آموزش رنگ کردن مو در منزل با راهنمای تصویری

رنگ کردن موها در منزل
با پوشش ۱۰۰% سفیدی موها

رنگ کردن مو در منزل اصول ساده ای دارد که با رعایت این اصول حتما به نتیجه قابل قبولی دست خواهید یافت. در این مقاله سعی داریم تا به صورت تصویری و قدم به قدم, روش استاندارد رنگ نمودن موها را به منظور پوشش کامل آنها با شما درمیان بگذاریم.

. در ابتدا موها را کامل با برس تخت صاف نموده تا یکدست شود.
. موها را همچون تصویر زیر به چهار بخش مساوی (تقسیم بندی به شکل +) تقسیم نمایید و هر بخش را با کلیپس آرایشی ثابت نگه دارید.

رنگ کردن مو

. در اینجا نوبت به ساخت مخلوط رنگ و اکسیدان میرسد. برای ثبات بیشتر رنگ مو و  پوشش بیشتر سفیدی موها در عمل رنگ کردن موها از اکسیدان ۶درصد یا نمره ۱ استفاده نمایید. از ظرف غیر فلزی جهت ترکیب مواد و از فرچه مخصوص رنگ مو برای عمل رنگ آمیزی و ترکیب رنگ استفاده نمایید.

رنگ کردن مو

. اگر موهایتان ۷۰ درصد به بالا سفید است حتما از رنگهای پایه  ۵ و ۴ و پایینتر استفاده نمایید ولی اگر این درصد سفیدی به ۳۰ الی ۴۰ درصد میرسد میتوانید از رنگهای پایه ۶ و ۷ نیز به همراه اکسیدان نمره ۱ استفاده نمایید. با توجه به برند رنگ مویی که استفاده مینمایید و حجم موهایتان سعی کنید به حجم مناسبی از ترکیب رنک و اکسیدان دست یابید. ولی به طور کلی رنگ مو نباید حالت بسیار رقیق یا بسیار سفت در کاسه رنگ داشته باشد.

رنگ کردن مو

. در انتخاب رنگ همیشه توجه داشته باشید که رنگ مو هایی که در ذهن خود دارید به طور ۱۰۰ درصد  مطابق با خواست و سلیقه شما و در یک نوبت  صورت نمیپذیرد چون شرایط فعلی موهایتان از قبیل چند رنگ بودن موها, درصد سفیدی و پایه رنگ فعلی موهایتان بسیار به کیفیت نهایی رنگ مو بعد از عمل رنگ آمیزی تاثیر گذار است. ولی اگر سعی کنید به تمام شرایط توجه داشته باشید حتما در هر دفعه نسبت به دفعه قبل تجربه و درک بهتری از موهایتان و رنگ نهایی حاصله خواهید داشت و نکته دیگر اینکه حتما ابتدا به پوشش سفیدی موهایتان توجه کنید و اگر در انتهای کار, کمی با تیرگی رنگ نهایی مشکل داشتید می توانید برای دفعه بعدی رنگ کردن مو پایه موهایتان را با انتخاب رنگهای ۸ به بالا و اکسیدان نمره ۲ روشن نمایید و هم پوشش سفیدی موها را از رنگ آمیزی قبل داشته باشید. این یک راه ساده برای خانم هاییست که رنگ دلخواه خود را با پوشش موهای سفید میخواهند.
. توجه نمایید که حتما عمل رنگ آمیزی از ریشه ها و نقاط سفید مو و مخصوصا رو به روی پیشانی و اطراف شقیقه ها باید انجام پذیرد. و سپس بقیه موها رنگ شود. 

 

ادامه مطلب
معرفی رنگهای موقت,نیمه موقت و دائمی

رنگ کردن مو

. زمان ماندگاری رنگ بر روی موها هم به شدت در رنگپذیری موها تاثیر خواهد داشت که ما توصیه میکنیم در شزایط موهای سفید حتما زمان ۴۵ دقیقه رعایت گردد.
. نکات بهداشتی را در رنگ کردن مو ها  رعایت نمایید و حتما از دستکش لاتکس برای خود و کاور آرایشی برای خود و احیانا مشتری که موهایش را رنگ میکیند استفاده نمایید. و قبل از رنگ نمودن موها حتما پوست اطراف گردن پوست اطراف شقیقه ها و بالای پیشانی را به کرم دست و صورت آغشته نمایید تا چرب شود و رنگ نگیرد ولی مراقب باشید به موها نمالید. حالا پس از نکات گفته شده بهتر است از کلیپس های جلویی مو (سمت پیشانی) شروع به رنگ کردن موها نمایید. یعنی ابتدا یکی از کلیپس ها را باز نموده و موها را در دست میگیریم و به صورت لایه به لایه موها را از ریشه به سمت نوک موها حسابی به رنگ آغشته می نماییم و پس از اتمام این قسمت سراغ کلیپس بعدی میرویم و به همین شکل تا انتها.

رنگ کردن مو

رنگ کردن مو

. وقتی که تمام موها به رنگ آغشته شد, کل موها را بر روی هم خوابانده و انگشتان خود را به آرامی داخل موها نموده و شروع به ماساژ ریشه ها بر روی هم و کف سر می نماییم.
. موها را داخل کلاه رنگ بگذارید و همانطور که گفته شد ۴۵ دقیقه به آن زمان دهید.
. پس از گذشت زمان گفته شده نوبت به شستشوی موها میرسد که در این مرحله هم باید توجه داشته باشید که هرگز پس از رنگ آمیزی از شامپو برای شستشو استفاده ننمایید و حتما از نرم کننده و یا ماسک موی تثبت رنگ برای این منظور استفاده نمایید ولی نگران نباشید بعد از سه روز می توانید از شامپوی خود استفاده نمایید.
. در انتها یک تجربه مهم از کارشناسان رخ نگار را با شما در میان میگذاریم و آن اینکه موهای صاف و در بهترین حالت موهای لخت همیشه زیبایی رنگ موهایتان را دوچندان نشان خواهد داد و اگر موهایتان حالت وز یا مجعد دارد و به زیبایی و ظاهر رنگ مو  اهمیت میدهید حتما به این نکته توجه کنید و درصدد بهبود کیفیت موهای خود باشید. 

 

ادامه مطلب
رنگ مو مشکی

(اگر تمایل دارید از رنگهای خیلی روشن و یا های لایت استفاده کنید قبل از رنگ کردن مو پیشنهاد می کنیم این سه مقاله را مطالعه نمایید: ۱٫ تفاوت درصد اکسیدانها ۲٫ شناخت صحیح هایلایت مو ۳٫ انواع لایت مو)

مراقب خودتون باشید و منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیاز شما

خلاصه

رنگ کردن مو به طور اصولی در منزل مراحلی دارد که در این مقاله به آنها میپردازیم و این اطمینان را به شما میدهیم که اگر قدم به قدم و با این راهنما, پیش بروید دیگر نگران عدم پوشش موهای سفید خود نخواهید بود و با هر بار رنگ نمودن موهایتان در منزل به تجربه شما در این زمینه افزوده خواهد شد.

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.89 (9 رای)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.