آموزش رنگ کردن مو در منزل با راهنمای تصویری

رنگ کردن مو در منزل اصول ساده ای دارد.  با رعایت اصول آموزش رنگ کردن مو حتما به نتیجه قابل قبولی دست خواهید یافت. در این مقاله سعی داریم تا به صورت تصویری و قدم به قدم, روش استاندارد رنگ نمودن موها را به منظور پوشش کامل آنها با شما درمیان بگذاریم.

آموزش رنگ کردن مو

 

 

مراحل مختلف آموزش رنگ کردن مو

مرحله اول رنگ کردن مو

در ابتدا موها را کامل با برس تخت صاف نموده تا یکدست شود. با کرم نرم کننده یا وازلین پشت گوش و تمام صورت و دستها و گردن را چرب نمایید.

آموزش رنگ کردن مو

 

مرحله دوم رنگ مو در خانه


. موها را همچون تصویر زیر به چهار بخش مساوی (تقسیم بندی به شکل +) تقسیم نمایید. هر بخش را با کلیپس آرایشی ثابت نگه دارید.

رنگ کردن مو

مرحله سوم آموزش رنگ كردن مو در منزل

در اینجا نوبت به ساخت مخلوط رنگ و اکسیدان می رسد. برای ثبات بیشتر رنگ مو و  پوشش بیشتر سفیدی موها در عمل رنگ کردن موها از اکسیدان ۶ درصد یا نمره ۱ استفاده نمایید. از ظرف غیر فلزی جهت ترکیب مواد و از فرچه مخصوص رنگ مو برای عمل رنگ آمیزی و ترکیب رنگ استفاده نمایید. اکسیدان های مختلف و عالی در فروشگاه رخ نگار به فروش می رسد.

رنگ کردن مو

 

 

 

آموزش رنگ کردن مو

 

 

 

 

How to Dye Your Hair at Home Like a Pro

 

نکته رنگ کردن مو در خانه

اگر موهایتان ۷۰ درصد به بالا سفید است. حتما از رنگهای پایه  ۵ و ۴ و پایین تر استفاده نمایید. ولی اگر این درصد سفیدی به ۳۰ الی ۴۰ درصد می رسد. می توانید از رنگهای پایه ۶ و ۷ نیز به همراه اکسیدان نمره ۱ استفاده نمایید. با توجه به برند رنگ مو و حجم موهایتان به حجم مناسبی از ترکیب رنک و اکسیدان دست یابید. ولی به طور کلی رنگ مو نباید حالت بسیار رقیق یا بسیار سفت در کاسه رنگ داشته باشد. برای شناخت صحیح انواع اکسیدان مقاله  انواع اکسیدان را مطالعه نمایید.

انواع رنگها در مدلهای متنووع همراه اکسیدانهای مختلف با کیفیت عالی در فروشگاه رخ نگار به فروش می رسد.

رنگ کردن مو

 

 

 

مرحله چهارم رنگ مو در منزل

افزودن پنج قطره آنتی دمیج به همراه روغن آرگان می تواند در نرم شدن موهای شما حین رنگ خیلی کمک نماید. زیرا قطره آنتی دمیج حاوی چندین روغن معدنی می باشد. فرموله شده آلمان با قیمتی مناسب است. این محصول در فروشگاه رخ نگار همراه با روغن آرگان به فروش می رسد.

 

ادامه مطلب
هفت علت رنگ نگرفتن مو با فرمول کلیدی رنگ مو بدون دکلره

 

 

مرحله پنجم اموزش رنگ كردن مو در منزل

در انتخاب رنگ همیشه توجه داشته باشید. که رنگ مو هایی که در ذهن خود دارید. به طور ۱۰۰ درصد  مطابق با خواست و سلیقه شما و در یک نوبت  صورت نمی پذیرد. چون شرایط فعلی موهایتان از قبیل چند رنگ بودن موها, درصد سفیدی و پایه رنگ فعلی موهایتان بسیار به کیفیت نهایی رنگ مو بعد از عمل رنگ آمیزی تاثیر گذار است. ولی اگر سعی کنید به تمام شرایط توجه داشته باشید. حتما در هر دفعه نسبت به دفعه قبل تجربه و درک بهتری از موهایتان و رنگ نهایی حاصله خواهید داشت. نکته دیگر اینکه حتما ابتدا به پوشش سفیدی موهایتان توجه کنید. اگر در انتهای کار, کمی با تیرگی رنگ نهایی مشکل داشتید. می توانید برای دفعه بعدی رنگ کردن مو پایه موهایتان را با انتخاب رنگهای ۸ به بالا و اکسیدان نمره ۲ روشن نمایید.

Image titled Dye Hair Step 2

 

 

 

 

 

 

نکته رنگ کردن مو در خانه

هم پوشش سفیدی موها را از رنگ آمیزی قبل داشته باشید. این یک راه ساده برای خانم هایی است که رنگ دلخواه خود را با پوشش موهای سفید می خواهند.
عمل رنگ آمیزی از ریشه ها و نقاط سفید مو و مخصوصا رو به روی پیشانی و اطراف شقیقه ها باید انجام پذیرد. سپس بقیه موها رنگ شود. 

 

رنگ کردن مو

Get Salon Quality Hair Color Tips

مرحله ششم اموزش رنگ در منزل

زمان ماندگاری رنگ بر روی موها هم به شدت در رنگ پذیری موها تاثیر خواهد داشت. در شزایط موهای سفید حتما زمان ۴۵ دقیقه رعایت گردد.

 

موارد کاربردی آموزش رنگ کردن مو

نکات بهداشتی را در رنگ کردن مو ها  رعایت نمایید. حتما از دستکش لاتکس  استفاده نمایید. قبل از رنگ نمودن موها پوست اطراف گردن پوست اطراف شقیقه ها و بالای پیشانی را به کرم دست و صورت آغشته نمایید. تا چرب شود. رنگ نگیرد.

مراحل اموزش رنگ در منزل

حالا پس از نکات گفته شده بهتر است از کلیپس های جلویی مو (سمت پیشانی) شروع به رنگ کردن موها نمایید.

یعنی ابتدا یکی از کلیپس ها را باز نمایید.

موها را در دست بگیرید.

به صورت لایه به لایه موها را از ریشه به سمت نوک موها به رنگ آغشته نمایید.

پس از اتمام این قسمت سراغ کلیپس بعدی بروید.

و به همین شکل تا انتها.

رنگ کردن مو

 

 

ادامه مطلب
دکوپاژ چیست؟

نکات نهایی رنگ مو در خانه

وقتی که تمام موها به رنگ آغشته شد. کل موها را بر روی هم خوابانده و انگشتان خود را به آرامی داخل موها نمایید. شروع به ماساژ ریشه ها بر روی هم و کف سر نمایید.
موها را داخل کلاه رنگ بگذارید. همانطور که گفته شد ۴۵ دقیقه به آن زمان دهید.
پس از گذشت زمان گفته شده نوبت به شستشوی موها می رسد. در این مرحله هم باید توجه داشته باشید. هرگز پس از رنگ آمیزی از شامپو برای شستشو استفاده ننمایید. حتما از نرم کننده و یا ماسک موی تثبت رنگ برای این منظور استفاده نمایید.

بعد از سه روز می توانید از شامپوی خود استفاده نمایید.


در انتها یک تجربه مهم از کارشناسان رخ نگار را با شما در میان می گذاریم. موهای صاف و در بهترین حالت موهای لخت همیشه زیبایی رنگ موهایتان را دوچندان نشان خواهد داد. اگر موهایتان حالت وز یا مجعد دارد . در عین حال به زیبایی و ظاهر رنگ مو  اهمیت میدهید. حتما به این نکته توجه کنید. درصدد بهبود کیفیت موهای خود باشید. 

Home Hair Coloring Tips

(اگر تمایل دارید از رنگهای خیلی روشن و یا های لایت استفاده کنید. قبل از رنگ کردن مو پیشنهاد می کنیم. این سه مقاله را مطالعه نمایید: ۱٫ تفاوت درصد اکسیدانها

۲٫ شناخت صحیح هایلایت مو

۳٫ انواع لایت مو)

امیدواریم از مقاله آموزش رنگ کردن مو لذت برده باشید.

مراقب خودتون باشید . منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
  • امتیاز شما

خلاصه

رنگ کردن مو به طور اصولی در منزل مراحلی دارد که در این مقاله به آنها میپردازیم و این اطمینان را به شما میدهیم که اگر قدم به قدم و با این راهنما, پیش بروید دیگر نگران عدم پوشش موهای سفید خود نخواهید بود و با هر بار رنگ نمودن موهایتان در منزل به تجربه شما در این زمینه افزوده خواهد شد.

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.89 (9 رای)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.