آموزش رنگ مو:

آموزش رنگ مو اصول اولیه ای خواهد داشت که این هنر زیبا را مسلما به خوبی پیش میبرد که چشم پوشی از هرکدام از این اصول تاثیرات منفی در نتیجه کار خواهد داشت. اینکه شما یک رنگکار آماتور باشید یا یک آرایشگر حرفه ای فرقی نمی کند و حتما اصول ابتدایی رنگها و شرایط مناسب در استفاده از آنها را باید بدانید. در اینجا گروه رخ نگار سعی دارد با دقت و به صورت همه جانبه زوایای این هنر زیبا و در عین حال درامدزا را به شما نمایش دهد و با معرفی آموزش های ویژه که به صورت متنی یا ویدیویی در مدت چند سال تهیه نموده با شما در دنیای رنگ مو و آموزش رنگ مو همگام شود.

شناخت رنگ:

اولین قدم و مهمترین قدم در آموزش رنگ مو, شناخت انواع رنگها اعم از رنگهای اصلی و فرعی است که در واقع پایه و اساس رنگ آمیزی موها به شمار میرود با ترکیب رنگهای اصلی به رنگهای ثانویه میرسیم و با ترکیب رنگهای ثانویه به یک دنیا رنگ جدید دست پیدا میکنیم که با افزایش و کاهش هر کدام از رنگ های گروه اصلی یک رنگ جدید حاصل خواهد شد و این چیزی نیست که اهمیت کمی در دنیای آرایشگری مو داشته باشد و شما برای درک بهتر این موضوع میتوانید از رنگهای گواش کمک بگیرید و حالات مختلف را امتحان نمایید.

رنگهای پایه:

در دنیای رنگ موها این را بدانید که رنگ های پایه تشکیل شده از سه رنگ اصلی آبی,قرمز و زرد

آموزش رنگ مو

رنگهای ثانویه:

که تشکیل شده از ترکیب دو به دو رنگهای اصلی که حاصل رنگ های بنفش,نارنجی و سبز خواهد بود.

آموزش رنگ مو

و در نهایت رنگهایی که با تغییر نسبت رنگهای اصلی به صورت دو به دو از رنگ تیره به روشن حاصل میشوند که در عکس زیر دایره بیرونی نمایانگر این رنگها است .

آموزش رنگ مو

شناخت دایره رنگ به همینجا ختم نمیشود و شما میتوانید جهت آشنایی با نحوه کارکرد و خنثی سازی رنگ های مزاحم از روی موهایتان به محصول آموزش روش خنثی سازی رنگ مو و رنگهای ناخواسته از روی موها  مراجعه نمایید.

پایه های رنگی در کاتالوگ ها:

رنگ موها دارای درجات تیره و روشنی گوناگون است که اصطلاحا به پایه رنگی هر رنگ مو شناخته میشود که از پاه ۱ تا ۱۰ شماره گذاری میشوند هر چند که پایه های ۱۱ و ۱۲ نیز در برخی کاتالوگ ها مشاهده شده است. برای آشنایی با پایه های رنگی میتوانید مطلب آموزش پایه رنگ و دکلره را مطالعه نمایید. اگر مطلب قبل را کاملا خواندید و با پایه های رنگی آشنا شدید حالا میتوانید کدهای رنگی در کاتالوگ رنگ موها را درک کنید و برای این منظور میتوانید آموزش کاتالوگ خوانی که محصول رخ نگار است را مشاهده نمایید و با این آموزش به درک خوبی درباره ترکیب های رنگی دست یابید و همچنین جهت مشاهده کاتالوگ رنگ موها به تفکیک رنگ, میتوانید به کاتالوگ تفکیکی رنگ مو مراجعه نمایید.

اکسیدانها:

انتخاب اکسیدان رنگ مو جزو مهمترین بخش های آموزش رنگ مو است که میتواند در نتیجه کار بسیار موثر باشد.

اکسیدانها دارای شماره های متفاوت میباشند که از شماره نیم ۳ درصد , شماره ۱ شش درصد , شماره ۲ نه درصد , شماره ۳ دوازده درصد تشکیل شده است که میتوانید جهت آموزش جزئی تر به مطلب مهمترین تفاوت درصد اکسیدانها  مراجعه نمایید.

رنگ موهای پایه و اصلی:

که شامل رنگ های اصلی در هر کاتالوگ میباشد که معمولا خانواده طبیعی, خاکستری, دودی, طلایی,زیتونی, قرمز را شامل میشود که در کاتالوگ های اولیه نیز همین رنگها بودند که یک کاتالوگ رنگ مو را تشکیل میدادند و بعدها با پیشرفت هنر آرایشگری مو, رنگهای ترکیبی نیز وارد بازار شدند که از ترکیبات اولیه همچون شکلاتی ( آموزش ترکیب رنگ شکلاتی گرم اینجا را کلیک کنید) و فندقی شروع و هم اکنون به رنگهای ترکیبی متنوعی تبدیل شده اند. اگر میخواهید بیشتر درباره برخی از رنگ مو های ذکر شده و رنگهای ترکیبی بدانید مطالب زیر را از رخ نگار بخوانید.

رنگ مو شکلاتی و اصول مهم خانواده این رنگ

شناخت صحیح رنگ مو زیتونی و کاربرد آن

رنگ مو دودی و ترکیبات متنوع این رنگ

رنگ مو قرمز و تمام مدلهای جذاب این رنگ به همراه فرمول ترکیب

رنگ مو صورتی و شناخت ترکیبات مختلف این رنگ

رنگ موی کاراملی

رنگ مو نسکافه ای

رنگ مو عسلی و معرفی انواع این رنگ

هایلایت مو چیست 

اگر به رنگهای هایلایت علاقه مند هستید میتوانید آموزش هایلایت و رسیدن به پایه بلوند را مشاهده نمایید

انواع رنگ مو:

رنگ مو از لحاظ ساختاری به سه دسته رنگهای موقت, رنگهای نیمه موقت و رنگهای دائم تبدیل میشوند که با توجه به تاثیرات مختلف روی ساختمان مو و ماندگاری, آنها را نامگذاری می نمایند.

میتوانید جهت شناخت بیشتر تفاوت این رنگ موها, مطلب معرفی رنگهای موقت,نیمه موقت و دائمی مطالعه نمایید.

رنگ موهای ترکیبی:

همانطور که در ابتدا گفته شد رنگ موهای ترکیبی نیاز به ترکیب رنگهای اصلی و یا حتی ترکیب رنگهای ترکیبی با رنگ های اصلی دارد تا بتوان به نتیجه دلخواه و جدیدتری رسید. برای درک بهتر این موضوع میتوانید به مطلب آموزش رنگ مو ترکیبی مراجعه نمایید.

توجه نمایید که قسمت تئوری مفاهیم آموزش رنگ مو همه ماجرا نیست و شما باید سعی کنید در این راستا تمرین عملی نیز داشته باشید و با مسائل خاصی که در حین کار پیش می آید و شما را سورپرایز میکند روبرو شوید و راه حل مسائل و مشکلات رنگ و دکلره را بدانید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. میتوانید جهت آشنایی با یکسری از این مشکلات و یادگرفتن تکنیک های رنگ و مش به صفحه آموزشهای ویژه رنگ مو مراجعه کنید که مدام سعی در به روز رسانی این قسمت داریم و برای مفاهیم ابتدایی تر از مقالات آرایش موی رخ نگار بهره بگیرید.

بعد از شناختن اصول پایه و یادگرفتن راه حل هایی که برای مشکلات رنگ و مش پیش می آید باید اصول و قواعد رنگ آمیزی مو را بدانید که از پایه ای ترین آنها که شامل رنگ کردن ساده مو میباشد تا مفاهیم تکنیکی تر همچون آمبره و سامبره میتواند به شما در این راستا کمک شایانی نماید و به حرفه ای تر شدن شما کمک کند.

آموزش رنگ کردن موها

آموزش آمبره و سامبره

توجه داشته باشید که این صفحه مختص آموزش رنگ مو طراحی شده است و صرفا آموزش رنگ مو همه ماجرا نیست و شما باید با مفاهیم دکلره کردن موها و رفع چند رنگی موجود در موها و مسائلی اینچنین نیز آشنا شوید زیرا همیشه موهایی با شرایط مساعد برای شما فراهم نیست که بخواهید آنرا رنگ کنید. و باید خودتان شرایط اولیه مو را فراهم نمایید. 

در اینجا به اجمال به موضوعات اساسی در حوزه رنگ و مش پرداخته شد و سعی بر این است گهگاهی مطالب این صفحه به روز شود تا شما مخاطبان عزیز رخ نگار با موضوعات جدید و کاربردی در حوزه آموزش رنگ مو و آرایشگری مو آشنا شوید.

 

امتیاز شما به این مطلب چند است
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

آموزش رنگ مو اصول اولیه ای خواهد داشت که این هنر زیبا را مسلما به خوبی پیش خواهد برد که چشم پوشی از هرکدام از این اصول تاثیرات منفی در نتیجه کار خواهد داشت.

به طور کلی
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)