رفع مشکل موهای دو رنگ شده

با موهای دو رنگ شده یا چند رنگ شده چه کار کنیم؟. این سوال هم زمان با اگر رنگ مو تیره شد چه کنیم ؟. از جمله مشکلات عمومی رنگ مو است. جالب است بدانید دو رنگی موها هم می تواند ظاهر شما را زیبا کند. هم می تواند ظاهر شما را نامرتب نشان دهد!. آمبره و سامبره، هایلایت و لولایت و سایر تکنیک ها سبب دو رنگی مو می گردد.حتی علاوه بر رنگ موی دورنگ شده, موهاي چند رنگ را نیز به وجود می آورند. 

 

دلایل موهای دو رنگ شده

مشکلاتی مانند ریشه های بدون رنگ، ریشه گیری موهای مش شده با روش اشتباه و عدم رنگ کردن صحیح موها سبب مشکل موهای دو رنگ شده می گردد. دکلره هایی که در بین موهایتان رنگ نگرفته است. سبب وجود موهای دو رنگ شده و یا موهای چند رنگ شده می شود.

 

دلیل تیره شدن رنگ مو

خیلی وقتها افراد به دلیل تجربه کم, ناخواسته این مشکل را برای شما به وجود می آید. در موهای شما را دچاره تیره و روشنی هایی هرچند کم یا زیاد می شود. این مقاله قرار است مشکلات شما را در این زمینه تا حد زیادی حل نماید. اما مهم ترین دلایل تیره شدن رنگ مو, استفاده طولانی مدت از رنکهای پایه ۱ تا ۳- استفاده از رنگ تیره با اکسیدان شماره ۱ یا نیم است. از دیگر عوامل بهره بردن از واریاسیون ها به مقدار زیاد در ترکیب رنگ یا در نهایت ذات و طبیعت ساختار مو نام برد. پس قبل از این که بگویید. ” اگر رنگ مو تیره شد چه کنیم”. بهتر است دلایل آن را بشناسید.

 

 

موهای دو رنگ شده

 

دلایل موهای دو رنگ شده به طور دقیق :

۱. ریشه های بدون رنگ و یا ریشه گیری موهای مش شده ( رنگ ریشه)

مشکلی که بسیار متدوال و رایج می باشد. ریشه های بدون رنگ است. این مشکل ناشی از رشد طبیعی موها می باشد.  وقتی که ریشه  و ساقه دو رنگ کاملا متفاوت باشند. مشکل موهای دو رنگ شده شدید می شود. از آنجا که اکثر خانمها در ایران، مویشان تیره و معمولا مشکی است. بنابراین این مشکل بیشتر به چشم می آید. اگر ساقه مویتان بلوند یعنی از پایه ۷ تا ۹ باشد. بایستی ریشه مو ( و فقط ریشه مو) توسط دکلره روشن گردد. سپس رنگ متناسب با فرمول ساقه مو با اکسیدان ۶ درصد بر روی مو قرار گیرد. در نهایت ساقه و ریشه تک رنگ می شود. اگر پایه رنگ متوسط یعنی ۶ تا ۷ باشد. می توان رنگ ریشه را بدون دکلره هم، همرنگ ساقه کرد. یعنی رنگ متناسب با ساقه رنگ را با اکسیدان ۹ درصد بر روی ریشه قرار داد. پس از گذشت مدت زمان لازم از ۲۰ دقیقه تا ۱ ساعت (بستگی به جنس مو) بتوان موها را یکنواخت کرد.

ریشه گیری موهای مش شده

 

 

 

علت باز نشدن رنگ مو

 

۲. عدم یکسان سازی موی مش شده

اگر هم موهایتان  مش شده است. مثلا قبلا به صورت های مختلف (مش سوزنی، مش فویلی)  مو را روشن کرده اید. در ضمن ریشه موهایتان نیز درآمده است. در نهایت هم قصد دارید کل موهایتان را کاملا یکدست کنید و از موهای دو رنگ شده بگریزید. دو راه دارید.

الف) دکلره کردن ریشه مو

موهایتان را با خرید پودر دکلره خوب , دکلره کنید. مواد را روی قسمت های تیره تر بیشتر بگذارید. یعنی زمان مکث بیشتری را در آن قسمت ها دهید. این عمل سبب یکدستی رنگ مو می شود. سپس بدون مشکل می توانید موهایتان را به راحتی رنگ کنید.

 

موی مش شده

 

ب) روشن کردن بدون دکلره

اگر به هر دلیل دوست ندارید. موهایتان را دکلره کنید. بایستی یک رنگ پایه ۷ یا ۸ را با اکسیدان ۶ درصد ترکیب کنید. در نتیجه هم ریشه موهایتان روشن می شود. هم رنگ به مش ها و دکلره مویتان نفوذ می کند. در ضمن, مقدار خیلی کمی واریاسیون دودی و بنفش برای حذف زردی مو باید در ترکیب رنگ به کار برده شود. واریاسیون آبی هم نیز برای حذف مشکل نارنجی شدن ریشه رنگ مو بسیار کارآمد است. می توانید از رنگ زیتونی هم در ترکیب رنگتان بهره بگیرید. برای اینکه ریشه مویتان در اثر روشن شدن یکباره به قرمزی نزند. در موهای دو رنگ شده و يكدست كردن موهاي چند رنگ همیشه این نکته را در نظر داشته باشید.  هرگز صد در صد موهایتان را بدون دکلره نمی توانید یکنواخت نمایید. مگر اینکه مرز دو رنگی نزدیک باشد . یا از یک خانواده رنگی باشند.

مو دو رنگ

 

ادامه مطلب
آموزش رنگ موی ترکیبی

۳. موهای دو رنگ شده در اثر رنگ نکردن صحیح

قبل از خرید رنگ مو توجه کنید. گاهی اوقات شما قبلا یک بار موهایتان را رنگ کرده اید. در ضمن می خواهید روی موهای رنگ شده تان یک رنگ دیگر قرار دهید. ولی بخشی از موهایتان رنگ گرفته و بخشی دیگر رنگ نمی گیرد. چون ترکیب رنگهای انتخابیتان به هم نمی خورد. مثلا اگر رنگ فعلیتان به رنگ شرابی است. در ضمن می خواهید فقط توسط رنگ کردن موهایتان را بلوند کنید. حتی اگر اکسیدان ۱۲ درصد نیز استفاده کنید. باز هم دو رنگی در مویتان به وجود می آید. البته باز هم توناژ نارنجی نیز در مویتان به وجود می آید. جالب است بدانید. در اثر رنگ کردن نامناسب  و غیر اصولی هم، موهای دو رنگ شده به وجود می آید. بنابراین هر قسمت از مویتان یک رنگ می شود یعنی به میزان تیرگی یا روشنی هر قسمت از موها باید مواد رنگ و اکسیدان به میزان مناسب و زمان مکث کافی روی مو قرار گیرد.

 

موی مش شده

 

 

بنابراین

مطالعه کاتالوگ خوانی عامل موهای دو رنگ شده

 1. ۱) برای اجتناب از موهای دو رنگ شده به رنگ موی فعلیتان توجه کنید. ببینید آیا رنگها با هم سازگاری دارند یا خیر؟. برای آشنایی با انوع کد رنگها نحوه ی کاتالوگ خوانی را مطالعه نمایید.

اگر رنگ مو تیره شد چه کنیم

 

ریشه گیری موهای مش شده

 

اهمیت رنگهای مکمل در حذف دو رنگی مو

۲) از رنگ های متضاد برای حذف رنگ ناخواسته در مویتان استفاده نمایید. برای مثال اگر در مویتان قرمزی وجود دارد. رنگهای زیتونی و یک بند انگشت واریاسیون سبز می تواند انتخاب خوبی باشد. برای حذف زردی مو، می توان از رنگهای دودی – واریاسیون دودی و بنفش در ترکیب رنگ استفاده نمود و یا به شامپوهای ضد زردی روی آورد.

 

ترتیب رنگ مو عامل حذف دو رنگی مو

۳. برای رنگ کردن همیشه این نکته را در نظر بگیرید. ریشه موها به علت نازکی و جوانتر بودن خیلی زودتر روشن می گردد. در نتیجه عامل دو رنگی مو به وجود می آید. در نتیجه بهتر است ابتدا ساقه مو را رنگ نمایید. سپس به رنگ ریشه بپردازید. در ضمن این مساله زمانی که از اکسیدانهای نه درصد یا ۱۲ درصد استفاده می گردد. بسیار شدیدتر به چشم می آید. مساله دیگر نارنجی شدن رنگ ریشه است. این مساله معمولا در خانمهای ایرانی شدیدا رخ می دهد. لذا استفاده از رنگهای دودی و خاکستری به همراه واریاسیون آبی و بنفش شدیدا برای روشن کردن ریشه توصیه می شود. 

 

 

انتخاب واریاسیون عامل حذف موهای دو رنگ شده

۴. واریاسیون ها تیوپ هایی کوچک با توانایی های بزرگ هستند!. از آنها حتما در ترکیب رنگتان کمک بگیرید. واریاسیون ها یکی از بهترین پاسخها برای رنگ موی دو رنگ هستند. در تکنیک های مختلف رنگ نیز کاربرد دارند. مثلا اگر پس از رنگ کردن مو ریشه ی مویتان به قرمزی می زند. با استفاده از ترکیب رنگ مناسب و واریاسیون سبز به اندازه یک بند انگشت می توانستید قبل از انجام کار از آن جلوگیری نمایید. 

موهای دو رنگ شده

 

ادامه مطلب
آموزش رنگ مو با فویل

علت رنگ نگرفتن مو

 

۱٫ رنگ های تیره پایه ۱-۳

اگر موهایتان را با رنگهای پایه ۱ تا ۳ مدام رنگ کنید. مشکل باز شدن رنگ مو رخ نمی دهد. زیرا این رنگها رنگدانه های شدیدا زیادی دارند. پس شدیدا در مویتان رسوخ می کند. این نکته طلایی را هم در نظر داشته باشید. هرگز رنگ, رنگ را خارج نمی کند. این مورد می تواند علت باز نشدن رنگ مو شما باشد. رنگهای مشکی طبیعی یا پرکلاغی هم نیز علت باز نشدن رنگ مو است. روش های دکوپاژ – شامپو شیمیایی , دکلره کلاسیک و استفاده از اکسیدان ۱۲ درصد بدون رنگ بر روی موها می تواند راه حل این مشکل باشد.

 

 

۲. مصرف قرص اعصاب و مسایل هورمونی

در این بین مصرف قرص های اعصاب و دوره های طبیعی بانوان در ماه نیز سومین علت باز نشدن رنگ مو است. پس شاید دکلره یکی از راحت ترین و سریع ترین راه حل های ممکن باشد. حال در پاسخ به این سوال که اگر رنگ مو تیره شد. روش های دکوپاژ – شامپو شیمیایی , دکلره کلاسیک و استفاده از اکسیدان ۱۲ درصد بدون رنگ بر روی موها روشهای کاربردی برای روشن نمودن موهای تیره هستند.

 

۳. عدم استفاده از اکسیدان مناسب

غالبا سوال می شود. موهام دورنگ شده چیکار کنم؟. در پاسخ به موهای دو رنگ شده علاوه بر دلایل قبلی می توان گفت. در اثر عدم استفاده از اکسیدان مناسب هم این مشکل به وجود می آید.

 

راه حل اول سوال موهام دو رنگ شده چیکار کنم؟

اگر در مویتان دکلره وجود دارد. در ضمن می خواهید موهایتان را کمی تیره کنید. استفاده از اکسیدان های قوی مانند ۹ یا ۱۲ درصد نتیجه جالبی را نمی دهد. زیرا رنگ در موهای دکلره شده رسوب نمی کند. بنابراین حتما در صورت این شرایط اکسیدان ۶ درصد را با رنگهای بلوند روشن به کار ببرید. 

راه حل اول سوال موهام دو رنگ شده چیکار کنم؟

چنانچه موهایتان تا پایه ۴-۵ تیره است. در ضمن قصد روشن کردن موهایتان را بدون دکلره دارید. حتما از رنگهای پایه ۷-۸ و اکسیدان ۹ درصد استفاده کنید. تا رنگ بتواند کامل روی موهایتان باز شود.

راه حل اول سوال موهام دو رنگ شده چیکار کنم؟

 اگر قصد تیره کردن موهای روشن خود را دارید. می توانید رنگهای پایه ۶ به پایین را با اکسیدان ۶ درصد ترکیب نمایید.

 

يكدست كردن موهاي چند رنگ

 

رخ نگار همراه همیشگی شما در زیبایی گیسوان شما

مراقب خودتون باشید . منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید

 

امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیاز ها یه این مطلب

خلاصه

موهای دو رنگ شده یا چند رنگ شده هم می تواند ظاهر شما را زیبا کند، هم می تواند ظاهر شما را نامرتب نشان دهد. آمبره و سامبره، و سایر تکنیک ها، از جمله مثالهایی است که موها دو یا چند رنگ می شوند. ولی خیلی وقتها دو رنگی و چند رنگی خیلی زیبا نیست و میخواهید موها یکدست شود که در این مقاله جواب سوال خود را میابید.

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.15 (20 رای)

دیدگاه (6)

 1. محدثه ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ پاسخ

  من رنگ موهام به سبزی میزد و با کرم دکوکرم رنگش کردم‌ویه رنگ پایه ۶نسکافه ای گذاشتم روش ولی الان ریشه موهام نارنجی شده و ته موهام تیره شده خیلی رنگ زشتی شده خواهش میکنم منو راهنمایی کنید که چیکارکنم تا این چن رنگی موهام ازبین بره

  • Rokhnegar ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ پاسخ

   سلام
   اگر موهاتون سالمه و خیلی خشک نیست پیشنهاد میشه از دکوکرم مجددا استفاده کنید و اول از قسمتهای تیره مواد رو بزنید سپس به سمت ریشه ها بیایید.
   نکته ای که نباید در استفاده از دکوکرم فراموش میکردید این بود که تایم کافی بدید و اکسیدان ۹ درصد ترجیحا استفاده بشه.

 2. شیرین ۱۳۹۸/۰۵/۲۰ پاسخ

  واقعا کار رنگ مو خیلی دقت میخواد مخصا اگر تو خونه انجام شه.. مرسی

 3. ناشناس ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ پاسخ

  مرسی

 4. ناشناس ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ پاسخ

  مرسی از مقاله های مفیدتون

 5. مبینا ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ پاسخ

  خیلی مقاله کاربردی و خوبی بود
  من مدت زیادی موهام رو رنگ تیره گذاشته بودم و هرچقدر رنگهای بلوند میزاشتم روشن نمیشد ای کاش زودتر میفهمیدم که راه حلش دکلره بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.