آموزش رنگ مو – هر آنچه که در رنگ آمیزی موها باید بدانید

متن زیر یک راهنمای کامل برای شما است که میخواهید در رنگ مو  آموزش ببینید

آموزش رنگ مو از پایه دارای اصول اولیه ای است. این اصول باعث می شود که هنر زیبای رنگ مو به خوبی پیش رود. بهتر است بدانید که, چشم پوشی از هرکدام از این اصول تاثیرات منفی در نتیجه کار خواهد داشت. اینکه شما یک رنگ کار آماتور باشید یا یک آرایشگر حرفه ای فرقی نمی کند. شما حتما اصول ابتدایی رنگها و شرایط مناسب در استفاده از آنها را باید بدانید. در این مقاله گروه رخ نگار با دقت و همه جانبه زوایای این هنر زیبا و درامدزا را به صورت آموزش رنگ مو از پایه به شما نمایش دهد. 

سایر آموزش های شناخت رنگ مو از قبیل تکنیکهای و ویدیوهای ویژه رنگ مو در بخش آموزش های ویژه رخ نگار در دسترس شما عزیزان خواهد بود.

ولی قبل شروع این مقاله حرف آخر را همین اول می گوییم :

اگر می خواهید در وقت خود صرفه جویی کنید. مطالب گسسته آموزش و  شناخت رنگ مو را در این سایت و یا سایتهای دیگر به صورت پراکنده مطالعه نکنید. تنها با دیدن ویدیو های آموزشی رنگ مو می توانید کارشناس این حرفه شوید. مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد به همراه ساعتها نکته و مطلب دیگر در خصوص آموزش کامل رنگ مو و دکلره به همراه بسته ویدیویی آموزش ترکیب رنگ مو ها را می توانید در دوره آموزش غیر حضوری اصول رنگ و ترکیب رنگ مو  تهیه و مشاهده نمایید. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر و یا تمایل به خرید این محصول دارید. عکس زیر را کلیک کنید. سپس وارد شوید. اصولا جزوه رنگ مو ویدیویی بهترین روش اموزش رنگ ترکیبی است.

شناخت رنگ :

اولین قدم و مهمترین قدم در اموزش رنگ مو , شناخت انواع رنگها اعم از رنگهای اصلی و فرعی است که در واقع پایه و اساس رنگ آمیزی موها به شمار می رود. اصولا با ترکیب رنگهای اصلی به رنگهای ثانویه می رسیم. اصولا با ترکیب رنگ های ثانویه به یک دنیا رنگ مو دست پیدا می کنیم. شما با افزایش و کاهش هر کدام از رنگ های گروه اصلی یک رنگ تازه حاصل می کنید. جالب است بدانید که این چیزی نیست که اهمیت کمی در دنیای آرایشگری مو داشته باشد. شما برای شناخت رنگ مو و درک بهتر این موضوع می توانید از رنگهای گواش کمک بگیرید. به این ترتیب حالات مختلف را می توانید امتحان نمایید.

رنگ های اولیه (اصلی یا پایه) :

رنگ های پایه تشکیل شده از سه رنگ اصلی آبی, قرمز و زرد.

آموزش رنگ مو

رنگهای ثانویه :

 رنگهای ثانویه از ترکیب یک به یک از رنگهای اصلی درست می شود. مثلا قرمز و آبی یا زرد و قرمز. پس حاصل رنگ های بنفش, نارنجی و سبز حاصل می شود.

آموزش رنگ مو

رنگهای ثالث یا دسته سوم

ترکیب یک واحد از رنگ های اولیه  + یک واحد رنگ ثانویه رنگ های دسته سوم را تشکیل می دهد. مثلا یک واحد زرد + سبز (سبز پسته ای) یا یک واحد قرمز+ نارنجی (قرمز مسی) و غیره که در شکل زیر می بینید.

آموزش رنگ مو

شناخت دایره رنگ به همین جا ختم نمی شود. رنگ های مقابل هم در دایره رنگ متضاد هم هستند. مثلا زرد و بنفش در دایره رنگ مقابل هم هستند. پس شما می تواننید با زدن واریاسیون بنفش در ترکیب رنگ از زردی جلوگیری نمایید. برای مثال رنگ سبز و قرمز نیز در دایره رنگ مقابل هم هستند. پس اگر در زمینه مو قرمزی وجود دارد. حتما از نرکیب زیتونی و واریاسیون سبز کمک بگیرید. به این صورت قرمزی را کاهش می دهید. شما می توانید جهت آشنایی با نحوه خنثی سازی رنگ های مزاحم به محصول آموزش روش خنثی سازی رنگ مو و رنگهای ناخواسته از روی موها  مراجعه نمایید.

پایه های رنگی در کاتالوگ ها :

رنگ موها دارای درجات تیره و روشنی گوناگون است که اصطلاحا به پایه رنگی هر رنگ مو شناخته می شود. رنگها از پایه ۱ تا ۱۰ شماره گذاری می شوند. البته پایه های ۱۱ و ۱۲ نیز در برخی کاتالوگ ها مشاهده شده است. برای آشنایی با پایه های رنگی می توانید مطلب آموزش پایه رنگ و دکلره را مطالعه نمایید. اگر مطلب قبل را کاملا خواندید. حالا با پایه های رنگی آشنا شده اید. پس می توانید کدهای رنگی در کاتالوگ رنگ موها را درک کنید. برای این منظور می توانید آموزش کاتالوگ خوانی که محصول رخ نگار است را مشاهده نمایید. با این آموزش به درک خوبی درباره ترکیب های رنگی دست یابید. همچنین جهت مشاهده کاتالوگ رنگ موها به تفکیک رنگ, می توانید به کاتالوگ تفکیکی رنگ مو مراجعه نمایید.

اکسیدانها :

انتخاب اکسیدان رنگ مو جزو مهمترین بخش های آموزش رنگ مو است. شماره اکسیدان ها در نتیجه کار بسیار موثر هستند.

اکسیدانها دارای شماره های متفاوت می باشند. 

۱- شماره نیم (۳ درصد) – مخصوص رنگساژهای سوپر لایت و هایلایت و رنگ ابرو

۲- شماره ۱ (۶ درصد) – مخصوص رنگساژ – رنگ ابرو – مناسب برای گرفتن سفیدی مو – تیره تر کردن زمینه رنگ

۳- شماره ۲ ( ۹ درصد) – مخصوص روشن کردن مو با رنگ یا دکلره

۴- شماره ۳ (۱۲ درصد) – مخصوص روشن کردن سریع مو با قدرت بالا

شما می توانید جهت آموزش جزئی تر به مطلب مهمترین تفاوت درصد اکسیدانها  مراجعه نمایید.

رنگ موهای پایه و اصلی :

برای آموزش کامل رنگ مو باید بدانید که رنگهای اصلی و پایه که معمولا خانواده طبیعی, خاکستری, دودی, طلایی, زیتونی, قرمز را شامل می شود. در کاتالوگ های اولیه نیز همین رنگها بودند. بعدها با پیشرفت هنر آرایشگری مو, رنگهای ترکیبی نیز وارد بازار شدند. در این کاتالوگ ها رنگ های ترکیبی بیشتری چون نسکافه ای, کاراملی, شکلاتی و غیره وجود دارند. ( آموزش ترکیب رنگ شکلاتی گرم اینجا را کلیک کنید). اگر می خواهید بیشتر درباره برخی از رنگ مو های ذکر شده و رنگهای ترکیبی بدانید. مطالب زیر را از رخ نگار بخوانید.

رنگ مو شکلاتی و اصول مهم خانواده این رنگ

شناخت صحیح رنگ مو زیتونی و کاربرد آن

رنگ مو دودی و ترکیبات متنوع این رنگ

رنگ مو قرمز و تمام مدلهای جذاب این رنگ به همراه فرمول ترکیب

رنگ مو صورتی و شناخت ترکیبات مختلف این رنگ

رنگ موی کاراملی

رنگ مو نسکافه ای

رنگ مو عسلی و معرفی انواع این رنگ

هایلایت مو چیست 

اگر به رنگهای هایلایت علاقه مند هستید. می توانید آموزش هایلایت و رسیدن به پایه بلوند را مشاهده نمایید

انواع رنگ مو :

برای آموزش رنگ مو از پایه بدانید که از لحاظ ساختاری به سه دسته رنگهای موقت, رنگهای نیمه موقت و رنگهای دائم تبدیل می شوند. رنگهای دائمی بالاترین ماندگاری را داشته در حالی که ماندگاری رنگ نیمه موقت کوتاهتر است. رنگ مو موقت نیز ماندگاری خیلی کمی داشته و با یک الی دو بار شسته می شود.

شما می توانید جهت شناخت بیشتر تفاوت این رنگها, مطلب معرفی رنگهای موقت,نیمه موقت و دائمی مطالعه نمایید.

رنگ موهای ترکیبی :

آموزش رنگ مو یک بخش ویژه و پرطرفدار به نام رنگ موهای ترکیبی دارد. رنگ موهای ترکیبی حتما باید با توجه به اصول رنگ مو تشکیل گردد. مثلا رنگ های برای درک بهتر این موضوع میتوانید به مطلب آموزش رنگ مو ترکیبی مراجعه نمایید.

توجه نمایید که قسمت تئوری مفاهیم اموزش رنگ مو همه ماجرا نیست و شما باید سعی کنید در این راستا تمرین عملی نیز داشته باشید و با مسائل خاصی که در حین کار پیش می آید و شما را سورپرایز میکند روبرو شوید و راه حل مسائل و مشکلات رنگ و دکلره را بدانید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. میتوانید جهت آشنایی با یکسری از این مشکلات و یادگرفتن تکنیک های رنگ و مش دودی روی زمینه زرد مو به سبز می شوند. در نتیجه برای حذف سبزی باید کمی قرمز در ترکیب رنگ افزوده شود. برای شناختن ترکیب رنگ مو و بی نهایت رمز و راز ترکیب رنگهای اصولی حتما ویدیو ترکیب رنگ مو به صورت عملی و نئوری را ببینید. فیلم آموزش کامل رنگ مو را در صفحه آموزشهای ویژه رنگ مو مراجعه کنید. همچنین شما می توانید برای مفاهیم ابتدایی تر و به صورت متنی از مقالات آرایش موی رخ نگار بهره بگیرید.

در ضمن شما عزیزان رنگ کردن مو را می توانید به صورت کاملا اصولی در لیتک زیر مشاهده نمایید. اصولی رنگ کردن مو شامل برس مو قبل از رنگ, زدن کرم های ضد حساسیت به پوست,  انتخاب مناسب ترکیب رنگ و شماره اکسیدان, تقسیم بندی مو و غیره است که در لینک زیر موجود است. همچنین شما مخاطبان عزیز رخ نگار,  می توانید مفاهیم تکنیکی تر همچون آمبره و سامبره را نیز در لینک زیر مشاهده نمایید. به این ترتیب هم ترکیب رنگها را می شناسید و هم تکنیک های رنگ و مش را. پس به راحتی می توانید رنگ و مش کار حرفه ای شوید.

آموزش رنگ کردن مو

آموزش آمبره و سامبره

توجه داشته باشید که این صفحه مختص آموزش رنگ مو طراحی شده است. پس صرفا آموزش کامل رنگ مو همه ماجرا نیست. شما حتما باید با دکلره کردن موها و رفع چند رنگی موجود در موها و مسائلی اینچنین نیز آشنا شوید. زیرا همیشه موهایی با شرایط مساعد برای شما فراهم نیست که بخواهید آن را رنگ کنید. پس باید خودتان شرایط اولیه مو را فراهم نمایید. 

در اینجا به اختصار به موضوعات اساسی در حوزه رنگ و مش پرداخته شد. سعی ما در تیم رخ نگار بر این است مطالب به روز مو و ارایشی به شما عزیزان ارائه شود. تا شما مخاطبان عزیز رخ نگار با موضوعات کاربردی آموزش رنگ مو از مبتدی تا پیشرفته و آرایشگری مو آشنا شوید.

پس با ما همراه باشید.

امتیاز شما به این مطلب چند است
  • امتیازها به این مطلب

خلاصه

آموزش رنگ مو از صفر تا ۱۰۰ با تمام نکات ترکیب رنگ مو – تکنیک های حذف زردی, قرمزی, نارنجی و سبزی و تکنیک های حرفه ای را در این مقاله می یابید.

به طور کلی
5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.14 (14 رای)