قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty  
قدم به قدم با رخ نگار تا زیبایی بیشتر.. Rokhnegar Hair Beauty  

رنگ ریشه و تکنیک جدید رنگ کردن ریشه موهای روشن و سفید

root-coloring
رنگ ریشه و رنگساژ مشکلی که همیشه  خانمها با آن درگیر بوده و هستند. به خصوص اگر موها بلوند باشند و موهای طبیعیتان تیره باشد، مشکل دورنگی موهاست که این دو رنگی در این مواقع بیشتر به چشم می آید. حال قبل از خرید رنگ مو توجه داشته باشید که برای یکدستی موهایتان و ریشه گیری مو باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه میخوانید..

رنگ ریشه مورنگ ریشهرنگ بلوند ریشه

اگر ریشه مو تیره و ساقه و وسط مو بلوند پایه ۷ و ۸ باشد. در ضمن بخواهید رنگ مربوط به ریشه موهایتان دقیقا همرنگ بقیه موهایتان شود. بایستی ریشه موهایتان را دکلره نمایید. تا پایه 8 روشن شود. سپس برای رنگ كردن ريشه مو دكلره شده , ترکیب رنگ ساقه موهایتان را با اکسیدان 6 درصد همراه با یک بند انگشت واریاسیون دودی، نقره ای و بنفش بر روی ریشه مو قرار دهید. با یک الی دوبار تکرار این ترکیب به ریشه مو زیبایی که با ساقه همخوانی دارد دست یابید.

رنگ مو ریشه مشکی ساقه بلوند

رنگ ریشه

ترکیب رنگ مخصوص ریشه بدون دکلره :

اگر قصد دکلره کردن به هر دلیلی ندارید. در ضمن ساقه موهایتان بلوند است. برای موی بلوند با ریشه تیره می توانید از رنگ های پایه 7-8 با اکسیدان 6 درصد استفاده نمایید. بطوریکه تمام مویتان از ریشه تا ساقه را رنگ کنید. تا رنگ ساقه و ریشه یکسان شود. یک نکته در مورد روشن شدن رنگ مشکی ریشه که همه ی آرایشگران حرفه ای با آن سروکار دارند. نارنجی شدن ریشه است. در بلوند شدن موهای تیره به صورت ناگهانی و بدون استفاده از دکلره، برای رفع این مشکل رنگ خاکستری حاوی دودی و مقدار بسیار بسیار کمی آبی قطعا به کارتان می آید. تا رنگ نسبتا یکنواختی در کل موهایتان به وجود آورد.
رنگ موی بلوند با ریشه تیره
رنگ ریشه

رنگ ریشه موی دکلره شده

این ترکیب می تواند رنگ نارنجی موهایتان را خنثی سازد. در نهایت ریشه و ساقه یکنواخت می شود. البته این گفته برای استفاده از رنگهای بالای پایه 7 و 8 برای موی بلوند با ریشه تیره است. که به یکباره رنگ روی ریشه مو قرار می گیرد.
رنگ مو ریشه مشکی ساقه بلوند
رنگ ریشه
رنگ ریشه

رنگ ریشه و رنگساژ

اگر موهایتان به رنگ های فانتزی خاص می باشد. حتما توسط دکلره به رنگ مورد نظر رسیدید. برای مثال رنگ یاسی، صورتی و بلوند ارغوانی و غیره. حتما بایستی برای رنگ کردن ریشه مو توسط دکلره صحیح ریشه موهایتان را به پایه 8-9 برسانید. سپس فرمول ساقه مو را با واریاسیون های متناسب برای حذف رنگ ناخواسته به اندازه ی یک بند انگشت داخل ترکیب رنگ به کار ببرید. مثلا اگر رنگ ساقه تان، بلوند ارغوانی است.

رنگ ریشه و رنگساژ

یک چهارم تیوپ بلوند نقره ای 9.1 
اکسیدان 6 درصد
واریاسیون دودی، نقره ای و بنفش یک بند انگشت
بر روی ریشه دکلره شده، می تواند در رنگ کردن ریشه مو نتیجه مناسبی را حاصل کند.
رنگ ریشه
دكلره كردن ريشه مو
دكلره كردن ريشه مو

نکته رنگ مناسب : 

اگر خیلی رنگ خاص و با دکلره روی موهایتان ندارید. باید توجه نمایید ریشه مو چه رنگی است. مثلا اگر ساقه مو یاقوتی، مارسالا، قرمز  و غیره. می توانید از اکسیدان 9 درصد و رنگ متناسب با ساقه را بر روی ریشه های تیره تان قرار دهید. تا رنگ مناسبی برای ریشه به دست آید. وجود واریاسیون بنفش و آبی برای حذف زردی و نارنجی مناسب است.
رنگ ریشه مو

رنگ موی بلوند با ریشه تیره

رنگهای یخی قطبی، نقره ای و سوپرلایت های مو

این رنگها قطعا با دکلره تا پایه 9 به دست آمدند. یا توسط شامپو ضد زردی، زردی گرفته می شوند. یا در ترکیب رنگ. با استفاده از واریاسیون ها و یا رنگهای دودی و نقره ای تمهیدات لازم برای حذف زردی رنگ و رسیدن به فرمول دلخواهتان را پیدا می کنید. دكلره كردن ريشه مو را توسط پودر دکلره خوب انجام دهید. رنگ ساقه ای متناسب با ریشه را بر روی مو با اکسیدان 6 درصد قرار دهید.
ریشه گیری مو
رنگ مو ریشه مشکی ساقه یخی
ریشه مو چه رنگی است

کنتراست ریشه چیست

در جواب سوال کنتراست ریشه چیست ؟ باید بگوییم که زمانی که موها با فویل مش می شوند. همواره یک مرزی بین بین ریشه مو و لایت مو به وجود می آید. حتی آرایشگران حرفه ای نیز با این مسئله برخورد می کنند. برای اینکه این مرز پوشش داده شود, بایستی از رنگ روی مرز بهره برد. در گذشته از رنگهای N1 و N2 روی زمینه مرز دکلره بهره می بردند. منتها این کار درست نیست, چون بعد از چند بار شستشو رنگ به سبزی می گراید. بهترین کار این است که رنگ زمینه مو را با اکسیدانی یک درجه پایین تر از اکسیدان زمینه مو روی مرز دکلره بزنید. مثلا اگر زمینه مو شکلاتی پایه ۵ با اکسیدان شماره ۲ است. شما هم همان شکلاتی پایه ۵ را با اکسیدان شماره ۱ روی مرز دکلره بزنید.

ادامه مطلب
اثرات زیبابخش ویتامین پوست صورت

رنگ شکلاتی، نسکافه ای، تنباکویی و بلوطی ریشه

این گونه رنگ ها اگر حساسیت چندانی به نوع رنگ نداشته باشید. بدون دکلره هم روی مو می توانید رنگ مورد نظرتان را دربیاورید. دانستن نکاتی مانند نحوه خنثی سازی رنگ مو  , قرمزی و زردی توسط رنگهای زیتونی و دودی و واریاسیون های سبز و بنفش می تواند در ترکیب شکلاتی رنگهای سرد مانند تنباکویی یا نسکافه ای را حاصل نماید. از طرفی افزودن رنگهای زیبای ماهگونی و شرابی به شکلاتی ، بلوطی یا دارچینی را می دهد. حال اگر ریشه موی مشکیتان در آمده است . بدون دکلره ترکیب رنگ برای ریشه متناسب با پایه را با اکسیدان 9 درصد بر روی مو قرار دهید. تا رنگ به خوبی روی موهایتان قرار گیرد. 
موی بلوند با ریشه تیره
رنگ ریشه مو
ریشه گیری مو

رنگ برای موهای سفید ریشه

اینکه ریشه چه رنگی است. در انتخاب روش کار بسیار مهم است. اگر ریشه موهایتان سفید رنگ است. در ضمن میزان سفیدی ریشه تقریبا زیر ۲۰ الی ۳۰ درصد است. رنگ های پایه ۷ با اکسیدان ۶ درصد انتخاب مناسبی برای حذف سفیدی مو و ریشه هستند. زیرا که رنگ نسبتا متوسطی را حاصل می کند. که می تواند سفیدی موهایتان را تا حد زیادی بگیرد.
البته اگر ساقه مویتان پایه ۸ تا ۹ و ریشه مویتان سفید است. از رنگ پایه ۸ و اکسیدان ۶ درصد استفاده کنید. ولی رنگ مختص به ریشه به صورت کامل انجام نمی گیرد، زیرا که پایه رنگ بسیار روشن است.
رنگ كردن ريشه مو دكلره
اگر خواهان رنگ تیره هستید. در ضمن اگر در ریشه شما رنگ سفید زیاد درآمده است. می توانید از رنگ های پایه ۴ تا ۶ با اکسیدان ۶ درصد استفاده نمایید. منتها هر چه پایه رنگتان تیره تر باشد. ریشه مد نظر تیره تر می گردد ولی در این مواقع از ترکیبات زیتونی به مقدار کمی غافل نشوید. زیرا ضد قرمزی است و برای رنگهایی که ترکیبات قرمزی در خود دارند و قرار است روی موهای سفید استفاه شوند باید به کار روند.
اکسیدان شماره ۱، ریشه را تیره تر می نماید. ولی مزیتی که دارد ماندگاری بالاتری دارد. بنابراین اگر رنگ ساقه مویتان تیره رنگ است می توانید رنگ تیره برای ریشه متناسب با رنگ ساقه مویتان را با اکسیدان ۶ درصد بگذارید.
رنگ کردن ریشه مو

تکنیک های رنگ گرفتن ریشه

اگر با توجه به نکات بالا شما بایستی با دکلره به دست آید، موارد زیرا انجام دهید.
۱) براشینگ مو
ابتدا موهایتان را شانه کنید. با برس مناسب به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. کلیپس های تقسیم مو بسیار به کارتان می آید.
۲) زدن کرم به صورت و گردن
تمام پیشانی، اطراف گوش و پشت گردن خود را با کرمی با چربی بالا یا وازلین چرب نمایید.
۳) آماده کردن دکلره
پودر دکلره را به اندازه ی ریشه مویتان درون کاسه ریخته و اکسیدان ۹ درصد یا شماره ۲ را به اندازه یک و نیم برابر با آن مخلوط نمایید.
۴) آغشتن مواد دکلره به ریشه 
با استفاده از فرچه رنگ فقط و فقط ریشه مویتان را به مواد دکلره آغشته نمایید، سعی کنید تمام قسمت های ریشه مو را با فرچه رنگ و یا با استفاده از انگشتانتان به مواد آغشته نمایید.
۵) زمان دادن به مو
روی مویتان کلاه رنگ بگذارید و از 20 دقیقه تا 45 دقیقه (بستگی به ساختار مو) صبر نمایید تا ریشه تان رنگ باز کند.
۶) شستشو مو
سپس ریشه تان را با آب و شامپو بشویید و با ماسک مو نیز مقداری ماساژ داده و آبکشی مختصر نمایید. اگر ریشه شما نارنجی رنگ شده، یکبار دیگر با اکسیدان ۶ درصد ریشه تان را روشن نمایید تا پایه ۸-۹ شود.
رنگ كردن ريشه مو دكلره

رنگ مو ریشه تیره ساقه روشن

رنگ مو ریشه تیره ساقه روشن معمولا سوال بسیاری از مخاطبان رخ نگار است. اگر ساقه دکلره و خیلی روشن باشد. باید ریشه مو را دکلره را حتما روشن نمایید. به طوری که هم پایه ساقه مو است. منتها اگر ساقه مو به  قهوه ای روشن یا بلوند متوسط باشد. می توانید با ترکیب رنگهای ۸ دودی + ۸ طبیعی (یا نسکافه ای ) + ۸ زیتونی به اندازه یک سوم تیوپ موها را یکدست نمایید. منتها بهتر است ریشه تا ساقه را حدود ۲۰ دقیقه به این رنگ آغشته نمایید. پس از ۲۰ دقیقه مجددا مواد را از ریشه تا ساقه شارژ نمایید. سپس از ساقه تا انتهای مو را به این ترکیب آغشته نمایید. در نهایت چهل دقیقه بعد موها را بشویید.
برای رنگ کردن ریشه با دکلره، پس از دکلره ریشه تمامی موارد بالا را تکرار کنید، فقط اینکه رنگ مورد نظر را با اکسیدان ۶ درصد برای ریشه ترکیب کنید. تا رنگ کاملا در ریشه مویتان رسوب نماید. برای ریشه بدون دکلره نیز از تکنیک های تقسیم مو و غیره استفاده نمایید، اگر ریشه شما مشکی بود، از رنگ های متناسب با ساقه و اکسیدان ۹ درصد استفاده نمایید و اگر رنگ سفید بود، در ترکیب رنگ اکسیدان ۳ درصد یا ۶ درصد را استفاده نمایید.
سوالات مخاطبان رخ نگار

چگونه موهای دکلره شده را تیره کنیم

در جواب سوال چگونه موهای دکلره شده را تیره کنیم ؟ باید بگوییم که چون بعد از دکلره پایه ۸ بیشتر رنگها روی مو تناژ سبز ایجاد می کند. بهتر است رنگهای گرم به کار ببرید. مثلا رنگ طبیعی پایه ۶ (سه چهارم تیوپ) + یک هشتم تیوپ ماهاگونی + دودی پایه ۷ (یک چهارم تیوپ)

ادامه مطلب
رنگ موی دودی و نقره ای جدید با ۶۰ مدل وسوسه انگیز دلربا

علت روشن شدن رنگ ریشه مو

علت روشن شدن رنگ در ریشه مو نسبت به ساقه مو چیست ؟

علت روشن شدن رنگ در ریشه مو به دلیل نازک تر بودن و سالم بودن ریسه مو نسبت به شایر قسمتهای مو است. به همین دلیل اگر قصد دکلره دارید. در آخرین قسمت باید ریشه مو را روشن نمایید.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.
مراقب خودتون باشید و منتظر مقاله های آرایش موی رخ نگار باشید
امتیاز شما به این مطلب چند است؟
 • امتیازها به این مطلب

خلاصه

رنگ ریشه و رنگساژ همیشه مشکلی بوده که خانمها با آن درگیر بوده و هستند. به خصوص اگر موها بلوند باشند و موهای طبیعیتان تیره باشد،

به طور کلی
4.5
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.88 (43 رای)

126 دیدگاه در “رنگ ریشه و تکنیک جدید رنگ کردن ریشه موهای روشن و سفید

 1. مهسا گفت:

  سلام موهامو رنگ کردم الان تقریبا سه رنگ شده سفید دراومده ساقه هام دکلره دارن وسطای موهام به قرمزی میزنه الآنم میخام بدون دکلره رنگ کنم وخاکستری و دودی ونقره ای گرفتم بااکسیدان ۹درصد بنظرتون چقدر بریزم ازهرکدوم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم ازتون

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بهتر است رنگ دودی پایه ۷ باشد. از رنگ خاکستری و دودی به اندازه سه چهارم تیوپ و از نقره ای یک چهارم تیوپ استفاده نمایید.

 2. سحر گفت:

  سلام موهام دکلره رنگ دودی ۷ گزاشتم الان ریشه مشکی بیرون امد میخام کل موهام رنگ طبیعی بشه چهچه رنگی بزارم

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   لطفا منظورتان را از رنگ طبیعی بفرمایید.
   مقاله رنگ مو طبیعی را نیز حتما ببینید.

 3. زینب گفت:

  سلام
  یه ترکیب رنگ برای مویی که ساقه دکلره پایه هشت و ریشه دراومده مشکی .لطفا بهم ترکیب رنگی رو بگین که ساقه روشن بشه و ریشه بدون دکلره رنگ بشه

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بهتر است از ترکیب طبیعی پایه ۸ (نصف تیوپ) + کاکایویی پایه ۷ (یک چهارم تیوپ) + دودی پایه ۸ (یک چهارم تیوپ) + دو بند انگشت واریاسیون بنفش + اکسیدان شماره ۲ استفاده نمایید. اول رنگ را به ریشه مو بزنید. پس از بیست دقیقه به قسمت دکلره شده هم بزنید. در ضمن در حین رنگ گرفتن مو مرتب ریشه را با مواد رنگ شارژ کنید.

 4. Ziba گفت:

  سلام.
  من روی موی مشکی مش کِرِم گرفتم بعد میخوام رنگساژش کنم دودی بریزم نمیخوام زمینه موهام رنگ بگیره همینجور مشکی باشه چیکارکنم؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اگر پایه دکلره ی مش شما خیلی روشن باشد و رنگ دودی هم خیلی روشن – رنگساژ در حداقل زمان رخ می دهد. مثلا ده دقیقه پس زمینه مو روشن نمی شود.
   مقاله
   رنگ مو دودی
   و
   اموزش رنگساژ مو
   را حتما ببینید.

 5. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر .c6_7.11 و۶.۷ این دو تا ترکیب روی پایه ۷ رنگه موهامه .به نظرتون چه رنگ ترکیبی خوب میشه می خواستم رنگ کنم ؟ اگه میشه یه ترکیب روشن بهم بگین؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اصولا هر کاتالوگ یک شماره دارد. باید حتما رنگ را ذکر نمایید. اگر ۶.۷ شکلاتی است. در ترکیب با دودی باید اکسیدان ۹ درصد نیز اضافه شود تا رنگ روشنتر حاصل شود.
   حتما مقاله رنگ مو بدون دکلره را ببینید.

 6. سارا گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  من روی موی طبیعی مش سوزنی در اوردم
  بعد برام رنگساژ گذاشتن ولی گویا مکث رنگساژ زیاد بود و باقی موهام هم کمی رنگ گرفته و از مشکی بودن خارج شده مخصوصا تو ناحیه ریشه کاری میتونم انجام بدم که هاله رنگساژ از ریشه مو محو بشه و دوباره رنگ طبیعی موهام برگرده؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   در حال حاضر می توانید رنگساژ تیره نمایید. ترجیحا ۶ دودی + ۶ طبیعی – سپس مجددا در صورت تمایل عملیات مش سوزنی را با دقت انجام دهید. در نهایت مو را با رنگ مد نظر رنگساژ نمایید.
   مقاله اموزش مش سوزنی
   و
   اموزش رنگساژ مو
   را حتما ببینید.

   1. ناشناس گفت:

    سلام

  2. ناشناس گفت:

   عزیزم رفله گیری کن رنگ طبیعی ۳ یا ۴ وبا اکسیدان نیم یا یک به ریشه ها بزن فقط به ریشه بعد ک کامل رنگ گرفت با شامپو بشور و رنگساژ دودی بزار کاملا گرفته میشه

 7. Sali گفت:

  سلام من موهام مش سوزنی زدم الان پایین موهام هست دیگه ریشه ها رو روی پایه ۸و ۹ رنگ میکردم سفیدی زیاد دارم و الان ریشه هام در امده با سفید و مشکی و پایین تر رنگ عسلی و مش ها میخوام یک دست کنم رو به تیره چه رنگی بزنم که با حمام کردن دوباره در نیاد قبلی ها یک دست شیک

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بهتر است ۸.۰۰ طبیعی اکسترا را (تصف تیوپ) + ۷ دودی (یک چهارم تیوپ)+ ۷ یژ یا نسکافه ای (یک چهارم تیوپ) + دو بند انگشت واریاسیون ینفش + نقره ای + اکسیدان ۶ درصد نمایید.
   حتما
   مقاله گرفتن سفیدی مو
   و
   رنگ مو نسکافه ایرا نیز ببینید.

 8. ناشناس گفت:

  سلام،ممنون بخاطر آموزشتتون.من موهام را ریشه گیری میخواستم بکنم پایین موهام تقریبا پلاتینه است و سفیده.با فاصله یکسانت از موهای رنگ شده دکلره را گذاشتم و بین دو تا دکلره یه خط مشکی افتاده نمیدونم با اکسیدان چند دکلره بزارم روش.این مرز از بین میره؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بسیار ممنون از حسن نظر شما
   معمولا ریشه موها خیلی زود و راحت روشن می شود. لذا بهتر است با دکلره 6 درصد موها را روشن نمایید.

 9. پریا گفت:

  سلام من موهامو مش کردم ریشه هام نارنجی شده چه رنگی بزارم تا خوب بشه.

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   رنگ ۷ طبیعی (نصف تیوپ) + ۷ دودی (نصف تیوپ ) + یک بند انگشت واریاسیون آبی + دو بند انگشت واریاسیون بنفش + اکسیدان ۶ درصد (دو برابر رنگ) به مو بزنید.
   مقاله رنگساژ مو
   و
   گرفتن زردی و نارنجی مو
   را حتما ببینید.

 10. مینا گفت:

  سلام ببخشید من موهام شیر نسکافه ای کرده بودم الان ریشه زده از چه رنگی واسه ریشه گیری استفاده کنم؟

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   از همان رنگ استفاده کنید. منتها حتما از ۷ دودی نیز به اندازه برابر با نسکافه بزنید.

 11. رزجان گفت:

  سلام
  من موهای مشکی دارم که تا به حال فقط یک بار ۱۴ سال پیش کامل رنگشون کردم مشکی پرکلاغی و همیشه فقط،ریشه موهام رو رنگ میکنم،مشکی یا قهوه ای پررنگ یعنی ان۱ یا ان۲،که در هر صورت مشکی میشه الان دوماهه که موهام رو رنگ نکردم و ریشه ها کلا به اندازه چهار،پنج سانت سفید شده چجوری میشه که ریشه ها رو رنگی بزنم که روشن تر باشه و موهای خودم که مشکی هست مشکی بمونه.نمیخوام دکلره هم استفاده کنم و اینکه مدت زمانی که موههای من رنگ میشن سه ساعت هست اگر ۲،۵بشه رنگ نمیشه.ممنونم از شما

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اگر دوست دارید اختلاف رنگ مشکی ریشه و قسمت های پایین تر مشخص شود. مسلما باید از رنگ روشن تر از شماره ۱ یا ۲ استفاده نمایید. اصولا ریشه نیز به علت نازک بودن و سالم تر بودن نسبت به ساقه مو سریعتر روشن می گردد. برای اینکه نه تم قرمزی بگیرد و نه خیلی تیره شود. می توانید از ۶ دودی به علاوه اکسیدان ۶ درصد بهره ببرید تا ریشه موهایتان ملموس تر روشن گردد.

 12. نا شناس گفت:

  سلام قبلا موهام رو تمام دکلره کردم الان ریشه مو در آمده مشکی نمیخوام دوباره دکلره کنم از چه رنگی استفاده کنم تا یک دست وروشن بشه یا حالت هایلات بشه

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ببینید کل موها هیچ وقت بدون دکلره یکدست نمی شود. منتها می توانید از سری رنگهای متوسط استفاده کنید. در ضمن اول به ریشه مو رنگ بزنید و سپس به ساقه مو
   مثلا از ترکیب ۸ دودی (یک چهارم تیوپ) + ۷ طبیعی (نصف تیوپ) + ۷ بژ (یک چهارم تیوپ) + دو بند انگشت واریاسیون نقره ای و بنفش می توانی د استفاده نمایید به علاوه اکسیدان نه درصد
   در ضمن مقاله اموزش یکدست کردن رنگ مو را نیز حتما ببینید.
   در ضمن به همه دوستان توصیه می شود که از سی دی آموزش عملی و جامع ترکیب رنگ مو مشاهده نمایید.

   فیلم آموزشی اصول رنگ مو و دکلره به همراه آموزش عملی تعداد قابل توجهی از رنگهای ترکیبی معروف و محبوب در قالب 10 ساعت ویدیو آموزشی به زبان فارسی که توسط کارشناسان رخ نگار و بر اساس علم و تجربه برای شما عزیزان تدارک دیده شده است و در قالب دو عدد DVD به صورت فشرده و با کیفیت خوب که فقط بر روی کامپیوتر و لپ تاپ اجرا خواهند شد , برای شما ارسال میشود.

 13. سیما گفت:

  سلام من ریشه موهام سفیدی زیادداره وساقه موهام دودی زیتونی رنگهای ترکیبی هست حالامیخوام مش هم بکنم آیاابتداریشه رورنگ کنم بعدمش ویاهمزمان میشه ؟؟لطفاراهنماییم کنیدسپاس

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   اگر موهایتان از ریشه خیلی سفید است بهتر است اول ریشه مو را رنگ کنید.
   حتما مقاله گرفتن سفیدی مو را نیز ببینید.

 14. شقايق گفت:

  سلام من موها ما مش كرده بودم حال دوباره مى خوام ريشه موهاما مش كنم ممنون میشم راهنمايم كنيد

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   ببینید اگر بخواهید این کار را انجام دهید باید از یک فرد نسبتا ماهر و با حوصله کمک بگیرید تا با شانه دم باریک مش ها را از موهایتان جدا کرده و لای فویل قرار دهید تا مجددا از ریشه دکلره شده و سپس رنگساژ شود. راه ساده تر این است که کل موها را یکدست رنگ کنید و سپس مجددا مش سوزتی یا فویلی نمایید.
   مقاله اموزش مش سوزنی
   و
   اموزش مش فویلی را حتما ببینید.

   1. Niko گفت:

    باسلام ، ببخشید من نصف موهامو با n10رنگ کرده بودم بعدش n3کردم که بعد چن بار شستن عین موهای خودم شده الان می خوام با n10 رنگ کنم بالای موهام که طبیعی تا الان رنگ نشده رنگش مثل ساقه میشه چیکار کنم ؟
    ممنون

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     رنگ N3 باید با ریموور از بین برود. سپس موها را دکوپاژ رغال کرده و رنگساژ کنید.
     مقاله ریموور چیست
     و
     اموزش رنگساژ مو را ببینید.

    2. مهری ترکاشوند گفت:

     سلام من موهام دکلره کردم پایه ۶و۷ ریشه هاش کم دراومده مخام رنگ ساژ کنم ریشه هاشو چکار کنم نمخام دورنگ شه

     1. Rokhnegar گفت:

      سلام
      می توانید از رنگساژ خاکستری پایه ۶ برای حذف نارنجی استفاده کنید.
      مقاله حذف تن نارنجی مو را ببینید.

   2. ناشناس گفت:

    سلام میخوام موها رو به روش آمبره رنگ یخی و ریشه رو تیره کنم رنگ موهای خودم روشن هستش باید چطوری انجام بدم یعنی یعد دکلره ریشه موهارو تیره کنم یا قبلش؟

  2. ناشناس گفت:

   سلام من موهاموبلندتیره کردم حالامیخوام تیره بشه چه رنگی بایداستفاده کنم

   1. Rokhnegar گفت:

    سلام
    از ترکیب ۶ دودی و ۵ طبیعی استفاده کنید و اکسیدان ۶ درصد

 15. رویا گفت:

  سلام من میخوام بر دکلره ریشه رو مشکی یا تیره کنم ولی پایه ها رو رنگ روشن چه شکلی این کار رو انجام بدم

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   لطفا سوالتان را مجددا مطرح نمایید- منظورتان را متوجه نشدم

 16. .... گفت:

  سلام
  من کل موهامو دکلره کردم وبعد موهام زرد روشن شد ک با شامپو ضد زردی از بین بردم که کل موهام به یخی زد ولی رنگساژ اصلا نزدم چون واقعا بهش نمیخورد که فقط دکلره باشه چون خیلی خوشرنگ شد بعداز زردی که از بین رفت
  بعد ریشهام در امد و مشکی شد و الان ریشهامو دکلره کردم به زردی میزنه و ساقهام کاملا یخی هست
  الان میخوام رنگ بزنم نمیدونم چی بزنم که زردی رو بگیره و یکی بشه تقریبا موهام
  ممنون میشم جوابمو بدین.

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   بهترین راه برای حذف زردی ریشه یک دکوپاژ و سپس استفاده از شامپو ضد زردی است.
   مقاله دکوپاژ مو را حتما ببینید.
   و
   مقاله حذف زردی مو

   1. ناشناس گفت:

    مقاله ضد زردی

  2. ماری گفت:

   سلام میخوام موها رو به روش آمبره رنگ یخی و ریشه رو تیره کنم رنگ موهای خودم روشن هستش باید چطوری انجام بدم یعنی یعد دکلره ریشه موهارو تیره کنم یا قبلش؟

   1. Rokhnegar گفت:

    سلام
    ببیند برای رنگ مو یخی حالت آمبره پیشتهاد می شود که زاولا قسمت های ابتدایی مو را ترجیحا به رنگ دودی تیره درآورید – سپس لایت های مخصوص آمبره را با روش مربوطه در آورده و موها را به رنگ یخی دربیاورید.
    حتما
    مقاله
    اموزش آمبره و سامبرهآمبره چیست
    و
    آموزش رنگ مو دودی نقره ای را ببینید.

 17. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشیدمن موهام الان رنگ هس تقریبامایل به خرمایی روشن الان میخام موهامورنگ عروسکی واستخونی بزنم ریشه موهامم میخام مشکی باشه بایدچیکارکنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   باید دکلره تا پایه نه و ده شود. سپس شامپو ضد زردی- در مرحله بعد رنگساژ مربوطه انجام گردد.

   1. ناشناس گفت:

    س من موهاموعسلی روشن کردم ولی ریشه قرمز رنگ یک دست نشده برای قرمزی مو ازبین بره چیکارکنم

    1. Rokhnegar گفت:

     سلام
     می توانید از رنگساژ زیتونی منوسط کمک بگیرید.
     مقاله اموزش جامع گرفتن قرمزی مو را ببینید.

 18. منصوری گفت:

  سلام من میخوام رنگ کنم موهامو ساقه موهای من رنگ داره ریشه ها درومده برای یکدست شدن اول ریشه ها رو رنگ کنم بعد از اینکه رنگ‌گرفت ساقه رو رنگ کنم یا هر دو هم ریشه هم ساقهذرو باهم رنگ کنم

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   بله بهتر است اول ریشه را رنگ نمایید. سپس سراغ ساقه بروید. تا مو بهتر یکدست شود

   1. سیما گفت:

    سلام من ریشه موهام سفیدی زیادداره وساقه موهام دودی زیتونی رنگهای ترکیبی هست حالامیخوام مش هم بکنم آیاابتداریشه رورنگ کنم بعدمش ویاهمزمان میشه ؟؟لطفاراهنماییم کنیدسپاس

   2. ناشناس گفت:

    سلام
    وقت بخیر
    من روی موی طبیعی مش سوزنی در اوردم
    بعد برام رنگساژ گذاشتن ولی گویا مکث رنگساژ زیاد بود و باقی موهام هم کمی رنگ گرفته و از مشکی بودن خارج شده مخصوصا تو ناحیه ریشه کاری میتونم انجام بدم که حاله رنگساژ از ریشه مو محو بشه

 19. پانیذ گفت:

  سلام، پیشاپیش ممنون از کمک تون
  من موهامو تا پایه 10 و بدون زردی دکلره کرده بودم و حالا با خاکستری و یکمم واریاسون نقره ای و بنفش موهامو رنگساژ کردم اما ریشه هام نارنجی و روشن شده، کاری می تونم انجام بدم که این رنگ نارنجی ریشه هام گرفته بشه یا باید ریشه ها رو مشکی کنم؟

  1. کارشناس رخ نگار گفت:

   سلام
   می توانید قسمت های نارنجی را مجددا دکلره کنید تات کل مو یکدست شود. این کار خیلی اصولی تر است. منتها رنگ خاکستری پایه ۶ نیز با اکسیدان ۶ درصد ضد نارنجی است. منتها ممکن است به قسمتهای روشن شما که به سختی روشن شده است نفوذ کند و آن ها را نیز تیره کند. پس بهتر است دکلره ریشه نمایید و سپس مجددا رنگساژ
   مقاله دکلره مجدد مو را نیز حتما ببینید.

 20. فائزه گفت:

  مدهای من دکلره هستش الان میخوام ریشه موهام که روشنه رو تیره کنم
  باید چه رنگی بذارم که تیره تر بشه و از بلوند در بیاد؟!

  1. Rokhnegar گفت:

   سلام
   می توانید از ترکیب کاکایویی و واریاسیون بنفش و یک چهارم تیوپ 8 دودی و اکسیدان 6 درصد استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram
فروشگاه
وبلاگ
حساب کاربری من