیدان ۶ درصد برای رسیدن به رنگ موی سرمه ای تیره بدون دکلره می توانید  بهره بگیرید. اگر موهایی تیره دارید. رنگ و واریاسیون گفته شده را با اکسیدان ۹ درصد بر روی مو بگذارید. در صورت نیاز تکرار رنگ کنید.

فرمول رنگ مو سرمه ای تیره بدون دکلره

پایه مو : دودی متوسط

پودر دکلره رنگی آبی سرمه ای – دو پیمانه

واریاسیون آبی – سه سانت

اکسیدان شماره ۱ – دوبرابر مواد

یا

شامپو رنگ تونیکا شماره ۳.۱ را روی موی دودی متوسط قرار دهید. به صورت شامپویی حدود بیست دقیقه روی مو ماساژ دهید. پس از گذشت مدت زمان لازم مو را بشویید.

پودر دکلره رنگی

خرید شامپو رنگ تونیکا

۶- نحوه ی قرار دادن رنگ بدون دکلره بر روی مو

هدف آن است که رنگ موی مطلوب شما بدون دکلره روی موی شما قرار گیرد. پس نحوه ی رنگ کردن مو نیز متفاوت است.

موی خود را به چهار قسمت تقسیم نمایید.

سپس با فرچه رنگ، رنگ مو را از ریشه تا ساقه ی مو قرار دهید.

پس از آنکه تمامی قسمت های مو را رنگ نمودید. حتما کلاه رنگ را روی موهای خود قرار دهید. ترجیحا حوله یا روسری نیز روی آن بگذارید. دلیل این کار این است که چون شما مویتان را دکلره نکردید. پس دیرتر رنگ می گیرد. بنابراین با گرم کردن، این پروسه را سرعت می بخشید.

در ضمن پس از نیم ساعت، به طور متناوب هر پنج دقیقه یکبار موهای خود را چک کنید. تا ببنید رنگ به اندازه ی کافی روی موهایتان باز شده است. ( اگر کمتر یا بیشتر از مدت لازم رنگ، روی موی شما بماند یا خیلی روشن یا خیلی تیره می شود)

آموزش رنگ مو بدون دکلره

۷- نحوه ی شستشوی مو بعد از رنگ مو بدون دکلره

پس از مدت لازم، رنگ موی خود را با آب بشویید. سپس حتما از ماسک مو استفاده کنید. بطوریکه ماسک مو را از ۴ سانتی متری ریشه ی مو به موهایتان آغشته کنید (ترجیحا ماسک موی حفظ و تثبیت رنگ مو). موهای خود را ماساژ دهید. سپس ۵ الی ۷ دقیقه موها را یه حال خود رها کنید.  ترجیحا با آب خنک موهای خود را یک آبکشی مختصر کنید. موهایتان را با سشوار خشک کنید. با روغن آرگان تقویت نموده و استایل ببخشید. سعی کنید تا سه روز حمام نروید. موی خود را با شامپو تا سه روز نشویید تا رنگ کاملا روی مویتان تثبیت گردد.

ادامه مطلب
الوورا معجزه پوست و مو با 7 ماسک صورت گیاهی خانگی از شیر تا عسل

 

آموزش هایلایت مو بدون دکلره

رنگهای هایلایت – سه صفر (۰۰۰) و رنگهای پایه آخر در هر دسته رنگ مو ( ۱۰ یا ۱۲) با اکسیدان ۹ درصد یا ۱۲ درصد برای روشن کردن موها استفاده می شوند. البته شرایط خاصی دارند که در سایر مقاله های رخ نگار مفصل صحبت شده است. با توجه به شرایط موها – شماره اکسیدان استفاده شده و زمان مکث مناسب می توانید از ۱ تا ۳ پایه موها را روشن نمایید. بهترین شرایط برای هایلایت مو بدون دکلره , داشتن موهایی با پایه بلوند متوسط و روشن است. 

فرمول روشن کردن مو با هایلایت بدون قرمزی

پایه مو : طبیعی یا رنگ شده با تناژ قهوه ای متوسط

هایلایت دودی ۱۲ – نصف تیوپ

هایلایت زیتونی یا کنفی – سه چهارم تیوپ

خاکستری پایه نه – یک چهارم تیوپ

واریاسیون بنفش و سبز و آبی – دو سانت از هر کدام

اکسیدان نه درصد

رنگ موی روشن بدون دکلره

ترکیب رنگ موی خوشرنگ بدون دکلره

روشن کردن مو بدون دکلره

در ضمن حتما از اولاپلکس – خاویار مو و یا قطره آنتی دمیج موجود در فروشگاه رخ نگار داخل مواد خود بهره ببرید.

تغییر رنگ موی شرابی به زیتونی بدون دکلره

برای تغییر رنگ موی شرابی خود و رسیدن به پایه های زیتونی بدین نحو عمل کنید.

یک الی سه بار موهای خود را با ریموور بشویید. یا اینکه توسط عمل دکوپاژ (توضیحات بیشتر در مقاله دکوپاژ چیست) موها را آماده کنید. سپس توسط رنگ موی زیتونی ۷ و دو برابر اکسیدان ۶ درصد موها را رنگساژ کنید. در این مرحله خرید لوسیون مو مناسب و استفاده بین مرحله دکوپاژ و رنگساژ الزامی است.

 

 

پاك كردن رنگ موي شرابي بدون دکلره

می توانید با رنگهای متضاد رنگ شرابی را خنثی کنید. مسلما رنگ متضاد بنفش و قرمز را باید به کار ببرید. یعنی دو رنگ طلایی و زیتونی

فرمول خنثی ساز شرابی بدون دکلره

 سه چهارم تیوپ – پایه ۵ طلایی

یک چهارم تیوپ – پایه ۶ زیتونی

دو سانت واریاسیون سبز و طلایی

اکسیدان نه درصد

ریموور رنگ شرابی

روش بعدی استفاده از ریموور است. ریموورها به دو شکل جامد و مایع در بازار ارائه می شوند. برای اطلاع از نحوه عملکرد ریموور مقاله ریموور رنگ مو و نحوه استفاده از ریموور را کلیک نمایید.

روش سوم, استفاده از دکوپاژ

دکوپاژ اصولا با دکلره تفاوت اساسی دارد. زیرا ملایم تر است. در دکوپاژ یک پیمانه پودر دکلره با یک پیمانه اکسیدان نه درصد و یک پیمانه شامپو را با هم ترکیب نمایید. پس از نیم ساعت مویتان را بشویید. برای تقویت مو حین دکوپاژ می توانید اولاپلکس, خاویار مو و یا قطره آنتی دمیج در داخل مواد بریزید. 

رنگ مو روشن بدون دکلره

در این آموزش رنگ مو بدون دکلره موی رنگ شده با عنوان مشکی و یا مشکی پر کلاغی فقط توسط دکلره روشن می گردد. مخصوصا اینکه از تاریخ آخرین رنگ کردن موها فقط یک الی چند هفته گذشته باشد. رنگ کردن با روشن کننده ها یا رنگهای خیلی روشن  نیز حتی اگر چندین بار تکرار گردد. علاوه بر آنکه تضمینی برای روشن کردن مو تا پایه ۸ یا ۹ ندارد. در ضمن همین رنگ نمودن با تکرار بیش از حد مو سبب آسیب به ساختار مو می گردد. در حقیقت معادل همان دکلره کردن است.

روشن کردن مو بدون دکلره

روشن کردن مو بدون دکلره

رنگ های طبیعی مانند حنا به دلیل نفوذ بالایشان در مو و طبیعت خاصشان اگر در ترکیب با رنگهای شیمیایی قرار بگیرند. نتایج مطلوبی را نمی دهند. اگر در فاز رنگهای طبیعی هستید. باید فکر تغییر فاز به رنگهای شیمیایی را تا مدت زیادی از سر بیرون کنید.

رنگ مو بدون دکلره برای رنگهای خاص ترکیبی

شما هرگز نمی توانید بدون دکلره ،از مویی با پایه حتی ۴ به رنگهای خیلی روشن و خاص مانند هایلایت ها، رنگهای استخوانی و بلوند برسید. اگر چندین بار تکرار رنگ را انجام دهید. در نهایت موهایی آسیب دیده نیز خواهید داشت. منتها اگر به هر دلیل قصد روشن کردن مو بدون دکلره را دارید. حتما از مواد مراقبت مو مانند اولاپلکس – خاویار مو و قطره آنتی دمیج داخل مواد خود استفاده کنید.

برای خرید اولاپلکس اصل و خاویار مو کلیک کنید.

 

نکته ترکیب رنگ بدون دکلره

با رنگ کردن بدون دکلره، اگر به خوبی اصول ترکیب رنگ و حذف رنگهای مزاحم را بدانید. در ضمن مدت زمان لازم را به موهایتان بدهید، می توانید تا 70 درصد به رنگ موی دلخواهتان برسید. از آنجائیکه موی خود را دکلره نکرده اید، مسلما رنگ صد در صد دلخواه شما در نمی آید. ولی می تواند به رنگ موی محبوبتان خیلی نزدیک باشد.

رنگ مو بدون دکلره دودی

اصولا رنگ دودی نیاز به پایه دکلره نه و سپس شامپو ضد زردی دارد. مگر آنکه به تدریج با رنگ دودی موهایتان را روشن نمایید. سپس توناژهای مختلفی از رنگ دودی را روی مو قرار دهید. برای مثال رنگ دودی پایه ۱۰ را با اکسیدان شماره ۲ ترکیب نمایید. پس از چند سری تکرار رنگ موهایتان تا پایه نه باید روشن شود. سپس شامپو ضد زردی را به موهایتان یزنید. مدت ۱۵ دقیقه مو را با شامپو ضد زردی ماساژ دهید. پس از شستشو مو با آب کافی است ترکیبات مختلف دودی را با اکسیدان شماره ۱ روی مو قرار دهید. در ضمن روی مو پایه روشن از شامپو رنگ دودی نیز به راحتی می توانید بهره ببرید.

رنگ مو بدون دکلره با فرمول

فرمول رنگ بدون دکلره دودی :

پایه مو : پایه طلایی ۸ تا ۹ – شستشو حتما با شامپو ضد زردی به مدت بیست دقیقه

پودر دکلره رنگی خاکستری – یک پیمانه

هایلایت کروماتیک – نصف تیوپ

دودی پایه ۷ – نصف تیوپ

اکسیدان شماره ۱

رنگ مو بدون دکلره با فرمول – ترکیب رنگ مو بدون دکلره مسی قرمز

آموزش روشن کردن مو بدون دکلره

فرمول رنگ بدون دکلره مسی قرمز:

پایه مو : طبیعی رنگ نشده یا قهوه ای پایه ۶

رنگ قرمز پایه ۷ – یک چهارم تیوپ

مسی پایه ۷ – سه چهارم تیوپ

واریاسیون بنفش و مسی – دو سانت از هر کدام

اکسیدان شماره ۲

رنگ روی موی طبیعی

روشن کردن مو بدون دکلره

روشن کردن مو بدون دکلره

روشن کردن مو بدون دکلره

فرمول رنگ بدون دکلره :

پایه مو : طبیعی رنگ نشده

دودی پایه نه – یک چهارم تیوپ

خاکستری پایه نه – یک چهارم تیوپ

هایلایت سوپر استخوانی – یک چهارم تیوپ

زیتونی پایه ۱۰ – یک چهارم تیوپ

وارایاسیون بنفش و آبی و سبز – دو سانت از هر کدام

اکسیدان شماره ۲

 

فرمول رنگ بدون دکلره قرمز شرابی

پایه مو : طبیعی رنگ نشده یا قهوه ای پایه ۶

رنگ قرمز پایه ۶ – نصف تیوپ

ماهاگونی پایه ۶ – یک چهارم تیوپ

شرابی پایه ۶ – یک چهارم تیوپ

وارایاسیون بنفش و آبی – دو سانت از هر کدام

اکسیدان شماره ۲

رنگ موهای بدون دکلره

روشن کردن مو بدون دکلره

فرمول رنگ هایلایت کنفی زیتونی بدون دکلره

پایه مو : طبیعی رنگ نشده

زیتونی پایه ۷ – نصف تیوپ

زیتونی پایه ۱۰ – یک چهارم تیوپ

هایلایت کنفی – یک هشتم تیوپ

دودی پایه ۸ – یک هشتم تیوپ

دو سانت واریاسیون آبی – سیز – بنفش

اکسیدان شماره ۲

فرمول رنگ یدون دکلره رزگلد صورتی :

پایه مو : قهو ای پایه 7

ادامه مطلب
9 روش تقویت مو و ترمیم موهای آسیب دیده

پودر دکلره یاسی – دو پیمانه

پودر دکلره رنگی هلویی – یک پیمانه

مسی پایه ۸ یا رنگ صحرایی – یک هشتم تیوپ

هایلایت یاسی – تصف تیوپ

طبیعی پایه نه – یک چهارم تیوپ

رنگ هایلایت نقره ای – یک چهارم تیوپ

اکسیدان شماره ۲ 

روشن کردن مو بدون دکلره

فرمول رنگ بدون دکلره

پایه مو : طبیعی رنگ نشده یا قهوه ای پایه ۶

خاکستری پایه ۷ – نصف تیوپ

تنباکویی پایه ۷ – یک چهارم تیوپ

زیتونی پایه ۷ – یک چهارم تیوپ

دو سانت واریاسیون بنفش و آبی 

اکسیدان شماره ۲

روشن کردن مو بدون دکلره – ترکیب رنگ مو بدون دکلره برنز مسی 

روشن کردن مو بدون دکلره

فرمول رنگ مسی برنز بدون دکلره

پایه مو : طبیعی رنگ نشده یا قهوه ای پایه ۶

رنگ برنز – سه چهارم تیوپ

فندقی پایه ۶ – یک هشتم تیوپ

مسی پایه ۷ – یک هشتم تیوپ

واریاسیون آبی – دو سانت

اکسیدان نه درصد

روشن کردن مو بدون دکلره – ترکیب رنگ مو بدون دکلره شکلاتی جذاب

رنگ شکلاتی بلوند تیره بدون دکلره

پایه مو : طبیعی رنگ نشده

شکلاتی پایه ۶ – نصف تیوپ

دودی پایه ۶ – نصف تیوپ

واریاسیون سبز – سه سانت

واریاسیون آبی و واریاسیون بنفش – دو سانت

اکسیدان ۹ درصد

رنگ بدون دکلره

ترکیب رنگ موی خوشرنگ بدون دکلره

رنگ نسکافه ای بدون دکلره

پایه مو : طبیعی رنگ نشده یا قهوه ای و طلایی پایه ۵ و ۶

نسکافه ای پایه ۷ – نصف تیوپ

دودی پایه ۸ – نصف تیوپ

واریاسیون سبز – سه سانت

واریاسیون آبی و واریاسیون بنفش – دو سانت

اکسیدان ۹ درصد

رنگ موی تیره بدون دکلره

 

رنگ موی ترکیبی بدون دکلره

رنگ مو دودی شکلاتی

فرمول رنگ مو شکلاتی دودی تیره بدون دکلره:

زمینه مو: قهوه ای و طلایی پایه ۶ یا موی رنگ نشده طبیعی

رنگ شکلاتی پایه ۶ – نصف تیوپ

رنگ دودی پایه ۶ – نصف تیوپ

واریاسیون بنفش – دو بند انگشت 

اکسیدان شماره ۱

رنگ مو بدون دکلره

فرمول رنگ مو بلوند متوسط بدون دکلره با تناژ عسلی:

زمینه مو قهوه ای و طلایی پایه ۶ یا موی رنگ نشده طبیعی

رنگ طبیعی پایه ۸ – نصف تیوپ

رنگ عسلی پایه  ۷ – یک چهارم تیوپ

رنگ دودی پایه ۸ – یک چهارم تیوپ

واریاسیون بنفش و سبز – یک بند انگشت 

اکسیدان شماره ۲

ترکیب رنگ مو بدون دکلره با عکس

رنگ مو بدون دکلره 

رنگ موی ترکیبی بدون دکلره

پایه مو : موی قهوه ای پایه ۷ 

پودر دکلره رنگی مسی – دو پیمانه

پودر دکلره هلویی – یک پیمانه

رنگ صحرایی پایه ۸ – نصف تیوپ

واریاسیون مسی – دو سانت

اکسیدان ۹ درصد – دو برابر

چه رنگ مویی روی موی مشکی جواب میده بدون دکلره

در یک نتیجه گیری کلی می توانید

۱- ترکیبات بدون دردسر دودی و زیتونی پایه ۸ را در ترکیب با هایلایت نقره ای و اکسیدان نه درصد به مو بزنید.

۲- ترکیب طبیعی پایه ۷ + نسکافه ای پایه ۸ + دودی پایه ۷ + واریاسیون سبز + آبی نیز ترکیب دودی قهوه ای جذابی می دهد.

۳ – می توانید انواع بژ – کاراملی – شکلاتی – طبیعی را در ترکیب با دودی و زیتونی به مو بزنید.

 

رنگ موی خوشرنگ بدون دکلره (گیاهی) :

 

قبل از اینکه روش گیاهی رنگ کردن موها و یا روشن سازی آنها را برای شما بگوییم این نکته را در نظر داشته باشید که این روشها ممکن است اثر طولانی مدت روی مو داشته و بعدها در استتفاده از رنگ مو و اکسیدان و یا دکلره موها برای شما مشکل ایجاد کند . پس با آگاهی و توجه به این موضووع میتوانید از رنگهای گیاهی استفاده کنید :

دکلره مو عملی است که در آن رنگ طبیعی موها از طریق حذف پیگمنت موجود در آنها تغییر می‌کند. اگر شما به دنبال رنگ موی خوشرنگ و بدون استفاده از دکلره هستید، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید. در زیر چند روش را برای شما توضیح می‌دهیم:

رنگ‌های نباتی: رنگ موی نباتی یا رنگ‌های طبیعی مانند آرایشگاه اورگانیک می‌توانند راهکاری مناسب برای رنگ کردن موها به صورت طبیعی و بدون استفاده از دکلره باشند. این رنگ‌ها معمولاً از مواد طبیعی مانند گیاهان، میوه‌ها و گیاهان دیگر استخراج می‌شوند و در حدود 2 تا 4 هفته در موها باقی می‌مانند. این رنگ‌ها در طیف وسیعی از رنگ‌های طبیعی موجود هستند و می‌توانید رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید.
هایلایت: با استفاده از تکنیک‌های هایلایت، می‌توانید به صورت طبیعی و بدون دکلره موهای خود را روشن کنید. این روش شامل افزودن رنگ روشن به بخش‌های خاصی از موها است و می‌تواند به طور طبیعی به آن‌ها جلوه‌ای جدید و خوشرنگ بدهد.
هایلایت‌های بدون آمونیاک: برخی از رنگ‌های مو بدون استفاده از آمونیاک عرضه می‌شوند که می‌توانید از آن‌ها برای ایجاد هایلایت‌های جذاب و خوشرنگ در موهای خود استفاده کنید. ا

رنگ مو با استفاده از  حنا هندی: هندی یا حنا، یک ماده طبیعی است که از برگ‌های گیاه لاوسونیا استخراج می‌شود. این ماده به طور طبیعی موها را رنگ می‌دهد و به صورت موقت استفاده می‌شود. با استفاده از حنا هندی می‌توانید رنگ طبیعی و خوشرنگی به موهای خود بدهید.

رنگ مو با استفاده از چای و قهوه: قهوه و چای دو ماده طبیعی هستند که می‌توانند به صورت موقت موها را رنگ کنند. با درست کردن یک نوشیدنی غلیظ با چای یا قهوه و سپس استفاده از آن برای شستشوی موها، می‌توانید رنگ طبیعی و دلخواهی به موهای خود بدهید.

رنگ مو با استفاده از آبلیمو و آبنبات: آبلیمو و آبنبات دو ماده طبیعی هستند که می‌توانند به صورت موقت موها را رنگ کنند. با مخلوط کردن آبلیمو یا آبنبات با آب و استفاده از آن به عنوان آخرین شستشوی موها، می‌توانید رنگ طبیعی و درخشانی به موهای خود بدهید.

رنگ مو با استفاده از مواد طبیعی دیگر: رنگ کردن موها به صورت طبیعی می‌تواند با استفاده از مواد دیگری مانند جوجوبا روغن، کاکائو پودر، پاپریکا، آووکادو، نارنج، روغن آرگان و مواد دیگر انجام شود. این مواد طبیعی می‌توانند رنگ و درخشش به موها بدهند و به صورت موقت استفاده می‌شوند.

رنگ مو با استفاده از مواد غذایی: برخی از مواد غذایی مانند سیب زمینی، لیموترش و گلاب هم می‌توانند برای رنگ کردن موها به صورت طبیعی استفاده شوند. مثلاً برای روشن کردن موها می‌توانید آب لیموترش را به موها بمالید و آن را بخشی از زمان بگذارید و سپس شستشو کنید.

رنگ مو با استفاده از رنگ‌های طبیعی آماده‌شده: برخی از شرکت‌ها رنگ‌های مویی را تولید می‌کنند که با استفاده از مواد طبیعی و بدون دکلره ساخته شده‌اند. این رنگ‌ها معمولاً شامل موادی مانند عصاره گیاهان، روغن‌های طبیعی و عصاره‌های گیاهی هستند. با استفاده از این نوع رنگ‌ها می‌توانید رنگ خواسته شده را به موهای خود بدهید.

 

 

در نهایت مراقب خودتان باشید. حتما منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیازها به این مطلب

خلاصه

رنگ مو بدون دکلره با روشن کردن مو بدون دکلره با ترکیب رنگ مو بدون دکلره بلوند – فانتزی و نسکافه ای را با ۵۰ فرمول در این مقاله می یابید.

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.1 (51 رای)

193 فکر در مورد “ رنگ مو بدون دکلره روشن کردن مو بدون دکلره با ۵۰ فرمول

 1. هاله گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون میشم راهنماییم کنید من موهای بلند و پرپشتی دارم اما با ۳۰ درصد سفیدی واینکه موهام قبلا با رنگ۰۰۷ رنگ کردم و الان میخوام دو شماره روشنتر بشه واینکه تناژ قرمزی نداشته باشه وسفید هارو پوشش بده با این رنگها میشه یه ترکیب رنگ خوشگل
  رنگ بلونددودی ۹ /طبیعی بلوند روشن ۰۹ /خاکستری ۹ بلوندزیتونی۹ و بلوند نسکافه ای ۷

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بله ترکیب مناسب است و اصلا توناژ قرمزی در این ترکیب وجود ندارد.
   مقاله گرفتن سفیدی مو را نیز ببینید. در ضمن از اکسیدان شماره ۱ بهره ببرید.

 2. ندا گفت:

  سلام میشه لطفا بیر چجوری چتری جلو موهامو بدون داره خاکستری کنم ؟؟ممنونم

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   حتما باید موها را تا پایه ۹ دکلره روشن نمایید. شامپو ضد زردی بزنید و سپس رنگساژ خاکستری بزنید.
   مقاله رنگ مو خاکستری
   و
   اولاپلکس در دکلرهرا ببینید.

 3. حسین دیناروند گفت:

  سلام ،من پوستم سبزه هست و چند سالی میشه رنگ نکردم می خوام بدون بی رنگ‌کردن موهامو رنگ کنم به نظرتون چه رنگی با چه ترکیبی به پوست سبزه میاد

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   شما می توانید نصف تیوپ ۷ بژ را با یک چهارم تیوپ ۸ دودی و ۸ زیتونی یک چهارم تیوپ با دو بند انگشت واریاسیون ابی و بنفش و اکسیدان ۹ درصد به موها بزنید.
   در ضمن مقاله رنگ مو مناسب پوست را حتما ببینید.

 4. فادیا گفت:

  سلام خسته نباشین من موهام مشکی بودن و بدون دکلره روشن کننده زدک ب موهام بعد رنگ پلاتینه صدفی گذاشتم ک رنگ موهام متاسفانه ب رنگ هویجی شد الان میخوام رزگلد کنم چ ترکیبایی بهتره استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   مججد باید موها را دکلره نمایید تا تن نارنجی از بین برود. سپس موها زرد دکلره شد انواع ترکیب رزگلد را طبق مقاله رنگ مو رزگلد دربیاورید.

 5. شیرین گفت:

  سلام موهای من خاکستری طبیعی هست میخوام رنگ سفید داشته باشم بدون دکلره چه رنگی بزنم که سفید بشه
  سپاس برای جوابگویتان

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   رنگ سفید با دکلره پایه ۱۰ حاصل می شود.

 6. ناشناس گفت:

  سلام موهای من خاکستری طبیعی هست میخوام رنگ سفید داشته باشم بدون دکلره چه رنگی بزنم که سفید بشه
  سپاس برای جوابگویتان

  1. سارا گفت:

   سلام من موهام مشکیه نمی‌خوان دکلره کنم میتونم رنگ بنفش بزارم؟

   1. Rokhnegar گفت:

    با سلام
    رنگ بنفش فانتزی خالص روی پایه ۱۰ دکلره در می اید. منتها رنگ شرابی را می توانید از شماره ۶ یا ۷ انتخاب کرده و در ترکیب با پودر رنگی بنفش یا شرابی و اکسیدان شماره ۲ و واریاسیون ابی بدون دکلره به مو بزنید.
    دو مقاله
    رنگ مو بنفش
    و
    رنگ مو شرابی را حتما ببینید.

 7. nahid گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من موهام مشکی طبیعی هست و میخوام یه رنگ ماهاگونی متوسط بزارم که نه خیلی تیره و نه خیلی روشن باشه. به نظرتون چیکار کنم؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   رنگ ۶ ماهاگونی را سه چهارم تیوپ + ۶ یاقوتی (یک چهارم تیوپ) + دو بند انگشت واریاسیون بنفش و آبی و اکسیدان ۹ درصد نمایید.
   حتما مقاله رنگ مو قرمز را ببینید.

 8. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشد

  موهای من قهوه ای است و سفید زیاد داره میخوام رنگ زیتونی بزنم که سفیدی ها معلوم نشه که رنگی با چه پایه ای بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اگر رنگ روشن نمی خواهید می توانید سه چهارم تیوپ زیتونی شماره ۷ + ۷.۰۰ طبیعی اکسترا یک چهارم تیوپ + دو بند انگشت واریاسیون سبز + اکسیدان شماره ۱ را به شماره ۱ به مو بزنید.
   اگر رنگ روشن می خواهید. بهتر است موها را دکلره نمایید. سپس موها را با سه جهارم ۸ زیتونی + یک چهارم ۷ زیتونی و اکسیدان شماره ۱ موها را رنگ نمایید.
   حتما مقاله گرفتن سفیدی مو را نیز ببینید.

 9. نفیسه گفت:

  سلام میشه منو راهنمایی کنید موهامو قبلا دکلره کرده بودم و دکلره رفته پایین و ربشه هام موهای طبیعی تا ب اندازه نهایت گوشم دراومده و موهام حالت خرمایی تیره داره و موهام نازکه و پایینای موهام دکلره پایه هفت چ رنگی مناسبه

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   می توانید ۷ دودی (یک سوم تیوپ)+ ۷ طبیعی (بک سوم تیوپ) + ۸ بژ (یک سوم تیوپ) را با دو بند انگشت واریاسیون بنفش و نقره ای و اکسیدان شماره ۲ ترکیب نمایید.
   حتما مقاله یکدست کردن رنگ مو را ببینید.

   1. سمانه دلیر گفت:

    سلام من موهام مشکی وازگوشهام به پایین دکلره پایه ۷ هست توخانه بارنگهایی که دارم میخواستم ببینم میتونم یک رنگ روشن قشنگ بدون دکلره دربیارم
    90.01》90.02《8《7.2《5《RG.5رزگلد》9.31》
    اگرامکانش هست عکس رنگ مو وترکیب با درصد اکسیدان به ایمیلم بفرستید ممنون میشم.حتی اگرواریاسیون یارنگی بایدبخرم هم تا ترکیب بشه بفرمایید

    1. Rokhnegar گفت:

     با سلام
     ببینید پایه ۷ دکلره توناژ نارنجی قرمز دارد. شما اگر قصد دکلره مجدد ندارید. بهتر است ۷ خاکستری را یا ۸ و واریاسیون ابی و بنفش و اکسیدان ۶ درصد به مو بزنید. رنگ های خاص ترکیبی روی پایه ۹ دکلره در می اید

  2. ندا گفت:

   سلام میشه لطفا بیر چجوری چتری جلو موهامو بدون داره خاکستری کنم ؟؟ممنونم

   1. F دارینی گفت:

    سلام خسته نباشین
    من شیش ماه پیش موهامو مشکی کردم وچتری جلو سرمو روشن کردم الان بعداز شش ماه میخام رنگ کنم ومیخام یه رنگ روشن بدون دکلره بزنم روی موهای مشکیم اگه میشه لطفا راهنماییم کنید چیکار بکنم پوست صورتم سبزه هستش وساقه چتری هنوز دکلره ها مونده وساقه هاش سه چهار سانت بلند شده

    1. کارشناس رخ نگار گفت:

     با سلام
     ببینید اصولا مشکی بهتر است با ریموور مایع پاک شود. سپس با پودر زغال موها را دکلره نمایید. بعد از روشن شدن حتما و حتما شامپو ضد زردی بزنید و یک رنگساژ را بزنید در ضن استفاده از اولاپلکس جزو ضروری در دکلره ریموور یا رنگساژ است.
     مقاله
     ریموور مو چیست
     و
     اولاپلکس تراپی مو
     را ببینید.

 10. سارا براهویی گفت:

  سلام خسته نباشید میخاستم ی راهنمایم کنید
  میخام موهام رو ترکیبی رنگ روشن کنم بدون دکلره بنظرتون چ رنگی خوبه و ی سوال دیگم دارم خدمتتون رنگ فانتزی نیاز ب دکلره داره?

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ترکیب رنگ نسکافه ای پایه ۷ + دودی پایه ۸ + زیتونی پایه ۸ + دو بند انگشت واریاسیون آبی + بنفش + اکسیدان ۹ درصد رنگ نسبتا روشن مناسبی حاصل می کند.
   حتما مقاله رنگ مو نسکافه ای ترکیبی را ببینید.
   رنگ فانتزی قرمز و مسی معمولی نیاز به دکلره ندارد.

   1. ناشناس گفت:

    عالی

    1. Rokhnegar گفت:

     با سلام
     ممنون از حسن نظر شما مخاطب گرامی رخ نگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
Twitter پین‌ترست واتس‌اپ واتس‌اپ Telegram
فروشگاه
Blog
حساب کاربری من