آموزش رنگ کردن مو در منزل با راهنمای تصویری

home-hair-coloring

رنگ کردن مو در منزل اصول ساده ای دارد. با رعایت اصول آموزش رنگ کردن مو حتما به نتیجه قابل قبولی دست خواهید یافت. در این مقاله سعی داریم تا به صورت تصویری و قدم به قدم, روش استاندارد رنگ نمودن موها را به منظور پوشش کامل آنها با شما درمیان بگذاریم.

آموزش رنگ کردن مو

 

ولی قبل از شروع مقاله حرف آخر را همین اول می گوییم.

اگر می خواهید در وقت خود صرفه جویی کنید. مطالب گسسته آموزش رنگ مو را در این سایت و یا سایتهای دیگر به صورت پراکنده مطالعه نکنید. تنها با دیدن ویدیو های آموزشی رنگ مو کارشناس این حرفه شوید. مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد. به همراه ساعتها آموزش رنگ مو و دکلره به همراه بسته ویدیویی آموزش ترکیب رنگ مو ها را می توانید در دوره آموزش غیر حضوری اصول رنگ و ترکیب رنگ مو مشاهده نمایید. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر و یا تمایل به خرید این محصول دارید. عکس زیر را کلیک کنید. سپس وارد شوید.

پکیج رنگ مو از صفر تا ۱۰۰

 

مراحل مختلف آموزش رنگ کردن مو

مرحله اول رنگ کردن مو

در ابتدا موها را کامل با برس تخت صاف نموده تا یکدست شود. با کرم نرم کننده یا وازلین پشت گوش و تمام صورت و دستها و گردن را چرب نمایید.

 

مرحله دوم رنگ مو در خانه

موها را همچون تصویر زیر به چهار بخش مساوی یا هشت قسمت (تقسیم بندی به شکل +) تقسیم نمایید. هر بخش را با کلیپس آرایشی ثابت نگه دارید.

رنگ کردن مو

 

مرحله سوم آموزش رنگ كردن مو در منزل

در اینجا نوبت به ساخت مخلوط رنگ و اکسیدان می رسد. از ظرف غیر فلزی جهت ترکیب مواد و از فرچه مخصوص رنگ مو برای عمل رنگ آمیزی و ترکیب رنگ استفاده نمایید.

کاربرد و انتخاب اکسیدان های عرف جهت رنگ مو :

برای ثبات بیشتر رنگ مو و  پوشش بیشتر سفیدی موها در عمل رنگ کردن موها از اکسیدان شماره ۱ یا ۶ درصد بهره ببرید.

برای روشن شدن مو تا دو درجه از اکسیدان نه درصد یا شماره ۲ استفاده کنید.

خرید اکسیدان های عالی در فروشگاه رخ نگار

 

 

آموزش رنگ کردن مونکته رنگ کردن مو در خانه

اگر موهایتان 70 درصد به بالا سفید است. حتما از رنگهای پایه  5 و 4 و پایین تر استفاده نمایید. ولی اگر این درصد سفیدی به 30 الی 40 درصد می رسد. می توانید از رنگهای پایه 6 و 7 نیز به همراه اکسیدان نمره 1 استفاده نمایید. با توجه به برند رنگ مو و حجم موهایتان به حجم مناسبی از ترکیب رنک و اکسیدان دست یابید. ولی به طور کلی رنگ مو نباید حالت بسیار رقیق یا بسیار سفت در کاسه رنگ داشته باشد. برای شناخت صحیح انواع اکسیدان مقاله تفاوت انواع اکسیدان را در سایت رخ نگار مطالعه نمایید.

انواع رنگها در مدلهای متنوع همراه اکسیدانهای مختلف با کیفیت عالی در فروشگاه رخ نگار به فروش می رسد. اکسیدان را به اندازه یک و نیم برابر رنگ با آن ترکیب نمایید.

 

اموزش رنگ در منزل

رنگ کردن مو

 

 

مرحله چهارم رنگ مو در منزل

افزودن پنج قطره آنتی دمیج, خاویار مو و اولاپلکس به همراه روغن آرگان می تواند در نرم شدن موهای شما حین رنگ خیلی کمک نماید. زیرا قطره آنتی دمیج حاوی چندین روغن معدنی می باشد. فرموله شده آلمان با قیمتی مناسب است. این محصول در فروشگاه رخ نگار همراه با روغن آرگان به فروش می رسد. حاویار مو و اولاپلکس نیز از محصولات تخصصی مراقبت مو حین رنگ و مش هستند.

ادامه مطلب
آموزش مش فویلی حرفه ای در منزل به طور کامل همراه با ده نکته طلایی

خرید قطره آنتی دمیج در فروشگاه رخ نگار با قیمت مناسب

افزودن اولاپلکس و خاویار مو

محصول دیگر مراقبت مو اولاپلکس می باشد. اولاپلکس نجات بخش موهای شما از شکنندگی و خشکی است. زیرا سبب نحکیم پیوندهای سولفیدی مو می شود. این ماده در دو شماره ۱ و ۲ به فروش می رسد. هر دو محصول باید با هم مصرف شوند. اولاپلکس شماره ۲ باید دو برابر نمره ۱ مصرف گردد. حداقل ۱۵ میل اولاپلکس نمره ۱ را داخل ۱۰۰ میل رنگ بریزید. پس از رنگ کردن کامل مو و گذشت مدت زمان لازم مو را با آب بشویید. سپس ۳۰ میل ماسک مو شماره ۲ را به مدت بیست دقیقه روی مو بگذارید. مو را نیز ماساژ دهید. پس از گذشت این زمان مو را بشویید.

خرید اولاپلکس مرغوب و با کیفیت

خاویار مو

گرانول های طلایی خاویار مو شامل انواع مواد مغذی و پروتئین مو می باشد. این پروتئینهای ضروری مو به سرعت در رنگ حل می شوند. شما به ازای هر ۱۰۰ میل رنگ مو ۱۰ گرم خاویار مو داخل ترکیبات خود بریزید.

خرید خاویار مو با پروتئین های ضروری مو

 

مرحله پنجم اموزش رنگ كردن مو در منزل

در انتخاب رنگ همیشه توجه داشته باشید. رنگ مو هایی که در ذهن خود دارید. به طور 100 درصد  مطابق با خواست و سلیقه شما و در یک نوبت  صورت نمی پذیرد. چون شرایط فعلی موهایتان از قبیل چند رنگ بودن موها, درصد سفیدی و پایه رنگ فعلی موهایتان بسیار به کیفیت نهایی رنگ مو بعد از عمل رنگ آمیزی تاثیر گذار است. ولی اگر سعی کنید به تمام شرایط توجه داشته باشید. حتما در هر دفعه نسبت به دفعه قبل تجربه و درک بهتری از موهایتان و رنگ نهایی حاصله خواهید داشت. نکته دیگر اینکه حتما ابتدا به پوشش سفیدی موهایتان توجه کنید. اگر در انتهای کار, کمی با تیرگی رنگ نهایی مشکل داشتید. می توانید برای دفعه بعدی رنگ کردن مو پایه موهایتان را با انتخاب رنگهای 8 به بالا و اکسیدان نمره 2 روشن نمایید.

 

رنگ مو در خانه

Image titled Dye Hair Step 2

 

نکته رنگ کردن مو در خانه

ترتیب رنگ مو

مدل اول

اگر موهایتان طبیعی و رنگ نشده است. ابتدا ساقه و وسط مو را رنگ کنید. سپس ریشه مو را رنگ کنید. زیرا ریشه مو خیلی نازک تر است. زودتر از ساقه رنگ می گیرد. 

فرمول رنگ:

پایه مو » طبیعی رنگ نشده

دودی پایه 6 – یک چهارم تیوپ

شکلاتی پایه 6 – نصف تیوپ

قرمز – یک هشتم تیوپ

شاه بلوطی یا فندقی شماره 6 – یک چهارم تیوپ

واریاسیون آبی – یک بند انگشت

اکسیدان 6 درصد

مدل دوم

اگر موهایتان رنگ شده است. در عین حال ریشه مشکی شما در آمده است. ابتدا ریشه مو را رنگ نمایید. سپس دوباره از ریشه تا انتهای مو را رنگ نمایید. دلیل این کار این است که ریشه باید با رنگ ساقه مو یکسان شود. پس ابتدا باید چند درجه روشن شود. سپس رنگ به ریشه نفوذ کند. با این کار راحتتر رنگ ریشه و ساقه یکسان می شود.

ادامه مطلب
رنگ مو بدون دکلره روشن کردن مو بدون دکلره با ۵۰ فرمول

 

فرمول رنگ بدون دکلره

 انتخاب آزادانه دسته های مو با تکنیک آمبره

پایه مو : طبیعی رنگ نشده یا قهوه ای و طلایی متوسط

بژ پایه 8 – یک چهارم تیوپ

دودی پایه 8 – یک چهارم تیوپ

هایلایت نقره ای یا سفید پلاتینه – یک چهارم تیوپ

واریاسیون سبز – دو بند انگشت 

واریاسیون آبی – دو بند انگشت

اکسیدان نه درصد

 

رنگ کردن مو

مرحله ششم اموزش رنگ در منزل

زمان ماندگاری رنگ بر روی موها هم به شدت در رنگ پذیری موها تاثیر خواهد داشت. در شزایط موهای سفید حتما زمان 45 دقیقه رعایت گردد.

رنگ مو در خانه

اموزش رنگ در منزل

موها را پس از رنگ با آب بشویید. سپس حتما با ماسک مو داخل حمام موهایتان را تقویت نمایید. انواع ماسک موهای داخل حمام و بیرون حمام در فروشگاه رخ نگار موجود است. در ضمن موهایتان را اصلا پس از رنگ با شامپو نشویید. در ضمن تا سه روز بعد از رنگ نیز به موهایتان شامپو نزنید. پس از شستشو مو حتما به موهایتان سرم دو فاز بزنید. آن را براشینگ نمایید. سپس با روغن آرگان به آن استایل بخشید.

خرید انواع محصولات مراقبت مو با کیفیت مناسب و قیمت خوب

 

موارد کاربردی آموزش رنگ کردن مو

نکات بهداشتی را در رنگ کردن مو ها  رعایت نمایید. حتما از دستکش لاتکس  استفاده نمایید. قبل از رنگ نمودن موها پوست اطراف گردن پوست اطراف شقیقه ها و بالای پیشانی را به کرم دست و صورت آغشته نمایید. تا چرب شود. رنگ نگیرد.

مراحل اموزش رنگ در منزل

حالا پس از نکات گفته شده بهتر است از کلیپس های جلویی مو (سمت پیشانی) شروع به رنگ کردن موها نمایید.

یعنی ابتدا یکی از کلیپس ها را باز نمایید.

موها را در دست بگیرید.

به صورت لایه به لایه موها را از ریشه به سمت نوک موها به رنگ آغشته نمایید.

پس از اتمام این قسمت سراغ کلیپس بعدی بروید.

و به همین شکل تا انتها.

رنگ کردن مو

فوت و فن های رنگ مو در منزل :

وقتی که تمام موها به رنگ آغشته شد. کل موها را بر روی هم خوابانده و انگشتان خود را به آرامی داخل موها نمایید. شروع به ماساژ ریشه ها بر روی هم و کف سر نمایید.
موها را داخل کلاه رنگ بگذارید. همانطور که گفته شد 45 دقیقه به آن زمان دهید.
پس از گذشت زمان گفته شده نوبت به شستشوی موها می رسد. در این مرحله هم باید توجه داشته باشید. هرگز پس از رنگ آمیزی از شامپو برای شستشو استفاده ننمایید. حتما از نرم کننده و یا ماسک موی تثبت رنگ برای این منظور استفاده نمایید.

بعد از سه روز می توانید از شامپوی خود استفاده نمایید.

رنگ مو در خانه

رنگ مو در خانه


در انتها یک تجربه مهم از کارشناسان رخ نگار را با شما در میان می گذاریم. موهای صاف و در بهترین حالت موهای لخت همیشه زیبایی رنگ موهایتان را دوچندان نشان خواهد داد. اگر موهایتان حالت وز یا مجعد دارد . در عین حال به زیبایی و ظاهر رنگ مو  اهمیت می دهید. حتما به این نکته توجه کنید. درصدد بهبود کیفیت موهای خود باشید. 

ادامه مطلب
گرفتن قرمزی مو آسان با ۷ روش سریع حرفه ای در منزل

فرمولهای ترکیب رنگ مو بدون دکلره 

رنگ دودی زیتونی روشن یکی از بهترین گزینه ها جهت روشن کردن مو است. زیرا هر دو رنگ ضد قرمزی نارنجی هستند.

پایه مو : طبیعی رنگ نشده – نصف تیوپ دودی پایه ۷ + نصف تیوپ زیتونی پایه ۸ + دو سانت واریاسیون آبی و بنفش + ۱.۵ برابر اکسیدان نه درصد

رنگ مو در خانه

 

پایه مو : طبیعی رنگ نشده – نصف تیوپ کاکایویی یا فندقی پایه ۷ – نصف تیوپ دودی پایه ۸ – واریاسیون سبز دو سانت – واریاسیون آبی و بنفش دو سانت – اکسیدان نه درصد

رنگ مو در خانه

نقش واریاسیون ها

واریاسیون ها رنگ های خالص و تک رنگ می باشند. در رنگهای مختلف در کاتالوگ های رنگ مو به فروش می رسند.

اگر خواهان حذف زردی هستید. واریاسیون نقره ای و بنفش مناسب است.

اگر خواهان حذف توناژ نارنجی هستید. واریاسیون آبی و دودی مناسب است.

واریاسیون سبز اصولا ضد قرمزی است. 

شناخت انواع رنگ و نحوه خنثی سازی را در آموزشهای ویژه رخ نگار به طور کامل ببینید. با یک کلیک به اطلاعات ترکیب رنگ بسیار اضافه کنید.

نکات پایانی

رنگهای طبیعی مثل حنا – وسمه – قهوه و حنا هندی شاید در نظر اول شاید جذاب به نظر آید. منتها این نکته را بدانید که رنگ های گیاهی متاسفاته اصلا از مو خارج نمی شوند. مگر آنکه دکلره های مکرر یا ریموور این رنگ را از مو خارج کند. پس بهتر است از رنگهای با کیفیت همراه با مواد تقویت کننده مو بهره ببرید. زیرا که به راحتی می توانید رنگهای خود را تغییر دهید. در ضمن اگر روی مویتان قبلا حنا قرار می دادید. فقط باید موهایتان را ریموو نمایید. زیرا هر رنگی حتی رنگهای بنفش و خاکستری ممکن است در نهایت به نارنجی متمایل گردد.

رنگ فانتزی مو در خانه

اصولا رنگهای فانتزی باید روی موی دکلره شده باشند. مگر رنگهای قرمز و بنفش و تا حدودی سبز و نارنجی. پودرهای دکلره رنگی همراه با رنگ مو متناسب رنگ فانتزی کمک شایانی به تثبیت رنگ می کند. برای آموزش رنگ فانتزی در خانه حتما مقاله رنگ مو فانتزی بدون دکلره را ببینید.

 

(اگر تمایل دارید از رنگهای خیلی روشن و یا های لایت استفاده کنید. قبل از رنگ کردن مو پیشنهاد می کنیم. این سه مقاله را مطالعه نمایید. )

1. تفاوت درصد اکسیدانها

2. شناخت صحیح هایلایت مو

3. انواع لایت مو)

امیدواریم از مقاله آموزش رنگ کردن مو لذت برده باشید.

مراقب خودتون باشید . منتظر مقاله هایf آرایش موی رخ نگار باشید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیاز شما

خلاصه

رنگ کردن مو به طور اصولی در منزل مراحلی دارد که در این مقاله به آنها میپردازیم و این اطمینان را به شما میدهیم که اگر قدم به قدم و با این راهنما, پیش بروید دیگر نگران عدم پوشش موهای سفید خود نخواهید بود و با هر بار رنگ نمودن موهایتان در منزل به تجربه شما در این زمینه افزوده خواهد شد.

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.74 (23 رای)

21 فکر در مورد “ آموزش رنگ کردن مو در منزل با راهنمای تصویری

 1. فرزانه گفت:

  سلام موهام ۱۰ سانت پایینتر از شانه هست اگر بخوام موهامو بلوند کنم ترکیب رنگ مو چی باید باشه وبرای مش هم ممنون میشم ترکیبشو توضیح بدین مرسی

  1. Rokhnegar گفت:

   با سلام
   می توانید ترکیب ۸ دودی + ۸ زیتونی + ۷ نسکافه ای را با دو بند انگشت واریاسیون سبز و ابی برای رنگ بدون دکلره به کار ببرید.
   برای مش ها هم معمولا از رنگساژ دودی + نقره ای روشن و واریاسیون بنفش استفاده می کنند.
   مقالات
   رنگساژ مو
   و
   رنگ مو بدون دکلره
   را حتما ببینید.

 2. فرزانه گفت:

  سلام موهام ۱۰ سانت پایینتر از شانه هست اگر بخوام موهامو بلوند کنم ترکیب رنگ مو چی باید باشه وبرای مش هم ممنون میشم ترکیبشو توضیح بدین مرسی

  1. Rokhnegar گفت:

   با سلام
   مقالات
   رنگ مو بدون دکلره
   و
   رنگساژ مو
   را ببینید..

 3. ناشناس گفت:

  سلام موهام لخت هست یکم بلند چقدر اکسیدان و رنگ بریزم

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اگر تا شانه هایتان هست یک تیوپ ۱۰۰ میل رنگ و ۱۵۰ میل اکسیدان کافی است.

 4. فریده گفت:

  توضیحات کامل وعالی بود سپاس از شما

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   با تشکر از نظر شما

 5. فرناز رجايي گفت:

  سلام چطور مي تونم در خانه موهاي قسمت شقيقه م سفيد شده رنگ كنم
  ممنون از راهنمايي تون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   باید رنگ مو زمینه موهایتان مشخص شود تا ترکیب رنگ مناسب با آن گفته شود. منتها ترکیب رنگ طبیعی اکسترا و دودی و اکسیدان 6 درصد به طور کلی گزینه مناسبی است.
   مقاله ده نکته طلایی گرفتن سفیدی مو را حتما ببینید.

  2. نسرین گفت:

   سلام من هرکاری میکنم موهام بعد رنگ توناژ نارنجی میگیره حتی تیره هم گزاشتم بعدا رنگش برگشت چ رنگی بزارم و چیکاکنم؟ممنون میشم بگید

 6. ناشناس گفت:

  سلام, موهاي من به پابه خيلي روشن رسيده
  چطور مي تونم كرم كاهي در بيارم
  ممنون ميشم فرمولش را بگين

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   از شامپوی ضد زردی کمک بگیرید. تا زردی موها گرفته بشه و یا در ترکیبات بلوند خودتون از یک نهم تیوپ رنگ بنفش استفاده کنید.

 7. تیارا گفت:

  سلام من میخوام محصولاتی ک برای کراتین مو هست سفارش بدم

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   لطفا به صفحه خرید کراتین بوتاکس و اولاپلکس مراجعه کنید. در اونجا میتونید بر حسب میلی لیتر سفارش خودتون رو ثبت کنید.

   1. سحر گفت:

    سلام
    من قبلا موهام را رنگ مشکی کرده بودم اما العان میخوام رنگ روشن کنم، موهام تا ۶ سانتی رنگ طبیعی خودش درومده، چیکار کنم که همش یک دست رنگ بشه

    1. کارشناس رخ نگار گفت:

     سلام
     موهایتان را با ریموور مایع دو تا سه بار بشویید تا رنگ مشکی از انها خارج شوند. سپس با پودر زغال موهایتان را دکلره نمایید. زیرا پودر زغال خاصیت رنگبری دارد.
     حتما مقاله ریموور چیست را ببینید.

  2. نسرین گفت:

   سلام من هرکاری میکنم موهام بعد رنگ توناژ نارنجی میگیره حتی تیره هم گزاشتم بعدا رنگش برگشت چ رنگی بزارم و چیکاکنم؟ممنون میشم بگید

   1. Rokhnegar گفت:

    سلام
    همیشه موها را با رنگهای خاکستری و زیتونی رنگ کنید- در حال حاضر هم ابتدا می توانید با شامپو ضد نارنجی موها را بشویید و سپس رنگساژ خاکستری پایه ۶ + واریاسیون آبی + سبز + اکسیدان ۶ درصد را انجام دهید.
    در ضمن حتما مقاله حذف رنگ مو نارنجی را ببنید.

   2. لاله گفت:

    سلام ببخشید ریمور را کجا می تونیم تهیه کنیم

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     ریموور مو با قیمت مناسب و کیفیت عالی در فروشگاه رخ نگار به فروش می رسد. برای خرید ریموور مو کلیک نمایید.
     حتما مقاله ریموور چیست را نیز ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
Twitter پین‌ترست واتس‌اپ واتس‌اپ Telegram
فروشگاه
Blog
حساب کاربری من